Madamme.de.ludrugova

4

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

4
4

Madamme.de.ludrigova Drugová napísala recenziu

30.09.2022 14:56

Najskôr som sa do knihy nevedela začítať, veľmi som sa trápila. Kniha po česky a ešte som dostala kamošku covidovú. Keď som sa už po dlhom čase dala dokopy, tak som sa úplne zažrala do knihy a po 3 dňoch som ju prečítala.

To čo bolo v knihe som vôbec ale vôbec nečakala.

V knihe boli zápletky, emócie, spomienky, hľadanie samého seba, pochopenie druhých a svojho tela. Taktiež o bratstve, Havranieho spolku, ktoré je záhadným tajomstvom pre Cecíliu, ale aj čitateľa.

Hlavná hrdinka Cecília začína rozprávať o svojich spomienkach a vrátime sa o päť rokov dozadu. Začína sa rošambo a skvelý príbeh.

Spozná Seana, ktorý bude jej nadriadený v práci a zároveň medzi nimi prebehne iskra. Sean ju zoznámi s Dominikom, jeho parťákom. Lenže Cecília a Dominik sa od začiatku nemusia, ale bude to tak aj v skutočnosti?

Začne sa vzrušujúci trojuholník medzi nimi a to bude jazda, ako na horskej dráhe.
Ešte v žiadnej knihe som nečítala o trojke.
Niekto knihu zavrhne a niekomu sa bude páčiť. Veď povedzme si, v dnešnej dobe je už všetko možné. Nie?

Príbeh je príťažlivý, dravý, osviežujúci a nepustíte knihu z ruky.

Už len zistiť o záhadnom tojomstve, ktoré autorka nechala čitateľov v domnienkach čo sa asi stalo. Zámerne si to nechala na pokračovanie, aby sme sa tešili na druhý diel. Už teraz sa teším na pokračovanie.

Kto má knihu doma a vie požičať píšte.

Čítať viac

4
4

Madamme.de.ludrigova Drugová napísala recenziu

30.09.2022 14:51

Ľahká detektívka, triler odohrávajúci sa na Slovensku v obávanej časti Krvavé Šenky.

Kniha Vám dá skvelý napínavý dej, napätie, realitu, oddanú lásku k sestre a trocha romantiky, ale žiadne presladené stránky ale realitu. Nebudete sa chcieť odtrhnúť od príbehu. Budete chcieť vedieť, ako celá zápletka skončí a dozvedieť sa tajomstvá, ktoré sa postupne budú odkrývať.

Spracovali ste to perfektne dámy.

Zistí Rebeka čo sa stalo jej sestre Karin? Ako bola zavraždená, kto bol jej vrah?
Budete veľmi zaskočené, ako to celé dopadne. Ja som čítala a mala otvorené ústa. Aj som si myslela, že kto to asi bude, ale adeptov na vraha bolo viac. Potom mi len odpálilo dekel.

Musím povedať, že sa mi veľmi páčilo, ako ste do príbehu zakomponovali moje milované mesto Trnava, ktoré aj mne je blízke.
Po dočítaní knihy som si viac prečítala o Krvavých Šenkoch. Keď pôjdeme do Nitry, tak pôjdeme okolo toho miesta. Tak ak budeme mať na to gule a odvahu, zastavíme sa.

Boli ste už v Krvavých Šenkoch? Išli by ste tam?

Čítať viac

4
4

Madamme.de.ludrigova Drugová napísala recenziu

11.09.2022 19:21

Prvú knihu od autorky som čítala a bola to kniha, ktorá nám otvorí oči, že nie všetko krásne a ideálne čo vidíme je aj za dverami domácnosti.

U autorky nenájdete bežnú romantiku šľahajúcu do nebies, drsný sex, zápletku, ale to, ako v bežnom živote sme v neustálom kolobehu, strese, denno dennom stereotype, náhlenia sa či podrazov. Takto to v bežnom živote je.

Hlavná hrdinka Marianna má nudný život. Pracuje, stará sa o manžela, syna a domácnosť. Miluje knihy pri ktorých uniká od bežného života a svojich starostí. Nájdete veľmi zaujímevé tituly kníh.

Má hrozného manžela, od krorého nedostáva pozornosť, lásku, podporu.

