Nepretrhni sa pre druhých
E-kniha

Nauč sa vravieť NIE!

Ako prelomiť závislosť od toho, čo si o nás myslia druhí? ... Čítať viac

Vydavateľstvo
Grada
Počet strán
160

Ako prelomiť závislosť od toho, čo si o nás myslia druhí? ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,89 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Ako prelomiť závislosť od toho, čo si o nás myslia druhí?

Kniha pre ľudí, ktorí radšej držia jazyk za zubami a nepovedia svoj názor zo strachu, že ich ľudia budú mať menej radi, ktorí majú pocit, že sa potrebujú páčiť a zavďačiť druhým, aby zostali vo svojich spoločenských kruhoch, a ktorí nevedia hovoriť „nie“. Kniha vysvetľuje odkiaľ tieto pohnútky pochádzajú, ako sa prejavujú a čo presne s nimi robiť. Naučte sa ako zmeniť svoj vzťah k sebe a ostatným, ako si nastaviť hranice, byť asertívny a necítiť zodpovednosť za pocity ľudí.
Čítať viac
Originálny názov
Stop People Pleasing
Počet strán
160
Naše katalógové číslo
1959807
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Grada
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

11 hodnotení

7
4
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Silvia
Neoverený nákup
11.2.2024
Kniha je aj pre ludi, ktori vedia povedat nie. Boli tam uvedene techniky, ktore vam pomozu povedat nie, aby ste sa necitili zle alebo nekomfortne.
Pre tych, ktori skutocne nevedia povedat nie (a chcu to zmenit), je to prvy krok, ako si uvedomit, ze je to mozna cesta k preprogramovaniu svojej mysle.
Čítať viac
18

Večná optimistka veriaca v dobro, lásku a známe : všetko dobre dopadne:) Zasnená knihomoľka so životným heslom carpe diem a s nádejou, že svoj život prežije naplno, plnohodnotne a po boku svojej najväčšej lásky - manžela, ktorý je jej najlepším priateľom, úprimným zrkadlom a o ktorom vždy vyhlási: počítam najlepšie veci vo svojom živote, teba zarátam hneď niekoľkokrát:)

Zuzana Danková
Overený zákazník
4.9.2023
Hovoriť nie, nie je zločin:)
Nepretrhni sa pre druhých nám s manželom poskytlo dosť podnetov na rozhovor a premýšľanie. V mnohom sme sa našli, v určitých veciach nás kniha povzbudila. Jednoznačne ja som pochopila, že nie vždy robíme "dobro" len s cieľom byť lepšími ... často nás poháňa strach z neprijatia, pochybnosti o sebe, vlastnej hodnote a hlavne sa snažíme zapadnúť. Ozaj stačí málo, aby sme spadli do snahy zapáčiť sa a doslova slúžime každému mimo seba ... sebectvo je zlé, no ono nie je ... vždy nasaďme vestu sebe, aby sme zachránili iných. Buďme súcitní aj k sebe ... a majme sa radi, lebo na tom klišé, že svet nás vníma našou vlastnou optikou ... fakt niečo bude:) Nebojme sa hovoriť nie tomu, čo nechceme:) Čítať viac
34
Naslouchač - Petra Stehlíková, 2018
Práve čítam
Naslouchač

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @_dennyto alebo @dennycita

Denisa Tomíková
Overený zákazník
13.8.2023
Ak nechceš hrať vo svojom živote druhé husle a zmena myslenia, to je téma, ktorá ťa zaujíma, túto knihu rozhodne nenechaj v kníhkupectve.

Knihu odporúčam čitateľom, ktorí nevedia povedať nie, veľa toho robia pre druhých a chcú sa iným zavďačiť aj na svoj úkor. Knižka je ideálna pre ľudí, ktorí cítia, že potrebujú zmeniť svoje návyky, nastaviť nové hranice či prepracovať tie, ktoré už majú. Viem si predstaviť, že toto bude aj dobrý darček pre kamaráta/kamarátku či rodinného príslušníka.

Kniha ti dá návody a rady, ako vyriešiť niekoľko základných životných problémov a ako sa stať tak trochu sebeckým/sebeckou pre svoje dobro. Toto je kniha, ktorá ťa prinúti zamyslieť sa a pozrieť sa na svoje životné rozhodnutia, správanie a komunikáciu z iného uhla pohľadu. Autor ti dá aj praktické rady, ako sa zmeniť (v prospech seba) k lepšiemu.

