Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Odhaľ a spoznaj dinosaury - Dušan Valent, Zuzana Šmatláková, Albatros SK, 2022

10,23 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Odhaľ a spoznaj dinosaury

Ako skutočne vyzerali dinosaury? Boli veľké ako domy? Chytali ryby na púšti? A naozaj potrebovali prilby? Odpovede na tieto otázky a ešte oveľa viac sa dozviete práve v tejto... Čítať viac

Vek
5+
Vydavateľstvo
Albatros SK, 2022
Počet strán
56

Ako skutočne vyzerali dinosaury? Boli veľké ako domy? Chytali ryby na púšti? A naozaj potrebovali prilby? Odpovede na tieto otázky a ešte oveľa viac sa dozviete práve v tejto knihe! Autori si v nej posvietili na najnovšie objavy z dinosaurej ríše a... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
11,99 €

10,23 €

-15 %
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 2 – 4 dní
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 21 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Vojna dvoch kráľovien - Jennifer L. Armentrout, Zelený kocúr, 2023

Viac o knihe

Krásna kniha o dinosauroch od slovenskej autorskej dvojice!

Ako skutočne vyzerali dinosaury? Boli veľké ako domy? Chytali ryby na púšti? A naozaj potrebovali prilby? Odpovede na tieto otázky a ešte oveľa viac sa dozviete práve v tejto knihe! Autori si v nej posvietili na najnovšie objavy z dinosaurej ríše a malým i veľkým čitateľom približujú, ako naozaj vyzerali. Je v nej množstvo originálnych ilustrácií nakreslených podľa najmodernejších výskumov o vzhľade dinosaurov. Nechajte sa zlákať na dobrodružné objavy a poďte sa spolu s autormi pozhovárať o vládcoch druhohôr, poprezerať si krásne kresby, odhaliť nové fakty a zaujímavosti.

Čítať viac
Počet strán
56
Väzba
pevná väzba
Rozmer
210×270 mm
Hmotnosť
559 g
ISBN
9788056628614
Rok vydania
2022
Vekové odporúčanie
5+
Naše katalógové číslo
1059063
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Albatros SK
Pre koho
pre deti
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

10 hodnotení

8
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

7

Mám 33 rokov a som mamička dvoch detí.Cez deň nemám veľa voľného času, ale večer keď deti zaspinkajú príde môj čas a čítám niekedy aj do rána.

Beatrica Juráková
Overený zákazník
4.9.2023
Odhaľ a spoznaj dinosaury
DUŠAN VALENT - ZUZANA ŠMATLÁKOVÁ - ODHAĽ A SPOZNAJ DINOSAURY

Vedeli ste, že dinosaury sú tu ešte stále s nami?

Krásna náučná kniha pre milovníkov dinosaurov. Mne osobne sa veľmi páčilo privítanie, kde sa nám autor predstavil. Seba a aj svoju kamarátku, Zuzku, ktorá vytvorila do knihy krásne obrázky. Od začiatku rozpráva k deťom, kladie im otázky a vysvetľuje ako konkrétny dinosaurus žil. A v tomto duchu je napísaná celá kniha. Nie jednoducho fakty, ale tak, ako keby sme sedeli priamo vedľa autora a rozprávali sa spolu.

V knižke spoznáme úplne prvých dinosaurov a aj úplne posledných, ktorí sú ešte stále medzi nami!

"Všetko, čo má perie, je dinosaurom. Aj vrabec, aj sliepka. Myslím to vážne."

Krásne obrázky nám ukážu ako vyzerali dinosaury. Nájdeme tu aj mapy, ktoré nám zobrazujú výskyt konkrétnych druhov a obrázky, ktoré ukazujú aké veľké boli, kebyže ich postavíme vedľa človeka.

Nám sa veľmi páčil dinokvíz. Pi každom dinosaurovi sú otázky z textu. Je to dobré na precvičenie vedomostí a zistení, koľko sme si toho zapamätali.

"Počas väčšiny času, ktorý uplynul od vzniku Zeme po vznik dinosaurov, žili na Zemi len neviditeľné organizmy. Čo si myslíš, ako je možné, že boli neviditeľné? Nie, nemali plášť neviditeľnosti..."

Existovali aj dinosaurie verzie žiráf? Ktorý dinosaur bol špecialista na ryby? Ako v skutočnosti vyzerali raptory, ktorých poznáme z filmov?

Na všetko nájdeš odpoveď v tejto knižke, tak ju rýchlo otvor, lebo ťa čaká objavovanie nových vecí, ktoré si ešte o dinosauroch nevedel.
Čítať viac
8.7.2023
Milujete dinosaury?
Ktoré dieťa nie? Pamätám sa, ako ich môj synovec miloval. Mal doma samé knižky a veľa hračiek.

Táto kniha je veľmi pekne ilustrovaná. Bude baviť nie len deti, ale aj Vás dospelých. Ja som si knihu veľmi užila a podozvedala som sa samé nové veci a niektoré veci ma aj šokovali.

Autor sa Vám v úvode krásne predstaví a potom rozoberie každého. Všetko podstatné je napísané v skratke. Autor sa pýta otázkou, čo je pre deti aj hra, aby sa zamysleli. Ilustrovaný dinosaurus, kde je jeho charakteristika sa mi páčilo. Taktiež aj porovnanie s človekom.

Po každom zhrnutí dinosaura je aj malý kvíz, čo veľmi oceňujem.

