Veronika Riedl

14

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2021
2020
2021
2020
2017
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

14
14

Veronika Riedl napísala recenziu

08.12.2022 17:15

Ľahké, oddychové čítanie z hudobného prostredia, plného mužského pokolenia s jednou novou ženskou posilou v týme. Jednoducho kombinácia hodná množstva smiechu, no zároveň hriešne nebezpečná. Ideálne namiešaná, pomaly sa vyvijajúca romnca na pracovisku, okorenená pozostatkami minulosti oboch hlavných postáv.

Autorka ma od začiatku vtiahla do akčného deja. Svojim štýlom dokázala ľahúčko opantať moju pozornosť, ktorú zrazu nezaujímalo nič iné, okrem knihy.
Šikovne vystavaný dej ponúkol náhľad do zákulisia hudobnej skupiny a poukázal aj na jeho odvrátenú stranu. Predovšetkým som si ale užívala postupné dávkovanie romantiky s následným nástupom erotických scén, ktoré mali ten správny náboj. Vnútorné pocity, nedôvera s dôverou hlavnej postavy Jess viedli dlhý boj s množstvom otáznikov. Vybudované napätie tak vyvrcholilo premysleným a zároveň nečakaným zvratom.

Aj keď mi v príbehu miestami chýbali nejaké súvislosti a občas som namiesto "do prdele" chcela vidieť poriadny vulgarizmus, ktorý by mi tam sedel viac, knihu hodnotím ako výborne spracované dielko, plné humoru, drámy, lásky, nenávisti, žiarlivosti, erotiky a napätia, pri ktorom môžete spokojne vypnúť a nepochybne si oddýchnuť. Plusom je, že sa dej odohráva zväčša v zime, dokonca aj na Vianoce, čo oceníte práve teraz pred sviatkami.

Čítať viac

14
14

Veronika Riedl napísala recenziu

25.11.2022 21:23

Marína je jedna neuveriteľne silná ženská postava, ktorá nám môže byť príkladom. Život sa s ňou nemaznal a predsa povstala z popola ako bájny Fénix. Jej energia, viera, názory a pohľad na svet sú priam neuveriteľné a ja som nesmierne šťastná, že som sa s ňou mohla "zoznámiť". Jej priateľky a niektoré vedľajšie postavy mi svojim spôsobom taktiež imponujú, no sú tu aj také, ku ktorým som si vytvorila averziu. Tento záporný pocit vylepšuje jedine Miškin povestný zmysel pre humor, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou jej tvorby.
.
Od začiatku príbehu som dúfala, že všetko dopadne inak, než som si myslela... nedopadlo. Videla som ohavnosti, pred ktorými je ľahšie zatvoriť oči. Celú paletu ľudského zmýšľania. Posudzovanie, odsudzovanie, škatuľkovanie, to nám ľuďom ide. Niekedy to prerastie až do nenávisti, ktorej hranica s láskou je veľmi tenká. Vášeň, ktorá vzplanie v oboch emóciach je intenzívna "energia, ktorá potrebuje byť vybitá, najlepšie s objektom záujmu." A tu konečne spomeniem Marcela, lebo takýto charakterný objekt záujmu, nooo, môže byť. S ním prichádza do prítomnosti minulosť, ktorej existencia sa nedá prehliadnuť. Emócie sú vybičované na hranu, pocity zmiešané, no nakoniec to posilní aj vás a to je pridaná hodnota tohto úžasného diela.

Čítať viac

14
14

Veronika Riedl napísala recenziu

25.11.2022 21:17

Od začiatku som vpadla priamo do vyšetrovania troch vrážd. Žiadne omáčky, len zvedavosť a napätie, ktoré sa postupne stupňujú. Dej bol vyskladaný dôkladne a ja sama som medzi riadkmi hľadala možného vraha... čo vraha, prešpekulovaný motív celej akcie, ale čo si budeme hovoriť, toto nebude moja silná stránka a tak som ani teraz neodhadla pozadie vyšetrovania, ktoré malo prekvapivé rozuzlenie. Všetky postavy majú svoje miesto a ich charaktery sa krásne dopĺňajú. Výborné dialógy nie len odborného charakteru ma vedeli dokonca rozosmiať a práve to uvoľnenie vyhrotenej atmosféry veľmi oceňujem.
.
Na pozadí celej akcie si Poe rieši aj sukromný život, o ktorom tentokrát veľa slov nepadlo, no návnada na pokračovanie bola daná a tak sa verím dočkáme ďalšieho pokračovania série o skvelom Poovi a "ajťáčke" Tilly, ktorú som si nesmierne obľúbila.

