Metro 2035 - Dmitry Glukhovsky, Ikar, 2016

14,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Metro 2035

Jadrová vojna zničila civilizáciu na Zemi v podobe, ako ju poznáme dnes. Prežilo iba niekoľko desiatok tisíc ľudí, ktorí sa utiahli do moskovského metra, aby sa zachránili pred... Čítať viac

4,3 125 hodnotení
3. diel série
Metro
Vydavateľstvo
Ikar, 2016
416 strán
6-7 hodín čítania

Jadrová vojna zničila civilizáciu na Zemi v podobe, ako ju poznáme dnes. Prežilo iba niekoľko desiatok tisíc ľudí, ktorí sa utiahli do moskovského metra, aby sa zachránili pred rádioaktívnym žiarením na povrchu... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina
16,90 €

14,99 €

-11 %
Na sklade 3 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 49 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (6)
Metro 2035 - Dmitry Glukhovsky, Laser books, 2020
Pevná väzba
Čeština, 2020
Do 5 – 7 dní
-18 %

20,78 €


Metro 2035 (s podpisom autora) - Dmitry Glukhovsky, Ikar, 2016
Pevná väzba (s podpisom autora)
Slovenčina, 2016
Vypredané

Metro 2035 - Dmitry Glukhovsky, Laser books, 2019
Brožovaná väzba
Čeština, 2019
Vypredané

Metro 2035 - Dmitry Glukhovsky, Knižní klub, 2016
Pevná väzba
Čeština, 2016
Vypredané

Metro 2035 - Dmitry Glukhovsky, Createspace, 2016
Brožovaná väzba
Angličtina, 2016
Vypredané

Metro 2035 - Dmitry Glukhovsky, AST, 2015
Pevná väzba
Ruština, 2015
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Koncert pre bubon a sekeru -  Július Satinský, Milan Lasica, Slovart, 2024

Viac o knihe

Dostupné aj vo výhodnej kolekcii.

Rok 2035
Svetlá minulosť. Temná budúcnosť.


Jadrová vojna zničila civilizáciu na Zemi v podobe, ako ju poznáme dnes. Prežilo iba niekoľko desiatok tisíc ľudí, ktorí sa utiahli do moskovského metra, aby sa zachránili pred rádioaktívnym žiarením na povrchu. Napriek vyhubeniu podstatnej časti ľudstva sa obyvatelia metra nedokázali zjednotiť a okrem túžby prežiť si priniesli aj bremeno zastaraných ideológií. Podzemný svet sa tak podľa vzoru bývalej civilizácie rozdelil na akési novodobé štáty. Ekonomickým centrom metra je Hanza, známa svojím obchodníckym duchom. Intelektuáli si našli miesto v Polise. Nechýbajú ani komunisti zjednotení v Červenej linke a fašisti zoskupení v Ríši. Odveké nepriateľstvo dvoch hlavných ideológií privedie metro na pokraj občianskej vojny a ľudstvu hrozí zánik.

Ale sú naozaj jediní, kto prežil apokalypsu? Mladý záchranca metra Arťom sa nemôže zmieriť s faktom, že nikde inde na svete už nežijú ľudia. Pokračuje vo výpravách na povrch a pokúša sa zachytiť signál z akéhokoľvek kúta zemegule. Pomaly stráca nádej, keď do jeho neúspešného hľadania zasiahne náhoda. Od starého spisovateľa Homéra sa dozvie o cudzincoch, ktorí vraj z povrchu prišli do metra. Arťomovi viac netreba a vydáva sa na cestu naprieč metrom, aby zistil, či sú správy o prišelcoch zvonku pravdivé. Počas putovania odhalí sprisahanie, ktoré otrasie základmi jeho presvedčenia, a zistí, že aj svet metra má svoje sivé eminencie manipulujúce životmi bežných ľudí.
Čítať viac
Originálny názov
Metro 2035
Počet strán
416
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
150×230 mm
Hmotnosť
605 g
ISBN
9788055147093
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
224980
Štýl
mysteriózny, napínavý, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
3. diel série
Metro
Vydavateľstvo
Ikar
Pre koho
pre mužov, pre ženy, new adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

125 hodnotení

64
32
15
5
3

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Názor čitateľa

Tretí diel série Metro je vyzretá kniha. Ostala v nej akcia aj napätie, no cítiť z nej, že autor aj hlavná postava vyrástli. Od prvej knihy sa ostatné Glukhovského knihy líšia častejšími úvahami nad konaním postavy a častým filozofovaním. Mne osobne sa toto filozofovanie páči. Nemám tak pocit, že hlavná postava je len bábkou, ktorá prechádza dejom bez hlbších úvah a zamyslení sa nad svojím konaním a konaním iných postáv. Od predošlého Metra 2034 sa autorov štýl písania postupne kryštalizoval a v jeho ostatných knihách už presne cítite, kto knihu napísal. Pre mňa bolo Metro 2035 dostatočne napínavé a záhadné na to, aby celá séria ostala medzi mojimi najobľúbenejšími. A hádam bude aj ďalší diel...

