jankina.kniznicka

10

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

10
jankina.kniznicka

jankina.kniznicka prečítala knihu

24.10.2021 10:41

10
10

jankina.kniznicka napísala recenziu

21.10.2021 14:50

Kniha zo začiatku splnila moje očakávania, bola podaná pútavo i zvláštne. Zvláštne preto, lebo som nečakala, že by ma podobný príbeh z oslovil. Pútavá kvôli autorkinmu písaniu. Vlastne som si ani nebola istá, či verím tomu čo čítam a či som sa náhodou nestala obeťou iluzionistov. Neviem ako vás, ale mňa príbeh vrátil do detských čias a navrátil mi spomienky na cirkus, ktorý som ako škôlkarka zbožňovala - budil vo mne strach a tieto pocity som mala aj pri čítaní.

Okrem toho, že vás pohltí miesto deja, vás určite zaujmú aj postavy. No veľmi príjemným spestrením, boli krátke kapitolky s nadpisom, ktoré sa čítali rýchlo. Napriek pozitívnym dojmom, ktoré z celého príbehu pociťujem, však knihe neudeľujem plný počet. Prvých sto strán som prešla jedným dychom a z príbehu bolo cítiť originalitu a fantastickosť. No presne s týmto som sa už ku koncu nevedela stotožniť. Nesklamala ma, no mohlo to byť asi aj lepšie.

Čítaj viac

10
jankina.kniznicka

jankina.kniznicka prečítala knihu

17.10.2021 21:05

10
10

jankina.kniznicka napísala recenziu

14.10.2021 16:26

S Kate sa stretávame už v predchádzajúcej časti, kde sa do seba s Drewom zamilujú. Avšak prichádza k nedorozumeniam a ich vzťah sa končí hrou na mačku a myš, ktorá vás buď bude otravovať alebo ju strávite za každých okolností, no aj tak ste toho názoru, že hlavné postavy sa správajú ako mladí teenageri. V Zapletenom mi to až tak nevadilo, v Zaskočenom je to oveľa očividnejšie. S Kate som sa však dokázala stotožniť, pretože často riešila bežné ženské problémy. Drew sa stále nezmenil - je to ten rozmaznaný chlapík s vysokým egom, akého stretávame na začiatku.

Kniha opäť prečítaná v priebehu dvoch večerov, kedy som chcela zaliesť pod perinu a nechať sa uniesť nenáročným príbehom. Samozrejme nechýbali ironické poznámky hlavných postáv, ktoré ma už ani neprekvapovali. Celý román bol pre mňa neistý aj v tom, že som netušila ako sa skončí. Nemala som poňatia, akým smerom sa rozhodla autorka uberať, no ani druhýkrát ma nesklamala.

Či už hľadáte niečo k poháru vína (a v nekalorickej podobe miesto chipsov), siahnite po tejto sérii. Alebo ak zbožňujete príbehy intímneho charakteru, neváhajte. Zapletený/Zaskočený je tu pre Vás, aby Vám ukázal, aký je svet gombička. Taktiež sa dozviete niečo z jeho osobného života, aký pohľad a názor prechováva o ženách, alebo ako sa s ním žije pod jednou strechou - to všetko prezradí Kate. A prosím, sériu v žiadnom prípade neberte vážne! :D Ak by bola pravdivá každá narážka na ženské pohlavie, asi by sme my ženy, častokrát my najsilnejšie bojovkyne, nemali dôvod vstať ráno z postele. Takže Drewa nebrať vôbec doslova a čítať bez predsudkov, pretože na pobavenie je to veľmi skvostná literatúra. Či sa už zvyšné dva diely preložia alebo nie, je otázne, ale ja by som povedala, please do it! Kniha má skrytý potenciál a zaslúžila by si ho ukončiť treťou a štvrtou časťou.

Čítaj viac

10
10

jankina.kniznicka napísala recenziu

09.10.2021 15:26

Na začiatku musím povedať, že pre mňa nikdy neboli obálky s hot týpkami znakom toho, že by som si dané dielo chcela prečítať. Mňa to aj dnes odrádza a nie je to moja šálka kávy. Ale! Všimli ste si tohto týpka na obálke? Tak to je Drew Evans, postava, ktorej som celkom prepadla. Nebol to len poriadne sebavedomý chlapík (pohybujúci sa v oblasti firmy a podnikania) ale jeho vysoké ego ma do istej miery dokázalo naozaj vytočiť. Aj napriek tomu, že bežne nečítam o postavách, ktorých ego sa pohybuje na tak vysokej úrovni, Drewa považujem za veľmi dobrú hlavnú postavu, aj keď jeho sebeckosť a namyslenosť bola už cez čiaru. A aby som nezabudla, aj romantiky si tu užijete celkom dosť. Medzi Drewom a Kate to iskrí na každom rohu a ich príbeh Vám môže miestami pripomínať Christiana a Anu.

