Alexandra Špaková

4

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

4
4

Alexandra Špaková napísala recenziu

22.08.2022 05:16

Už dlhšie mám čítaciu krízu a nechce sa mi čítať v podstate nič. Táto kniha však bola výnimočná pretože s jej čítaním som nevedela prestať.

Vyvolala vo mne záujem, strach, hnev. Ukázala mi ako by isté vzťahy vyzerať mali a iné zase nie. Láska má fakt mnoho podôb.

Kniha ma pohltila od samého začiatku až po jeho koniec, ktorý bol … fuuu … autorka by mohla napísať pokračovanie, nech mám srdiečko na pokoji alebo nech ma vyvalí.

Táto kniha mala len jednu chybu a to tú, že som si to myslela už dlho pred odhalením. Čo? To sa musíte dočítať sami.

Jednoznačne odporúčam tým, ktorí sa tak trochu radi hrabú v hlavách iných. Tým, čo milujú drámu lebo ani o tú tam nie je núdza. Ale aj tým, čo hľadajú v knihách lásku.

Knihe dávam najvyššie hodnotenie aj napriek chybe, ktorú som spomínala, pretože vo mne opät zapálila oheň k čítaniu.

Čítať viac

4
4

Alexandra Špaková napísala recenziu

07.07.2022 20:57

Anna a Adam. Dva protipóly, ktoré sa priťahujú? Sú to vôbec protipóly? Alebo sú navlas rovnakí?

Vôbec som nevedela, čo od tejto knihy čakať a asi je najlepšie nikdy nič nečakáť lebo práve vtedy vás mnoho prekvapí. Musím povedať, že viacero vecí sa dalo očakávať ale v konečnom dôsledku bola kniha viac než príjemná. Teda až na tie nepríjemné časti, kedy som mala chuť ísť nájsť tú postavu do knižného sveta a zniesť ju z neho drastickým spôsobom. Žiaľ, to ešte možné nie je.

Páčilo sa mi, že obe postavy mali silný príbeh. Bojovali, padali a opäť vstávali. Veľakrát si pomohli ku všetkým týmto častiam. Veď to posúdite sami.

Či by ste si mali túto knihu prečítať? Jednoznačne áno! Kniha sa číta samo a úplne v pohode to zvládnete za jeden deň. Má väčšie okraje, čiže si do nej môžete aj kresliť (to ma dostalo najviac)

Uniknete do sveta, kde sa vám vaše problémy budú zdať malicherné. A myslím si, že to je nádherné. Nemám rada knihy, kde si hovorím: no tí ale majú problémy…

K Adamovi a Anne už len toľko: Každý z nás môže byť slnkom pre nejakú slnečnicu a každá slnečnica potrebuje slnko.

Čítať viac

4
4

Alexandra Špaková napísala recenziu

05.06.2022 17:25

Tí, čo sledujete Mišku, viete, že je zábavná, “drzá”, priamočiara,… Vie človeka povzbudiť, rozosmiať, zatnúť do živého a neberie sa príliš vážne. Veľa z tohoto používa aj vo svojich knihách a musím povedať, že ja som si jazdu s NA LOVE vychutnala dosýta.

Nejde len o to, že sa pri knihe budete smiať ako keby vás za to platili. Ide o to, že v knihe nájdete neskutočné množstvo myšlienok, ktoré uchvátia.

Chýbala mi tu dáma prvej časti, ktorá povedala vždy niečo trefné. A úprimne? Asi som ju mala najradšej zo všetkých postáv. Ale chválabohu rady do života ostali aj po jej odchode.

Adam a Júlia sú pre mňa ako Rómeo a Júlia. Avšak v tomto prípade ich úhlavnými nepriateľmi nie sú ich rodiny ale oni sami.

Láska však kvitne v každom čase, veku, mieste,… Občas k tým, ku ktorým ma a občas prikvitne niekto ďalší aj keď by nemusel. Nikto nemá rád žiarlivostné scény. Teda v reálnom živote. Veď sa trochu skúste vcítiť.

Nepatrím k tímu Na úteku ale ani k tímu Na love. Patrím k tímu Mišky Ries pretože jej knihy sa čítajú samé.

Myslím si, že všetci fanúšikovia Mišky majú túto knihu už dávno za sebou a tak narážam na tých, ktorí jej fanúšikmi ešte nie sú. Toto si fakt nemôžete nechajte ujsť!

