Opposition - Jennifer L. Armentrout, Zelený kocúr, 2020

13,50 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Opposition

Prežijú, len ak ostanú spolu...

KATY VIE, ŽE SVET SA ZMENIL V TÚ NOC, KEĎ PRIŠLI LUXOVIA. Nemôže uveriť tomu, že Daemon sa pridal k svojim a prizerá sa, ako sa jeho druh snaží vyhladiť ľudstvo... Čítať viac

4,7 54 hodnotení
5. diel série
Lux
Vek
14+
Vydavateľstvo
Zelený kocúr, 2020
320 strán
4-5 hodín čítania

KATY VIE, ŽE SVET SA ZMENIL V TÚ NOC, KEĎ PRIŠLI LUXOVIA. Nemôže uveriť tomu, že Daemon sa pridal k svojim a prizerá sa, ako sa jeho druh snaží vyhladiť ľudstvo... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

13,50 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 28 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Opposition - Jennifer L. Armentrout, Entangled Publishing, 2016
Brožovaná väzba
Angličtina, 2016
Viac ako 30 dní

12,99 €


Opposition - Jennifer L. Armentrout, Entangled Publishing, 2014
Brožovaná väzba
Angličtina, 2014
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

S týmto mužom - Jodi Ellen Malpas, Ikar, 2024
Opposition - Jennifer L. Armentrout, Zelený kocúr, 2020
13,50 €

Viac o knihe

KATY VIE, ŽE SVET SA ZMENIL V TÚ NOC, KEĎ PRIŠLI LUXOVIA.
Nemôže uveriť tomu, že Daemon sa pridal k svojim a prizerá sa, ako sa jeho druh snaží vyhladiť ľudstvo. No hranica medzi dobrom a zlom sa stiera a z lásky sa stala emócia, ktorá ju môže zničiť — aj všetkých ostatných.

DAEMON JE ODHODLANÝ UROBIŤ VŠETKO, ABY ZACHRÁNIL SVOJICH MILOVANÝCH, HOCI BY TO ZNAMENALO ZRADU.
Ak chcú mať šancu na prežitie, nepravdepodobného spojenca musia nájsť aj v nepriateľovi. No onedlho je nemožné rozoznať priateľa od nepriateľa a svet okolo nich sa rúca, môžu prísť o všetko — dokonca aj o to najcennejšie —, aby zachránili svojich priateľov… a celé ľudstvo.

NA ZEMI VYPUKLA VOJNA. A NECH UŽ SA SKONČÍ AKOKOĽVEK, BUDÚCNOSŤ TÝCH, ČO PREŽIJÚ, SA NAVŽDY ZMENÍ.
Čítať viac
Originálny názov
Opposition
Počet strán
320
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
351 g
ISBN
9788089761685
Rok vydania
2020
Edícia
#yaty
Vekové odporúčanie
14+
Naše katalógové číslo
836275
Štýl
mysteriózny
Jazyk
slovenčina
5. diel série
Lux
Vydavateľstvo
Zelený kocúr
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

54 hodnotení

40
11
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

25
Overený zákazník
16.8.2022
to najlepšie čo som do teraz čítala
OPPOSIOTION
Posledná časť strhujúcej série. Keď to takto všetko na záver zhrniem, stále je u mňa víťazom 4. časť. No ako celok, je pre mňa toto najlepšie, čo som za celý život čítala. Moje dve lásky: Séria Lux a séria Dvorov.
Dvory sú skvost, dokonalé a celým tým vykreslením a dejom sú ako poézia. Napriek tomu Lux je svojou nádhernou jednoduchosťou moja obľúbená pesnička.
Milujem Obsidián, Ónyx, Opál, Origin aj Opposiotion.
SÉRIA LUX SA STALA MOJIM SRDCOM KNIŽNICE.
Čítať viac
12.12.2021
Nemôžem uveriť, že je to koniec. Už pred začatím poslednej časti mi bolo smutno a vedela som, že sa mi s Katy a Daemonom bude veľmi ťažko lúčiť.

