Jedovatým perom - Nina Frisby, Ikar, 2021

12,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Jedovatým perom - Nina Frisby, Ikar, 2021
Jedovatým perom - Nina Frisby, Ikar, 2021

Jedovatým perom

Tri úspešné blogerky a influencerky si vybudovali kariéru tak, že každý deň zavesili na internet perfektne upravené obrázky a články o svojich zdanlivo bezproblémových životoch... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2021
280 strán
4 hodiny čítania

Tri úspešné blogerky a influencerky si vybudovali kariéru tak, že každý deň zavesili na internet perfektne upravené obrázky a články o svojich zdanlivo bezproblémových životoch... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 28 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Prepletené kráľovstvo - Tahereh Mafi, Slovart, 2024

Viac o knihe

Tri úspešné blogerky a influencerky si vybudovali kariéru tak, že každý deň zavesili na internet perfektne upravené obrázky a články o svojich zdanlivo bezproblémových životoch. Počas odovzdávania ceny Blogerka roka niekto uverejnil tri príspevky plné žlče. Texty naznačujú, že každá z blogeriek skrýva temné tajomstvo, ktoré ju, ak sa dostane na verejnosť, môže stáť kariéru.
Trojica blogeriek spočiatku nenávistné klebety a špekulácie ignoruje, no online šikana, neúprosné, štipľavé komentáre a vyhrážky v novom blogu s názvom Jedovatým perom sa stupňujú. Miška, Karla a Dušana sa spoja, aby vypátrali, kto stojí za blogom plným nenávisti. Nie je však už neskoro? Napätie sa zvyšuje a dramaticky ovplyvňuje aj súkromný život mladých žien. Podarí sa blogerkám odvrátiť hrozbu, alebo sa ich tajomstvá ocitnú na internete a ich starostlivo vykreslené životy sa rozpadnú ako domček z karát?

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
280
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
350 g
ISBN
9788055177922
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
896919
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

9 hodnotení

6
2
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

5.2.2024
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
V rámci knižnej výzvy a podpory slovenských autorov, som si vybrala túto knihu. Obálka sa veľmi podarila a zaujala ma, zároveň kniha sľubovala aktuálny a pútavý dej – problémy blogeriek (kyberšikana) v dnešnom svete. Kniha sa čítala ľahko, rýchlo, kapitoly boli akurát dlhé a mohli sme sa zoznámiť s tromi hlavnými postavami – Miškou, Dušanou a Karlou. Všetky dostali rovnaký priestor v knihe a tak sme s nimi zažívali každej špecifický život a životné problémy, ktoré im umelo (ale miestami na základe pravdy) vyrábala neznáma osoba.
A tu by som skončila s pozitívami. Už od začiatku knihy som totiž dumala, prečo takú zaujímavú tému (život úspešného tvorcu na sociálnych sieťach a internete celkovo) autorka zasadila do blogovania. Ak som správne pochopila, kniha vyšla v roku 2021, kedy už dávno fičal hlavne Youtube, Instagram, Facebook, Tik Tok ale blogy boli už na ústupe – takže mi to príde divné,že modernú tému rozoberá v „starej“ oblasti. Ale ok, je to iba môj osobný problém.

