jankina.kniznicka

15

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

21 yo | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80 | 2022: 47 | 2023: 22 | 2024:

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

21 yo | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80 | 2022: 47 | 2023: 22 | 2024:

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2021
Môj názor pomáha
2020
Mladé témy
Srdce na dlani
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

15
jankina.kniznicka

Janka Magicová prečítala knihu

02.03.2024 10:26

15
jankina.kniznicka

Janka Magicová prečítala knihu

02.03.2024 10:25

15
15

Janka Magicová napísala recenziu

30.01.2024 16:48

Štvrtá kniha z edície príbehov, ktoré pohladia svojou nežnosťou dušu a kde víťazí láska, dokonale zapadla k svojim starším knižným súrodencom. Na prvý pohľad ma zaujala netradičná obálka ladená do čierna, no rozpútala vo mne aj otázky ohľadom príbehu. Bude teda hlavná hrdinka rebelka? Bude príbeh aspoň trošku drsný? A kto sa vlastne skrýva za identitou “kolega z pekla”? Tieto odpovede som našla v hlavných hrdinoch. Milica je veľmi svojská, tvrdohlavá, drzá, má podrezaný jazyk, nebojí sa vyjadriť názory a je rebelka. Okrem toho som si ju predstavila úplne ako na obálke knihy - pírsingy, tetovania a rebelské oblečenie. A tiež je to typ človeka, s ktorým by som si asi nemala čo povedať. :D

No a kto bol ten kolega z pekla? Alebo skôr Leon - príjemný, usmievavý a slniečkovský týpek z Chorvátska? Pretože práve tu sa to všetko odohráva a bolo skvelé pripomenúť si moju obľúbenú letnú destináciu aj v zime. V takom Záhrebe som bola len raz, aj to som z neho videla len stanicu, takže takýto cestopis s pamiatkami sa mi hodil. :D No okrem Záhrebu tu spoznáme aj Viedeň. Tento príbeh ma prekvapil najmä témou. Umelá inteligencia a jej záhady, online bezpečnosť a IT svet, autorka sa snažila vyskladať príbeh na týchto pilieroch, ktoré sú momentálne veľmi aktuálne. Veď AI už čoskoro nahradí takmer každú robotu, desivé nie?Prostredie “práce v kancelárii” tomu dodávalo ešte väčši šmrnc!

Okrem toho ma prekvapila lovestory, ktorá sa vyvíjala najprv v nepriateľskej línii a postavy tvorili úplný opak. K Ivicinej novinke by som dodala len toľko, že je to pravá oddychovka vhodná pre všetky romantické duše. Ja som sa opäť v jej príbehu nesklamala a poprosila by som viac takýchto milých oddychoviek na našom trhu!

Čítať viac

15
jankina.kniznicka

Janka Magicová prečítala knihu

22.01.2024 11:24

15
jankina.kniznicka

Janka Magicová prečítala knihu

08.01.2024 19:55

15
15

Janka Magicová napísala recenziu

08.01.2024 19:53

Toto je asi po prvýkrát čo som dala šancu knihe, ktorá vznikla na námet seriálu a ešte k tomu zo slovenského prostredia! Povedala by som, že to bol celkom úlet ale som za knižné experimenty a toto teda vyšlo. Myslela som, že to až tak nesplní moje očakávania, ale to by nastalo len vtedy, ak by knihu nespracovala práve naša Miška! :)

Porovnávanie u mňa nečakajte, seriál som nikdy nepozerala a teda neviem čo všetko v ňom bolo. Ale celkom by ma aj zaujímalo, aké to musela mať Iveta ešte ťažšie na živo. Jedno je však isté, knižná verzia Ivety bola poňatá ako z rýchlika (čo chápem vzhľadom na nemožnosť obsiahnuť všetko do jednej knihy). Naozaj som mala pocit, že dej plynul tak päťkrát rýchlejšie ale bolo zaujímavé stíhať všetko sledovať. Iveta je mladá svojská postava so zmyslom pre humor a niekedy aj s prehnanou drzosťou, no odvaha jej nechýba. Snaží sa osamostatniť, začína žiť nový život mimo Trebišova, nachádza nové záľuby, chce niečo v živote dokázať a nezabúda ani na lásku. Jej sny a ciele sa však nie vždy dali zlúčiť s realitou, ktorá miestami bolela a nebola tak „vysnívaná“ ako si to Iveta namýšľala. Vo vnútri miestami trpela a neraz som sa s jej názormi stotožnila.