Postavy, ktoré som si obľúbila už v Origine, ako napríklad Archer či Luc, ma nesklamali. Vzťahy medzi nimi a Kat s Deamonom boli ešte krajšie, zábavnejšie a plné vtipných poznámok.

Kniha sa začala veľkou drámou, tak ako skončila tá predošlá. Katy s Daemonom museli spoločne bojovať proti novým aj strarým nepriateľom. Taktiež došlo k niekoľkým šokujúcim spojenectvám a zvratom v deji.
Autorka nám v poslednej časti série dopriala plnú dávku emócií vďaka čomu na tieto knihy istotne len tak nezabudnete. Po celý čas som bojovala s pokušením prečítať celú knihu na jeden nádych a čo najviac ju odkladať len aby som sa s nimi ešte nemusela rozlúčiť.

Pri čítaní epilógu sa mi chcelo plakať. Štafeta trvala takmer celý rok, no stálo to za to.
Nádherná séria, ktorá stojí za každú minútu, ktorú pri jej čítaní strávite. Zaslúži si aby ju čítal každý kto miluje knihy, no aj ten kto po nich siahne len občas.
Čítať viac
6

Milujem, keď sa môžem stratiť v knihe, pretože len v knihe sa viem znova nájsť.

Claudia K.
Overený zákazník
1.12.2021
Skvelý koniec
4.5*
Tak toto bolo zakončenie série, ako sa patrí. Po skvelej a udalosťami nabitej štvorke som sa trochu bála, ale autorka mi dokázala, že ešte nepovedala všetko. Dokonca aj po tejto časti mám pocit, že vo svete Luxov a Arumov je toho veľa, čo by som sa rada dozvedela.

Vezmime to pekne po poriadku. Predošlá kniha skončila, ako inak, riadnym cliffhangerom, takže bolo jasné, že som hneď siahla po pokračovaní. Katy, spoločne s prameňmi, je nechaná napospas osudu potom, čo od nich súrodenci Blackovci odídu a pripoja sa k Luxom. Je ale tento odchod naozaj znakom, že sa im otočili chrbtom, alebo sa za všetkým skrýva niečo viac?

Som rada, že aj v tejto časti sa kapitoly delia na Damonov a Katyn pohľad, pretože len vďaka tomu som mohla vidieť všetko ucelenejšie a taktiež nahliadnuť im do hláv (podobne ako to nera robil Archer).

Tento diel bol skvelý hneď z viacerých dôvodov. Medi jeden z najhlavnejších ale patrí fakt, že asi až do nejakej strany 250 som naozaj nevedela, kto je dobrý a kto zlý. O Lucovi som mala svoje pochybnosti, avšak keď som zistila, že má vlastnú spinoff sériu--> už viem, čo píšem Ježiškovi.

Lux séria možno nie je jedna z tých "prelomových" ako Tróny alebo Dvory, ale je dokonalou ukážkou toho, ako sa autor každou ďalšou knihou dokáže niekam posunúť. Keď si porovnám postavy z prvej časti a tejto, vidím, ako ďaleko sa posunuli a hlavne, že sa posunuli (čo, po 3ke, som sa trochu bála, že Daemon toho nebude schopné).

