. Nikki .

5

Moje srdcovky

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2021
Mladé témy
Iná než ostatné
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

5
. Nikki .

Mary <3 získal odznak Šťastných 7

09.07.2023 22:06

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
5
. Nikki .

Mary <3 získal odznak Šťastných 7

14.06.2022 15:12

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
5
5

Mary <3 napísal recenziu

09.02.2021 20:19

Keďže často nereagujem na recenzie, nebola som si istá, koľko znakov mi povolí reakcia napísať a knihu som čítala, preto reagujem takto.

Ľudstvo bolo vždy zvedavé. Zvedavosť sa narodila spolu s ľuďmi. Chceli sme byť vzdelaní, inteligentí a poznať na všetko odpoveď.... Aj zodpovedať otázku nášho pôvodu. Hľadaním a študovaním dôkazov, vedení pýchou mozgu a len štipkou hláskom srdca. No potom prišla cirkev. Tá mala samozrejme svoje vlastné ideály. Možno bola spočiatku založená na uprímnom poznaní Boha, avšak tomu historické pramene nenasvedčujú. No ja právo súdiť ju nemám a ani nechcem, vravím len fakty. Bola vytvorená z veriacich, ktorí videli vo viere páku na manipulácie a splnenie vlastných záujmov. Zvedavosť a rebelstvo je samozrejme nebezpečným nepriateľom moci. Tým, ktorí neboli ako baránkovia pristrihávali krídla, vlastne všetkým ľuďom stanovili hranice a kritériá. Popravde ľudí držia aj doteraz vo veľkej nevedomosti a informácie nám kúskujú ako sa im chce a koľko uznajú za vhodné aby sme vedeli..... A tu máme kameň úrazu. Niektorí sa s tým v strachu pred Bohom a rúhaním uspokojili alebo viac vedieť nechcú...... A potom sú tu takí, ktorí cítia, že niečo nie je v poriadku, že niečo...... chýba. Čo to je? Chceme vedieť pravdu, alebo len ako by sme mohli viesť lepší život? Ako by sme mohli byť tou najlepšou verziou seba, ako nájsť zmysel života a čo je tým MOJÍM zmyslom a dôvodom života tu na zemi.... A ako sa priblížiť bližšie k Bohu? Tak čo chceme vlastne vedieť? Pravdu alebo čo chýba? Napokon, každý má svoju pravdu a realitu. Pravdu nám nikto nepovie a nikto nepovie, že "tou svojou verziou" si je na 100% istý alebo, že je pravdivá. Jediný, kto si to trúfa povedať je cirkev. Aj oni často zabúdajú, že sú len ľudia. Jediné, čím si môžeme byť istí, je Boh, univerzum, vesmír..... Nazvite si to ako chcete ale nebuďte naivní v presvedčení, že človek je najvyšším pánom vesmíru, a že Zem je jediná osídlená planéta.
Takže na pravde až tak nezáleží..... Tak čo potom chýba? Nech si každý jeden človek vyberie cestu a zistí to sám. Priblížte sa bližšie k Bohu... Ale nie preto, lebo sa to má a na omši to farár spomenie. Ale preto, lebo to tak cítite, a ak to necítite, tak to nerobte. Počúvajte svoje srdce a nebuďte prosím ako ovečka, ktorá sa slepo riadi cirkvou a nie je k Bohu bližšie než pohan.... Počúvajte jedine svoje srdce, lebo len to vám ukáže čo za skladačku, ba i celý obrázok vám chýba k šťastnému a naplnenému životu. A možno..... vtedy uveríte, v čo ste nikdy neverili.
Preto, AVRILKA, som toho názoru, že vaše fanatické reči nie sú ani zďaleka bližšie k Bohu ako táto kniha, ktorá je mimochodom veľmi pravdivá a aspoň mne pomohla. Preto, prosím nezavádzajte pri výbere kníh, tých, ktorí sa chcú duchovne rozvíjať. A ak vy nechcete, tak to nečítajte.
Posielam veľa lásky a pozitívneho myslenia, aspoň pre tých, ktorí tieto riadky pochopili...

Čítať viac

5
5

Mary <3 napísal recenziu

09.02.2021 18:19

Druhé a posledné pokračovanie selekcie ako takej, bolo podľa mňa pútavejšie. Hrdinka sa do istej miery zmenila k lepšiemu, čo zavažilo aj pri mojom hodnotení. Je to taký.....milý, nenáročný príbeh. Nie je dychberúci, ale ani nudný. Koniec troška sklamal, avšak inak si to vlastne neviem predstaviť. No.. niečo tomu chýbalo. Myslím si, že o veľa by som neprišla rozhodnúc sa nekupovať si pokračovanie Selekcie, ktorá mala vyššiu úroveň. Ale tie obálky za to stáli - mať ich takto pekne vedľa seba :)
No prečítajte a urobte si názor sami.

Čítať viac

5
5

Mary <3 napísal recenziu

09.02.2021 18:06

Knižka je síce pekne napísaná, ale na môj vkus vcelku zdĺhavá a miestami až nudná.... Selekcia bola lepšia a aj Amerika mi bola omnoho viac sympatická. Je príjemné vrátiť sa k starším niekdajším hrdinom a dej sa mi okrem vytknutých vecí pozdával. Odporúčam ako oddychovku a okrem toho myslím si, že keď si nechcete prečítať predchádzajúce časti, môžete kľudne začať aj touto, keďže je to príbeh o inom dievčati.

Čítať viac

5
. Nikki .

Mary <3 prečítal knihu

09.02.2021 17:56

Posol - Neal Shusterman, 2020
Posol
  • Neal Shusterman
4,6
14,95 €
5
. Nikki .

Mary <3 získal odznak Mladé témy

09.02.2021 17:56

Existuje vôbec nejaký vek, v ktorom by sa nečítala literatúra Young Adult? Vám sme poslali už 20 titulov z tohto žánru, takže ak boli všetky pre niekoho iného, možno im skúste dať šancu aj vy :-)

Mladé témy
5
. Nikki .

Mary <3 prečítal knihu

09.02.2021 17:55

5
. Nikki .

Mary <3 prečítal knihu

09.02.2021 17:55

Kosec - Neal Shusterman, 2018
Kosec
  • Neal Shusterman
4,7
12,95 €
5
. Nikki .

Mary <3 prečítal knihu

09.02.2021 17:47

„Člověk buď umí být šťastný, nebo to prostě neumí. Jestli nejsem šťastná teď a tady, je chyba ve mně a nebudu šťastná ani nikde jinde. “

Slepá mapa - Alena Mornštajnová, 2018
Slepá mapa
Alena Mornštajnová