Monineknihy

14

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Magický návrat
Knihy roka 2023
2023
Môj názor pomáha
2021
Knihy roka 2021
2021
Pravý knihonaut
Mladé témy
Netvor z Čiernej hviezdy
Iná než ostatné
Drozdajka
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2019
Šťastných 7
2018
Šťastných 7
2016
Šťastných 7
2014
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

14
14

Monine Knihy napísala recenziu

19.02.2024 08:13

Na každú novú knižku od Michaely Zamari sa vždy veľmi teším, pretože má jedinečný hlas, ktorý nemá šancu nikto napodobniť, a mne jej hlas veľmi sedí.

Milujem oddychové príbehy pri ktorých dokážem vypnúť, usmievať sa a len tak nimi preplávať až na koniec. Raz za čas je pre mňa potrebné siahnuť po niečom takom, zrelaxovať sa a prestať myslieť. Impulz ale medzi typické oddychovky nepatrí. Impulz kope hlbšie.

Okrem toho, že je popretkávaný krásnymi a hlbokými myšlienkami, ktoré by sa dali citovať od rána do večera, dotýka sa aj tém, o ktorých je potrebné hovoriť. Okrem vzťahu staršieho muža s mladšou ženou tu autorka rozbehla napríklad aj tému toxického rodičovstva a stratu blízkeho človeka.

Obrovským plusom celej knihy boli pre mňa hlavní hrdinovia, ktorí boli veľmi autenticky a uveriteľne vykreslení, obaja s plusmi aj mínusmi, akoby boli skutoční a nielen vymyslené postavy z papiera. Riley s jej ambíciami, Connor s jeho charizmou, obaja plní emócií, k obom som mala blízko a chápala som ich.

Impulz je emočne nabité tornádo – dojemné aj smutné, uspokojivé... aj na nervy, čiastočne slow burn, čiastočne erotické a plné zážitkov a impulzov...

Ak ste sa už stretli s tvorbou Michaely Zamari, tak viete, že píše veľmi špecificky. Jej knihy sú romantické, oddychové aj vážne a hlboké. Dokážu vás chytiť za srdce, dokážu vás pobaviť. V niektorých situáciách sa nájdete a v iných možno budete nesúhlasne krútiť hlavou. Precestujete s nimi svet, dostanete sa do destinácií, ktoré ste ešte nestihli navštíviť a aj napriek tomu, že o nich "len" čítate, vždy si z nich odnesiete veľmi autentický zážitok. V Impulze nájdete toto všetko a ešte omnoho viac.

S touto knižkou som strávila veľa času, sprevádzala ma počas najhoršej čítacej aj osobnostnej krízy a lepší parťák na tieto naročné časy neexistuje.

Čítať viac

14
Monineknihy

Monine Knihy získala odznak Knihy roka 2023

09.01.2024 20:56

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2023 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2023
14
Monineknihy

Monine Knihy získala odznak Šťastných 7

13.11.2023 13:42

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
14
14

Monine Knihy napísala recenziu

31.05.2023 16:07

Prvý diel Katji sa mi po počiatočných pochybách zaryl pod kožu a nepustil až do samotného konca. Druhý diel mi len potvrdil, že táto séria je naozaj to, čo potrebujem čítať. Autorka vie o čom píše, všetko má premyslené a navyše oplýva závideniahodnou fantáziou. Celý Katjin príbeh, fantasy svet, sympatické (aj tie menej sympatické) postavy vyšperkovala v každom smere, no dávala si pozor, aby pôsobili realisticky.

Katja ani trošku nezaostáva za zahraničnými fantasy románmi, dokonca môžem bez výčitiek prehlásiť, že je lepšia ako 90% zahraničných fantasy, ktoré som za posledné roky prečítala. Úprimne ma fantasy literatúra už takmer 3 roky nebaví (česť výnimkám), pretože mám pocit, že stále čítam v podstate o tom istom. Katja však patrí medzi svetlé výnimky, pretože ma neprestáva prekvapovať.

Ak ste na tom podobne ako ja a máte pocit, že žiadna fantasy vám už nemá čo ponúknuť, odporúčam pustiť sa do Katji. Tento príbeh možno spracováva motívy, ktoré už poznáte, no je zaujímavo vystavaný a má v sebe čosi navyše. Okrem postupne vygradovaného deja obsahuje zvraty, ktoré vás nútia čítať stále ďalej... postavy, ktoré budete milovať aj nenávidieť a ktoré vám občas brnknú na nervy, no neskôr im to s čistým svedomím odpustíte.

