Kristy.Books

7

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

2019
2018
2017
2016
Zobraziť viac

Moje aktivity

7
7

Kristína Rydlová napísala recenziu

22.03.2021 14:39

Ďalší krásny príbeh z pera M. E. Hajdukovej, ktorý vás chytí za srdce. Och, moje emócie zasa dostali poriadne zabrať. Niektoré scény sa mi čítali naozaj ťažko (predovšetkým tie z minulosti, najmä keď som si predstavila, že niektoré udalosti sa naozaj stali), až mi naskočili zimomriavky a pukalo srdce. Na začiatku je v príbehu dosť tajomstiev a záhad, ktoré sa postupne začnú odhaľovať. Podľa viacerých náznakov bolo jasné, že Tatiany budú medzi sebou určitým spôsobom prepojené, no autorka neodhalila všetky karty naraz, vďaka čomu som mala množstvo otázok, ktoré ma neustále nútili čítať ďalej. Autorka to podľa môjho názoru vymyslela zaujímavo a príbeh mal pomerne nevšednú zápletku. Dej sa odohráva v troch odlišných časových úsekov, pričom udalosti z minulosti sú vyrozprávané denníkovou formou. Doteraz som nečítala veľa príbehov, ktoré by sa odohrávali v Rusku, takže to bola pre mňa príjemná zmena (aj keď sa musím priznať, že na niektorých ruských menách som si skoro polámala jazyk). Autorka mala opäť veľmi dobre naštudované fakty o minulosti, vďaka čomu boli daná doba, prostredie i atmosféra opísané autenticky. O Romanovovcoch som mala určité vedomosti z hodín dejepisu, no vďaka tomuto príbehu som sa dozvedela aj niečo nové (samozrejme, že niektoré veci museli byť trochu upravené pre potreby príbehu). Sťažovať si nemôže ani moja romantická duša, pretože romantika dostala celkom dosť priestoru a ja som zbožňovala vzťah medzi Tatianou a Dmitrijom. Jediné, k čomu by som mala určité výhrady, je „akčná“ scéna v závere – asi by som tam trochu ubrala, lebo miestami sa mi to zdalo až moc prekombinované. Inak som bola spokojná a príbeh vám odporúčam. Ešte musím pochváliť knižnú obálku, zamilovala som si ju na prvý pohľad.

Čítaj viac

7
7

Kristína Rydlová napísala recenziu

04.03.2021 08:45

Anna a francúzsky bozk je presne ten typ romantických YA príbehov, ktoré zbožňujem. Tento príbeh mi vážne sadol, nedokázala som sa od neho odtrhnúť a dychtivo som otáčala jednu stránku za druhou. Autorka má naozaj príjemný štýl, ktorý sa ľahko a dobre číta. Celý čas som sa musela prihlúplo usmievať. Prostredie Paríža tiež dodáva príbehu určité čaro. Anna mi bola sympatická, aj keď som niekedy prevracala očami nad jej (detským) správaním. Občas by stačil len úprimný rozhovor a zabránilo by sa toľkým nedorozumeniam. Zo začiatku mi jej bolo trochu ľúto, sama neviem, ako by som dokázala prežiť v úplne neznámom prostredí, ďaleko od rodiny, ale časom si dokázala poradiť. Étienna som si tiež hneď obľúbila, je šarmantný, vtipný, múdry, aj keď mal svoje muchy a niektoré situácie (ohľadom dievčat vo svojom okolí) nezvládol práve najlepšie. Sem-tam som mala pocit, že sa točíme v začarovanom kruhu a chcela som zakričať na postavy, nech sa konečne na rovinu porozprávajú. Jeho otec bol otrasný, nikdy nepochopím, ako sa niekto môže takto správať k svojmu dieťaťu (vlastne k celej rodine). Páčili sa mi aj ich ďalší kamaráti, bola to zábavná skupinka. Samozrejme, nechýbajú ani stredoškolské mrchy a nejaká teenagerská dráma, bez toho by to nešlo. S príbehom som bola spokojná a odporúčam ho všetkým milovníkom YA. Dúfam, že sa dočkáme prekladu aj ostatných kníh z tejto série.