Dej nechcem moc prezrádzať, avšak niekde ho musím načrtnúť, lebo mňa osobne veľmi sklamal koniec knihy. Ženy sa napokon spolu stretli a pochopili, že zažívajú podobné problémy, ktoré by mali k o n e č n e riešiť a nepozerať sa len tak bezducho, že im niekto ničí život, až cca na posledných 30-35 stranách knihy. O tom, kto za tým stojí sa dozvedeli od majiteľky Blogeny, pričom stačilo, keby sa predtým tieto tri baby poriadne zamysleli a povedali si navzájom a nahlas, kto im najviac uškodil. Lebo dotyčná žena sa s každou videla osobne a aj sa im dokonca prestavila svojím vlastnými civilným menom – a im to doplo až teraz? Hm.. to, ako sa dostali do jej bytu a že tam potom dotyčnú hľadali, lebo s ňou chvíľu hovorili a potom im ušla, mi príde tiež divné. Nehovoriac o tom, že páchateľka vykazovala jemné známky toho, že je psycho alebo aspoň mimo. A naše tri hrdinky to stále nechápali a mysleli si, že ju niekto hekol – však to bolo z jej bývania, spôsobu vyjadrovania sa a iných vecí nad slnko jasné, že nebola obeťou ale vinníkom. Proste strašne čudne a naivne vykreslila autorka hlavné hrdinky v konfrontácii s páchateľkou o rozpade ich života a kariéry. Nehovoriac o tom, ako autorka ukončila dejovú linku tejto vinníčky/páchateľky. Bolo to príliš rýchle a jednoduché (vôbec nie elegantné, ako som čítala v iných recenziách) a neverím, žeby sa to nevyšetrovalo. Žeby im to len tak prešlo (hoci mali značný, no nie úplný podiel viny na tom ako dopadla páchateľka). A zrazu sek, nepísalo sa o ničom, čo sa stalo po tom incidente, hoci si viem predstaviť túto dobu nejako zaujímavo rozpísať. Potom nás dej zavedie o necelý rok neskôr a tak v poslednej kapitole autorka zhrnula tri veľké životné zmeny troch blogeriek na pár odstavcoch.

Spočítané, počiarknuté – koniec bol strašne rýchly, nerealistický a odfláknutý. To bohužiaľ za mňa kazí dojem z celej knihy a nakoniec jej dávam iba 2,5/5*
Čítať viac
17.11.2021
Influencnite sa na knihu
Moderné dielko, plné tajomstiev, intríg a napätia, z pera našej slovenskej autorky, ktorá zachovala slovenské korene aj v deji, čo naozaj kvitujem. Nemusela tak spraviť, pretože príbeh sa skvelo hodí práve do amerického prostredia, v ktorom Nina už nejaký ten rok žije.
.
Tri hlavné postavy - influencerky, dospelé ženy, tak odlišné, no zhodnú sa v jednej veci... každá pred verejnosťou niečo skrýva. Niečo, čo by im mohlo zničiť reputáciu na sociálnych sieťach. Ale čo ak ich niekto odhalí?
Nápaditý námet, s prepracovanou problematikou, nie len internetového sveta. Jednotlivé životy postáv ma veľmi bavili a spokojne by som si ich vedela predstaviť aj ako samostatné príbehy. Napínavé čítanie, do istej miery nepredvídateľné, dramatické a zo života, pretože podobné veci sa môžu diať.
Jedinú pripomienku mám k záverečnému zvratu, ktorý by som si vedela predstaviť aj viac vyšperkovaný, ale keďže nejde o krimi žáner, je to v konečnom dôsledku dobré.
.
Touto knihou, nám autorka nastavuje zrkadlo a poukazuje na nedostatky dnešnej pokrivenej doby. Svet internetu a sociálnych sietí vládne svetu, či sa nám to páči alebo nie, no nie všetko, čo tam vidíme, je ozajstné. Pretvárka, lož a faloš sú základom dobré pôsobenia. Do akej miery im uveríme, je ale len a len na nás...
Čítať viac
Jana
Neoverený nákup
12.10.2021
Táto kniha sa mi veľmi páčila, také príjemné jednoduché čítanie. Autorka má skvelý štýl, čítala sa v podstate sama. Tajomno, ktoré ma udržalo pri knihe až do samého konca v napätí bolo perfektné! určite po tejto knihe opäť niekedy siahnem. Čítať viac
6.9.2021
Nina Frisby vo svojej knihe Jedovatým perom spracováva veľmi aktuálnu tému a tou je kyberšikana a život influencerov a blogerov na sociálnych sieťach a v skutočnosti. Príbeh nám krásne odhalí, aký dokáže byť život na sociálnych sieťach vyumelkovaný, no zároveň poukazuje na tvrdú drinu, ktorá stojí napríklad za úspešným instagramovým profilom či blogom. Drinu, ktorú si mnohí ľudia vôbec neuvedomujú.

Autorka má neskutočný dar slova. Jej opisy Bratislavy, vykreslenie rôznorodých charakterov a práce influencerov/blogerov sú dokonale autentické, dokonale uveriteľné, dokonale živé. Vďaka tomu sa mi celý príbeh odvíjal pred očami ako film.