V "Zrodení z mágie" je navyše pekne vidieť, ako sa autorka zlepšila. Vychytala štylistické chybičky aj štýl písania, ktorý ma v jednotke (najmä na jej začiatku) rušil. Vďaka tomu som si čítanie užila ešte viac než predtým a už sa teším na pokračovanie :).

Čítať viac

14
Monineknihy

Monine Knihy získala odznak Knihy roka 2021

26.05.2023 12:11

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2021 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2021
14
14

Monine Knihy napísala recenziu

07.05.2023 15:54

V prvom dieli nám autorka dala možnosť spoznať sa s postavami. Zamilovať si ich. Pochopiť ich povahy, spoznať ich životný príbeh, ich vzájomné vzťahy, stotožniť sa s ich humorom, no najmä ponoriť sa do príbehu, ktorý napísal sám život. Pretože dilógia „A čo ak áno“ je inšpirovaná skutočnými udalosťami, reálnymi zážitkami autorky, a práve to pridáva už aj tak kvalitným knihám, niečo špeciálne.

Kniha ,,A čo ak áno 2" obsahuje všetky ingrediencie, ktoré čitatelia kníh od Michaely Zamari tak milujú - romantiku, erotiku a cestovanie. Tešiť sa môžete aj na autorkine povestné doberačky medzi hlavnými postavami, všadeprítomný sarkazmus či sms/chat konverzácie, s ktorými sa každý čitateľ dokáže stotožniť.

Príbeh je však realistický, aj keď sem-tam sa môže zdať trochu neuveriteľný, ako aj sám život. Autorka ale nepíše rozprávky, ani sa nám nesnaží nasadiť ružové okuliare. V skutočnom živote totiž vzťahy nie sú ideálne, sú komplikované a nie všetko vyjde tak, ako si to vysnívame. Nikdy nevieme kto nám príde do cesty, ako dlho v našom živote zostane a v akej miere ho ovplyvní.

Aj preto v tomto príbehu nájdete okrem lásky, nádeje a vášne v rôznych podobách aj dávku krutej reality - akejsi ťažoby osudu, ktorý je nevyspytateľný. Ako príjemný bonus na záver má tento príbeh taký pekný koniec, ktorý vo vás vyvolá silnú emocionálnu reakciu (napríklad si ho budete chcieť prečítať viackrát za sebou...a hneď po tom pocítite potrebu zúfalo sa vykričať do vankúša :D).

Ak radi čítate:
•romanticko-erotické odpočinkové knihy
•intímne a veľmi osobné spovede
•obyčajno-neobyčajné realistické príbehy

A navyše v knihách obľubujete:
•cieľavedomé, silné a uvedomelé hlavné hrdinky
•medziľudské vzťahy, silu priateľstva
•cestovanie
•nečakaný záver

- jednoznačne odporúčam siahnuť po knihách ,,A čo ak áno 1, 2". Tomuto príbehu budete jednoducho rozumieť :).

Čítať viac

14
14

Monine Knihy napísala recenziu

09.01.2023 17:51

Osobný intímny nostalgický náhľad do duše autorky - aj tak by sa dala opísať kniha "A čo ak áno?". Michaela Zamari sa rozhodla pre veľmi odvážny krok, svojim čitateľom sa vyspovedala, odhalila im obrovský kúsok zo samej seba, zo svojej minulosti... Jej osobnosť bola priam hmatateľná v každom jednom riadku.

A čo ak áno? je príbeh, s ktorým sa dokáže stotožniť každá romantická duša. Príbehu, ako inak, dominuje láska, no čakajte aj ťažšie a dojímavejšie momenty. Okrem romantiky, vtipných dialógov a doťahovačiek medzi hlavnými hrdinami sa kniha venuje aj sile priateľstva či osudovosti, no zabŕdne aj do ťažších vzťahových tém.

Dej tohto príbehu síce neobsahuje žiadne dychberúce zvraty či nejaké akčnejšie scény, ale to on ani nepotrebuje. Úplne stačí, že je autentický a uveriteľný, jednoduchý a ľudský a najmä napísaný od srdca. Ja som sa v mnohých situáciách aj v mnohých autorkiných myšlienkach videla a to je pre mňa v knihách veľmi dôležité... Keď sa ma dej príbehu bytostne dotkne a vyvolá vo mne škálu rôznorodých pocitov a emócií.

Tak ako celý príbeh, aj hlavné postavy boli autentické a pôsobili ako z mäsa a kostí (prečo asi :D). Majka bola veľmi sympatická postava a jednoznačne by som prijala takú kamošku akou bola. Pri Denim (tom z Írska) mi ani na chvíľu nezmizol úsmev z tváre. Veľmi som si užívala ich spoločné interakcie a potrebujem ďalšiu dávku.

