Inak normálni - Tammy Robinson, YOLi, 2018

7,63 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Čítaná
Inak normálni - Tammy Robinson, YOLi, 2018
Čítaná
Inak normálni - Tammy Robinson, YOLi, 2018

Inak normálni
Čítaná

Maddin život je samá rutina. Ak má byť jej mladšia sestra autistka šťastná a zdravá, inak to ani nejde. Bee vyžaduje nepretržitú starostlivosť a okrem Maddy a mamy nikoho na... Čítať viac

4,4 27 hodnotení
Vydavateľstvo
YOLi, 2018
312 strán
4-5 hodín čítania

Maddin život je samá rutina. Ak má byť jej mladšia sestra autistka šťastná a zdravá, inak to ani nejde. Bee vyžaduje nepretržitú starostlivosť a okrem Maddy a mamy nikoho na svete nemá. Maddy si pri nej rozhodne nemôže dovoliť... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Výborný stav
  • Slovenčina

7,63 €

Na sklade
Posielame ihneď

Čítané knihy nám môžete poslať aj vy!

Pošlite nám svoje prečítané knihy a získajte poukážku na nákup.

Vyskúšať Knihovrátok

Naši škriatkovia odporúčajú

Mile High – Vrchol v oblakoch - Liz Tomforde, Zelený kocúr, 2024
Inak normálni - Tammy Robinson, YOLi, 2018
7,63 €

Viac o knihe

Maddin život je samá rutina. Ak má byť jej mladšia sestra autistka šťastná a zdravá, inak to ani nejde. Bee vyžaduje nepretržitú starostlivosť a okrem Maddy a mamy nikoho na svete nemá. Maddy si pri nej rozhodne nemôže dovoliť spoločenský život, o priateľovi ani nehovoriac – na to, skrátka, nemá čas.
S Bee sa prihlásia na jazdecké hodiny pre hendikepovaných na druhom konci mesta a tam spoznajú Alberta. Maddy ani nenapadne, že by sa mohla zamilovať. No človek srdcu nerozkáže.
Albert si už zvykol, že pre svojho prísneho otca bude vždy sklamaním. Pri Maddy však na chvíľu pocíti, aké je to patriť do ozajstnej rodiny a aké obrovské obete sú niektorí ľudia schopní priniesť pre svojich milovaných.
Inak normálni je strhujúci, dojímavý príbeh nádeje, lásky a obetavosti.
Čítať viac
Originálny názov
Differently Normal
Počet strán
312
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
294 g
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
859589
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
YOLi
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

27 hodnotení

14
10
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

„Všetci sme iní.“
„Presne.“
„Inak normálni.“

Táto knižka je krásne smutná. Autorka sa rozhodla vyrozprávať príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí zisťujú, že pravá láska skutočne existuje. Rozpráva príbeh Maddy a Alberta, ktorých životy nie sú ani náhodou jednoduché. Kým Maddy pomáha mame so starostlivosťou o jej autistickú sestričku Bee, Albert bojuje so svojím otcom, ktorý ho zaškatuľkoval ako neschopného flákača. Všetko sa zmení, keď sa stretnú a zistia, že spolu sa im dýcha jednoduchšie. Ich život sa ale zvrtne, keď to obaja čakajú najmenej. Keď som na začiatku napísala, že je kniha smutná, hovorila som Vám pravdu. Nezaručujem teda, že si pri jej čítaní nepoplačete. Krásna, ľudská a emotívna, taká bola táto kniha.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

2

Matika mi veľmi nejde, šport tiež nie, ale ak niečo dokážem tak je to celé dni ležať a ponárať sa do rôznorodých príbehov zo žánru fantasy.

Miriama Pčolková
Overený zákazník
11.11.2023
Takmer som si ju neprečítala
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Takmer som si ju neprečítala a viem že by to bola škoda. Mám rada knihy ktoré končia šťastne, ale to čo skutočne milujem sú knihy s pointou, myšlienkami, také ktoré svojím príbehom niečo odovzdajú a toto je jedna z nich. Poplakala som si, ale všetky tie slzy za to stali. Čítať viac
3.8.2023
Hlavnou hrdinkou príbehu je Maddie, ktorej celý život sa točí okolo starostlivosti o sestru. Síce sa v starostlivosti striedajú s mamou, ale ona sa tejto úlohy statočne zhostila už ako 8-ročná a podriaďuje tomu celý svoj život. Uvedomuje si, že jej sestra je na pomoc odkázaná, na druhej strane v hĺbke duše túži po živote, aký vedú jej rovesníci. Bez zodpovednosti, bez akéhokoľvek ohľadu na potreby iného človeka.

V príbehu máme aj rozprávača Alberta, ktorého kapitoly sa striedajú s Maddie. Zo začiatku mi tento mladík pripadal ako taký čudák, no bol to mladý muž s veľkým srdcom, starostlivý, ohľaduplný, láskavý a bolo mi veľmi ľúto, v akej rodine musel vyrastať, čím všetkým si musel prejsť a vlastne žiť každý deň s kopou hlúpych poznámok na svoju adresu. Lámalo mi to srdce.

