Katarína Buksárová

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihy sú môj každodenný únik z reality a moj najlepší priateľ

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihy sú môj každodenný únik z reality a moj najlepší priateľ

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

2
2

Katarína Buksárová napísala recenziu

13.05.2024 18:24

Keď bola kniha na ceste ku mne bolo mi povedané "priprav si vreckovky" a veruže boli potrebné. Myslela som si,že viem do čoho idem keďže už mám nejaké tie knihy od autorky prečítané,ale opak je pravdou. Ďakujem mojej naj kamoške za knihu a autorke za dotlač,lebo prečítať si príbeh malej Lenky bol zážitok aj keď bolestivý.
Plakala som s Lenkou koľké útrapy už od detstva zažívala. Toto by nemalo zažiť žiadne dieťa aby takto vinou vlastných prišlo o detstvo.
V akom chorom svete to vyrastalo,že sa báli ísť večer spať aby sa ju znova nepokúšali obchytkávať a nebodaj aj znásilniť aj keď mala len toľko málo rokov :'( Jedine jej babka ju chránila,ale ako sa píše v knihe nie vždy sa jej to darilo a tak Lenka znova a znova zažívala bolesť z každej strany. Či už to bola fyzická keď ju macocha a potom neskôr aj vlastná matka skoro dobili a potom najmä psychickú keď sa ju snažil vlastný otec a potom aj dedo znásilniť.
Ťažko sa k tejto knihe niečo píše lebo slzy z očí nejak nezmiznú pri pomyslení na Lenku.
Jedine vrela vďaka autorke,že vám sprostredkovala tento príbeh aj keď je taký ťažký.

Čítať viac

2
2

Katarína Buksárová napísala recenziu

09.05.2024 12:02

Po prvej knihe tejto ságy som sa na druhú tešila a autorka vôbec nesklamala...Práveže naopak milo prekvapila a táto časť sa mi páčila a čítala oveľa ľahšie..

Nespútaná Solveig,obor Steinar a ich večne doťahovanie nemalo chyby..
Keď sa ale na scéne objavil Asbjorn alebo podľa prezývky Krásavec mala som o Solveig občas strach a najviac keď sa s ním rozhodla odísť za strateným bratom Kolom..Mala síce so sebou strážcu Hľadaná,ale ani ten jej nezaručil bezpečie...A ako to býva mala šťastie v nešťastí keď ju chceli znásilniť ale zachránili ju dvaja mladíci ktorý ju vzali k svojej sestre Estrid... Solveig po čase zistila kto je vlastne jeden z tých chlapcov a začalo to mať správne obrátky...
Myslela som že ju Steinar vôbec nepôjde hľadať ale nakoniec sa mu podarilo nájsť ju..
Dokážu sebe aj svetu svoju lásku? Toho som sa nevedela dočkať a nevedela som položiť knihu z rúk :-)
Popravde sa mi príbeh ich lásky/nelásky páčil viac ako príbeh Brynhild s Eva deťom a už teraz sa teším na pokračovanie čo bude s Kolom :-)
Knihu odporúčam a dávam plných 5 hviezdiček

Čítať viac

2
2

Katarína Buksárová napísala recenziu

07.05.2024 08:42

Ďalší super príbeh o rode Von Barevanson, z pera vynikajúcej spisovateľky.
Nebude tam chýbať láska súrodencov, kliatba, znamenia, čarodejnica, démoni.
Gróf Apolinár a jeho dvojča Hypolit nemohli byť od seba viac odlišnejší a pritom tak spojený. Zatiaľ čo Apolinár rozmýšľal nad kliatbou rodu, Hypolit si užíval každý deň plnými dúškami.
Keď už bude Apolinár zúfalý poprosí o pomoc wicanku (čarodejnicu) Justínu, ktorá už bola spomenutá v Orliom zámku keď sa nemýlim :-) Podarí sa im prelomiť kliatbu alebo príde jeden z dvojičiek o život? Bude rod Von Barevanson pokračovať ??
To všetko sa čitateľ dozvie v príbehu, ktorý sa číta jedným dychom.

Čítať viac

2
2

Katarína Buksárová napísala recenziu

04.05.2024 17:10

Nakoľko som doteraz nečítala žiadnu knihu ani od jednej z týchto autoriek dala som hneď naraz obidve :-D
Sociálne siete ľudí spájajú ale žiaľ aj rozdeľujú čo bolo aj v prípade Lucie/ Lucy,ktorá omylom počula rozhovor dvoch mladých mužov v bare. Javilo sa jej to ako životná udalosť získať prácu snov,kde bude mať na starosti sociálne siete mladého úspešného influencera Jasona.
Začiatok mala ťažký,ale nevzdala sa a práca snov bola pre ňu najväčším šťastím. No ľudia sú zlí a to Lucia zistí najmä zo strany svojej najlepšej kamarátky ako sa časom ukáže a zistí že nič nie je také ako sa zdá..
Bude Jason stať na jej strane alebo sa jej vzdá ? To zistíte v čítaní tohto super príbehu, ktorý sa zo začiatku javí ako príbeh Popolušky ale povedzme si ,kto nemá rád Popolušku :-)
Príbeh má zaujal ,bavil celý čas a vrelo odporúčam každému