Všetko sa jej rúca, ťažkosti v práci či šikana ich syna. Musí sa spoľahnúť len na samú seba, lebo muž jej dáva všetko za vinu aj to aký je ich syn. Uráža ju, rozkazuje jej, je arogantný a všetku zopodvednosť necháva na ňu. A on? Len sa sťažuje a stále odchádza z domu. Ja by som ho nakopala do … a vyhodila mu oblečenie von oknom už dávno.

Jej syn Marek bol veľmi zlatý, som si ho obľúbila, nemal to ľahké a ako ľúbil svoju maminku.

Marianna sa spozná s Michalom, ktorý je presne ako ona a sú si veľmi podobný. Trocha romantiky si poviete, ale pravda môže byť iná. Ale toto Vám neprezradím.

Marianna má veľmi dobrú kamošku, s ktorou sa vydali na výlet do Viedne. Táto časť sa mi veľmi páčila a hneď by som sa vydala s nimi na výlet.

Kto má rád knihy, kde je niečo skutočne zo života, táto kniha sa mu bude páčiť a istotne veľa ľudí sa v nej nájde.

Čítať viac

4
4

Madamme.de.ludrigova Drugová napísala recenziu

06.09.2022 07:53

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Knihu som zhltla za 3 dni. Kebyže nemám povinosti bolo by to za jeden deň.

Príbeh mal dej zo života čo sa okolo nás deje. Aká je zoznamka, akí su tam ľudia. Rande môže byť skvelé, natlačí Vám do hlavy kalerábiky a vy ste uplne paf. Žena, ktorá níč také dlho nazažila, tak má ružové okuliare a signály, ktoré by videla, keby nelietala v prvej fáze, ako v obláčiku.

Prečo je to tak na začiatku vzťahu? Máme to len my ženy alebo aj muži ?

Každý ma tajomstvá, ale toto bolo od človeka, ktorého ste začali ľúbiť. Úplná podpásovka. Klamať o sebe, rodine vie len človek bez chrbtovej kosti.

Preverujte si osobu s ktorou trávite viac času. V dnešnej dobe si vieme pozrieť na sociálnych siaťach veľa vecí, ale ak o danej osobe nič poriadne nezistíme a nechce Vás zoznámiť s rodinou, s priateľmi nie je to už zvláštne?

Rýchlosťou blesku už býva u Vás. Trávite spoločné chvíle len u seba. Keď ho zavoláte von, zoznámiť ho so svojou rodinou, tak nemôže, je unavený alebo má vypnutý mobil ( stále ) a má nejaké výhovorky.

Potom Vám kolegynka povie, že ho videla na inej zoznamke. Čo spravíte?Konfrontujete ho, prestanete mu dôverovať, pochybovať a časom si dávate puzzle do seba. Znížili by ste sa pod svoju úroveň a išli by ste ho sledovať ?

Sklamala ma jej najlepšia kamarátka, ktorá stále pri nej stála. Podporovali sa dlhé roky a jedna nechcená vec, ktorú ona nevedela vstrebať - kamarátstvo skončilo.

Ďakujem za skvelú oddychovku a príbeh.
Prosím si ďalšiu takúto jednohubku :)

Čítať viac

4
4

Madamme.de.ludrigova Drugová napísala recenziu

21.08.2022 13:55

Táto kniha je fantastická. Som nesmierne rada, že som si mohla prečítať túto pokope. Dizajnovo je to nádherná fialočka.

Od Bajky som čítala mega vzrušujúcu knihu Habibi, pri ktorej neostaneš suchá, ale budeš mať také myšlienky, že krv ti bude vrieť.

Horkosladké esencie bola pre mňa nádherná, magická, esenciálna rozprávka troch generácií.

Prvá časť bola romantická a sexy. Ema je, ako myší kožúštek. Prežila si toho veľmi veľa. Oporu má u svojich spolubývajúcich kamošiek, ktoré sú jej , ako rodina.
Chris sexi, úspešný, bohatý ale tajomný muž. Navzájom sa budú podporovať, tolerovať sa a pomáhať si. Ustoja to?

Druhá časť sa odohráva v krásnom meste Miláno, kroré by som vrámci tripu na jeden deň naštívila, ale len jeden. Tu sa vyvíjal dej aj vedľajších postáv. Všetko sa zamotalo, žiadna láska, city. Nervičky gradovali a najradšej by som strany preskočila a išla na tretiu časť, čo ma tam čaká. Strany sa čítali samé, ani som sa nenazdala a už som bola v tretej časti.