Kniha stavia na šokovom faktore, pretože čo sa môže pokaziť, to sa pokazí, a keď už je aj čitateľ zúfalý, autorka si položí otázku: A čo teraz?... a sťaží to postavám ešte viac. Taktiež je tu, ako inak, silná romantická linka, ktorá sa však neodohráva len medi Deamonom a Katy, ale o svoje sa prihlásia aj iní. Obzvlášť ma zaujal Hunter so Serenou, na ktorých príbeh som zvedavá, keďže to bude jeden z mála, kde autorka priblíži program Daedalus a dobro, na ktoré mal byť určený.
Čítať viac
30.11.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Po tom, čo na Zem prišli Luxovia, sa ku nim pridáva aj slávna trojka. Dee, Dawson a Daemon. Panebože ja som si myslela, že ma porazí. Sánka mi spadla, keď som toto čítala, ako mohol dofrasa Daemon nechať Katy a odísť s Luxami? Okej, patril k nim, ale WTF? Podielať sa na skaze sveta? On? Bol aký bol, ale panebože! V skutočnosti bol taký ťuťmák. Záležalo mu na rodine, na Katy, mal tendenciu ich ochrániť aj pred štekajúcim psom. A on si len tak odíde?... našťastie sa rýchlo všetko vysvetlilo a mne spadol balvan so srdca. Vydýchla som si. Ale nie na dlho. No.. autorka v tejto časti im fakt nedala vydýchnúť. Stále sa niečo dialo. Už keď som si myslela, že konečne si oddýchnu, užijú si pár dní "voľna" prišlo bum... zase taký zvrat, že mi vybilo poistky. Chudáci ja som sa čudovala ako to všetko zvládajú... a ku tomu majú chuť na romantiku. Celú knihu som zhltla za 2 dni, a keby som nemala iné povinnosti tak ju zožeriem na jedno posedenie. Kniha celá napätia vás bude nútiť čítať ďalej a ďalej... Spolupráca Luxov s Arumami? Ani vo sme by ma to nenapadlo. A to že Dee bude taká mrcha. Asi som zlá, ale fakt som si priala aby zomrela. Aspoň by mali o problem menej.. ale našťastie sa všetko na dobré obrátilo...celý čas som bola napätá, sedela som na ihlách, chcela som vedieť čím skôr, ako sa to skončí. A nesklamal ma ani koniec. Ešte aj pri konci nás autorka držala v napätí a ja som si fakt myslela, že mi vybuchne mozog ... také šoky mi robila, ze som mala chuť sa na ňu vykričať, nech sa spamätá... našťastie sa spamätala aj bez môjho kriku..
Chcem viac Daemona, viac Katy. Ešte aj Archera som si obľúbila neskutočne, s Daemonom boli neskutočná dvojkaa ako z ničoho nič reagoval na ich myšlienky ma dostávalo, neskutočne ma vedel rozosmiať...
Posledné 2 časti boli asi fakt najlepšie, a celú sériu zachránili a som na 100% istá, že to bolo kvôli Daemonovým kapitolám. Keby tak autorka písala celú sériu mala by vyhraté a ja skôr prečítané
Čítať viac
Eliška Bottyánová
Overený nákup
5.10.2021
Naozaj miestami nedýcham
Príbeh mám rozčítaný a dostala som sa cca do tretiny knihy. Informácie na obálke neklamú a miestami naozaj zadržiavam dych, aký je dej napínavý. Najviac sa mi páči, že neviem úplne predvídať, čo sa bude diať v novej kapitole, a aj to, ako sa charaktery postáv menia v závislosti od okolností. Kniha má aj peknú obálku, čo je plus. Čítať viac
5
Overený zákazník
16.8.2021
RECENZIA
Na posledný diel mojej obľúbenej série Lux som sa na jednej strane tešila a na druhej strane som bola smutná, že sa končí moja cesta s touto sériou. Po cliffhangery na konci predošlého dielu som bola pomerne napätá, ako to všetko nakoniec skončí a či sa Katy a Daemon dočkajú happyendu. Tak isto ako aj predošlé diely, bol aj tento čtivý a plný akcie, zvratov, romantiky a aj pár smutných okamihov. Čo sa týka akcie, niektoré sekvencie boli málo prepracované a opísané. Musím priznať, že niektoré zvraty ma prekvapili a nečakala som ich. Aj v tuto som mala zase problém s Dee, resp. jej správaním. Zdalo sa mi ako keby autorka nevedela ako s touto postavou naložiť. A už mi to išlo trochu na nervy. Hlavné aj vedľajšie postavy príbeh pekne dopĺňali. Katy a Daemona mám stále rada a romantická linka tu bola zase skvelá. Archer je moja srdcovka (pravdaže až po Daemonovi) má skvelý charakter a som rada ako to nakoniec s ním skončilo. Daemon a Archer = skvelá dvojka. Pači sa mi tiež, že sme dostali ďalšie kúsky do skladačky ohľadom Daedelu a mohli sme si urobiť celkový obraz o tejto organizácií a prečo robí to, čo robí. Páčilo sa mi ako to autorka vymyslela s Arumami. Čo ma nakoniec trocha mrzí je záverečný boj, ak sa to dá tak nazvať. Bol podľa mňa veľmi unáhlený ako sa rýchlo začal tak rýchlo aj skončil. Taktiež si myslím, že autorka mohla záver viac rozpísať, keby kniha bola dlhšia o 10-15 strán nenahnevala by som sa. Čítala som aj lepšie ukončenia sérií ako bolo toto. Čítať viac
10.8.2021
Celá séria
Ak váhate nad kúpou tak ako ja, tak určite nemáte nad čím rozmýšľať. Hlavných hrdinov si určite zamilujete.
Aj keď je táto séria určená pre tínedžerov ulahodila aj mojej tridsaťročnej čitateľskej duši.
Pôvodne som mala v pláne hodnotiť každú knihu zvlášť, no nedalo sa, knihy proste hltáte jednú po druhej, až príde koniec a vám je ľúto. Aj keď podľa mňa by príbeh mohol kľudne pokračovať ďalej a koniec byť aj lepší, ale tie posledné kapitoly neuberajú knižnej sérii na (skoro) dokonalosti.
V prvých dvoch knihách nájdete na konci pár situácii opýsaných z Deamonovho pohľadu čo ma prekvapilo a neskutočne potešilo. Celá tretia kniha je písaná z pohľadu Kat a nenájdete tam žiaden bonusový materiál. V posledných dvoch knihách máte možnosť nahliadnuť striedavo do hlavy obom hrdinom, plus pribudne ďalšia veľmi sympatická postava menom Archer, ktorá vidí do hlavy každému.

