Laura Pavurová

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

5
5

Laura Pavurová napísala recenziu

21.02.2023 13:45

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Trochu mi prekážalo čítať tie isté vety dookola a v polovici knihy som si už myslela, že ja som tá čo zabúda keď to musím čítať každú piatu stranu. Chápem, že je to z pohľadu Flory a ona jednoducho takto žije/prežíva. No presne kvôli týmto vetám sa mi kniha čítala o niečo ťažšie a dlhšie.

Taktiež mi nedávalo zmysel správanie jej rodičov. Fajn, museli odísť ale nevrátiť sa a nedať jej vedieť je naozaj nezodpovedné. A rovnako nezodpovedné je nechať 17 ročnú dcéru, ktorá každú hodinu zabudne kde je, čo sa deje...proste všetko, s rovnako starou kamarátkou. To už ju radšej mohli zobrať so sebou. Čomu som tiež nepochopila prečo neurobili. Fajn, možno by ju to rozrušilo ale tak ju rozruší aj to keď vyjde na ulicu a zabudne čo tam robí.

Záver knihy bol riadne prekvapivý. Nečakala som, že celá kniha bola v podstate lož. No koniec sa mi páčil. Asi aj zo všetkého najviac. Počas celého čítania som pociťovala mierny zmätok a keďže bola hlavná hrdinka chorá, cítila som sa ako ona.

Jej rodičia mi po dočítaní boli ešte menej sympaticky, ako počas čítania. No naopak obraz niektorých postáv sa zmenil k lepšiemu.

Celkovo knihu hodnotím kladne. Nie je, ako ostatné príbehy ale je veľmi zaujímavá. Ak prehliadnete všetko čo vám na tom nebude dávať zmysel alebo vám bude prekážať tak po dočítaní budete cítiť, že vás kniha aspoň trochu obohatila. Mňa minimálne tým, že sa chcem ísť pozrieť na Špicbergy.

PS : A ak vám táto recenzia príde zvláštna alebo zmätočná, tak ste práve zdieľali moje pocity pri čítaní.

Čítať viac

5
5

Laura Pavurová napísala recenziu

06.02.2023 15:38

Neuveriteľné. Vtlačiť toľko drámy do 191 strán je naozaj talent. Reálne, toto sa nepodarilo ani scenáristom Rodinných prípadov. Na konci príbehu sa chvíľkami aj stalo, že ma príbeh strhol a začalo ma to baviť, no potom prišla ďalšia nereálna predramatizovaná situácia, pri ktorej som len krútila hlavou.

Pokračovanie nebolo až také nechutne zvrhlé ako prvá (z môjho pohľadu), no autorka ho obohatila o iné nechutnosti.

Nerada dávam negatívne recenzie a našla som na túto knihu aj pár pozitívnych reakcií (2), takže by som to zhodnotila tak, že táto kniha je pre čitateľov, ktorí milujú drámu, zvrhlosti a nezamýšľajú sa nad reálnosťou a zmysluplnosťou. Alebo pre niekoho, kto nepotrebuje prepracovaný dej a siahnu po knihe len aby zabili nudu.

Po prečítaní tretej knihy od tejto autorky som dospela k záveru, že jej štýl písania nie je nič pre mňa. Čo je mi úprimne ľúto ale verím, že na celom Slovensku sa nájdu čitatelia, ktorí sú z jej kníh nadšení.

Čítať viac

5
5

Laura Pavurová napísala recenziu

06.02.2023 15:37

Minulý rok som pred Vianocami čítala knihu Dvaja v jednom srdci a pri tejto knihe mám rovnaké pocity. Krásny príbeh so smutným podtónom a vianočnou atmosférou.

Knihu som zhltla za jedno lenivé doobedie/poobedie, dva dni pred Vianocami. Pri čítaní som si spomenula, ako som pred rokmi trávila Vianoce v horách aby som sa ešte viac dokázala spútať s príbehom.

Neuveriteľne krásna a dojímavá kniha. Jej jedinou chybou je, že je taká tenká. Krásny príbeh o snahe nájsť odvahu dať láske druhú šancu a nebáť sa znovu veriť.

Ľudia sú k sebe počas vianočných sviatkov milší, ohľaduplnejší a viac si pomáhajú. No takýto by mali byť celý rok a nie len počas Vianoc. A tieto postavy presne takéto sú. Kniha je plná dobrosrdečných a ochotných ľudí, ktorí sa k sebe správajú ako rodina. Najmä kvôli ním by som sa najradšej presunula do knihy a žila v Hood Hamlet s nimi.

