Chladnokrvne
E-kniha

Chladné londýnske ráno. Veľký kufor, ktorý vyplavila Temža. Detektív šéfinšpektor Erika Fosterová a jej kolegyňa Mossová už tušia, že ich vnútri čaká nepríjemné prekvapenie… Ale... Čítať viac

4,8 42 hodnotení
5. diel série
Erika Fosterová (SK)
Vydavateľstvo
Grada, 2019
392 strán
5-6 hodín čítania

Chladné londýnske ráno. Veľký kufor, ktorý vyplavila Temža. Detektív šéfinšpektor Erika Fosterová a jej kolegyňa Mossová už tušia, že ich vnútri čaká nepríjemné prekvapenie… Ale na to, čo naozaj nájdu, keď sa im zhrdzavený... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

15,72 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Chladnokrevně - Robert Bryndza, Grada, 2018
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2018
Ihneď na stiahnutie

14,13 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Chladné londýnske ráno. Veľký kufor, ktorý vyplavila Temža. Detektív šéfinšpektor Erika Fosterová a jej kolegyňa Mossová už tušia, že ich vnútri čaká nepríjemné prekvapenie… Ale na to, čo naozaj nájdu, keď sa im zhrdzavený kufor podarí po niekoľkých márnych pokusoch otvoriť, nemôže byť pripravený nikto…
Hoci to nie je prvýkrát, keď detektív šéfinšpektor Erika Fosterová čelí brutálnej vražde, kufor s rozrezaným telom mladého muža vyplavený na breh Temže ju šokuje. Pred dvoma týždňami bolo navyše nájdené v podobnom kufri telo mladej ženy. Je to len náhoda alebo sa Erika a jej tím budú musieť opäť postaviť sériovému vrahovi? A čo ďalšie prípady, ktoré sa stali v inom okrese a za iných okolností? Môžu sa aj u nich nájsť nejaké spoločné znaky s prípadom tiel v kufroch?

Robert Bryndza znova rozpletá mnohovrstevný príbeh, ktorý vedie čitateľa k záveru, ktorý možno až tak nešokuje, no rozhodne vzbudí silné emócie. Každého tak necháva, aby si sám odpovedal na otázky, čo znamená láska až za hrob, prečo sú ľudia ochotní riskovať alebo kvôli čomu zradia svojich priateľov...
Čítať viac
Originálny názov
Cold Blood
Počet strán
392
Rok vydania
2019
ISBN EPUB
978-80-271-1062-9
ISBN PDF
978-80-271-1061-2
Naše katalógové číslo
695195
Štýl
tragický, psychologický, napínavý, mysteriózny
Jazyk
slovenčina
Pôvod
, Spojené kráľovstvo
5. diel série
Erika Fosterová (SK)
Vydavateľstvo
Grada
Pre koho
pre ženy, pre mužov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

42 hodnotení

35
5
2
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
14

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janíková
Produktový špecialista
15. decembra 2019

Piaty diel série čitateľov nesklame. Je mierne rafinovaný, dej je dobre rozpracovaný. Trošičku sa odlišuje od predchádzajúcich častí. Autor totiž čitateľovi predloží dve dejové línie.
Poznáte zločin, jeho vyšetrovanie a aj to, ako sa vlastne stal. Určite to ale čitateľa neruší, plynie postupne a zaujímavo.
Opäť sa stretávame s vyšetrovateľkou Erikou, ktorá opäť rieši ťažký zločin a zároveň si dáva do poriadku aj svoje osobné záležitosti. A teraz dokonca navštívi aj Slovensko.
Opäť príjemná a zaujímavá detektívka. Odporúčam.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Miriam Blašková
Neoverený nákup
1.7.2023
Výber knižky od autora opäť nesklamal. Skvelý dej s niekoľkými zvratmi a napinavym príbehom.
Detektívky od Roberta Bryndzu sú stávka na istotu. Nikdy nesklame.
Čítať viac
4

Som mamička na materskej dovolenke, ktorá miluje knihy, či už vlastné alebo požičané, viazané alebo virtuálne. Proste prečítam všetko, čo sa okolo mňa pohne. :)

Ľubica Lalinská
Overený zákazník
11.6.2023
Čakala som ďalší napínavý prípad Eriky Fosterovej. A autor naozaj nesklamal. Bonusom bolo ze vyšetrovanie prípadu sa prelínalo s minulosťou z pohľadu vraha. Názov chladnokrvne naozaj zodpovedá deju a ja sa teším na ďalšiu časť. Čítať viac
25.10.2022
Milujem Bryndzu
Opäť nesmierne pútavé a neodložitelné. Ja vlastne ani neviem, či by Bryndza dokázal napísať fakt zlú knihu, príde mi to nemožné. On akoby vždy vedel, akú informáciu má čitateľovi kedy podať, aby ho dostal presne tam, kde ho chce mať, a potom ho domotať falošnou stopu, alebo čo je oveľa horšie, falošnou nádejou, že to všetko dobre dopadne.