V knihe bolo veľa momentov, ktoré by stáli za zmienku ale príjemne ma prekvapil najmä východniarsky jazyk, trebišovčina, s tým som sa doposiaľ nestretla. Páčila sa mi životná cesta Ivety od Miss po modeling cez zapeklité situácie. Bolo vidieť ako sa postava hľadá a učí sa na vlastných pádoch. Štýl písania Mišky je ako vždy pútavý a aj z obyčajného príbehu by napísala dielo, ktoré by čitatelia ocenili.

Iveta je presne to, čo si potrebujete prečítať pokiaľ obľubujete sarkazmus, humor, svojskú hlavnú postavu alebo rýchlo plynúci dej s mnohými nepredvídateľnými situáciami. Je to taký pohľad do života osoby, ktorá sa hľadá a túži po vlastnom živote a verím, že v Ivetinom konaní by sme sa spoznali viaceré.

Čítať viac

Iveta - Michala Ries, 2023
Iveta
  • Michala Ries
4,4
17,42 €

15
jankina.kniznicka

Janka Magicová prečítala knihu

06.01.2024 18:38

Iveta - Michala Ries, 2023
Iveta
  • Michala Ries
4,4
17,42 €
15
15

Janka Magicová napísala recenziu

06.01.2024 18:37

Moja posledná prečítaná próza za rok 2023 nesie názov Pod pohrebným mesiacom. A ja som rada, že vám ju môžem hrdo odporúčať. Vlastne sa zaslúžila aj o to, aby zakončila môj knižný rok s úsmevom na mojej tvári. A to som si ešte prednedávnom nevedela predstaviť čítať detektívky.

Kto pozná a číta Barborkine knihy ten vie, že detektívne romány sú jej žáner, ktorý píše veľmi pútavo a ukrýva do neho plno prekvapení. O tom svedčí aj jej tretia kniha z detektívnej série na čele s Dávidom Meiznerom. Ten sa stal, mimochodom, mojim obľúbeným knižným detektívom vôbec (áno, hlavne kvôli svojej miernej ľahostajnosti a občas blbým poznámkam, ktoré si už pri ňom neviem predstaviť :D). V knihe sa stretávame aj s jeho tehotnou priateľkou Emou, či s ďalšími kolegami vrámci vyšetrovania už tretieho ohavného prípadu.

Hlavná postava, Klára, sa dostáva do centra vyšetrovania celkom rýchlo - už prvá kapitola hovorí o otrasnom prípade, ktorého bola súčasťou. Autorka jej príbeh naozaj poriadne zamotala a netrúfala som si tipovať, aký osud jej napokon prischne. Všetko to bolo vykreslené tak realisticky a pútavo opísané do čo najpodrobnejších detailov. Ale poviem vám, vidieť do Klárinej hlavy plnej spomienok, ktoré boli miestami zahmlené či nedokončené, bola na mňa prisilná šálka kávy. Autorka to všetko obzvláštnila striedaním kapitol z pohľadu Dávida a Kláry. Mala som tak možnosť vidieť vyšetrovanie prípadu, šokujúce dôkazy, nálezy a výpoveď Kláry ohľadom nedávnej minulosti.

Pri príbehu som prežívala naozajstnú vlnu emócií a prekvapivé reakcie sa striedali s tými smutnými. Bol to hrozný príbeh Kláry v ktorom malo svoju úlohu najmä zlo ľudstva, závisť, hlúposť, neuvážené konania a podobne.

Detektívka to bola poriadna a všetko pôsobilo tak nepredvídateľne. Naozaj by som nepovedala, že si niekedy zamilujem tento žáner ale vďaka slovenskej autorke sa to podarilo. Som vďačná za to, že si tieto knihy môžem prečítať, žiť celým príbehom a zakaždým ma zasadia do roly detektíva ako plnohodnoteného experta vo vyšetrovaní.

Čítať viac

15
15

Janka Magicová napísala recenziu

02.01.2024 18:33

Hrad v Škótsku bolo moje jediné zimno-vianočné čitanie ale rozhodne to neľutujem. Vynahradila mi všetky príbehy s vôňou zimy a Vianoc, ktoré som túto sezónu nestihla. Julie tentoraz opísala Škótsko v tej najkrajšej podobe v akej sa len dá. Jeden hrad, tajuplný príbeh Izzy a zasnežená krajinka. Krásne a na Vianoce ako stvorené. Veď si len predstavte, že ste dedičom majestátneho hradu v krajine tisícich hradov (údajne je ich naozaj toľko v Škótsku). Izzy bola skvelá hlavná hrdinka i keď mala isté obavy s hradom, ktorý zdedila. Ale to len na začiatku, potom to Izzy vzala do vlastných rúk spolu s matkou a s pomocou hostí vrátila hrad do funkčného stavu. Izzy som si obľúbila aj vďaka jej odvažnym rozhodnutiam a konaniam. Mám rada silné hlavné hrdinky a Izzy nezložili ani nezhody či zúfalosť ohľadom hradu. Ako jeho dedička sa s ním popasovala veľmi dobre. Okrem toho sa mi páčila aj romantika, ktorá vzplanula medzi Rossom a Izzy a autorka sa s príbehom postáv pekne vyhrala. Vo vzduchu bolo cítiť lásku, pokoru, vďačnosť. Mam pocit, že len Julie vie vystihnúť atmosféru každého príbehu úplne do detailov a od srdca.