Kniha obsahuje nadávky a teda nie je vhodná z môjho pohľadu pre čitateľov mladších ako 18 rokov ale kto som ja aby súdil?

A len tak mimochodom ak sa vám tento názor na knihu nezdá, tak mám pre vás kúsok z knihy:

“A hlavne - buďte k sebe láskavá. Každý robíme to najlepšie, čo vieme. Keby sme to vedeli lepšie, tak by sme to tak predsa spravili, nie? “

Ďakujem @michalaries za možnosť zúčastniť sa štafety a tak zistiť osudy mnohých. Niekto sa tam síce len blysol ale tak to v živote býva, pretože “.. úlohou niektorých ľudí je v živote je byť len sprostredkovateľom. Mihli sme sa v živote toho druhého a otvorili si tak navzájom cestu k láske.”

Čítať viac

4
Alexandra Špaková

Alexandra Špaková získala odznak Člen Čitateľského klubu

23.03.2022 09:42

Vaše členstvo v Čitateľskom klube Martinus si zaslúži odznak! Tešíme sa, že s nami čítate dobré knižky a delíte sa s ostatnými knihomoľmi o svoje názory. Lebo raz čítať je lepšie než stokrát počuť ;-)

Člen Čitateľského klubu
4
4

Alexandra Špaková napísala recenziu

24.01.2022 15:01

Kniha plná pochybností vo mne prebudela pochybnosti o tomto svete. Uvedomenie, že veľa vecí sa deje aj reálne a je to fakt smutné.

Pekná obálka v sebe skrýva odvrátenú stránku vzťahov. Ukrýva v sebe strach, silu, hnev, nevraživosť, násilie ale samozrejme i lásku, ktorá sa snaží prekonať všetky prekážky. Čo je však pravda a čo čistá vypočítavosť a manipulácia?

Dej knihy pekne plynul ale úprimne ma hnevá, že doteraz neviem, kto je Marcel. Tiež by som chcela vedieť viac o konci istých postáv. Toto mi v knihe chýbalo a taktiež nejaký, fakt že veľký, wau moment.

Od danej autorky som čítala aj knihu Po dnešnej noci mi nevolaj a teda viem, že vie prekvapiť. Avšak pri tejto knihe sa jej to voči mne nepodarilo a preto jej uberám jednu hviezdičku. Ďalšie štyri si jednoznačne zaslúži. Zaujala, nebala sa dotknúť ťažkej témy, kniha mala svoju hĺbku a podľa mňa i posolstvo.

Starajme sa jeden o druhého. Nikdy nevieme, čo sa deje za zatvorenými dverami.

Čítať viac

4
4

Alexandra Špaková napísala recenziu

29.12.2021 13:46

Knihu som dočítala pred pár týždňami ale stále, keď mi na ňu padnú oči alebo si na ňu spomeniem, vrátia sa mi emócie, ktoré vo mne prebudila pri čítaní.

V prvých dvoch častiach to bola najmä láska, a pekné pocity no i smútok, ktorý na mňa preniesli hlavné postavy. A keď prišla časť tretia, bola som brutálne nahnevaná. Občas som knihu musela položiť a predýchavať pretože
„… svet nie je len pekným miestom.
Svet nie je vždy farebný a zaliaty slnečnými lúčmi.
Vždy tu bude i jeho temnejšia stránka.
Niekto múdry by to nazval rovnováha.“

A táto kniha toho bola živým dôkazom.

Postavy boli skvelé a osudy niektorých boli veľmi prekvapujúce. A najviac som sa zamilovala do anjelov strážnych.

Dej knihy sa mi tiež veľmi páčil avšak dej tretej časti ma vytáčal, čo som po predchádzajúcich dvoch vôbec nečakala.

Rozhodne po knihe siahnite ak očakávate oddych, príjemné pocity, zaľúbenie, trochu erotiky, životných zvratov a neprekáža vám, ak vám niekedy trochu zdvihne tlak. Občas sa i zasmejete.

A to, čo ma na knihe naozaj dostalo, boli myšlienky, citáty ale i predsádky, ktoré sú úplne nádherné.

A na koniec rada, ktorá ma úplne dostala a mala by som sa ňou začať asi riadiť aj ja: „Pokiaľ neskúsiš zapáliť oheň,
nikdy nezistíš, či sa popáliš.“

Čítať viac

4
4

Alexandra Špaková napísala recenziu

29.09.2021 14:52

Viete o tom, že všetky miesta sú skvelé? Záleží len na tom, z akého pohľadu sa na to všetko pozeráte.