Vďaka Bee, autistke, sa Maddie a Albert spoznajú. Sledovala som vývin vzťahu, ktorý nebol jednoduchý, ale rodil sa z priateľstva, nezáväzne, no o to hlbším sa stal po čase. Albert si bol vedomý toho, že Bee je neoddeliteľnou súčasťou života Maddie a tak ju aj bral. Nie ako príťaž, nie ako kaziča rande a schôdzok. Bral ju takú, aká bola a vďaka tomu sa doňho Maddie znova a znova zamilovávala.

Autorka má veľmi príjemný štýl. Napriek ťažkým témam to podáva s ľahkosťou. Všetky trápenia postáv opisuje vhodne pre mládež, takže knižku by som odporučila od takých 14 rokov.

Myslela som si, že pri veľkom zvrate takmer v 3/4 knihy sa už nič nemôže pokaziť a naozaj som držala palce ako Albertovi, tak Maddie. No autorka mala s mojimi slzami svoje zámery a pred koncom na mňa hodila emočnú bombu. Najprv som neverila, čo som si prečítala, môj mozog to nechcel akceptovať.

V záverečných kapitolách som si poplakala s každou postavou, s mamou aj Maddie, rozčuľovala som sa nad otcom- ako toto mohol spraviť, ako môže byť taký chrapúň… V konečnom dôsledku som zostala síce so slzami v očiach, ale s pokojom na duši.

Môže nás cudzí človek milovať a poznať viac ako vlastná rodina? Áno, môže! Žiaľ…
Čítať viac
30.10.2021
NI
Príbeh mi dal poznanie, že žiť treba. Aj keď tí okolo vás zdanlivo bežne nemôžu. Pretože možno práve vďaka tomu, že vy môžete, začne i vaše okolie. Knižka je perfektná v tom, že citlivo ukazuje to, pred čím niektorí zatvárajú oči. Keď si chcete prečítať niečo naozaj pekné o rodine, súrodeneckom vzťahu či súdržnosti, tak po nej smelo siahnite. Prečítajte si ju aj keď máte deň blbec a myslíte si, že ste na všetko sami. Čítať viac
7

Volám sa Sani, mám 16 a na instagrame pôsobím ako @dievca_ponorene_v_knihach. Rada čítam knihy a píšem na ne recenzie. Ak vás zaujímajú moje recenzie spoločne aj s fotkami tak ich nájdete na mojom instagramovom profile. :)❤️

Sanija Salajová
Overený zákazník
20.2.2021
Tak začala by som tým, že táto knižka má v sebe podľa mňa veľa emócií a mnoho vecí pri ktorých sa treba zamyslieť.

Mne osobne sa knižka veľmi páči, štýl písania autorky bol skvelý. Čítal sa veľmi rýchlo. Priznám sa že som mala strach túto knihu dočítať kvôli jednému zvratu ktorý bol pre mňa veľmi prekvapivý, ale nevedela som že by sa niečo takéto mohlo stať.

Hlavná hrdinka Maddy a hlavný hrdina Albert mi boli veľmi sympatický. Zamilovala som si ich hneď na prvých stránkach.

Vedľajšie postavy mi boli taktiež sympatické až na pár výnimiek, ale predsa nemôžu byť všetci len tí dobrý.

S takýmto príbehom som sa v knihe stretla prvý krát (samozrejme že ešte nemám prečítaných veľa knihy a hlavne nie veľa romantických kníh).

Dej bol skvelý a veľmi sa mi páčil príbeh Maddy ktorá to v živote nemala veľmi jednoduché a taktiež sa mi veľmi páčilo ako sa títo dvaja spoznávali.

V tejto knihe boli pomerne krátke kapitoly, ktoré boli napísané z oboch podhľadov. Autorka podľa mňa vedela krásne a jednoducho preniesť emócie postáv slovami na čitateľov.
Koniec v tejto knihe ma naozaj veľmi prekvapil a po pravde trošku som si pri ňom aj poplakala. Bolo tam aj celkom dosť zvratov, takže v príbehu ste len tak ľahko nedal odhadnúť.
Čítať viac
18.1.2021
Oddychovka.........ale dobrá
Dobrá kniha, nebudem tu veľmi rozvádzať o com to asi tak bolo, to si každý domyslí z anotácie. Nemusím romantické knihy ale toto ma bavilo čítať aj keď začiatok ma až tak nebavil. Ten koniec ma totálne vzal a..... Áno plakala som, čo sa mi nestáva nikdy. Je to vlastne príbeh mladej ženy (ktorá nie je naivná, sebecká ale nedôveruje - no a o to je to smutnejšie) , ktorá si nájde svoju pravú lásku a prežije s nou tie najkrajšie chvíle v živote avšak netuší že aj posledné s ním... Joj a to som nechcela prezrádzať. V každom prípade odporúčam, je to však skôr oddychová kniha Čítať viac
24