Čítať viac

2
2

Katarína Buksárová napísala recenziu

24.04.2024 08:42

Je to kniha pri ktorej si človek poplače už od začiatku... Koľko je schopné prežiť malé dievča,ktoré sa musí starať aj o svojich súrodencov? Žiť v strachu,o hlade, v pivnici na plesnivom matraci.
No nebude to tak vždy a prídu aj dobrí ľudia,ktorí si Bašku obľúbia po tom čo si ju vezmú do pestúnskej starostlivosti aj s jej sestričkou. Baška je na dospelých nahnevaná,pretože si myslí že ju stále len klamú a tak sa vzpiera všetkému..Až do času keď sa zaľúbi do chlapca, ktorý celé detstvo prežil v milujúcej rodine a je úplne odlišný od nej.
No ako to býva život nie je fér a Baška znova pocíti zlobu ľudí a strach o súrodencov.
Ako to zvládne a či vôbec sa dočítate v tejto mega super knihe :)

Čítať viac

2
2

Katarína Buksárová napísala recenziu

15.04.2024 12:14

Čo všetko dokáže spraviť kamarátka,ktorá prichádza o svoju "spriaznenú dušu" ? Alebo veríme tej správnej osobe? Kto je nakoniec dobrý a kto nie? Aj tieto otázky zodpovedá tento veľmi dobre napísaný psychologický triler, ktorý núti človeka čítať a nepustiť knihu z ruky.
Napínavý dej od začiatku,zvraty počas celého príbehu a koniec tak nečakaný že wau.
Vrelo odporúčam každému.

Čítať viac

2
2

Katarína Buksárová napísala recenziu

12.04.2024 13:17

Aj napriek časovému odstupu od druhej časti série Katja je táto časť napísaná veľmi dobre,číta sa plynulo a kto má v pamäti predošlú časť tak nie je problém.
Keďže v predošlej časti bola Katja a Argos od seba oddelení a potom sa ich cesty znovu spojili v Bielom meste,čakala som ako sa ich vzťah vyvinie a veľmi ma potešilo že vo vzťahu pokračujú,a nechýba tam ani troška romantiky.
Čo sa týka Arie neprekvapilo má že ďalej pokračuje vo svojom plieneni a že.hlada qualarity.
Naopak ma potešil vzťah Horana ku Katji a nové postavy ako je čarodejnica Liana (na tu som extra zvedavá v pokračovaní lebo ten koniec tejto knihy je riadne zamotaný) , a budúci čarodejník Dajkin, ktorý Svaroga občas riadne vytáča čo čitateľa rozosmeje :-D
Už teraz sa teším na pokračovanie a ako predošlé aj túto časť musím len odporúčať.

Čítať viac

2
2

Katarína Buksárová napísala recenziu

19.03.2024 11:27

Ako každá rodina má svoje tajomstvá tak to bolo aj v rodine Rosiovcov..
Hana sa po dlhšom čase opäť vrátila domou,kde zistila že otec je zatvorený v garáži a dom je v dezolatnom stave..Hneď sa pustila do práce a snažila sa dať ho do poriadku pri čom jej pomáhal sused Dávid..
Hana jedného dňa nájde mamin denník a tak sa pustí do jeho čítania aby zistila prečo ich mama opustila..
Pri jeho čítaní zistí o aké rodinné tajomstvá ide a snaží sa ich rozlúsknuť..
Niektoré tajomstvá by mali zostať skryté,no niektoré naopak je dobre ak sa rozlúsknu..
O aké tajomstvo ich rodiny ide zistíte pri čítaní tohto super príbehu, ktorý odporúčam všetkým :-)

Čítať viac

2
2

Katarína Buksárová napísala recenziu

15.03.2024 20:58

Alex a jej neustály boj s matkou, odvravania, hádky... smrť milovaného otca.. nezvládnutie emócií, najmä keď zomrie ďalšia milovaná osoba a to starká...no je všetko tak ako vyzerá? Je matka tá zlá,alebo sú na chybe aj ostatný?
Alexandra nezvláda bolesť zo straty milovaných a tak jej matka dohodne stretnutie s psychológom,pri ktorom Alex nájde čo jej v živote chýbalo..no znova jej osud zamieša karty...
Alex matku odmieta,no časom zistí že je jej kópia a robí presne tie isté chyby ako ona...
Kedy človek zistí že mu niečo chýba? Keď o to príde a to zistí aj Alex.

Čítať viac

2
2

Katarína Buksárová napísala recenziu

17.02.2024 22:36

Nakoľko som túto autorku ešte nečítala a popravde meno mi nie je známe, išla som do čítania plná očakávaní. Príbeh je písaný veľmi pútavo a sú miesta,kde naskočia zimomriavky, ale musím sa priznať to skákanie pasáži,že človek nevedel o kom číta mi občas dalo zabrať sa zorientovať :?-?|
Dej knihy sa celý čas točí okolo matky Renaty, ktorá od narodenia nechcela svoje dieťa a týra ho pri každej príležitosti,ale aby o tom nikto nevedel. Zato Natália aj napriek matkinmu týraniu stále má pocit, že jej je niečo dlžná a musí sa o ňu postarať. No potom sa niečo stane.....
Naozaj ide o stratenie matky,ktorá sa javí ako nezvestná? Alebo je to cele inak??
To sa dozviete po prečítaní ;?)

Čítať viac

„To jediné, na čo sa nevzťahuje pravidlo väčšiny, je ľudské svedomie.“