Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Children of Time - Adrian Tchaikovsky, Pan Macmillan, 2016

12,50 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Children of Time - Adrian Tchaikovsky, Pan Macmillan, 2016
Children of Time - Adrian Tchaikovsky, Pan Macmillan, 2016

Children of Time

Adrian Tchaikovksy's critically acclaimed, stand-alone novel Children of Time, is the epic story of humanity's battle for survival on a terraformed planet. Who will inherit this... Čítať viac

1. diel série
Children of Time
Vydavateľstvo
Pan Macmillan, 2016
608 strán
8-9 hodín čítania

Adrian Tchaikovksy's critically acclaimed, stand-alone novel Children of Time, is the epic story of humanity's battle for survival on a terraformed planet. Who will inherit this new Earth? The last remnants of the human ... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina

12,50 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Vlčí brloh - Elodie Harper, Ikar, 2023
Children of Time - Adrian Tchaikovsky, Pan Macmillan, 2016
12,50 €

Viac o knihe

Adrian Tchaikovksy's critically acclaimed, stand-alone novel Children of Time, is the epic story of humanity's battle for survival on a terraformed planet. Who will inherit this new Earth? The last remnants of the human race left a dying Earth, desperate to find a new home among the stars. Following in the footsteps of their ancestors, they discover the greatest treasure of the past age - a world terraformed and prepared for human life. But all is not right in this new Eden. In the long years since the planet was abandoned, the work of its architects has borne disastrous fruit. The planet is not waiting for them, pristine and unoccupied. New masters have turned it from a refuge into mankind's worst nightmare. Now two civilizations are on a collision course, both testing the boundaries of what they will do to survive. As the fate of humanity hangs in the balance, who are the true heirs of this new Earth?
Čítať viac
Počet strán
608
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×195 mm
Hmotnosť
432 g
ISBN
9781447273301
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
299333
Jazyk
angličtina
1. diel série
Children of Time
Vydavateľstvo
Pan Macmillan
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

17
Eve of Man - Tom Fletcher, Giovanna Fletcher, 2019
Práve čítam
Eve of Man

Na knihách považujem za absolútne fascinujúce to, že ku každému človeku prehovárajú inak. Je len na nás, čo si z nej odnesieme. Sme rozdielny, máme rôzne preferencie a názory, preto je absolútne v poriadku, že čo sa páči jednému, nemusí sa páčiť niekomu inému. A práve to je to, čo robí knihy takými fantastickými. Každá kniha si nájde svojho čitateľa, a každý čitateľ si nájde svoju knihu, ktorú bude milovať. Môj systém hodnotenia nemá žiadnu hlbšiu logiku :D Prečítané knihy hodnotím iba na základe pocitov, ktoré vo mne zanechali. 5* - Absolútne fantastické! Rozhodne odporúčam. 4* - Veľká spokojnosť, aj keď niečo by som vytkla. 3* - V podstave OK. 2* - Trošku slabšie/ nie moja šálka kávy. 1* - Chcem naspäť svoj čas!!

Eva Svítková
Overený zákazník
26.5.2020
What have you done with my monkeys?
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Aj napriek tomu, že som si Children of time prečítala začiatkom roka, priečku jednej z najlepších kníh v 2019 si s prehľadom udržala až do konca.

Na začiatku bol experiment. Doktorka Avrana Kern si zaumienila, že stvorí nový inteligentný život na neobývanej planéte.
“For we are gods, and we are lonely, so we shall create …”
Experiment sa ale pokazil a plány doktorky Kernovej neboli naplnené. Well...sort of.
O mnoho generácii neskôr ľudstvo zomiera. V snahe o záchranu vyšle posledných preživších ľudí na cestu vesmírom, aby našli nové miesto vhodné pre život. Po dlhej ceste kozmom sa im podarí nájsť perfektnú planétu. Je zelená, s bujnou vegetáciou, plná života. Doslova. Podarí sa im ale na planéte usadiť?

Perfektná kniha! Perfektná!
Skvelý nápad a ešte lepšie prevedenie. Aj keď mala kniha 600 strán, ani na chvíľku som sa nenudila.
Dej knihy sa odohráva počas mnohých tisícročí, nám je prezentovaný z dvoch perspektív. Prvá je tá ľudská, sledujúca posádku Gilgameša a jej snahu o prežitie, druhá je zameraná na evolúciu osemnohých obyvateľov Zelenej planéty. Autor pri opisovaní vývoja pavúkov odviedol fenomenálnu prácu, všetko mal premyslené do najmenšieho detailu. Každá predstaviteľka Portie, Bianky či Fabiana mali vlastný charakter a povahové črty. Ich kolóniu som si natoľko obľúbila, že som sa tešila z každého ich úspechu a pokroku.
Takže áno, ODPORÚČAM.
Čítať viac
12
Overený zákazník
15.8.2019
Výborné sci-fi o vývoji a budúcnosti inteligentného života nielen prirodzenou ce
Najlepšie sci-fi si v úvode položí zaujímavú otázku „Čo by sa stalo, keby...?” a čitateľovi poskytne jednu z možných odpovedí. Táto kniha ich položí a odpovedá hneď niekoľko a odpovedá ich s veľkou predstavivosťou, triezvosťou a schopnosťou vidieť veci z iného uhla pohľadu. Konštruuje budúcnosť detailne a prepracovane, vychádzajúc z vedeckej a biologickej reality, a má zaujímavý a napínavý dej.

Podrobnosti deja je najlepšie nepoznať. Kniha funguje skvele, ak neviete, do čoho idete. V skratke ide o cestu do vzdialenej budúcnosti, ak by sme vytvorili pomyselnú priamku zo súčasnosti, tak ďaleko, že súčasnosť je len dávnou spomienkou. Naše postavenie ako živočíšneho druhu obdareného intelektom a sebauvedomením sa dostáva do úplne nového svetla. Čo by sa stalo, ak by sme v snahe prežiť opustili Zem a hľadajúc nový domov natrafili na inteligentný život s ktorým sme možno do istej miery spojení? Čo ak by jeho forma bola iná, akú sme očakávali? K čomu by to viedlo za sto, tisíc, a viac rokov?

Kniha poskytuje veľa zaujímavých scén a príležitostí na premýšľanie, dokonca som sa vďaka nej vnútorne stotožnil s iným živočíšnym druhom, o ktorom som dovtedy moc nepremýšľal.

4/5: Jedinú hviezdu dolu za trochu zdĺhavejší záver, ktorý obsahuje pár „povinných”, ale podľa mňa zbytočných akčných scén, ktoré trochu zlacnili inak veľmi triezvo a precízne vystavaný dej. Autor sa zrejme nevyhol snahe zakončiť knihu veľkolepo (asi hodiac očkom na možnú filmovú adaptáciu).

Napriek tomu, odporúčam.
Čítať viac

„Úspech je ísť od jedného neúspechu k druhému a nedať sa odradiť.“

Mysli ako génius - Philippe Brasseur, 2021
Mysli ako génius
Philippe Brasseur