Vďaka tejto knihe som sa začala snažiť pozerať na svet inak. Miesta, na ktorých som práve bola som považovala za tie najkrajšie v mojom živote a tak som nimi prešla s úsmevom na tvári. Veľa z nich zanechalo fotografie v mojom telefóne. Každé z nich si získalo miesto v mojom srdci a spomienky zapĺňajú moju hlavu.

alex_by_books nie je len nick. Je to skutočnosť pretože každá kniha ma nejakým spôsobom ovplyvní a v tomto prípade som sa miestami na ňu začala podobať. (neberte to však doslovne a nehľadajte v tom to smutné)

Kniha ma zrazila na kolená a prinútila premýšľať. Bolo v nej neskutočné množstvo nádherných myšlienok. S niektorými z nich sa s vami podelím ale myslím si, že celú hodnotu týchto slov si uvedomíme až po prečítaní celého príbehu.

“Nikdy netrep kraviny tomu, čo sám trepe kraviny.”

“Nezáleží na tom, čo si odnesiete, ale to, čo po sebe zanecháte.”

“Už nemám korene, ale som zo zlata, plyniem. Cítim, ako sa vo mne rodí tisíc schopností.” …. “Som striedavo plná ohňa i veselá, malátna i melancholická. Zapustila som korene, ale plyniem. Celá zlatá plyniem…”

“Nechápem, načo tam musíme chodiť a predstierať, že sa máme radi, keď všetci vieme, že presne to robíme. Predstierame.”

“Teraz alebo nikdy, veď to poznáš. Ty by si mala najlepšie vedieť, že istá je len prítomnosť.”

No povedzte mi, nie je to nádherné?

Pre mňa bola kniha plná emócií a toho skutočného, čo sa v dnešnej dobe už dostáva na povrch ale stále to je z veľkej časti tabu. Uvedomila som si, že byť čudákom nemusí byť nutne zlé. A tiež to, že na dejepise by nám mali dávať úlohu - Vypracujte projekt o svojom okolí spolu so svojím projektovým partnerom. Žiadne wikipedia, internet ale skutočnosť. Choďte objaviť niečo nové, užite si to a plyňte.

Čítať viac

4
4

Alexandra Špaková napísala recenziu

17.08.2021 21:47

Celý príbeh je taký romantický a ako z telenovely. Táňa je typické dievča. Martin je krásny, o niečo starší, príťažlivý muž, jednoducho Adonis. Nechýbajú iné ženy či muži. A čo je plus? Časť príbehu sa odohráva v Paríži. A kto by nemiloval Paríž, však? Je tonabité láskou, bozkami, problémami a všetkým, čo správna kniha potrebuje.

Dej bol pekný aj keď na mňa niekedy príliš rýchly. Začiatok bol taký kostrbatý a nečítal sa mi práve najpríjemnejšie ale časom to opadlo. Ďalej mi chýbala nejaká časť venujúca sa Andrejovi, ktorá by podľa mňa mnoho zmenila.

Adonis v tričku je Simonin debut a vôbec nebol zlý. Niesol v sebe pravdu a to, že každá z nás má svojho Adonisa a niektoré aj viacerých. A hoci by som vám veľmi rada prezradila, kto presne je ten Adonis, nemôžem. Jednoznačne vám však odporúčam zistiť si to v tejto príjemnej knihe a verte, že ak vydržíte začiatočné kostrbatosti, neoľutujete. Ďalej sa mi totižto kniha čítala skvelo a ťažko sa mi od nej odchádzalo.

Kniha sa mi páčila a odporúčam ju ale najmä z dôvodov, ktoré som uviedla v druhom odstavci jej nemôžem dať vyššie hodnotenie ako 3/5.

Čítať viac

4
4

Alexandra Špaková napísala recenziu

24.07.2021 15:07

Kniha ma zaujala kentaurom, ktorý mi pripomenul Narniu a tú ja milujem. Dúfala som, že Cval kentaura ma zavedie do iného sveta a moja prosba bola vyplnená.

Zo začiatku som mala síce problém začítať sa ale bolo to len nejakých prvých 20 strán a potom som už od knihy nemohla odtrhnúť oči. Zaujala ma, pretože bola písaná, pre mňa veľmi príjemným štýlom a tiež sa mi páčila okrem dejovej aj romantická linka.