A ak ste rodič tínedžera a máte strach že je v knihách veľa sexu, nemusíte sa báť. Pár intímnych chvíľ tam je ale sú tak decentne opýsané až ma to vytáčalo. S kľudom by som knižnú sériu podaroval aj 15 ročnému knihomoľovi.
Čítať viac
19
Overený zákazník
7.7.2021
Posledný diel zo série LUX bol už za mňa omnoho lepší ako tretí a štvrtý diel, ale nie lepší ako prvý a druhý. So štýlom autorky som bola spokojná, pretože mi sadol a je to presne ten, ktorý mám rada. Postavám som nemala čo vytknúť, nové som si zamilovala a staré som si znovu zamilovala presne tak ako som ich milovala v prvej knihe. Scény s akciou, kde sa niečo dialo, boli za mňa úžasné a hltala som ich, takže mi je ľúto, že ich tam nebolo dosť a že ich autorka striedala s dlhými nudnejšími bozkávacími scénami Katy a Daemona. Ja síce zbožňujem romantiku a bez nej sa do knihy nepúšťam, ale tu jej bolo moc a tak trocha nasilu. Ďalej, autorka za mňa nemá talent na opísanie dojímavých a smutných scén. Momenty kde by som určite plakala mi nevyšla ani jedna slza, čo je škoda, lebo to boli naozaj smutné scény, pri ktorých by som plakala ako malé decko. Ale rozhodne má talent na opisovanie scén, kde sa postavy medzi sebou doberajú. Pri tejto knihe som sa zabavila a nasmiala a epilóg bol krásny. Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Strhujúci, akčný a podmanivý príbeh, ktorý čitateľ nepustí z rúk, kým ho nedočíta. Kniha Opposition dáva bodku za sériou Lux a ide o veľkolepé aj emotívne čítanie, pri ktorom až do samotného konca neviete, aký osud postretne Katy s Daemonom. Presne také je finále série Lux. Finále, aké si táto séria zaslúži.“
Tomáš Pavlišinovič, whatthomasread.com

„Zabudnete pri nej dýchať.”
Wendy Higginsová, autorka Sweet Evil, bestseller podľa New York Times

Jennifer L. Armentrout

Čítať viac

„Šťastie možno nájsť aj v tých najtemnejších časoch, keď si človek spomenie, že sa má obrátiť k svetlu.“