Príbeh sa rozbiehal rýchlo už od začiatku, sadla som si s postavami aj s tým, akým smerom sa dej uberal. Niektoré situácie bolo ľahké odhadnúť, iné zas boli samým prekvapkom a tak som sa do čítania ani nemusela nútiť. S autorkou som predtým nemala skúsenosť, ale je škoda, že som o nej nepočula skôr. Má zaujímavý štýl písania a najmä sa dokáže prihovoriť každému čitateľovi - ste v priamom dianí a o nič neprichádzate. Veľa autorov na čitateľov zabúda a preto sa stáva, že sa kniha po čase zdá byť nudnou, no tu nie.

Hoci mne takéto šteklivé scénky v knihách pripadajú ako klišé, toto bolo ešte v poriadku. Autorka sa s nimi pohrala a priniesla pútavé čítanie, aké som naozaj nečakala. Chýbalo mi však rozvinutie deja (väčšinou to bolo stále o tom istom) a pár stránok naviac. Možno by som uvítala aj pohľad Kate, ktorý je bohužiaľ už len v druhej knihe. No za mňa super oddychový román s prvkami humoru, ktorý padne vhod každému.

Čítaj viac

10
jankina.kniznicka

jankina.kniznicka prečítala knihu

04.10.2021 18:48

10
jankina.kniznicka

jankina.kniznicka prečítala knihu

01.10.2021 10:09

10
jankina.kniznicka

jankina.kniznicka prečítala knihu

01.10.2021 10:09

10
10

jankina.kniznicka napísala recenziu

30.09.2021 17:24

Deborah je pre mňa (aktuálne) asi najsilnejšou autorkou a hrdinkou príbehu v jednom. Narodila sa do ortodoxného spoločenstva Židov v Amerike a odmala trpela, no hlavne po svadbe. A keď si prečítate jej výpoveď, pochopíte prečo a ako. Ja by som na jej mieste nenabrala odvahu a nenašla by som svoj vnútorný hlas prekričať celú židovskú komunitu. Ale ona to dokázala a navždy sa odstrihla od svojej minulosti. Počas deviatich kapitol pútavo rozpráva a opisuje všetko to, čo zosobňuje ortodoxnú spoločnosť. Nad niektorými zákonmi a pravidlami som len krútila hlavou a zvyky, ktoré daná komunita prechováva, by ste nechceli zažiť ani na vlastnej koži.

Štýl písania ma ihneď vtiahol do deja, dozvedela som sa, že existuje aj jazyk Židov - jidiš, o ktorom som donedávna nemala ani poňatia, no tušili ste napr. to, že chasidské spoločenstvá sa rýchlosťou blesku množia aj dnes (čo ľudstvo vníma ako pomstu Hitlerovi)? Plná prekvapení a obohatená a najrôznejšie novinky sveta - aj takto som dennodenne zatvárala knihu po kapitole. A vždy mi stačilo, pretože môj žalúdok na obdobné nezmysly stavaný asi nie je. Pre mňa sú Židia vlastný národ, ktorí majú v hlave vtlačené odlišné správanie a tak sa ani nemožno čudovať, ak sa časom nájde aj viac životných osudov podobných tomu Deborahinmu.

Na konci príbehu by si mal každý sám utvoriť názor na Židov. Ja som si zo života Deborah vzala veľa nových informácií, pretože som ani len netušila, v akom nevedomí, ešte aj dnes v 21. storočí, žijú niektorí ľudia. My sa vlastne oproti nim nemáme načo sťažovať. Verím, že tak ako autorka, by si neželal vyrastať nikto.

Čítaj viac

10
jankina.kniznicka

jankina.kniznicka prečítala knihu

27.09.2021 19:42

„Narozdiel od obrazovky počítača, knihu si môžeš zobrať so sebou do postele.“

Daniel J. Boorstein