Kniha ma miestami nútila cítiť veci spolu s Balkou ale i Jugirom. A svet, do ktorého som bola ponorená bol temný ale aj ako sa v knihe píše: "Zrodenie života vždy bolí, musí byť vykúpené utrpením". To platí i pre svetlo po tme. Lenže, čo ak to k vykúpeniu pred temnotou nestačí? ...

Zaujal ma kráľ chamrade a zmenila som pohľad na pavúkov, hoci nechutenstvo k ním úplne nezmizlo. A nesmiem zabudnúť na Alba Machosa, ktorého prejav ma úplne uchvátil.

No a aby som nezabudla na mínusi:
1. Obálka - fakt by som si vedela vysvetliť viac sexy kentaura i viac sexy princeznú. Som však rada, že nesúdim knihy podľa obalu.
2. V knihe nikdy nepotrebujú na WC. Akože chcela by som žiť v takomto svete. Nemusela by som odbiehať od čítania. Kúpaliská by boli hneď príjemnejšie a samozrejme nesmiem zabudnúť na problémy s prostatou. Život bez týchto problémov by podľa mňa potešil mnohých. Čže v podstate to není mínus, keďže vo vymyslenom svete sa to stať môže.

Kniha v celku ma milo prekvapila, keďže nejako neholdujem knihám tohoto žánru. Som rada, že som sa nechala uniesť a prečítala si tento, pre mňa krásny príbeh. Jednoznačne odporúčam tým, ktorí nepotrebujú vesmírne akcie, zombie apokalypsu ale chcú radšej paranormálnu romantiku a i trochu tej temnoty.

Čítať viac

4
4

Alexandra Špaková napísala recenziu

09.07.2021 18:51

Poznáte ten pocit, keď dočítate knihu a neviete čo ďalej? Pri tejto knihe som tento pocit zažila a to sa mi už dlho nestalo. Sedela som, čumela do prázdna a nevedela, čo ďalej. Nechcela som aby bol koniec lebo toto koniec jednoducho byť nemôže. A ani nebol ale k tomu neskôr...

Príbeh sa z veľkej časti odohrával v Trenčíne a ja som si ho vďaka autorke veľmi obľúbila. Tie kaviarne, výhľady a všetko opísala tak bravúrne a s toľkou emóciou, že hneď ako budem mať voľno, idem blúdiť, spoznávať a milovať Trenčín. A ktovie, možno niekde nájdem nejakého cudzinca i ja. Najkrajšie by to bolo pod tým často prehliadaným imelom...

Dej ma bavil a bol písaný, pre mňa, úžasným štýlom. Akcia - reakcia a ja som nemohla inak ako pokračovať v čítaní tohto pokladu, od ktorého som sa stala závislou.

Celý príbeh bol pre mňa nabitý emóciami, ktorými ovplývam ešte stále a tak nejako neviem, čo s nimi. Ale verím, že na to raz prídem a možno to bude práve vďaka niekoho desiatim osobným otázkam.

Aby som však len nevychvaľovala, mám aj dve veci, ktoré som doteraz nepochopila a to:
1. Prečo si Liana vykala s istým človekom, ktorého poznala už dlhšie a boli kamaráti? Áno, on bol na vysokom poste a ona jeho, v podstate, zamestnankyňou ale i tak.
2. Ako od vás niekto môže chcieť, aby ste mu opísali, ako vyzeráte, keď všade v byte videl vaše fotografie?

No toto sú jediné dve chybičky, ktoré som v celom príbehu našla a nijako mi príbeh ani dojem nepokazili.

A teraz k tomu ako to, že to koniec ešte nebol? Je to preto, že táto kniha má bonusovú kapitolu, ktorá vás privedie ku koncu, s ktorým sa možno aspoň ako tak budete vedieť zmieriť. Minimálne budete vedieť, na čom ste. Odkaz na túto bonusovú kapitolu nájdete na konci knihy.

Lenže ani toto nie je ešte úplný koniec pretože v BIO na IG tejto úžasnej autorky nájdete aj link na vianočné pokračovanie, ktoré je už definitívnym koncom a to takým, ktorý by ste nemali určite vynechať.

Čo viac dodať.. Jednoducho si tento skvelý príbeh prečítajte. Ja neľutujem ani sekundu, ktorú som mu venovala. <3

Čítať viac

„Známkou nezrelého človeka je, že chce za niečo vznešene zomrieť, kým známkou zrelého človeka je, že chce pre niečo pokorne žiť. “

Kto chytá v žite - J.D. Salinger, 2019
Kto chytá v žite
J.D. Salinger