Veronika Riedl

20

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Jet - Jay Crownover, 2019
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Jet - Jay Crownover, 2019
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Knihy roka 2023
2023
Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2021
Knihy roka 2021
2021
Môj názor pomáha
2020
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2017
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

20
20

Veronika Riedl napísala recenziu

28.11.2023 22:08

Po knihe Nelám mi srdce nám Kristínka napísala druhé voľné pokračovanie série Nelám mi, ktorá ale dejovo predbieha prvý diel. Stretávame sa tu s postavami len okrajovo spomenutými v "Srdci", no teraz dostali priestor v samostatnom príbehu a postavy z predošlej knihy ustúpili do úzadia. Viac priestoru dvom jednotlivcom a ich bezprostrednému okoliu znamená, viac všetkého, dobrého i zlého a zároveň viac emócií.
Kristínka píše okrem dospeláckych kníh aj tie pre násť ročných a že to vie! Za mňa jednoznačne topka na slovenskej YA scéne. Aj po toľkých jej knihách stále žasnem, ako autenticky dokáže opísať teenagerov a ich životy. Doma síce má dve dcéry, ale toto si žiada viacvrstvový pohľad z rôznych zákutí mladej mysle, čo sa jej veru opäť raz dokonale podarilo.
Nie každý má, ako s vraví, v živote na ružiach ustlané. Poniektorým ostali len tŕne, ostré, bodajúce, pôsobiace rany, ktoré sa síce raz zahoja, no už nikdy na ne nezabudnú. Dafné nepozná nehu a lásku, preňu ostali iba ľahostajnosť, odpor a opovrhnutie. Chýbajúce harmonické zázemie má veľký vplyv na jej osobnostný vývoj, priatelia sa jej obracajú chrbtom, no vďaka Dominikovi, novému spolužiakovi, zasvietila iskierka nádeje na zmenu. Ten má ale svoj svet a hoci sa ťažko adaptuje a neprípušťa k sebe iných ľudí, Dafné je špeciálnou výnimkou.
Aj napriek ťaživej atmosfére vládnucej celému príbehu, sa kde-tu "vňúrila" humorná hláška Dominikovho deda, ktorý by si hádam zaslúžil aj vlastnú knihu. Špecifické charktery postáv ale často potrápia hranice nášho chápania, rozdrásajú dušu a emocionálne zasiahnu naše srdcia. Vďaka ním však dostal príbeh patričnú hĺbku a napätie nútiace čítať kapitolu za kapitolou a ja by som najradšej pokračovala aj knihu za knihou. Verím, že sa skoro dočkáme ďalšieho pokračovania výbornej série, Nelám mi.

Čítať viac

20
20

Veronika Riedl napísala recenziu

28.11.2023 21:57

Autorka sa s príbehom veru pekne vyhrala. Jemne šmrcnutá téma od nenávisti k láske s rozpormi medzi postavami v úvode prestriedalo priateľstvo a následne láska. Bavili ma postavy, aj keď Ester ma svojou dobrosrdečnosťou občas hnevala, ale to aj ona samú seba a na druhej strane si želám, aby bolo na svete viac takých dobrých dušičiek ako je fiktívna Ester. Predsudky z vekového rozdielu je pekne spracovaná téma a z pohľadu mladšieho Šimona odznievajú ozaj múdre vety. Ich vzťah bol pozvoľný a chémia začala pracovať v očakávanom čase, no vášeň či erotické scény tu neočakávajte. Rozprávanie príbehu z oboch pohľadov dodali deju skvelú dynamiku a prehľad. Autorka do knihy zapracovala aj závažné témy, spravila osvetu Esterinej diagnóze, nahliadla za dvere na pohľad harmonicky fungujúcej rodiny a odhalila zákutia žiarlivosti vďaka Esterinej staršej sestre a poukázala aj na dôležitosť používania ochrany a následkoch jej absencie. Až by som si priala viac strán a ešte hlbší náhľad do sveta týchto knižných hrdinov.
Kniha sa nesie v pomerne tajomnom duchu a postupne nám odhaľuje všetky svoje zákutia, vďaka čomu nás drží v neustálej pozornosti. Niekoľko zvratov, najmä v závere bolo šokujúcich. Moje očakávania rozuzlenia sa úplne líšia od skutočnosti a dokonca ma ostala škrieť Esterina mladšia sestra, no príbeh je realistický, plný lásky, odpustenia a ťažkých tém a prepojenie gamerského sveta s romantickým vzťahom mu dodalo originalitu.