Celý príbeh má neuveriteľný spád, autorka ma dokázala udržať v napätí počas celého čítania, a to aj napriek tomu, že totožnosť autora jedovatého blogu je odhalená celkom skoro. Avšak išlo tam o jeho motiváciu, ktorá vyvrcholila v perfektne emotívnom a nervydrásajúcom závere knihy.

Sociálne siete, tajomstvá, intrigy, klamstvá, závisť, kyberšikana, láska (aj tá falošná) a život influencerov bez príkras - to všetko nájdete v knihe Jedovatým perom. Navyše je to až drsne úprimný príbeh z pera talentovanej slovenskej autorky, ktorý vás chytí od prvého riadku až po ten posledný.
Čítať viac
20
Overený zákazník
31.8.2021
Nina Frisby nás svojou najnovšou knihou Jedovatým perom zasväcuje do života troch úspešných blogeriek.
?
Moderná téma, ktorá nevytvára plytký príbeh. Čo teda skrýva táto krásna obálka? Dušana sa venuje blogovaniu o zdravotnom štýle, Karla sa venuje téme randeniu a pravej láske, Miška je módnou blogerkou akých je nespočetné množstvo. Majú však spoločné jedno - osobné tajomstvá. A niekto ich začína verejne odhaľovať. Na druhej strane je teda niekto, kto ich nenávidí a chce im zničiť život. Ale prečo?!
?
V tomto príbehu vidieť progres autorky, nakoľko z môjho pohľadu je ešte lepšia ako jej predchádzajúca kniha s názvom Pokušenie s vôňou Gucci. Jedovatým perom vás prenesie cez drámu odohrávajúcu v hlavnom meste Bratislavy. Nechýba závisť, intrigy, problémy v partnerskom živote a nespokojnosť so svojim výzorom. Strany som len tak nasávala, musela som vedieť viac a všetko. Čítala som aj medzi riadkami, autorka vyjadruje, že sociálny život zväčša odporuje skutočnosti a hoci sa všetci snažia seba vykreslovať v čo najlepšom svetle, nikto nie je dokonalý. Navyše, spoliehať svoju existenciu výlučne na influencerstvo či blogovanie nemusí byť najlepším riešením. Tajomstvá zo svojho života a súkromia môžu vyjsť na povrch a tak vás zničiť, nie len existencionalisticky ale aj psychicky… Sú veci, ktoré neváhate zverejniť, ale všetko čo raz zverejníte už navždy niekde zostane…
Čítať viac
15

21 yo | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80 | 2022: 47 | 2023: 22 | 2024:

jankina.kniznicka
Overený zákazník
28.8.2021
Vydarený román od prvého písmena až do poslednej bodky. Dej podľa mňa spĺňal všetko, čo ja osobne preferujem - akciu, romantiku, oddychové rozprávanie, pomaly plynúci príbeh a najmä koniec, ktorý zodpovedal všetky moje otázky.
A veľké + si u mňa autorka vyslúžila za to, že román situovala do Bratislavy a bolo cítiť, že aj keď je jej domovom zahraničie, na Slovensko stále nezanevrela a venuje sa téme, ktorá ju napĺňa a je jej blízka.

Knihu som zhltla na spôsob obľúbeného seriálu - takmer na jedno posedenie. Jediné čo ma neteší je to, že som predchádzajúci debut Niny nečítala. Pretože som sa mohla už dávno presvedčiť, že jej tvorba stojí zato. Odporúčam romantickým dušiam a tým, čo sa nebránia novodobým problémom a radi si prečítajú o blogerskom živote.
Čítať viac
21.8.2021
Príbeh zo sveta blogerov
Autorka si pre svoju novinku vybrala pomerne aktuálnu tému. Blogovanie je fenomén, ktorý v súčasnosti hýbe celým svetom. Na internete väčšinou vidíme len „highlighty“ zo života blogerov, ktoré často prikrášľujú realitu. Vďaka tejto knihe sme mali možnosť nahliadnuť do zákulisia a uvedomiť si, že život blogerov a influencerov nie je vždy dokonalý a že aj oni majú svoje starosti, trápenia a tajomstvá. Autorka toto prostredie opísala naozaj autenticky, čo je veľké plus celého príbehu. Ukázala, že blogovanie nie je také jednoduché, ako si môžu niektorí ľudia myslieť – je potrebné tvoriť zaujímavý obsah, vyšperkovať ho do dokonalosti, udržiavať si aktivitu, prichádzať s novými nápadmi, vyčnievať nad konkurenciou. Zároveň však poukázala aj na odvrátenú stránku – stratu súkromia, kritiku, nenávisť, závisť, nezdravé súperenie. Vďaka tomu, že už mám nejaký čas svoj bookstagram, som sa vedela do niektorých situácií lepšie vžiť a niektoré veci lepšie pochopiť (okrem knižnej komunity totiž nesledujem žiadnych iných blogerov, influencerov, youtuberov či tiktokerov). Na druhú stranu som si uvedomila, že by som sa blogovaním nechcela živiť, úplne mi stačí ako hobby.