Odporúčam všetkými desiatimi, lebo niektoré dinosaury, čo sú v knihe znázornené by ste ani netušili, že existovali.
Čítať viac
29.6.2023
Síce je kniha určená pre trošku starších detských čitateľov než čo mám ja doma, tak aj môj 3 ročný syn v úžase pozeral na krásne ilustrácie, ktoré túto knihu sprevádzajú.

Už od začiatku sa autor snaží s deťmi spolupracovať. Kladie im počas čítania rôzne otázky, ktoré nútia dieťa zamýšlať sa a komunikovať. Všetko je to spracované hravou formou čo ulahodí mladšiemu aj staršiemi čitateľovi a mne sa toto spracovanie taktiež veľmi páčilo.

Autor sa nezaoberá zdĺhavými a nezaujímavými informáciami ale naopak sú všeobecne informácie zhrnuté v skratke a konkrétne informácie o dinosauroch sú poňaté hravou formou. Dozvedáme sa najviac charakteristické znaky daného dinosaura, máme jeho ilustráciu a čo sa mne veľmi páčilo boli aj ilustrácie v porovnaní s človekom pre lepšiu predstavivosť aké veľké v skutočnosti boli.

Kniha je naozaj aspoň 5+ ale nepohŕdnu ňou ani rodičia. Vždy keď som niečo zaujímavé zistila hneď som to čítala aj priatelovi a mnoho informácií nás úprimne šokovalo.
Čítať viac
15

Megamilovníčka Stephena Kinga ktorá sa pri knihách rada bojí, smeje alebo plače, pokojne aj všetko v jednej. O knihách sa rada vykecávam aj na IG profile @tyrky.sova

Lenka Miklášová
Overený zákazník
18.6.2023
Chcete vedieť, do koľkých poschodí paneláka by mohol nakúkať giraffatitan? Prečo mal tyranosaurus takú nemožne veľkú hlavu? Načo boli stegosaurovi tie lichobežníky na chrbte? A ako v skutočnosti vyzerali raptory? Táto vydarená knižka odpovedá formou priateľského dialógu na tieto a mnohé ďalšie dinootázky.
V úvode sa čitateľ dozvie, v akých podmienkach si dinosaury nažívali, čo pravdepodobne viedlo k ich neblahému koncu a aj to, prečo sa nám nikdy nepodarí určiť, ktorý dino bol najväčší. Každého dinosaura nám autori predstavia na nádhernom farebnom obrázku, pridajú niekoľko zaujímavostí o jeho stavbe tela, štruktúrovane popíšu kde sa našli jeho odpočívajúce kosti, čím si plnil žalúdok, do akej partie patril a koľko miesta zabral, a pre porovnanie je zobrazená silueta človeka so siluetou konkrétneho dina. Text je stručný, nemá vyslovene encyklopedický charakter, čo mňa ako dinosauriu súčasníčku trochu mrzelo, ale detský čitateľ nestihne stratiť pozornosť vyčerpávajúcim opisom tráviaceho traktu – zo skúsenosti môžem povedať, že najdôležitejšie otázky, ktoré trápia detskú hlávku, teda čo papali, ako rýchlo bežali a aký boli veľkí budú zodpovedané v plnej miere. A aby som nezabudla, každá dvojstrana obsahuje dinokvíz, kde si čitateľ môže overiť, ako pozorne vstrebával informácie.
Takže, sovosaurus ako ja by možno prijal viac dinopatológie, ale pre detského čitateľa je táto knižka veľmi peknou príležitosťou, ako sa pozrieť na zuby (a nielen tie) známym aj tým menej populárnym druhom prehistorických jašterov.
Čítať viac
Františka
Neoverený nákup
14.9.2022
Veľmi pekná kniha o dinosauroch, Veľmi zaujímavo a odborne sú opísaný jednotlivý dinosaury. Je veľmi krásne ilustrovaná.....Veľa zaujímavých vecí som sa dozvedela o dinosauroch...odporúčam všetkým ktorí majú radi dinosaurov.....rozšíria si svoje vedomostí a dozvedia sa veľa zaujímavých veci o dinosaurov ..... Čítať viac
4.9.2022
Krásna knižka od slovenského autora
Krásne ilustrovaná knižka o dinosauroch, ktora baví nielen deti, ale aj mňa. Je totiž písaná naozaj pútavo. Obsahuje pekný úvod do histórie Zeme aj so stručným opisom jednotlivých geologických období, s dôrazom na druhohory. Vysvetľuje, ako vieme to, čo o dinosauroch vieme, z čoho sa vyvinuli, aj to, že niektoré veci, ktoré sme si o nich pôvodne mysleli, veda úplne prehodnotila.

Nasleduje bližší pohľad na niekoľko konkrétnych dinosaurov, notoricky známych aj pre mňa úplne neznámych. Informácie sú tu naozaj zaujímavé, veľmi sa mi páči, že autor používa prirovnania, ktoré sa deťom dobre predstavujú. Napríklad “tento dinosaurus bol taký vysoký, že by vám vedel nakúkať do okna na štvrtom poschodí”. No a ku každému dinovi je aj dinokvíz, ktorý preverí, či ste pozorne čítali a ten je asi najvyhľadávanejším prvkom knihy u nás doma.
Čítať viac

Vydavateľstvo Albatros SK

Čítať viac

„Na veľa ciest v živote sa dá zohnať mapa, ale najvzácnejšie sú tie, ktoré nečakáme. “