Čítať viac

20
Veronika Riedl

Veronika Riedl získala odznak Knihy roka 2023

08.11.2023 12:21

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2023 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2023
20
20

Veronika Riedl napísala recenziu

02.11.2023 20:18

Ellie a Logan je teda tretí párik do partie. Ona má ako tanečníčka k hudbe blízko a zároveň je veľká fanúšička chalanov. Stretnúť svoju platonickú lásku, pracovať s ním je teda až myseľzatemňujúci zážitok, ktorý jedným stretnutím zďaleka nekončí...
Tentokrát sa ale nestretávame s ďalšími členmi skupiny, no prepojenie s predošlými dielmi nechýba. Práve preto môžete po knihe siahnuť aj ako po samostatnom príbehu, ktorý vám ponúkne romantické a vášnivé chvíle, plné nehy a erotiky, ale aj trpkú príchuť životných udalostí a nerozumných rozhodnutí.
Ellie je silná ženská hrdinka, ktorá sa vie o seba postarať aj v neľahkých situáciách. Má milujúcich priateľov, aktivity, ktoré zbožňuje, ale bolesť a smútok jej drásajú vnútro už pár rokov. Je to bojovníčka, ktorá sa nikdy nevzdáva. Loganovu povahu som ale nerozlúskla... vystupuje ako verejná osoba, o ktorej každý všetko vie, žiaľ pod kožu sa mu dostať nie je možné a vnímam ho veľmi povrchne. Absolútne to ale nenarušilo vzniknutú chémiu medzi postavami, ktorá poriadne iskrila! Vzrušujúce erotické scénky neskôr prestriedali zvraty, čiastočne prehnané, ale moja myseľ prekonvertovala knihu do filmu a pred očami sa mi odohrával srdcervúci námet, v ktorom si trápenie, hnev a napätie vynútili pozornosť a zaútočili na naše city.
Hoci mi občas chýbali nejaké dejové súvislosti a vyrušili ma isté nezrovnalosti, nesmierne som si dvojicu Ellie a Logana užila. Vedľajšie postavy dokonale dotvorili atmosféru a autorkin príjemný prejav hnal čítanie s ľahkosťou vpred, čo vám bude po chuti pri vypínaní od aktivít bežného života.

Čítať viac

20
Veronika Riedl

Veronika Riedl získala odznak Šťastných 7

19.10.2023 14:23

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
20
20

Veronika Riedl napísala recenziu

08.10.2023 21:51

Vzrušujúce prostredie Južnej Afriky, kam počas deja smerujeme, dodává knihe nesmierne exotický a dobrodružný prvok. Sympatická a odvážna Anne sa púšťa do pátrnia na vlastnú päsť. Jej nezávislosť je osviežujúca a inšpiratívna a my si s ňou užijeme mnoho šialených situácií. Dramatické a napínavé scény sa striedajú s ľahkostou a humorom, čím v nás autorka udržiava zvedavosť a napätie počas celého vývoja príbehu.
Rôznorodé postavy sa podarilo Agátke výborne vykresliť a poukázať na ich tajomstvá. Naviac nám kiha ponúka aj romantickú linku, vďaka čomu nadobúda ďalší rozmer a zvýrazňuje emocionálnu stránku príbehu.

V dielku Muž v hnedom obleku sa teda nestretneme ani so zvedavou slečnou Marplovou či prefíkaným detektívom Herculom Poirotom a predsa si užijeme fascinujúci, napínavý, zábavný a romantický detektívny román, so silnou ženskou hrdinkou, ktorá si vás podmaní svojou energiou a priateľskou povahou.

Čítať viac

20
20

Veronika Riedl napísala recenziu

08.10.2023 21:48

Vynikajúca kniha! Bez zbytočného preháňania či nejakej nadnesenosti musím povedať, že toto bol úžasný, dychberúci, z veľkej časti zvrátený detektívny triler, ktorý si musíte prečítať, pokiaľ máte v obľube trochu drastickejší a akčnejši žáner. Nebudete ľutovať, agentka Guerrerová vám to nedovolí. Jej postava je jedna silná a inteligentná žena, životom nie že zlomená, ona je totálne na s*ačky a predsa vyrovnaná. Od počiatku svojho života, kedy ju rodičia ako novorodenca vyhodili do kontajnera, čelí osudu sama. Detský domov, pestúni, nie vždy ide o dobrých ľudí, jej život je peklo, ku ktorému sa v príbehu budeme stále vracať v jej spomienkch. Vypracovala sa na agentu FBI a teraz čelí veľmi osobnému prípadu vrážd.