Škótske hrady budú podľa opisov Julie určite majestátme, honosné a dýchajúce históriou. Presne tak som sa cítila, keď som sa po hrade prechádzala spolu s Izzy a chystala štedrovečernú večeru či zútuľnovala hosťovské izby. Toto je na vianočnú atmosféru ako stvorené a pokiaľ ste príbeh tento rok nestihli, ten ďalší si to nenechajte ujsť.

Od Julie by som si bola schopná prečítať aj nákupný zoznam ako sa hovorí. Je to jednoducho moja obľúbená zahraničná autorka s vôbec najobľúbenejšiu siahodlhou sériou Romantické úteky, ktorá zďaleka ešte nekončí. Verím, že autorka už pripravuje ďalšie dobrodružne príbehy akým bol aj tento.????

Čítať viac

15
15

Janka Magicová napísala recenziu

29.12.2023 12:56

Na túto knihu som videla veľké množstvo pozitívnych recenzií ale to bolo už dávno, keďže nejde o úplnú novinku. Aj napriek tomu som sa rozhodla, že jej dám šancu a prostredníctvom ďalšej slovenskej beletrie spoznám našu domácu spisovateľku.

Priznám sa, že zatiaľ som sa so Simonkinou tvorbou vôbec nestretla a jej štýl písania a celkový dojem z príbehu bol u mňa pri Pochybnostiach niečo ako premiéra. Tento príbeh bol ako vytrhnutý zo života – opisoval životné situácie s ktorými sa neraz stretávame, bežné dni, ktoré vykúzlia na tvári úsmev ale aj momenty, pri ktorých nechýba beznádej. Každou stránkou v knihe som cítila, že my všetci máme niečo spoločné. Presne to niečo spoločné, čo spájalo aj našich hlavných hrdinov. Verím, že v príbehu by sme sa našli viacerí. Na prvom mieste tu boli vykreslené ľudské vzťahy v troch rodinách a oceňujem, že som postavám mohla nazrieť aj hlbšie do hlavy.

Zmeny sú prítomné počas celého nášho života a niekedy je prvý krok k ich realizácii tým najťažším. Svoje by o tom vedeli rozprávať aj hlavné postavy, ktoré boli ich súčasťou. Nina, Roman, Eva, Lena či Viktor, zdalo sa, že všetkým sa blýska na lepšie časy, len treba opustiť tie zlé. Postavy mali svoje muchy, niektoré mi boli sympatické viac a iné menej, no svojský rozum im nechýbal. Myslím, že slovo komplikované by sa ujalo vo všetkých troch rodinách, ktoré večne niečo trápilo. Nepáčila sa mi len občasná panovačnosť a zloba, ktorá medzi nimi vládla ale aspoň bol dej oživený aj po tejto stránke.

Celková atmosféra príbehu ma pohltila a veľmi som si priala vedieť ako sa vyvinie aj ku koncu. Napätie sa stupňovalo, medziľudské vzťahy sa menili a postavy rozmýšľali každým dňom inak. Niekedy je to proste tak, keď nás k tomu situácie donútia – strácame hlavu, logické myslenie a uchyľujeme sa často k (ne)správnym krokom. Musím uznať, že autorka je skutočná rozprávačka, lebo celý dej poňala výstižne a pútavo. Ani na minútu som sa nenudila a asi to bolo aj vďaka častým akciám, ktoré ma neustále prekvapovali.

Pomedzi kvalitné opisy som sa dočkala aj romantickej linky, kde nechýbal cit pre porozumenie, lásku, dôveru... Aj na tomto pilieri bol postavený dej príbehu a dokázal ma ovplyvniť po citovej stránke. Pokiaľ aj vás zaujíma, čo sa bude odohrávať za slovkom pochybnosti, toto je vaše znamenie pustiť sa do čítania! <3

Čítať viac

„Predstavivosť je dôležitejšia ako poznanie. Poznanie má svoje hranice, no predstavivosť obsiahne celý vesmír.“

Mysli ako génius - Philippe Brasseur, 2021
Mysli ako génius
Philippe Brasseur