Knižke dávam 4,5/5
Čítala som už aj lepšie sebarozvojové knihy, ale autor má plus za svižnosť, jasnosť a celkový koncept knihy. Škoda, že autor nespracoval v knihe ešte niekoľko ďalších problémov, ale pevne dúfam, že sa dočkáme nejakej ďalšej knižky.
Čítať viac
30.7.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Vyhoviete každému, vo všetkom?
Snažíte sa pre druhých ľudí urobiť aj nemožné - a pritom zabúdate na seba?
Máte pocit, že ak by ste niekomu odmietli pomôcť, či nebodaj by ste mali iný názor ako on, jediným riešením je vyhnúť sa konfliktu, nech sa stojí, čo to stojí?
Spoznávate sa v tom?

Ak áno, tak potom toto knižné dielo je to, čo momentálne najviac potrebujete.

Čím viac kníh, ohľadne správania sa jedincov v dospelosti čítate (väčšinou sa venujú deštruktívnym následkom – česť výnimkám) tým viac zisťujete, že najdôležitejších obdobím, ktoré je kľúčovým pre budovanie vzťahov (aj do budúcna) je detstvo. Vzorce správania, ktorým ste boli v tomto krehkom období vystavení - zohrávajú nesmierne dôležitú úlohu. Ak Vám rodičia vytvárali podnetné, láskyplné a rešpektujúce prostredie, v dospelosti ste osobami, ktoré si vedia vážiť seba samých, neboja sa prejaviť svoj názor, sú asertívnymi a vnímavými, a najmä necítia zodpovednosť za pocity iných.

A hoci, táto útla knižka pôsobí navonok nevinne, zasiahne Vás svojou úprimnosťou, a aj tým, že autor Vám neťahá medové motúzy popod nos. Rozoberá to, že Vaša zmena a prvé hlasné ,,NIE“ - zasiahne blízke okolie, ktoré sa (možno) nebude chcieť s Vaším novým ja ,,kamarátiť.“
Čítať viac
20
Overený zákazník
21.7.2023
Možno aj vy patríte k ľuďom, ktorí chcú byť vždy k dispozícii, vyjsť iným v ústrety a chcete pomôcť, keď to treba a požiadajú vás o to. Možno radšej prekonáte nechuť, únavu, len aby ste vyhoveli druhým. Možno sa obávate, že keď to neurobíte, budú vás ohovárať, budú vás mať menej radi, prípadne vám už nabudúce nebudú dôverovať...

Ak máte niekedy pocit, že sa potrebujete páčiť a zavďačiť druhým, aby ste zostali vo svojich spoločenských kruhoch – táto kniha je presne pre vás. Patríte totiž k tzv. prisluhovačom. Ľuďom, ktorí sa idú doslova pretrhnúť pre iných, no zabúdajú na seba.

Možno spomínaným prisluhovačstvom trpíte vy, možno niekto z vašich najbližších a chceli by ste to zmeniť. „Vyslobodiť ho/ju“ z toho, lebo vidíte, ako sa nechá využívať. Prisluhovači majú v sebe veľmi hlboko zakorenený princíp zavďačovania, ktorý si najčastejšie nesieme z detstva, tvrdí Patrick King, špecialista na sociálne zručnosti, sociálnu psychológiu a ľudské správanie.
O tom je jeho kniha, v ktorej vysvetľuje, odkiaľ tieto pohnútky pochádzajú, ako sa prejavujú a čo presne s nimi robiť. Dáva tipy a rady, ako zmeniť svoj vzťah k sebe a ostatným, ako si nastaviť hranice, byť asertívny a necítiť zodpovednosť za pocity ľudí. „Prečo by ste nemali byť prisluhovačmi,“ pýta sa P.King v knihe. „Neustále sa tlačiť do toho, aby ste sa každému zavďačili, vplýva na vás a vaše emočné zdravie viacerými neblahými spôsobmi.“
Čítať viac
4.7.2023
Už ste mali niekedy pocit, že autor ktorého knihu práve čítate vám úplne "vidí do hlavy"? Že presne dokáže opísať myšlienky, pocity, všetky obavy a výzvy, ktorými si prechádzate? Presne toto dokázal Patrick King, ktorý v knihe hovorí o tom, ako nebyť neustále niekoho "posluhovačom" a je zdravé a prirodzené občas povedať - pre niekoho toľko obávané, avšak neškodné - slovíčko "nie".