Tretia časť gradovala. Dráma, napätie ako to celé dopadne až som si začala kúsať nechty. Čo spôsobí jeden telefonáť? To by ste sa čudovali. Strach, zrada osoby, ktorú nadovšetko milujete, ale pre jeho bezpečnosť mu rozdrvíte.
Záver bol emočný, úplne ma rozplakal a bála som sa ako sa to skončí. Tretiu časť budete hltať ako by ste držali hladovku.

Ďakujem babám, že ste sa zúčastnili SČ na túto mega tehlu v rámci nášho projektu #podporujemeslovenskychautorov.

Čítať viac

4
4

Madamme.de.ludrigova Drugová napísala recenziu

17.08.2022 14:35

Musím v prvom rade pochváliť obálku. Je nádherná. Škoda, že keď sa dá prebal dole už tam tá krásna obálka nie je a je v inej farbe.

Hlavná hrdinka Táňa mi totálne liezla na nervy. Chcela som s ňou potriasť. Žena spamätaj sa nemáš 15 rokov. Bola nezodpovedná, drzá, ľutovala sa a nespokojná s prácou. Nebola nikdy spokojná s ničím. Ale bola spontánna, pojašená a vtipná ženská.

Jej nastávajúci ju nechal pred oltárom. Nedal jej vystvetlenie prečo. Nikomu sa neozval. Prečo to spravil? To si musíte prečitať. Keď to zistíte, budete mať vyvalené oči, ako ja.

Čo by ste spravili, ak by Vás muž nechal pred oltárom?

Na Táňu sa všetko zosypalo. Dala výpoveď, zostala bez peňazí a nájom treba platiť. Čo sa stane, ak nezaplatí…? Ešte, že má super kamošku Paťu. Čo by bez nej robila…!

Druhým hrdinom je Viktor. Uhľadený PÁN účtovník, ktorý sa tiež sklamal v láske.
Ich vtipné stretnutie bolo komické a dobre som sa pobavila.

Jej nápad založiť s Viktorom skupinu LÁSKOHOLIKOV - láska je utrpenie bola veľmi pekná myšlinka.

Tánin každodenný život sú samé prekážky, smola čo sa jej lepí na nohy.

Vadilo mi na Táni jej posadnutosť speváčky Mariah Carey na jej vek.

A čo ona a Viktor? Sú to protiklady. Ich kamarátstvo sa mi páčilo veľmi a chémia medzi nimi? Neviem ja som to medzi nimi necítila. Viac mi išli k sebe tak, ako sa dohodli nezáväzne.

Mali ste už nezáväzný vzťah?

Pri knihe si oddýchnete, pobavíte sa a aj tie maličke nervičky budete mať.

Čítať viac

4
4

Madamme.de.ludrigova Drugová napísala recenziu

17.08.2022 14:33

Od knihy som nemala veľké očakavania ale po prečítaní prvých strán som vedela, že kniha sa mi bude páčiť, nakoľko toto je môj žáner ,,romantika“.

Láska dvoch svetov v krásnom rozprávkovom prostredí, ktoré si každá zamiluje. V prvom dieli sa dozvieme príbeh prvého z bratov Kaneových o najmladšom Rowanovi.

Rowan je zatrpknutý, neprejavuje svoje city, neusmieva sa. V živote ho sklamal najbližší človek z rodiny a ľudia v jeho okolí. Bohatý a sebecký. Stratil aj to čo mal rád keď bol dieťa - kreativitu v ?????????.

Zahra to tiež nemala v živote ľahké, no napriek tomu je to slniečko. Usmieva sa kade chodí.

Zahra ukáže Rowanovy život, aký vedie ona a ľudia v Dremlande. Ak máte radi zábavné parky, bude to pre vás v knihe ako bonus. Zaspomínate si tak ako ja na detske časy, kolototoče,strelnicu a podobné atrakcie. ????????

V príbehu sa mi páčilo, ako sa vyvíjali Rowanove pocity, emócie, ako napredoval.

Ich vzájomná chémia, iskrenie a ich vtipný humor.

Koniec knihy bol troška uponáhľaný, ale to tejto knihe neuberá, lebo bola úžasná.

Kniha bola výborná, oddychová, humorná, dojemná, romantická, sem tam vzrušujúce a šteklivé scénky.

Máte aj vy radi zábavné parky? Ak áno kam by ste chceli ísť? Ja do Disneylandu.