Čítaj viac

7
7

Kristína Rydlová napísala recenziu

04.03.2021 08:42

Pokiaľ máte radi filmy a seriály typu Diabol nosí Pradu či Škaredá Betty, neváhajte siahnuť po tejto knihe. Dostanete sa do zákulisia šoubiznisu, módneho priemyslu a redakcie časopisu. Takéto príbehy ja môžem, takže Pokušenie sa trafilo do môjho vkusu. Je zrejmé, že autorka má k tomuto prostrediu blízko, opísala ho naozaj realisticky. Miestami som mala pocit, ako by som sa tiež premiestnila na nejakú módnu prehliadku, alebo na nákupy v značkových obchodoch. Oceňujem, že príbeh zasadila do Slovenska (predovšetkým do Bratislavy). Páči sa mi aj jej štýl, je v ňom cítiť, že s písaním má už dlhoročné skúsenosti. Z Drey som mala zo začiatku zmiešané pocity, bála som sa, aby to nebola klasická workoholička, čo je ochotná ísť aj cez mŕtvoly, len aby dosiahla kariérny postup. Našťastie som sa zmýlila a postupne si ju obľúbila. Obdivujem ju, že vydržala tak dlho pracovať pre Maxa, ja už by som ho dávno niekam poslala. Dospelý muž a sám si nevie nič vybaviť. Nad niektorými jeho požiadavkami som len neveriacky krútila hlavou. Ako dej plynul, myslela som si, že dejová linka okolo veľkého odhalenia sa vytratila, ale Dea v závere nesklamala a vytiahla eso z rukáva. Moja romantická duša by privítala viac romantiky, ale inak som bola s príbehom spokojná. Musím ešte pochváliť knižnú obálku, veľmi sa mi páči.

Čítaj viac

7
7

Kristína Rydlová napísala recenziu

04.03.2021 08:39

... aj v tom najhoršom sa mi páčilo o niečo viac ako V dobrom aj v zlom. Bol to poriadne emotívny príbeh. Celý čas som Kingovi a Sabi držala palce, aby sa ich deti narodili zdravé a konečne sa dočkali svojho šťastia. Osud im stále hádzal pod nohy nejaké prekážky, no spoločne sa im ich darilo prekonávať. Koniec ma úplne dostal, takto sa to nemalo skončiť...môžeme sa tváriť, že som si neprečítala posledné dve kapitoly? Čo sa týka štýlu písania, o tom som hovorila už minule, takže to stále platí (aj keď som si už naň čiastočne zvykla a tentokrát sa mi kniha čítala lepšie než minule, viac som sa sústredila na dej). Rozhodne by som privítala, keby bola situácia okolo Christine viac rozpísaná, predsa to bola veľká zmena v živote viacerých postáv, no vyriešila sa na môj vkus moc rýchlo. V tejto časti ma postavy toľko nehnevali, nehovorím, že sem-tam neurobili nejakú hlúposť a ja som neprevracala očami, no boli mi viac sympatické (teda, až na niektoré výnimky). Páčilo sa mi, ako rodina a kamaráti držali pri sebe, pomáhali si a podporovali sa. Teraz mi viac vadilo grafické spracovanie textu – v niektorých miestach boli vety porozhadzované kade-tade, neboli naznačené odseky, v texte boli veľké medzery a podobne. Osobne ma to miestami dosť vyrušovalo. V epilógu mi chýbali vysvetlenia, čo sa stalo s niektorými postavami, zostalo mi niekoľko nezodpovedaných otázok.