Čítať viac

Recenzie čitateľov

5
3.11.2022
Bála som sa, že kniha bude v podobnom duchu ako druhá časť. Ale trojka ma prekvapila, znova bola plná akcie a činu. Postupne sa v nej odhaľovalo všeobecne známe klamstvo a roky šírená propaganda založená na dezinformáciách a potláčaní ľudských práv. Celá táto hra pár vyvolencom, ktorí chceli mať z Moskovčanov "postavičky SIMS" prísne kontrolovaná zbraňami a hrubou silou. Arťom sa nevzdal. Išiel si za svojim cieľom. Povedal ľudom pravdu, ktorú sa mu podarilo odhaliť, dokonca tým donútil ak mocnosti to vysloviť, ale v znení, ktoré im vyhovovalo. Opustil metro. A čo urobili tisíce ľudí z metra? To zistite sami! Pre mňa až desivá pravda o tom, čo dokáže správne mierená dlhoročná propaganda, vytváranie nereálnych nepriateľov, krutosť ako synonymum moci, šírenie strachu a neprístupnosť relevantných informácií.
Čítať viac
4
Kyberbouře - Matthew Mather, 2016
Práve čítam
Kyberbouře

V podstatě nečtu nic jinýho než sci-fi a military knihy ¯\_(ツ)_/¯

Tomáš Frűhauf
Neoverený nákup
2
1.7.2016
Oproti 2034ce jsem čekal zlepšení, protože ta mě popravdě moc nebavila a myslel jsem si, že se autor poučil a vrátí se k tajemnu a atmosféře z prvního dílu trilogie. Ovšem nic takového se nekoná a až na pár světlých okamžiků je kniha skoro až nudná a zdlouhavá. Jednoduše: tajemno a nadpřirozeno > politické tahanice.
Doporučení pro nové čtenáře: Pokud se vám líbila 2033 a váháte zda pořídit i další dva díly do knihovničky.... ne. Nevyplatí se to.
Čítať viac
Matus Bojnansky
Neoverený nákup
18.6.2023
Dobrá kniha, zlý preklad
Glukhovsky úspešne pokračuje vo svojej sérii Metro.

Samotný preklad je avšak tentokrát veľmi zlý… čitateľský zážitok je náročný. Príliš veľa fráz a rozhovorov medzi postavami sú doslova preložené z ruštiny, čož zapríčiňuje že čitateľ stráca prehľad uprostred diania. Príliš vela krát som bol donútený vrátiť sa dozadu a znovu prečítať aj pol stránky, aby som znovu nadobudol prehľad.
Čítať viac
3.11.2022
Metro 2035
Bála som sa, že kniha bude v podobnom duchu ako druhá časť. Ale trojka ma prekvapila, znova bola plná akcie a činu. Postupne sa v nej odhaľovalo všeobecne známe klamstvo a roky šírená propaganda založená na dezinformáciách a potláčaní ľudských práv. Celá táto hra pár vyvolencom, ktorí chceli mať z Moskovčanov "postavičky SIMS" prísne kontrolovaná zbraňami a hrubou silou. Arťom sa nevzdal. Išiel si za svojim cieľom. Povedal ľudom pravdu, ktorú sa mu podarilo odhaliť, dokonca tým donútil ak mocnosti to vysloviť, ale v znení, ktoré im vyhovovalo. Opustil metro. A čo urobili tisíce ľudí z metra? To zistite sami! Pre mňa až desivá pravda o tom, čo dokáže správne mierená dlhoročná propaganda, vytváranie nereálnych nepriateľov, krutosť ako synonymum moci, šírenie strachu a neprístupnosť relevantných informácií. Čítať viac
28

Prvú knihu som prečítala už ako maličká, keď som ju kompletne roztrhala na franforce :D Odvtedy sa ma čítanie drží, ale ku knihám sa už chovám s úctou :)