Čítať viac

14
14

Veronika Riedl napísala recenziu

25.11.2022 21:10

Určite poznáte a verím, že ste si obľúbili, abecednú sériu knižiek, ktoré autorka napísala v spolupráci s našim šikovným ilustrátorom Adriánom Machom. Jeho očarujúce dielka dokonale dopĺňajú krásne štvorveršové básničky, nad ktorými si deti dlho hlávky lámať nebudú. Pripomenú si abecedu a vďaka nej vyriešia všetky slovné úlohy a možno si vymyslia aj nejaké vlastné.
Krásna, milá, zábavná knižôčka pre všetky detičky, s chuťou naučiť sa niečo nové. Na blížiace sa Vianoce ako stvorená.

Čítať viac

14
14

Veronika Riedl napísala recenziu

25.11.2022 21:06

Z nejakého dôvodu ženám imponujú zlí chlapci. Čo je ale zlé a čo už nevhodné? Keby existovala nejaká miera, o Cassie by sme čítali iný príbeh, ale on je o ňom... a o nej. Lebo to medzi nimi od začiatku funguje. Nie vzťah, ten tu nenájdete, ani tradičné pomalé spoznávanie sa či príbeh plný lásky, na toto sa s Habibim hrať nebudeme, ale chémia, ktorá vás priam fyzicky páli, je vznietlivá a vy sa ňou s radosťou necháte popáliť, rovnko ako to urobili oni dvaja. Zavedú vás na cestu, ktorú podstúpite na vlastné riziko. Nahliadnete na okraj neba a rovnako do stredu horúceho pekla. Intenzívne prežijete všetky vzrušujúce erotické chvíle, no aj tie, ktoré vám budú proti srsti. Zjemňovať nemá význam, svet nie je pekným miestom pre ľudí ako je On.
.
Ako sľubuje obálka, Baja nám ukázala svet bez cenzúry. Svet zvrátený, ktorý my snáď ani nepoznáme, čo neznamená, že neexistuje. Nahliadnite, majte otvorenú myseľ a patričný vek, o zvyšok sa postará pán Habibi.

Čítať viac

14
14

Veronika Riedl napísala recenziu

25.11.2022 21:02

S edíciou Za láskou sme si sadli. Vďaka nej spoznávam stále nové zákutia Francúzska a aj preto mi Avin príbeh príjemne ulahodil. Nelíši sa od iných romantických kníh svojim prevedením a predsa je iná. Plná lásky v každej podobe, vzťahov, ktoré nás obohacujú, ale aj ničia, snov, ktoré nemusia ostať snami, či idylickej atmosféry sálajúcej z každej prečítanej strany. Nič ale nie je úplne jednoduché a jednudocho dosiahnuté veci zas nie sú vždy tie najlepšie. Tvrdá práca, nové prostredie, nový ľudia, medzi ktorými treba dôkladne preberať a zahnité jedince odhadzovať čo najďalej od seba, no tie prospešné si udržať. Neklásť láske hranice a naučiť sa prijať ju takú, aká je.
Krásny príbeh o strate i nájdení seba samej, posilnený romantickým iskrením a láskavými spomienkami na starého otca a jeho vinohrady. Zápletkou nabral dej ideálnu dynamiku a ako celok tak dosiahol maximálne uspokojivé dojmy, pre moju vždy hladnú čitateľskú dušu.