Autor na príbehoch ľudí ukazuje to, ako ich potreba neustáleho zavďačovania sa doviedla až do takého bodu, kedy nebolo pre nich dôležité nič iné, len to, aby vyhoveli všetkým ostatným naokolo, a to aj na úkor seba a svojho voľného času. Postupne vysvetľuje ako veci možno robiť inak, a ponúka aj zaujímavé rady a riešenia, ako začať na sebe pracovať, byť asertívnejší, priebojnejší a nebáť sa vysloviť svoj názor. Zaoberá sa tiež pôvodom toho, prečo majú niektorí ľudia potrebu neustále sa niekomu zavďačovať - či už napríklad zo sociálneho hľadiska v podobe zakorenených presvedčení našich rodičov, že čím viac budeme tvrdšie pracovať, tým sa budeme mať v živote lepšie, alebo z povahového a charakterového hľadiska niektorých jedincov, ktoré hovorí o neustálej snahe dosahovať uznanie a pocit nenahraditeľnosti.

Kniha bola pre mňa veľmi inšpiratívna a poučná. Rady, ktoré v nej autor uvádza sú veľmi prospešné a v určitých veciach mi reálne dokázali otvoriť oči a zamyslieť sa. Často sa pristihnem pri tom, že keď niekomu poviem nie alebo mám iný názor ako ostatní, bude ma za to daný človek/skupina odsudzovať alebo ma nebudú mať radi. King však hovorí, aby sme sa nebáli byť sami sebou a boli šťastní bez potreby zavďačovania sa. Jediné na čom záleží je naša fyzická a duševná pohoda. Nuž zostáva jediné. Začať tieto rady konečne aplikovať aj v praxi.
Čítať viac
30.6.2023
Táto kniha začína spomienkou autora na jeho priateľku Muriel. Tá sa po veľmi dlhej dobe konečne zamestnala vo veľkej technologickej spoločnosti. Všetci ju mali veľmi radi, pretože často robila nielen svoju, ale aj cudziu prácu a keď zašla kúpiť všetkým v kancelárii niečo pod zub, nebolo nezvyklé, že si od nich potom nepýtala peniaze. Aj keď si myslela, že chystaný produkt nebude úspešný a aj vedela prečo, bála sa ozvať. Veď kto by už spochybňoval úsudok svojich manažérov a tak len vždy so všetkým súhlasila a ich návrhy podporila. Čo myslíte, keď produkt pohorel na plnej čiare a došlo k prepúšťaniu, kto išiel ako prvý?
.
Útla, no zato veľmi zaujímavá kniha. Autor vysvetľuje, prečo a ako si často zamieňame veľkorysosť a priateľstvo so zavďačovaním sa a skĺzneme do úlohy prisluhovača, ktorý všade hľadá súhlas, bojí sa, že ho ľudia nebudú mať radi, keď povie nie a odpadáva pri myšlienke, že si o ňom tí druhí myslia niečo zlé.
.
Patrick King vysvetľuje, aké rôzne cesty vedú k takémuto správaniu, vymenúva príklady zo života takýchto ľudí a zároveň ponúka viacero tipov, ako zmeniť takéto zmýšľanie a vzťah k sebe samému či samej. Ako začať myslieť viac na seba, vedieť prijať konfrontáciu, byť asertívnejším, riešiť veci jednoducho a priamo.
.
Veľmi zrozumiteľne aj pútavo napísaná kniha a ak je vám zaťažko hovoriť nie, určite nad ňou pouvažujte.
Čítať viac

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac

„Sú chvíle, na ktoré človek len tak nezabudne, ostrým večným perom sa mu zapíšu na stránky pamäti a vryjú do srdca, odkiaľ ich nik nevymaže.“

Potulky s Charleym - John Steinbeck, 2020
Potulky s Charleym
John Steinbeck