Vojna, ktorá zmenila Rondo - Romana Romanyšyn, Andrij Lesiv, BRAK, 2022

13,17 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Vojna, ktorá zmenila Rondo - Romana Romanyšyn, Andrij Lesiv, BRAK, 2022
Vojna, ktorá zmenila Rondo - Romana Romanyšyn, Andrij Lesiv, BRAK, 2022

Vojna, ktorá zmenila Rondo

Kniha Vojna, ktorá zmenila Rondo od Romany a Andrija z Art Studio "Agrafka", oceňovaný titul hovorí prostredníctvom bohatého vizuálneho jazyka o fenoméne vojny a určený je najmä... Čítať viac

Vydavateľstvo
BRAK, 2022
Počet strán
36

Kniha Vojna, ktorá zmenila Rondo od Romany a Andrija z Art Studio "Agrafka", oceňovaný titul hovorí prostredníctvom bohatého vizuálneho jazyka o fenoméne vojny a určený je najmä deťom. Dnes vám s hrdosťou predstavujeme jej slovenskú verziu - premiérový... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
14,90 €

13,17 €

-12 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v štyroch knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach
Ďalšie knižné vydania
Vojna, ktorá zmenila Rondo - Romana Romanyšyn, Andrij Lesiv, BRAK, 2015
Pevná väzba
Slovenčina, 2015
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Veľký kaňon - Pavol Barabáš, K2 studio, 2023
Vojna, ktorá zmenila Rondo - Romana Romanyšyn, Andrij Lesiv, BRAK, 2022
13,17 €

Viac o knihe

Kniha Vojna, ktorá zmenila Rondo od Romany a Andrija z Art Studio "Agrafka", oceňovaný titul hovorí prostredníctvom bohatého vizuálneho jazyka o fenoméne vojny a určený je najmä deťom. Dnes vám s hrdosťou predstavujeme jej slovenskú verziu - premiérový titul z našej vydavateľskej dielne. Vydavateľstvo Brak.
Čítať viac
Počet strán
36
Väzba
pevná väzba
Rozmer
220×300 mm
Hmotnosť
455 g
ISBN
9788097417420
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1558511
Štýl
vojnový, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Ukrajina
Vydavateľstvo
BRAK
Pre koho
pre deti a mládež
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

28

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
20.11.2022
Skvelá kniha
Rondo je nezvyčajné mesto, v ktorom žijú traja kamaráti - Danko, Zorka a Fabián. V meste sa nachádza aj spievajúca oranžéria, do ktorej chodí Danko každé ráno spievať spolu s kvetmi. Potom sa stretáva s kamarátmi, až jedného dňa náhle všetko stíchlo. Do mesta prišla vojna. Tá sa dotkla každého, aj troch kamarátov. Vojnu chceli trafiť do srdca, lenže ona srdce nemá. Nakoniec celé Rondo spojilo sily, na vojnu namierili svetelný stroj, všetci začali spievať, a tak tmavú vojnu premohli. V meste už síce nerástli farebné kvety, ale namiesto nich vyrástli červené maky.
Ak si niekto myslí, že sa ho súčasná vojna netýka, nech si pozrie aspoň zdražovanie cien. Všetci sme ňou ovplyvnení a táto kniha môže citlivým spôsobom vysvetliť deťom od cca 8 rokov jej pôsobenie a následky, ktorých je mnoho. Metafora tmy ako vojny a svetla ako víťaznej sily môže deťom pomôcť pochopiť rozdiely medzi násilím a mierom. Veľmi výstižné ilustrácie dotvárajú celkovú pochmúrnu atmosféru knihy, aby nakoniec víťazné svetlo všetko rozžiarilo. I keď sa zlo premôže, každý ostane poznačený, ale vďaka súdržnosti a priateľom sa dá vstať a kráčať vpred.
Ja túto knihu odporúčam do každej rodiny a som rada, že i naša malá dcérka si v nej už listuje.
Čítať viac
9.7.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Danko by bol celkom obyčajný chlapec, keby nebol priesvitný a nesvietil ako lampášik. Fabián by bol celkom obyčajný pes, keby jediné, čo ho udrží na zemi, nebol ťažký strieborný medailón, bez ktorého sa nehne ani na krok.
Zorka by bola celkom obyčajný vtáčik, keby nebola celá z papiera.

Poviete si, zvláštna to partia, a veru, vskutku je - ale do tohto príbehu sa náramne hodí!

Žijú si v Ronde. Mestečko prekypujúce dobrou aurou si všimne každý. Nanešťastie aj Vojna. Čierna, tmavá a zákerná. Naši kamaráti skúšajú všelijaké manévre, ako Vojnu poraziť. ,,Ale všetko bolo márne, lebo Vojna nemala srdce.“ (str. 17).

Čo teraz? Ako tú Vojnu, ktorá ničí ich krásny svet i mesto, ktoré dovtedy žilo naplno zachrániť?

Danko na to prišiel ako prvý. Teda, bola to, skôr, náhoda. Keď sa snažil zachrániť kvety v oranžérii, zasvietil na ne - svetlom na bicykli a kvietky, ktoré už dávno spievať prestali, lebo v Ronde vedia spievať všetky kvietky, opäť vydali krásne tóny. A v tom žiarovka v hlave zabliká, nie - ona priam žiari!
,,Aj ten najmenší lúč svetla môže tmu premôcť. Na to, aby zastavili Vojnu, musia všetci spoločne postaviť veľký stroj Svetla, ktorý zničí tmu a zachráni spievajúce kvety!“ (str. 23).

Pravdivý príbeh o tom, ako vojna všetkých a všetko poznačí, sa nezabudnuteľným spôsobom vryje do myslí i sŕdc čitateľov.
Čítať viac

„Svet je plný magických vecí, ktoré trpezlivo čakajú, kým budeme vnímavejší.“

Iba desať dní - Michaela Brnková, 2022
Iba desať dní
Michaela Brnková