Čítať viac

14
14

Veronika Riedl napísala recenziu

25.11.2022 20:58

Toto veľké obrázkové leporelo je plné zvierat, vyše 350 druhov, z ktorých som mnoho nepoznala ani ja. Zvieratká žijúce v lese, na lúke, v džungli, na savane, v mori či na severnom a južnom póle, všade ich žije veľké množstvo, a tento základný výber vám ukáže prierez zvieracím svetom o ktorom sa dozviete niečo nové. Napríklad, ako sa krtko dokáže pod zemou tak rýchlo pohybovať, ktorý je najväčší suchozemský a morský živočích, prečo v dažďovom pralese žije najviac zvierat a ako je možné, že zvieratká prežijú veľkú zimu na Antarktíde? Tieto a ďalšie poznatky sa deti dozvedia veľmi milou príbehovou formou, ktoré spestria nádherné farebné ilustrácie, o ktorých sa môžete ešte veľa rozprávať a vymýšľat si rôzne zábavné úlohy a aktivity.
Zabavte sa s deťmi a ukážte im prirodzené prostredie voľne žijúcich zvierat na našej zemi. Kniha spestrí sychravé či chladné dni, ktoré teraz stále viac trávime doma a deti ocenia čas strávený s vami a novoobjavenými zvieratkami.

Čítať viac

14
14

Veronika Riedl napísala recenziu

25.11.2022 20:55

Kristínka Ježovičová má dar vyjadrovať sa prostredníctvom písania a nenecháva to na ľahkú váhu. S citom nám predostrela ťažké témy, nad ktorými sa pozstavý každý čitateľ. Rodina, láska, LGBT, poruchy príjmu potravy, výbušnosť a sociálne siete sú len hrubým náhľadom. Vy ale budete chcieť ísť viac do hĺbky a spoznať povahy jednotlivých postáv. Andrejka a Boris prirástli k môjmu srdcu a hoci som sa s nimi na teraz rozlúčila, budem veriť v opätovné zvítanie. Minimálne tak nenápadne ako to autorka spravila s postavami z predošlých diel, s ktorými tak prežívame ich ďalší vývoj.

Čítať viac

14
14

Veronika Riedl napísala recenziu

25.11.2022 20:49

Láska, strata, nádej, záhady, rodinné vzťahy, dôvera a správna štipka mágie, sú namiešané k dokonalosti. Históriou dýchajúce strany zasiahnu každého, takže romantické príbehy troch generácií ukryté v ich riadkoch ako kúzlo všité v rousselovských svadobných šatách, budete priam hltať očami. A pokiaľ vás nepremôžu emócie, čítajte knihu opäť, pretože toto pútavé dielo sa bezpochyby musí dotknúť vášho srdca.

Čítať viac

14
14

Veronika Riedl napísala recenziu

25.11.2022 20:41

Rozprávkový svet malého Tomiho je úžasný, plný všakovakých zvieratiek, ktoré chodia do školy ako každý iný. A Tomimu sa to ohromne páči. Jeho nedočkvosť a ndšenie ho opantá dostatočne na to, aby sa vybral preskúmať školy zvieratiek ešte pred svojim vlastným nástupom. Nesmierne sa mu páči, ako sa zajačiky učia písať, čítať, počítať, aké sú líštičky pohybovo zdatné, ako si naopak leňochodi radi doprajú odpočinok po dobrom obede u mackov, alebo aké sú vĺčky sčítané. To všetko chce zažívať aj on, až nadíde ten správny čas.
Veľmi príjemná kniha najmä pre predškolákov, ktorých hravou formou rodičia pripravia na to, čo ich čaká po skončení škôlky. Nejde o žiaden klasický príbeh, pretože pomedzi Tomiho rozprávanie sa pozrieme na všetky zvieratká a ich aktivity, ktorých je na každej strane neúrekom. Je to interaktívna kniha, pri ktorej sa zapojíte s deťmi do vrelej debaty o všetkom, čo sa kde deje a že toho je. Kniha tak podnecuje predstavivosť, rozvíja všímavosť, schopnosť logicky myslieť a hľadať súvislosti a povzbudzuje rozprávačstvo, no predovšetkým je zárukou skvelej zábavy.

Čítať viac

„Nakoniec, stručnosť je jediná cnosť netalentovaných autorov.“

Ruzká klazika - Daniel Majling
Ruzká klazika
Daniel Majling