V knihe nájdete krásne citáty, ktoré boli aj vtipné.

,,Láska môže prísť, ale nenávisť trvá večne.”

,,Kvitni, aj keď nesvieti slnko”.

,,Si príťažlivá ako Bermúdsky trojuholník a ja som stratené lietadlo, ktoré sa zúfalio snaží pristáť.”

,,Si taká úžasná, až ma bolí pozerať sa na teba dlhšie.“

,,Si ako diamant vytvorený pod tlakom, s chybami, ktoré nás robia úžasnými.”

Čítať viac

4
4

Madamme.de.ludrigova Drugová napísala recenziu

17.08.2022 14:28

Skvelá letná oddychová kniha pri ktorej sa zrelaxuje pri bazéne, na chate, v lietadle či cestou za svojim letným dobrodružstvom.

Milujem tákéto knihy, v ktorých je romantický príbeh, letné prostredie, v ktorom spoznávate nové krajiny a zákutia. Keď sa to skĺbi do jednej knihy, je to ako mega vzrušujúca turbulencia.

Hlavná hrdinka Ava mi bola sympatická. Páčilo sa mi, že nakoniec sa nedala ovplyvniť a riadila sa svojim ????.

V knihe bola pekne opísaná profesia letušky. Zažívajú dobrodružstvo, ktoré má svoju daň. Neustála zmena počasia, posun v čase a nie vždy môže mať takú krásnu cestu, kde je možnosť naštíviť tak krásny ostrov. Je to pekná profesia, ale každá práca má svoje výhody a nevýhody.

V romantickej línii sa mi páčilo, ako sa ich vzťah postupne vyvíjal. Od nenávisti k láske. Ich humor, dobiedzanie a ich hra na otázky a odpovede bola skvelá. Veľmi ma to bavilo.

Koniec knihy si viete domyslieť, ale aj tak Vám vyčarí usmev na tvári, ako.

Odporúčam všetkými desiatimy túto letnú lietajúcu oddychovku.

Čítať viac

4
4

Madamme.de.ludrigova Drugová napísala recenziu

03.07.2022 06:19

V prvom rade sa chcem samotnej autorke poďakovať za účasť v štafetke.

Štýl autorky mi sadol a kniha sa čítala ľahko. Príjemná oddychová kniha na posedenie k vode, či upršanému počasiu.
Obálka knihy za mňa mohla byť taká, ako bola kniha. Jemná a čistá.

Prvá polovica knihy bola taká slaná - neslaná, nevedela som čo mám očakávať. Bola taká predvídateľná. No, ale potom to nabralo na intenzite, že som bola paf. Dej, napätie, zápletky, rodinné vzťahy, nové informacie, rozuzlenia až som sa nevedela odtrhnúť od knihy.

V knihe je aj samozrejme romantická línia a pár jemných šteklivých scén.

Tajomstvo, kroré Erika skrýva dlhé roky ju dobehne a niekto ju začne desiť. Myslela som si, kto to asi je ale autorka ma zmiatla. Klobúk dole. Dej je predvídateľný, ale opak bol pravdou.

Príbeh je o rozhodnutiach. Či zlých alebo tých dobrých. Vo svojom živote sa rozhodujeme každý deň.

Čítať viac

4
4

Madamme.de.ludrigova Drugová napísala recenziu

03.07.2022 06:15

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

V prvom rade sa chcem poďakovať vydavateľstvu Zelený kocúr za spoluprácu a zaslanie knihy pre mňa a mojich štafetárov. Tiež aj za záložky pre nich ako darček. Nesmierne si to vážim.

Tak ako prvé 2 diely som si aj túto chutnú jednohubku užila. Bola to opäť vtipná, pri ktorej som sa nesmierne zasmiala.

Hlavní hrdinovia Monty a Robie sú neskutočné postavy.

Robie sexi slobodný otecko, ktorý nesklamal a bola som z neho unesená a mokrá, ako po Veľkonočnom pondelku.
Monty bola citlivá, uzavretá, slušna a opatrná žena. Ale pri ňom sa jej rozprúdil oheň v krvi a otvoril v nej komnatu túžby, ktorú ešte nazažila. Stala sa z nej dračica.

Zápletky a ich doťahovania boli proste mega peckové a textovky? To som sa šúľala.

Autorka to dala na jednotku a tento posledný diel pytóna prekonať bude tažke.

Čítať viac

„Všetko sa vždy začína a končí pravdou.“