Som rada, že sa mi touto knihou potvrdilo, že vianočná romantika ma nikdy nesklame. A keďže je to prvá z piatich kníh, ktoré autorka napísala z prostredia Hood Hamlet, tak mi neostáva nič iné iba trpezlivo vyčkávať na preklad zvyšných štyroch.

Čítať viac

5
5

Laura Pavurová napísala recenziu

06.02.2023 15:36

Páčilo sa mi, že aj keď som nečítala prvú časť, nič mi neunikalo a hlavná hrdinka vlastne celý dej prvej knihy zhrnula v niekoľkých vetách.

Po prvej časti som s ňou úprimne súcitila a aj keď je očividné, že po prvej knihe je Serge pre ňu tým pravým, nepáčilo sa mi, ako sa k nej zachoval a fakticky za ňu o všetkom rozhodoval. Úplne som chápala jej nechuť k životu na vidieku, pretože to vidím úplne ako ona.

Ella je však prispôsobivejšia ako ja, a tak robí na farme čo môže len aby sa neunudila k smrti. Jej postava mi je veľmi sympatická rovnako, ako jej priateľka Clotilde.

Pri čítaní knihy tak, ako pri každej, ktorá sa odohráva v Paríži, som mala chuť kúpiť si letenku a odcestovať tam. A najmä keď je teraz vonku aj ďalšia séria Emily in Paris. Túžim si sadnúť na terasu, piť víno a jesť syr presne ako Ella. A možno by som sa zašla na chvíľu pozrieť aj na ten vidiek.

Záver knihy je priam rozprávkový. Chýba tam už iba ta známa veta : ,,A žili šťastne až kým nepomreli."

Čítať viac

5
5

Laura Pavurová napísala recenziu

06.02.2023 15:35

Vianoce sú už síce za nami ale obdarovať niekoho peknou knihou je vždy dobrý nápad. A dvakrát to platí u detí.

Kniha je pre dieťa, či už staršie alebo mladšie, vždy rovnako cenný darček ako hračka. Navyše ak má pekné ilustrácie, a vhodné množstvo textu pre danú vekovú kategóriu, tak v ňom rozvíjate aj mnoho kognitívnych funkcií.

Jednou z takýchto kníh je aj Strašidelný dom. Príbeh je rozdelený na 16 krátkych kapitol, ktoré na seba pekne nadväzujú. Vďaka dĺžke a veľkosti textu dieťa (na prvom stupni základnej školy) zvládne prečítať naraz celú jednu kapitolu. Rovnako to ale platí aj pri menších deťoch, ktoré budú počúvať od začiatku až po koniec.

Kniha je vhodná na čítanie pred spaním ale aj, ako milé vyplnenie upršaných dní.

Čítať viac

5
5

Laura Pavurová napísala recenziu

06.02.2023 15:34

Posledná kniha, v ktorej vystupovali grécky bohovia bola Růže od Tiffany Reisz. Pri jej čítaní som sa úplne zamilovala do Erota. A preto som neodolala a zapojila sa do štafety s knihou, v ktorej je hlavným hrdinom môj ďalší obľúbenec, Hádes.

Páčila sa mi myšlienka presunutia bohov do našej doby a ich pretransformovanie na obyčajných ľudí. Aký by boli ? Ako by vyzerali ? Ako by sa chovali ? No zároveň sa autorka držala mytológie čo sa mi páči ešte viac. Vždy ma totiž grécky bohovia zaujímali viac, ako ktorýkoľvek iný.

Aj keď už od samého začiatku bolo jasné, ako príbeh skončí, autorka nám pridala zopár momentov, pri ktorých som si netrúfala odhadnúť ako dopadnú.

Chvíľu som sa aj obávala, že to bude ako 50 odtieňov sivej, no autorka to našťastie poňala z trochu inej stránky.

Správanie Persefony mi v niektorých momentoch prišlo poriadne hlúpe a detinské, a v niektorých zasa milé a vyspelé. Akoby mala nejakú rozdvojenú osobnosť a mimovoľne sa prepínala.

Zato postava Háda bol podľa mňa úchvatná. Obávaný vládca dolného mesta, ktorý je v hĺbke svojho srdca láskavý.

Kniha je písaná z oboch pohľadov, a tak si čítanie istotne užijete.

Čítať viac

5
5

Laura Pavurová napísala recenziu

06.02.2023 15:33

Táto kniha mi dlho ležala na polici a konečne som po nej siahla. A veru, neľutovala som.

