Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Knihy
E-knihy

knihomolka_dominika

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihomolka srdcom aj dušou
IG: @knihomolka_dominika

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihomolka srdcom aj dušou
IG: @knihomolka_dominika

Zobraziť viac

Moje odznaky

2020
2019
Zobraziť viac

Moje aktivity

3
3

Dominika Duchovičová napísala recenziu

24.11.2020 10:38

Podobný žáner čítam veľmi málo ale zaujala ma obálka a anotácia tak som si povedala, že to skúsim. Nemala som žiadne očakávania a napriek tomu som bola milo prekvapená na to, že to bola prvotina autora. Štýl písania mi veľmi sadol. Kniha sa čítala ľahko a rýchlo. Oceňujem nápad s citátmi. Počas čítania mi prišlo ako by celý príbeh bol reálny, pretože veci, ktoré sa dejú v knihe sa často krát deje aj v našom svete. Ďalšie plus dávam za zobrazenie drogového prostredia. Autor rozoberá v knihe ťažké témy – politika, drogy, čierny trh a každej sa povenoval postačujúci čas. Leonarda som si obľúbila a bola celkom zaujímavá postava a chápala som aj rozhodnutia, ktoré v priebehu knihy urobil aj keď som s nimi nesúhlasila. Vzhľadom na otvorený koniec dúfam, že autor napíše aj pokračovanie, pretože ak nie bola by to veľká škoda.

Čítaj viac

3
3

Dominika Duchovičová napísala recenziu

18.11.2020 10:08

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

V recenziách, ktoré som čítala stálo, že druhý diel je lepší ako prvý. Bola som veľmi zvedavá ale nechcela som mať zbytočné veľké očakávania lebo ako sa hovorí sto ľudí, sto chutí. A osobne sa musím prikloniť k názoru, že druhý diel bol lepší. Aj v tejto časti sa potvrdilo, že autorka má skvelý štýl písania. Aj keď začiatok mal pomalý rozbeh a nič moc sa tam nedialo tak stránky mi ubiehali ako voda. Pre mňa bolo veľkým plusom, že autorka viac preskúmala podmorský svet. Vzťah Jude a Cardana sa začal pomaly ale iste viac rozvíjať. Na každú ich spoločnú scénu som sa nesmierne tešila. Ale keby tam bolo menej politiky a viac romantickej linky, bola by som šťastnejšia. Keď som si už myslela, že Jude nemôže byt viac vychcaná ako bola doteraz , rozhodne to tak nie je. I keď v jednom prípade sa fakt dala ľahko nachytať. Cardan rozhodne nie je len bábka ale vie premýšľať i keď niekde je fakt debil. Cardana však nejde nemilovať. Čo ma trochu zamrzelo, bolo, že sme nevideli ako si kraľoval v neprítomnosti Jude. Ako som si už u autorky zvykla, posledných 100 strán bola jedna veľká jazda. A ten koniec? Ja nemám slov. Už som si myslela, že je svitá na lepšie časy a potom stačila posledná strana a ja som onemela. V horšom momente to ani už nemohlo skončiť. Karty sa poriadne zamiešali. A jedna z mnohých otázok ktoré mám po dočítaní je : kde sa sakra podel Madoc a čo zas plánuje

Hodnotenie: 4,75/5

Čítaj viac

3
3

Dominika Duchovičová napísala recenziu

09.11.2020 13:53

Recenzia: Hneď na začiatku chcem ozrejmiť jednu vec - S. Reynard je spisovateľ a nie spisovateľka (napr. Martinus uvádza, že je to spisovateľka, chybička sa blúdila, to sa stáva). Na to, že knihu písal muž musím priznať, že dokonalo ženskej osobnosti - klobúk dole. Kniha má celkom rýchly spád a stále sa tam niečo deje. Vôbec mi nevadili, že sa tam nachádzali vety v taliančine a latinčine a nie všetky sú preložené. Zaujímavé mi tiež prišlo ako bola kniha pretkaná príbehom Danteho a Beatrice - to bolo fakt originálne. Chápem prečo ľudia porovnávajú knihu ku 50 odtieňom. Obaja muži, Christian a Gabriel, sú starší od oboch žien. Obe ženy nemajú veľa skúseností čo sa týka sexu a pod. Ale v čom vidím rozdiel ja, že Gabriel rozhodne nemá také zvrátené chúťky ako Christian a povedala by som, že sa k Júlii správa viac úctivejšie ako Christian k Anne. A navyše Gabrielovo inferno vyšlo ešte pred vydaním 50 odtieňov.(to je aspoň môj názor).