Príbeh je od začiatku do konca plný zápletiek, stále sa niečo deje, odhaľujú sa tajomstvá a zároveň pribúdajú ďalšie. Striedajú sa tu pohľady všetkých hrdiniek, teda zároveň sledujeme tri rozdielne životné príbehy. Riešia problémy s láskou, komplikované rodinné vzťahy, psychické a zdravotné ťažkosti. Priznám sa, že som netušila, kto je tou „neznámou osobou“, ktorá sa rozhodla vytiahnuť na verejnosti všetky špinavosti zo života blogeriek, ani aká bola jej motivácia. V podstate do úplného konca nás autorka držala v napätí, čo ma vlastne nútilo otáčať jednu stránku za druhou, lebo som bola zvedavá, ako sa na koniec všetko vyrieši. Autorka má príjemný štýl, vďaka čomu sa mi jej kniha dobre čítala. Čo sa týka rozuzlenia, všetko bolo zaujímavo poprepletané a autorka to mala dobre premyslené. V závere sa však stala jedna vec, ktorú by som tam ja osobne nedávala, prípadne to riešila inak. Prišlo mi to už trochu prehnané. To je asi moja najväčšia výtka k celému príbehu. Inak som bola v podstate spokojná, viem si predstaviť, že na motívy knihy by bol natočený aj seriál. Chválim aj knižnú obálku, tá sa naozaj vydarila.
Čítať viac
Lina Franková
Neoverený nákup
13.8.2021
Super zábava!
Čítať túto knihu bolo ako sledovať nejaký veľmi „šik“ a svieži moderný seriál, ktorý sa postupne stáva vašim guilty pleasure. Trojica hlavných postáv bola zaujímavá a naše hrdinky mali tak akurát „hviezdny“ život, aby som mala chuť niekedy si to s nimi vymeniť, no na druhej strane, občas sa dostávali do (aj úsmevných) situácií, ktoré ukazovali mieru pozlátka a „nafukovania“ každého zážitku, ktorý instagramerka spracuje. A do poslednej chvíle som netušila, čo je motiváciou autora ohováračského blogu, čo je veľké plus. Čítať viac
Nina
Neoverený nákup
10.8.2021
Odporúčam
Do knihy som sa púšťala s očakávaním slovenskej Gossip Girl, no príbeh šiel vlastným originálnym smerom. Pod hrozbou anonymného nepriateľa spoznávame život troch žien bez pozlátky, ktorou sa zakrývajú na svojich blogoch. Každá z postáv pôsobila skutočne, mala som možnosť spoznať ich a vcítiť sa do ich neľahkej situácie. Štýl písania autorky je skvelý, knihu som prečítala na dve posedenia. Niektoré scény ku koncu knihy mnou vážne pohli.
Téma knihy je veľmi aktuálna. Preraziť na sociálnych sieťach nie je žiadna prechádzka ružovou záhradou, udržať si pozornosť sledujúcich je poriadna drina. A naopak, je jednoduché prepadnúť pocitu, že ak váš život nie je dokonalý ako život influenceriek, tak robíte čosi zle. Autorka naozaj dobre popisuje tieto úskalia populárnosti a sviežo a bez servítky odhaľuje tienisté stránky “internetovej slávy”.
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Okrem toho, podobne ako konzervované mäso, aj svet uchovaný v knižkách bol akýsi bohatší a zaujímavejší než každodenná realita. “

Pomaľované vtáča - Jerzy Kosinski, 2019
Pomaľované vtáča
Jerzy Kosinski