Za veľmi peknou obálkou sa skrýva príbeh, ktorému nechýba pútavý dej a mnoho humorných scén. Ak chcete vedieť či je Joe amatérsky režisér porna, ktorý predvádza PowerPointové prezentácie o transvestitoch v Emminých nohavičkách alebo prečo po nej mama o šiestej ráno vrieska visiac na strome pred oknom na druhom poschodí, rozhodne po tejto knihe musíte siahnuť.

Ja milujem keď sa autorka trafí do môjho vkusu čo sa týka humoru a odrazu danú knihu nemôžem čítať na verejnosti aby si ľudia nemysleli, že som divná. A presne tak to bolo aj pri tejto knihe.

Je pravda, že niektoré scénky v knihe mi prišli máličko pritiahnuté za vlasy a trochu prehnané ale dodávali príbehu ten správny šmrnc. Aj vďaka tej najväčšej bizarnosti, ako je napríklad črevná sprcha som sa počas čítania smiala až mi tiekli slzy.

Samozrejme tam bola aj krásna romantická linka, ako také pohladenie na duši.

Čítať viac

5
5

Laura Pavurová napísala recenziu

04.02.2023 16:37

Po knihe Tanec medzi kvapkami som sa trošku bála, že mi aj táto kniha zlomí srdce. Našťastie som si pri tejto nešla vyplakať oči.

Autorka ma odo mňa obrovský obdiv, že sa púšťa do takýchto ťažkých tém, s ktorými sa ale musia pasovať každý deň. Vzhľadom na jej vek istotne väčšina očakáva od jej kníh romantiku, presladené šťastné konce plné "dúhy a jednorožcov". Jej knihy ale majú hĺbku a príbeh, nad ktorým sa budete ešte dlho zamýšľať.

Postavy, ktoré majú o čom rozprávať, pútavý dej a jemná nepresladená romantická linka.

Príbeh o tom, že život nie je iba čierno-biely...občas je aj sivý. Ale nie, žartujem. Aj to ale treba keď hovoríme o témach, ako je týranie či zneužívanie a o snahe nájsť v sebe posledné kvapky nádeje, že všetko skončí happyendom ak budeme dôverovať správnym ľuďom.

Nechcem vám ale viac prezrádzať, pretože táto kniha rozhodne stojí za čas, ktorý pri nej strávite.

Čítať viac

5
5

Laura Pavurová napísala recenziu

29.12.2022 21:46

Skvelá hra pre celú rodinu. Nie je zdlhavá, a tak sa nestane, že vás po čase prestane baviť ju hrať.

Čítať viac

5
5

Laura Pavurová napísala recenziu

16.12.2022 11:37

Milujem horory ale nikdy by som sa nestotožňovala s postavami v hororoch. Chýbala mi totiž odvaha. Tam kde sa postava vyberie sama do lesa uprostred noci, ja by som nezostala sama ani len v chatke pri lese. Častokrát si počas hororu hovorím, že by som tam nešla, toto neurobila alebo z daného miesta ušla pri prvom čudnom zvuku. Aj napriek tomu ma to baví pozerať/čítať a najmä tie podľa skutočnej udalosti. Veď keď už sa bojím tak poriadne.

Musím povedať, že toto bola moja prvá originál hororová kniha, a tak som bola sama zvedavá či sa budem báť rovnako ako pri filme. Tam to predsa dotvárajú aj tie ľakačky a zvukové efekty. No nesklamala ma. Pri čítaní som mala častokrát zimomriavky a veru, nechcelo sa mi ísť potom samej spať.

Popri čítaní som si vyhľadávala a čítala historky o Babej hore. Začalo ma to celkom lákať a možno sa jedného dňa rozhodnem navštíviť ju, no len počas dňa a keď budem s istotou vedieť, že tam bude okrem mňa aj veľa iných turistov.

Posledná kapitola ma úplne dostala. Nečakala som takýto koniec. Zanechal vo mne veľmi zmiešané pocity. Aj som chápala prečo to tak skončilo, aj mi to bolo ľúto, aj som bola v šoku z detailov, ktoré boli celkom inak, ako som si myslela.

Jednoducho, záverečné strany mi objasnili všetko čo sa v knihe dialo...ale aj nie.

Čítať viac

„Rodný kraj má korene, ktoré prerastú dušu človeka tak, že nikdy nezabudne, kde sa cítil prvýkrát milovaný.“

Pustovník: Slzy zeme - Vladimír Štefanič, 2021
Pustovník: Slzy zeme
Vladimír Štefanič