Erika Fosterová tentoraz čelí nie len nesmierne zložitému prípadu, v ktorom vrah zanecháva telá obetí narezané v kufroch, ale aj osobné problémy, ktoré ju donútia siahnuť až na dno vlastných síl, aby sa z nich aspoň náznakom vedela vysekať. Práve vďaka tejto piatej časti som sa cítila k hlavnej hrdinke ešte o niečo bližšie, keďže sme konečne zabŕdli o kúsok viac do jej minulosti, dospievania, čo mi dopomohlo utvoriť si o nej celkový obraz a, čo ma vôbec neprekvapuje, mám ju ešte radšej ako predtým.

Čiže áno, za mňa máte zas a znova veľké odporúčanie, tak už dlho neváhajte a pustite sa do toho, Martin Stránský so svojím dokonalým hlasom čaká len na vás.
Čítať viac
13

Knihomoľ v pravom slova zmysle :) Knihy mi dávajú motiváciu, oddych a relax, rozprúdenie fantázie a zvedavosť - preto ich milujem.

Eva Baranová
Overený zákazník
16.3.2022
Príjemná detektívna oddychovka
Túto časť celkovej série o detektívke Erike Fosterovej vnímam ako najslabší ale celkový dojem zo série je stále úžasný a teším sa na pokračovanie po ktorom určite siahnem. Dej a postavy síce neprekvapili ale beriem túto časť ako príjemnú oddychovku a určite stojí po nej sihanuť. Čítať viac
14

Knižky milujem od detstva, keď mi otec čítal rozprávky na dobrú noc. A už som s čítaním nikdy neprestala. Prečítala som Štyria pátrači, všetko dostupné od Julesa Verna, knihy o Winnetuovi som prečítala viac krát, v škole pod lavicou a doma pod perinou dlho do noci som hltala historické romány ako Gričská čarodejnica. Nasledovalo vela romantických príbehov o láske. Dnes je v ponuke množstvo výborných kníh, dávam prednosť kriminálkam, severským trilerom, historickým románom....jednoducho vždy mám nejakú knihu rozčítanú a dobrovolne sa priznávam, som knihomolka.

Julka M.
Overený zákazník
10.3.2022
Chladnokrvne
Ďalší vynikajúci triler z pera Roberta Bryndzu. Šikovná, skúsená Erika Fosterová so svojim tímom rieši ďalší zamotaný prípad vrážd. Od začiatku až do poslednej strany je dej napínavý, nevedela som od neho odísť. Bez váhania si zaslúži plný počet 5 hviezdičiek. Čítať viac
13.2.2022
Tak po dlhšej dobe som siahla opäť po knižke od Bryndzu a dostala som presne to čo som si pamätala.
Príjemnú detektívku, kde vrah bol dostatočne šialený ale stále uveriteľný. Nebol to taký ten Superman ktorý vie úplne všetko. A to sa mi na tom páčilo. Obaja naši zloduši robili chyby a preto boli taký uveriteľný. Čo ma stavlo bola Nina. Nechápem ako mohla byť tak úplne naivná a hlúpa. Nuž každý máme nejaké svoje neduhy.
Páčilo sa mi ako sa ďalej vyvinula Erika a celý jej osobný život. Som veľmi zvedavá na záverečnú knihu, kde by sa jej dej mal uzavrieť.
Knižku odporúčam ako pohodové čítanie (ak vám nevadia brutálne vraždy), neočakávajte však nejaké prevratné vyšetrovanie a podobne. Je to proste oddychová detektívka.
Čítať viac
8.12.2021
skvelý
Autor opät nesklamal. Eriku Fosterovú si zamilujete, vyrieši všetky pripady a ma neuveritelné stastie a hlavu na to aby to dosiahla . Je ako kazdy iný človek, ktorému sa nevyhýbaju aj "úrazy" a nenaplnené vztahy...
Autor je po prvej knihe moj oblubený a tak to pokracuje s kazdou dalsou knihou.
Čítať viac
13.3.2021
Skvelá detektívka
Na začiatku sú dve nevyriešené vraždy, opis akým boli zavraždené a zamotaný príbeh. Udalosti však odhalia, že nie je všetkým vraždám koniec a ani sladké naivné dievčatko nie je také sladké a naivné.
V tejto časti mi občas vadila Erika a jej charakter ( aj keď ako byšetrovateľka je skvelá), s perfektným tímom vyšetrila všetky vraždy, vadil mi vstup resp vsuvka s Marshalom- to už bolo také zbytočné. Naopak som si obľúbila Ninu- odkedy si písala denník- po prečítaní pochopíte.
Príbeh má viacero línií, kde sa vám ukáže priebeh vrážd aj ich príčina
Samozrejme odporúčam
Čítať viac

Robert Bryndza

Čítať viac

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou. “

Roviny života - Julian Barnes, 2014
Roviny života
Julian Barnes