A navyše vždy po prečítaní kníh od Michaely Zamari mám chuť sa okamžite zbaliť a odcestovať, aby som videla tie miesta na vlastné oči. Druhá časť vyjde už o mesiac a ja som veľmi zvedavá ako tento príbeh dopadne.

Čítať viac

14
14

Monine Knihy napísala recenziu

12.12.2022 16:04

Jelení zámok, štvrtý diel zo série "Rod von Barevanson" bol krásny, temný, tajomný, zvrátený dokonale atmosferický aj prekvapivý. Tento nervydrásajúci neogotický román obsahuje všetko, čo od kvalitnej knihy očakávam. Krásny až poetický jazyk, neskutočne kvetnaté opisy prostredia, postavy tak živé a uveriteľné, až sa mi ťažko verí tomu, že existujú iba na papieri.

Čítanie nielen Jelenieho zámku, ale celej tejto série, je pre mňa vždy silný zážitok. Zážitok nabitý emóciami, atmosfericky bez chyby. Autorke sa zatiaľ v každej knihe, a v tejto obzvlášť, podarilo preniesť ma v myšlienkach na nejaký temný honosný neogotický zámok opradený tajomstvami a mágiou.

Barevansonovci sú vždy extrémne špecifickí. Okrem podobných povahových a výzorových čŕt...sú jednoducho iní. Žijú vo vlastných mikrosvetoch, často v podstate odtrhnutých od reality a navyše sú obklopení nadprirodzenom. Hlavnými postavami Jelenieho zámku sú charizmatický, no večne naštvaný Kristián a Mirabel, krehká dievčina, ktorá pôsobí akoby bola zakliata v čase. Obe postavy je nemožné si okamžite nezamilovať. Okrem samotnej Mirabel tu sú ešte štyria ďalší Barevansonovci, s ktorými jednoznačne nie je niečo v poriadku.

Zvrátené správanie istých členov rodiny môže v čitateľoch vyvolať veľmi znepokojivé pocity, no predsa sa to k Barevansonovcom dokonale hodí. Príbeh je navyše aj výborne vygradovaný a plný prekvapivých až šokujúcich zvratov, koniec vďaka nim nabral úplne šialené tempo. Ja som si knihu maximálne užila a nepustila som ju z rúk aj napriek pokročilej nočnej hodine. Jelení zámok sa stal (spoločne s Vlčím zámkom) mojou novou srdcovkou.

Čítať viac

14
Monineknihy

Monine Knihy získala odznak Šťastných 7

13.07.2022 12:28

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
14
14

Monine Knihy napísala recenziu

03.06.2022 17:20

Na druhé pokračovanie hororovej middle-grade série "Malá místa" som sa tešila takmer rok. Prvý diel (Zrádné mlhy) bol úplná pecka. Super príbeh, ktorý mal hĺbku aj morálny presah, no zároveň bol presiaknutý creepy atmosférou vhodnou nielen pre deti, ale aj pre dospelých.

Mrtvé hlasy pokračujú v príbehu troch detí - Ollie, Coco a Briana, ktoré strašidelné (a trochu traumatické) dobrodružstvo z jednotky spojilo. Zatiaľ čo sa prvá kniha zameriavala na Ollie a jej vyrovnávanie sa so stratou najbližšieho človeka, druhá kniha sa zamerala na Coco, jej strach z rôznych činností, nízke sebavedomie a pocity osamelosti.

Creepy halloweensku atmosféru vystriedala zimná atmosféra - snehová víchrica, chata v horách, tmavé chodby, tajomné zrkadlá a duchovia. Samotný príbeh bol podľa mňa o niečo slabší ako jednotka, hlavný záporák sa dal odhadnúť pomerne skoro, takže žiadne prekvapivé zvraty sa nekonali.

Napriek tomu mala kniha opäť skvelú mrazivú atmosféru, perfektné opisy prostredia, dynamický dej, nechýbala jej čítavosť či posun jednotlivých charakterov. Takže za mňa veľká spokojnosť, túto sériu odporúčam všetkým vekovým kategóriám, pretože každý si z príbehu zoberie niečo svoje a navyše je to skvelá mrazivá jednohubka ideálna na dlhé večery. Teraz si musím len počkať na trojku (a dúfať, že tá sa tentoraz zameria na Briana).

Čítať viac

„Tak hovorí mongolský mýtus: Láska sa rodí z rôznych prirodzeností. Protikladmi získava silu. Konfrontáciou a premenou sa udržiava.“

Záhir - Paulo Coelho, 2021
Záhir
Paulo Coelho