Čítaj viac

7
7

Kristína Rydlová napísala recenziu

25.02.2021 13:13

V dobrom aj v zlom sledujeme dva príbehy – vzťah Sabíny a Kinga/Richarda a vzťah Chrisa a Dannyho. Čo sa týka samotného deja, tu som bola celkom spokojná. Autorka do príbehu začlenila viacero ťažkých tém ako potrat, anorexia, psychické problémy, znásilnenie, homosexualita, narušené rodinné vzťahy, takže miestami bol príbeh naozaj emotívny. Priznávam, že niektoré postavy ma svojim konaním niekedy poriadne štvali, stačilo by sa v kľude porozprávať a hneď by sa zabránilo viacerým nedorozumeniam. Hlavne Sabi všetko riešila s horúcou hlavou a nepočkala si na vysvetlenie, radšej utiekla. So štýlom písania som trochu bojovala. Nemám rada rozprávanie v tretej osobe (vadí mi to aj pri iných knihách) a tu mi veľmi nesedel ani prítomný čas, myslím, že keby bol použitý minulý čas, znelo by to lepšie, aspoň pre mňa. Tiež by som privítala, keby boli niektoré scény viac rozpísané, postavy boli miestami so všetkým veľmi rýchlo hotové (napríklad pri riešení problém, jeden povedal druhému – ja to spravím a ty sa do toho nestaraj – a bolo vybavené, ten druhý ho jednoducho poslúchol). Občas bol príbeh na môj vkus trošku presladený, ale k takýmto knihám to patrí. Autorka používa hovorový štýl, nadávky, slang a prezývky, ale vzhľadom k veku postáv sa to k deju hodí. Príbeh som si v niektorých častiach užívala, v iných som zasa prekrúcala očami, ale musím povedať, že sa mi páčil viac ako predchádzajúca kniha Vražda, sex a sem-tam láska – nestrácala som sa tak v postavách, aj príbeh mi viac sadol. V tejto časti dostali viac priestoru Sabi a King, tak dúfam, že v pokračovaní sa dozvieme viac o Chrisovi a Dannym. Na záver ešte pochválim knižnú obálku, páči sa mi.

Čítaj viac

7
7

Kristína Rydlová napísala recenziu

25.02.2021 12:59

Autorka sa vo svojej novinke rozhodla venovať problematike, s ktorou bojuje veľa dievčat a žien. Sama som sa dokázala s Kajou stotožniť a porozumieť tomu, čím si prechádzala. Niekedy slová dokážu bolieť viac než činy... V knihe sa prelínajú dva príbehy, máme tu mužského a ženského rozprávača. Nechcem viac prezrádzať, inak by som vám pokazila celý zážitok, tak poviem len, že na začiatku som mala určitú predstavu, v akom vzťahu sú dvaja rozprávači, no postupne som zisťovala, že som sa zmýlila a pravda bola úplne inde. Od začiatku tu vládne tajomnosť, rozmýšľate, kto je vlastne ten mužský rozprávač a kto sa skrýva za označením „on“. Najskôr som bola trochu zmätená, na druhú stranu sa mi páčilo, že som nevedela, čo mám čakať a autorka ma dokázala prekvapiť. Oceňujem, že sa nebála do príbehu zakomponovať aj slang, nadávky, nárečie, dodávalo to celému príbehu autentickosť. Kľudne by som z príbehu vynechala politiku, viem, že táto téma je dôležitá a nemôžeme pred ňou zatvárať oči, ale v poslednej dobe sa na mňa politika valí zo všetkých strán a aspoň v knihách si chcem od nej odpočinúť. V závere sa niektoré veci vysvetlili, no na môj vkus tu zostalo veľa nedoriešeného. Autorka najskôr vypustila bombu a potom príbeh náhle ukončila. Mám veľa otázok o tom, čo sa ďalej stalo a určite by som privítala pokračovanie. Páči sa mi autorkin štýl, ťažké témy dokáže spracovať veľmi dobre. Je to jednohubka, ktorú som prečítala za pár hodín, no celý čas som mala takú ponurú náladu, s tým všetkým čo sa v príbehu dialo to ani inak nešlo. Taktiež musím pochváliť grafickú stránku, či už obálku, alebo vnútorné spracovanie.