Na začiatku sa fakt Gabriel nesprával najlepšie a sem-tam som mala chuť mu jednu vylepiť. Ale v priebehu knihy jeho charakter prešiel skvelým vývojom. Jednou z vecí, ktoré sa mi páčili bolo aký bol ochranársky voči Júlii. Juliu som si tiež obľúbila. Je dobrosrdečná a snaží sa vo všetkom vidieť aj kúsok dobrého. V niektorých prípadoch mi vadilo, že sa správala nesebaisto a neverila si. Julia aj Gabriel si prešli v minulosti peklom a to sa odvíja aj na ich správaní a charakteroch. Autor šikovne dávkoval a odkríval počas knihy tajomstvá obidvoch postáv.

Nepustí ma to a musím sa vyjadriť aj k filmovému spracovaniu knihy. Film je skoro presná kopia knihy. Nejaké scény tam síce chýbajú alebo je trocha pomenené poradie v akom sa čo stalo. Ale inak nemám čo vytknúť. Herci vyzerajú ako keby vypadli priamo z knihy. Skvelý výber.

Hodnotenie : 4,5?/5?

Čítaj viac

3
3

Dominika Duchovičová napísala recenziu

28.10.2020 07:03

Štýl písania autorky mi sadol. Kniha sa čítala rýchlo. Je pravda, že knihu som čítala trochu dlhšie ako som zvyknutá ale dôvodom bolo, že som si ju postupne dávkovala aby som v svete mohla zostať čo najdlhšie. Autorka vymyslela originálny svet, v ktorom vládnu konečne zlé a neľútostné víly. Páčilo sa mi, že Férsky svet existoval súbežne s tým našim a dalo sa medzi nimi prechádzať. Myšlienka, že Férom boli ľudia dobrý akurát na to aby im slúžili a nič viac bola zaujímavá. Dôvodom prečo ma to zaujalo bolo to, že väčšina kúzelných bytostí ľudom neubližuje alebo ich úplne ignoruje a nemá s nimi nijaké interakcie. Na druhej strane unášanie ľudí, používanie na kúziel nich je rozhodne neprípustné. Žiadna rasa (žiadny druh) by nemala byť nadradená nad iným. Len z tej myšlienky mi je zle. Musím priznať, že začiatok knihy sa mi trochu vliekol a trvalo mi chvíľu kým som za zorientovala kto je kto. Ale potom som sa od knihy nevedela odtrhnúť. Po vizuálnej stránke je knihy spracovaná veľmi dobre. Ja osobne kvitujem keď je v knihe aj nejaká mapka, pomáha mi to v priebehu čítania za zorientovať kde sa práve nachádza hrdina alebo hrdinka. Mapka sa mi páčila. Dej bol pútavo vystavaný. Toľko zvratov, odhalení a intríg, že sa mi zastavoval mozog nad tým ako to tak autorka mohla perfektne vymyslieť.

Hlavnú hrdinku Jude som si nesmierne obľúbila. Páčilo sa mi na nej, že sa nebála Cardana a jeho priateľov a povedala im čo mala na jazyku aj za cenu, že jej to dajú v budúcnosti vyžrať. Ďalšie plus vidím v tom, že Jude to vie dobre s mečom. Jude vie presne čo chce s ide si za tým. Jedna vec, čo mi vôbec nešla do hlavy bola, aký vzťah mala Jude s Madocom. Myslela som, že sa bude k nemu správať podobne ako Vivi.

Čo mám povedať o Cardanovi? Ten je kapitola sám o sebe. V prvom rade, s tak namysleným, zlomyseľným človekom som sa v knihe ešte nestretla. Dalo mi zabrať aby som na ňom videla niečo dobré. Myslela, som si, že nemá vôbec žiadne city. Opak je však pravdou. Priznávam sa, že pri nejakých jeho hláškach sa nedalo nesmiať. Ale takto s odstupom priznávam, že som si ho trochu obľúbila.

Ak si má vybrať, ktorú zo sestier Jude som si viac obľúbila, musím povedať, že rozhodne to bola Vivi. Páčil sa mi jej charakter, spôsob akým sa snažila znepríjemňovať život Madocovi a v neposlednom rade to ako sa vyvinul jej vzťah s Jude. Od začiatku som si myslela, že Taryn niečo tají a nepáčilo sa mi, že namiesto toho aby bola na strane Jude, snažila sa ju odhovárať a presviedčať aby vôbec nereagovala na poznámky Cardana a spol.

4,5?/5?