Jana Miklošková
Overený zákazník
12.4.2022
Skvelý záver trilógie
Po druhej časti, ktorá bola filozofickejšia, je táto časť opäť plná akcie a vskutku prekvapivých zvratov. Z metra sa dostaneme aj na povrch a zistíme, že veci sa majú úplne inak, ako sa javili. Konanie postáv sa môže zdať vyhrotené, no ak sa do nich vžijete, pochopíte prečo. Výborný záver a pokojne by som prijala aj ďalšiu časť, i keď kniha skončila presne tam, kde mala ;) Čítať viac
24.11.2021
Ruská post-apo
Dmitry je späť, a s ním aj Arťom. Z klaustrofobických tunelov metra sa postupne dostávame do širších súvislostí a vyliezame na povrch. Pretože..., nie je to tak, ako sa to všetko zdá a ako sa to doteraz prezentovalo. Super nepredvídateľné a napriek tomu, že je to post-apo, je to neskutočne aktuálne. Otvorené zakončenie série hodnotím ako vynikajúcu voľbu. Čítať viac
11
Children of Time - Adrian Tchaikovsky, 2016
Práve čítam
Children of Time

nájdete ma na instagrame @knihohry a FB knihohry Zbožňujem fantasy, ktoré dokáže človeka odpútať od problémov, starostí a všednosti reálneho sveta, ale nepohŕdnem ani históriou a geografickou literatúrou. Momentálne čítam nemecké knihy v zmysle hesla : Dva v jednom (umenie a vzdelanie)

Veronika M
Overený zákazník
29.6.2021
Skvelé zavŕšenie trilógie
Podľa môjho názoru najlepšia kniha série. Autor upustil od nadprirodzena a viac sa sústredil na to, čo definuje človeka– ľudské chyby, beznádej a nádej zároveň, hlúposť, oddanosť i na to, čo spája/rozdeľuje spoločnosť ako takú. Ukazuje, ako fungujú tzv. sociálne bubliny, že pravda je čisto subjektívna záležitosť, ktorá sa dá krútiť podľa ľubovôle a chute a názorov tých, ktorým je podávaná
Páčil sa mi i otvorený záver, ktorý umožňuje čitateľovi ukončiť príbeh hlavných hrdinov podľa jeho subjektívnych názorov na nich.
Nuž a na koniec spomeniem aj Annu, ktorá vo svojej, možno na prvý pohľad, nenápadnej osobe zobrazuje silnú ženskú postavu, nezlomenú a nezlomnú, vernú až do konca, bez ktorej by Artyom podľa môjho názoru veľa nedosiahol, i napriek tomu, že robil všetko preto, aby ju od seba odohnal.
Čítať viac
Zuzana
Neoverený nákup
20.1.2021
Metro 2035
Nakoľko táto kniha bola darček pod stromček, tak jej obsah nepopíšem, ale vždy som spokojná s prístupom kníhkupectva Martinus a rada si vždy objednávam.
Ďakujem
Čítať viac
10.11.2020
Ukončenie
Ukončenie napínavej trilogie posunie nielen postavy ale aj čitateľa vpred. Arťom je už vyspelejší, samostatnejší a omnoho profesionálnejší ako v prvom diely. Slušne sa vypracoval na úroveň, na ktorej by možno bez návštevy Huntera ani neprišiel. Ukončenie série drsným pohľadom na ľudskú náturu je očakávateľné, no aj tak prekvapivé ked sa čitateľ spätne pozrie na súvislosti a prirovná si ich k realite. Vdaka poslednému dielu sa táto trilogia stáva N1 v mojej knižnici a sú to jedny z mála kníh, ku ktorým sa opätovne vraciam ked "už nie je čo". Čítať viac
Vladimír
Neoverený nákup
12.8.2020
2033-2035
Tak cakal som na tento diel, aj ked sa tu pise ze dosahuje kvality 2033, nie je to uplne pravda. Kniha je v niecom lepsia, nie je pisana stylom blogov na nete a je to citit.
Najmä v niektorych momentoch je silna. ale poslednych 100 stran je vyslovene naivna, skoda toho, zaver je ocakavany, ale nejak to do seba nezapada. autor uz rozvaja svoje konspiracne teorie a to je trochu na skodu. samozrejme ziarenie, obludy, mutanti uz chybaju, tunely uz nicim nehrozia, maximalne fyzikalnymi dejmi.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

Dmitry Glukhovsky – Metro (Peter Rúfus), peterrufus.com

Dmitry Glukhovsky

Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Jeden válečník. Jedna mysl. Jedno poslání.“

Cestou vlka - David Gemmell, 2005
Cestou vlka
David Gemmell