Po svete behá množstvo psychopatov. Občas je až desivé, čo dokáže ľudská myseľ vyprodukovať. Aj netvor, ktorého stvorila autorka je strašidelný a žiaľ nie svojim vzhľadom. Vysoké IQ, sila a nepekná minulosť dokáže vyformovať monštrum obludných rozmerov. Celá táto psychologická hra je šialená a na vysokej úrovni. Kódované správy pridávajú ďalšiu vrstvu tajomstva. Podrobné opisy charakterov postáv sú dôkldne prepracované a dávkované spolu s dynamickým napredovaním deja. Jedna neprerušovaná akcia podávaná až do totálneho vyčerpania síl, o ktoré vás pripraví strhujúci, neustálym napätím nabitý príbeh.
Kombinácia všetkého spomenutého, teda napätia, premyslenej zápletky, množstva zvratov, hádanok, emocionálnej hĺbky a silnej ženskej postavy tak robí z knihy nezabudnuteľný zážitok, chystaný aj na filmové spracovanie. Čaká nás Netflixová nálož!

Čítať viac

Šifra - Isabella Maldonado, 2022
Šifra
  • Isabella Maldonado
4,9
17,43 €

20
20

Veronika Riedl napísala recenziu

08.10.2023 21:44

Umelé prsia, hromady značkového oblečenie a doplnkov, vždy dokonalý vzhľad, prepychové bývanie, luxusné autá, exotické dovolenky, sláva a peniaze, za ktoré si toto všetko kúpite. Na dobré sa ľahko zvyká a na prvý pohľad je toto všetko omamne krásne, ale čo sa skrýva za oslepujúco žiarivým pozlátkom tuší len málokto. Kde sú vrúcne city, teplo domova a úprimnosť? Darmo by sme ich v živote plnom pretvárky hľadali, na čo prišla aj naša Zlatokopka a tak sa začalo jej pátranie po pravde a tá veľmi bolí, no má aj oslobodzujúce účinky... otvára oči a srdce tým správnym ľuďom. Nie všetko si totižto za peniaze kúpime a ako vieme, to dobré vidíme iba srdcom, to hlavné je očiam neviditeľné.

Čítať viac

20
20

Veronika Riedl napísala recenziu

08.10.2023 21:40

Tento príbeh je nesmierne príjemný. Vyžaruje z neho taká tá upokojujúca atmosféra, vďaka ktorej sa budete usmievať, možno sa aj zasnívate, ale určite si pri knihe oddýchnete. Dej je jednoduchý, viac-menej predvídateľný, no nie tým otravným spôsobom, pri ktorom máte chuť knihu zatvoriť, naopak, navnadí vás k čítaniu, pečeniu, vareniu, cestovaniu a užívaniu si voľného času.
Penelope totižto rada vypeká koláčiky, čo nenechá nikoho chladným. Má skvelú sestru a švagra, ktorý zasa varí, teda očakávajte kulinárske zážitky. Nádherné opisy prostredia a penziónu pôsobia priam idylicky, už len babička v nemocnici robí starosti, no všetko má svoj dôvod. Tajomstvá postupne vyplávajú na povrch a rodinné vzťahy naberú nový smer. Romantická linka síce absentuje, resp. sa kde - tu len mihne, no viac som absolútne nepotrebovala.
Keďže už mám jednu autorkinu knihu za sebou, môžem povedať, že jej posun v ďalšom dielku je zjavný, najmä pokiaľ ide o dialógy, ktoré na mňa v tomto prípade pôsobili občas umelo, no vyvážili to úsmevné situácie, vzťahy medzi postavami, ich priateľské povahy, menšie zvraty a odhalenia a najmä ten pokoj, ktorý z knihy sála. Obľúbila som si autorkino ľahké písanie a verím, že sa zapáči aj vám.

Čítať viac

20
20

Veronika Riedl napísala recenziu

08.10.2023 21:37

V úvode vhupneme do letnej romantiky. A ako z ostra, jaj. Užijeme si kopec srandy a vzrušenia a zoznámime sa so sympatickou Simonou, bláznivým Adriánom a nerozvážnym Tobiášom. Očakávate trojku? Ja som hej, ale toto bude o inom. O ozajstnej láske, nerozlučnom priateľstve, horúcej vášni a zlomených srdciach. O tajomstvách a ich následkoch.
Anotácia prezrádza, okrem iného, že osud našim trom hrdinom poriadne zamieša karty, no múdro ani len nenaznačuje akým spôsobom. S následným a divokým zvratom a zmenou atmosféry z príjemnej letnej na šokantne akčnú, si teda oči vyočíte! Šialený nečakaný spád deja a dychberúce scény priam mrazia. Dynamicky napredujete a jeden zvrat strieda druhý a tretí. Neuveriteľné, ako dokázala autorka pospájať romantiku s trilerom a vojsť nám pod kožu, vďaka čomu s vami emócie poriadne zamávajú a vy si užijete jeden kvalitný príbeh, so síce očakávaným sladkým koncom, no s príchuťou zmätku a smútku zároveň.

Čítať viac

„A ty máš krásne srdce, to je viac ako nejaké šaty. Šaty si kúpiš, no srdce nie.“

Ring smrti - Štefan Košlab, 2019
Ring smrti
Štefan Košlab