Čítaj viac

3
3

Dominika Duchovičová napísala recenziu

22.10.2020 06:10

Štýl písania mi veľmi sadol. Kniha sa čítala rýchlo a mala som problém ju vôbec odložiť. V knihách mám rada mafiánske prostredie (trocha ma fascinuje.... asi som divná) a tu bolo vykreslené skvelo a hlavne reálne. Keď si predstavujem ako funguje mafia všeobecne tak si to predstavím podobne ako to bolo opísané v knihe. Mne osobne vôbec nevadilo, že v kniha nebola rozdelená na kapitoly. V knihe nájdeme napätie, nečakané zvraty, skvelé akčné a romanticko-erotické scény. Jednoducho od od všetkého trochu. Veronika a Vaculík mi ako hlavné postavy sadli, nemám im čo vytknúť. Vaculík sa správal ako sa od mafiána čaká. Ale na druhej strane pri Veronike bol ochranárskym typom. Vzťah Vaculíka a Veroniky prešiel rozhodne vývojom. Páčili sa mi tiež flashbacky ako sa zoznámili keď boli malí. Čo sa týka zápornej postave na konci ma prekvapilo zistenie ktoré postavy s ním spolupracovali (i ked o jednej postave som si aj myslela, že by mohla so záporakom spolupracovať).S čim som mala ale problém, že autorka vychrlila na začiatku knihy veľa mien a chvíľu mi trvalo, kým som sa zorientovala kto je kto. Potom tu bol moment, ked jedna postava odišla na dlhší čas a potom sa vrátila. Síce som vedela, kde hlavná postava bola ale nevedela som čo presne robila, prežívala a ako sa cítila a aké boli jej myšlienky. Obálka knihy je jednoduchá a výstižná. Niekedy je menej viac. Podľa mňa by si kniha zaslúžila pokračovanie. A ak by sa autorka rozhodla, že by pokračovanie napísala tak by som si ho rozhodne prečítala.

Čítaj viac

3
3

Dominika Duchovičová napísala recenziu

13.10.2020 09:34

Zase jedna z Greenoviek, tentokrát odlišná od ostatných čo sa mi veľmi páčilo. Green si vždy zvolí úplne inú tému ale predsa úžasnú. Táto kniha je aj tak trochu detektívka ale nie je to hlavná téma knihy. Mame tu hlavnú hrdinku Azu a jej najlepšiu kamarátku, ktoré sa spustia do pátrania zmiznutia podnikateľa Picketta, celý príbeh sprevádzajú Azine obsesívno-kompulzívne myšlienky a vzťah z všetkých baktérií ale aj príbeh o láske, vytrvalosti a sile ozajstného priateľstva. Môžme sledovať vývoj vzťahu Azy a Davisa Picketta, ktorí sa znovu stretnú po mnohých rokoch a nesmiem zabudnúť tiež na najlepšou kamarátku Azy, Daisy ktorú som so obľúbila hneď od začiatku aj kvôli jej hláškam. Téma zaujíma sem tam nudné pasáže ale v celku dobrá oddychovka.

Čítaj viac

3
knihomolka_dominika

Dominika Duchovičová získala odznak Môj názor pomáha

13.10.2020 09:34

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

3
3

Dominika Duchovičová napísala recenziu

13.10.2020 09:33

Toto bola moja prvá kniha s takouto tematikou, najprv som tomu nedávala veľkú šancu, že by ma mohla táto kniha baviť. Ale hneď po prvej kapitole som zmenila názor. Kniha sa ľahko číta a zhltnete ju na posedenie ako ja. Musím priznať, že niektoré časti sa veľmi ťahali aj keď sa tam nič nedialo. Sem tam prišlo pár prekvapení a aj nejaká akcia či napätie. Čo sa
týka hlavných postáv, tie sú dokonalé vykreslené. Katy je Katy a Daemona si okamžite obľúbite aj napriek jeho povahe. Ale najviac som si obľúbila Daemonovu sestru Dee, tá je zlatíčko. Oceňujem, že autorka na koniec pridala aj kapitoly z pohľadu Daemona a tiež ukážku z druhého dielu Onyx, na ktorý sa neviem dočkať

Čítaj viac

3
3

Dominika Duchovičová napísala recenziu

13.10.2020 09:32

Kniha je rýchlo čitateľná, strany ubiehaju ako voda, autorka skvela opisala všetky postavy, čo sa týka Tessy a Hardina, hlavných postav, mala som sem tam pocit, že nevedia presne čo chcú, musím povedať že príbeh bol zaujímavý ale už som vedela predvídať čo sa stane i keď ma niekedy vývoj udalostí trochu zaskočil, koniec dokonale napínavý

Čítaj viac

3
3

Dominika Duchovičová napísala recenziu

13.10.2020 09:32

Dejovo oveľa slabší ako bol prvý diel. V tomto dieli sa stále dookola Tessa a Hardin hadali, mali sex, boli spolu... Na druhej strane sme spoznali Hardinu matku a dozvedeli sa niečo o jeho minulosti, prečo musel odísť z Anglicka a prečo nemá rád tak veľmi svojho otca. A koniec nemal chybu hlavne posledná veta

Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka