Moje skutočné meno je Hanna - Masih Tara Lynn, CooBoo SK, 2019

9,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Moje skutočné meno je Hanna

Hanna Slivková má štrnásť rokov, keď Hitlerova armáda prekročí hranice Ukrajiny. Snahou nacistov je vyčistiť mesto, kde žije, od všetkých židov. Hanna so svojou rodinou a... Čítať viac

Vek
13+
Vydavateľstvo
CooBoo SK, 2019
240 strán
3-4 hodiny čítania

Hanna Slivková má štrnásť rokov, keď Hitlerova armáda prekročí hranice Ukrajiny. Snahou nacistov je vyčistiť mesto, kde žije, od všetkých židov. Hanna so svojou rodinou a niekoľkými ďalšími rodinami musí... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

9,99 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 2 – 4 dní

Dostupné v 38 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Téma vojny v detských knihách

Naši škriatkovia odporúčajú

Chlapci z Biloxi - John Grisham, Ikar, 2024

Viac o knihe

Román, ktorý oslavuje ľudskosť, silu rodiny a vytrvalosť ľudského ducha

Hanna Slivková má štrnásť rokov, keď Hitlerova armáda prekročí hranice Ukrajiny. Snahou nacistov je vyčistiť mesto, kde žije, od všetkých židov. Hanna so svojou rodinou a niekoľkými ďalšími rodinami musí opustiť rodný dom a skrývať sa v lese. No čoskoro už ani les nie je bezpečný. Ľudia, ktorí sa previnili len tým, že sa narodili ako židia, sú nútení utiecť a uchýliť sa do temných podzemných jaskýň, ktoré sú jediným bezpečným miestom pred ľudskými zvermi poľujúcimi hore. Pod zemou bojujú s chorobami a hladom a snaha zachovať si vieru a ľudskú dôstojnosť sa pomaly mení na boj o holé prežite. Román, ktorý oslavuje ľudskosť, silu rodiny a vytrvalosť ľudského ducha.

Čítať viac
Originálny názov
My real name is Hanna
Počet strán
240
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
280 g
ISBN
9788056611937
Rok vydania
2019
Vekové odporúčanie
13+
Naše katalógové číslo
619997
Štýl
vojnový, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
CooBoo SK
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Moje skutočné meno je Hanna - Masih Tara Lynn, CooBoo SK, 2019
Vojna okolo nás - Monica Hesse, CooBoo SK, 2019
22,98 €

Hodnotenia

4,6 / 5

16 hodnotení

10
2
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
14

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janíková
Produktový špecialista
23. septembra 2019

Kniha ma naozaj milo prekvapila. Očakávala som, že je obsahom skôr naklonená detskému čitateľovi, ale je písaná veľmi citlivo a poučne. Určite nebude pri čítaní rušiť ani "dospeláckeho" čitateľa.
Je to veľmi silný príbeh o človeku. O nás. O tom, čo dokážeme urobiť, kam až dokážeme zájsť, aby sme ochránili vlastný život a život našich milovaných. Kam až človek dokáže klesnúť len preto, aby mohol v budúcnosti len jednoducho žiť.
Pre nás príbeh, ktorý si možno ani dobre nedokážeme predstaviť. Toto sú hrôzy a túžby, ktoré človek prežíva naozaj len vo veľmi ťažkých situáciách. O to je to ťažšie, že tieto hrôzy musia prežívať aj malé deti. Tie to ale majú trošičku ľahšie, lebo deti sú deti. Ich čisté duše sa dokážu tešiť aj z maličkostí a napäté situácie považujú za dobrodružstvo. A možno práve to robí ten ľudský život o trošičku znesiteľnejší, aj keď si myslíme, že už horšie byť nemôže.
Odporúčam.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

6.4.2023
prekvapenie
Toto bolo naozaj prekvapenie. Po prvé nemám rada knihy z touto tematikou lebo hoci je to veľmi smutná časť našej histórie je to depresívne a nie každý má na to žalúdok. Na druhej strane je to písané pre YA takže to nešlo až tak veľmi do podrobností a je to naozaj silný príbeh, ktorý ukazuje, čím asi si židia museli prejsť. Pričom tieto rodiny mali ešte "šťastie" a prežili. Čítať viac
Eliška
Neoverený nákup
6.4.2021
Neskutočné!
Čítala som už veľmi veľa vojnovích kníh
Táto kniha je však neskutočná.
Mám veľmi rada keď sa môžem vžiť do príbehu kde vystupuje dievča. Možno aj preto sa mi najviac páčia knihy v ktorých sú hlavné postavy dievčatá.
No túto knihu si môže prečítať každý,aj ten ktorý nemá rád knihy o vojne. Pretože táto kniha je aj o silnom priateľstve a láske a Bohu.
Ak nad touto knihou váhate,tak neváhajte a nakupujte hneď!!!
Čítať viac
28.2.2021
Príbeh vhodný aj pre mladšieho čitateľa
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Veľmi pekný príbeh z obdobia vojny inšpirovaný skutočnými udalosťami. Odporúčam aj pre mladšieho čitateľa. Prináša trochu iný pohľad na vojnu a jej dôsledky - ide o príbeh rodiny, ktorá sa ukrýva a dokáže sa tak vyhnúť transportu do koncentrač.tábora... Čítať viac
8.2.2020
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha Moje skutočné meno je Hanna, je dôkazom, že prežiť vojnu, dokázali ľudia, ktorí si zachovali svoju ľudskosť, ducha a silu. Ani temné mračná, had či jeho prisluhovači nevyhrali nad silou dobra rodiny Slivkovcov. Vrelo odporúčam. Čítať viac
5

Študentka informatiky a vášnivá čitateľka, ktorá preferuje romantické, fantasy a sci-fi knižky. Knihy nielen rada číta, ale rada o nich aj píše.

Magdaléna Ondrušková
Overený zákazník
5.10.2019
Silný príbeh z vojnového obdobia
Silný príbeh o vojne a jej hrôzach, ľudskej krutosti, o prežití ale zároveň o nádeji a dobrote a skromnosti obyčajných ľudí priblížený hlavne mladším čitateľom. Určite tento príbeh odporúčam , je to kniha ktorá naozaj stojí za prečítaníe Čítať viac

Vydavateľstvo CooBoo SK

Čítať viac
Kúpte spolu
Moje skutočné meno je Hanna - Masih Tara Lynn, CooBoo SK, 2019
Vojna okolo nás - Monica Hesse, CooBoo SK, 2019
22,98 €

„Milovať neznamená pretvoriť človeka podľa svojich túžob. Milovať znamená otvoriť sa jeho realite.“

Bavilo ma žiť - Abby Fabiaschi, 2018
Bavilo ma žiť
Abby Fabiaschi