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Malá
Overený zákazník
15.11.2020
V jednoduchosti je krása. To sa mi potvrdilo aj pri čítaní tejto knihy.
Dej knihy bol jednoduchý ale pritom krásny.
Jeden z najkrajších príbehov aké som kedy čítala. Ani nepamätám pri ktorej knihe som plakala tak ako pri tejto knihe.
Tak ako pri každej knihe, ktorá je písaná z pohľadu oboch hlavných postáv, oceňujem to, že sa na príbeh môžem pozrieť z oboch strán.
Príbeh je plný lásky, smútku a obetovania sa.
Postava Maddy mi bola už od začiatku veľmi sympatická. Žiť v domácnosti len s jedným rodičom nie je určite úplne jednoduché a ak si pripíšeme aj hendikepovanú sestru, Maddyn život nebol určite prechádza ružovou záhradou. Ale aj cez to všetko bola ukážkovou dcérou a perfektnou sestrou.
Obdivovala som ju za jej láskavosť a v určitom ohľade aj obetavosť.
Albert bol tiež veľmi sympatická postava. Taktiež aj jeho život nebol veľmi ružový a pasoval sa s ním každý deň. Počúvať poníženia od otca neboli určite príjemné.
Láska, ktorá vznikla medzi Maddy a Albertom bola krásna. Nežná, pravdivá a nádherná.
O to ťažšie som znášala koniec knihy. Takýto zvrat som v knihe nečakala.
Knihu odporúčam všetkými 10. Naozaj je to jeden z najkrajších príbehov, ktorý som doteraz čítala.
Čítať viac
15

21 yo | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80 | 2022: 47 | 2023: 22 | 2024:

Janka M.
Overený zákazník
25.8.2020
Inak normálni
Táto kniha vo mne zanechala rôzne pocity, pretože vždy keď niečo čítam, dosádzam si za hlavné a vedľajšie postavy svojich najbližších. Inak tomu nebolo ani teraz a s postavou Maddy som sa hneď vžila. Kniha z väčšej časti poukazuje na dve stránky a to zápornú - život postihnutých, nielen autistou a kladnú - priateľstvo a lásku. Je písaná v dvoch pohľadoch, jej priateľ Albert a ona. Príbeh bol premňa veľmi zaujímavý ale nakonci aj dojemný, lebo som nečakala taký spád. Verila som, že cez všetko zlé sa skončí “happyendom” ale nebolo to tak. Určite ju odporúčam, ja som posledné strany dočítala na jeden dych. A posolstvo? Zdravie je najdôležitejšie, a vlastne aj láska. Ale niekedy sa človek nemôže rozdvojiť a vedieť si vybrať, čo by preňho bolo lepšie. Čítať viac
9.6.2020
Príbeh bol krásny, aj keď som spočiatku mala problém sa doň začítať. To netrvalo dlho s mladá láska ma pohltila. Páčili sa mi vtipné výmeny medzi Maddy a Albertom, rozumela som, že Maddy sa za tými slovami len skrývala. Skrývala svoju zraniteľnosť. A veľmi sa mi páči, že sa s tým nakoniec popasovala. Aj preto mi najviac ona prirástla k srdcu. Svet handikepovaných ľudí mi je blízky, chápala som jej rozhodovania a to ju v mojich očiach vyzdvihlo ešte vyšie. Záver bol šokujúci, smutný, no aj láskavý, oči otvárajúci ... epický. Čítať viac
23

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @luckylady.stories :)

Monika Šranková
Overený zákazník
4.6.2020
Na knihe sa mi veľmi páčili krátke kapitolky, a vďaka tomu sa kniha čítala veľmi dobre a svižne. Páčilo sa mi, že kniha obsahovala obidva pohľady hlavných hrdinov. Okrem toho, bolo tam pár aj vtipných situácií. Obálka je úžasná, ako všetky od yoli. Kniha bola veľmi dobre napísaná, hneď som sa začítala a prvá polovica bola taká milá oddychovka. Celý knižný námet je veľmi originálny, môžme tu vidieť reálny pohľad na autizmus. Ak ste čítali knihu ako napr. Na pár krokov a páčila sa vám, tak za mňa je toto ešte lepšia kniha. Je škoda, že sa jej nedostáva toľko pozornosti, ale mal by si ju každý mladý prečítať. Postavy sa mi páčili, okrem Albertovho otca, ktorého som neznášala! Zato Albert bol taký úžasný, dobrý, milý, neskutočne úžasný človek. V druhej polovici prišli zvraty, ktoré som nečakala, a prečítala som posledných 100 strán na jeden nádych. Záver knihy som prečítala so slzami v očiach, a neskutočne ma to chytilo za srdce. Knihu vám odporúčam, nečakala som, že mi spôsobí až takéto emócie. Čítať viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth, 2017
Človek na ulici
Ivan Horváth