Čítaj viac

7
7

Kristína Rydlová napísala recenziu

29.12.2020 10:35

Do tohto príbehu som sa púšťala s určitými predstavami, no nakoniec som dostala úplne iný príbeh. Ani neviem, či som niekedy čítala podobný typ príbehu, originalita sa mu nedá uprieť. Páčilo sa mi, že autorka podala príbeh z pohľadu viacerých postáv, a tak sme v jednej knihe mohli sledovať hneď niekoľko osudov naraz, bez toho, aby to pôsobilo rušivo. Štýl je kvetnatý, prevládajú tu vnútorné monológy a pocity nad dialógmi. Priznávam, prostredie gotického zámku ma na začiatku vystrašilo (a čo si budeme hovoriť, samotný Ruben tiež), niekedy mi dokonca naskočili zimomriavky. V celom príbehu je temná atmosféra prepletená množstvom tajomstiev. Niektoré scény boli šialené? čudné? bizarné? (sama neviem, ako to popísať), že som zostala len neveriacky zízať a hovorila si, že teraz ma už nič neprekvapí...no o pár scén sa to zopakovalo. Postavy ma tiež prekvapili, keď som si nejakú zaškatuľkovala ako pozitívnu, spravila niečo zlé, až som na ňu zmenila názor a naopak. Najviac ma asi prekvapila Karina, ktorá počas príbehu dosť vyspela. Rubena som si tiež predstavovala úplne inak, ako takéto typického alfasamca, čo je večne naštvaný, strieda jednu babu za druhou a v spoločnosti je pečený-varený, no nemohla som sa viac mýliť. Mal naozaj zaujímavých domácich miláčikov. Autorka ma proste v mnohých veciach prekvapila a páčilo sa mi, že som netušila, čo mám ďalej čakať.

Čítaj viac

7
7

Kristína Rydlová napísala recenziu

14.12.2020 13:08

Habibiho som čítala ešte v online podobe, už vtedy som si ho obľúbila a netrpezlivo očakávala knižné vydanie. Mám rada drsnejšie príbehy, nevadia mi ani nadávky či tabu témy, ale chápem, že takéto typy príbehov nemusia každému sadnúť. Napriek tomu to je pre mňa príbeh plný hlbokých myšlienok, aj keď na prvý pohľad by ste to o ňom určite nepovedali. Baja vymyslela naozaj zaujímavú zápletku, ktorá ma vtedy úplne odrovnala. Keďže teraz som vedela, čo sa stane, mohla som sa viac sústrediť na detaily, ktoré mi predtým unikali...a že ich tam bolo veľa, niekedy som sa chytala za hlavu, že som si to nevšimla už predtým. Na niektoré scény som sa teraz dívala z úplne iného pohľadu než prvýkrát a celkovo som si príbeh užila ešte viac. Stále mám najradšej 8.kapitolu, neviem prečo, ale Harry a práčka ma vždy dostanú. Prvá časť knihy bola pre mňa veľmi vtipná, či už kvôli kamarátskemu trojlístku, alebo neustálemu haštereniu medzi Harrym a Cassie, no postupne atmosféra temnela a hustla. Nechýba tu množstvo zvratov a odhalení, takže sa ani chvíľu nenudíte. Prostredie bolo popísané autenticky, za čo autorke dávam ďalšie plusové body. Priznávam, že ako milovník šťastných koncov som bola zo záveru trochu smutná, preto som sa nevedela dočkať epilógu...a poviem len toľko, že konečne môžem v noci kľudne spávať.

Harry je komplikovaná osobnosť. Niekedy som ho mala chuť poriadne nakopať, no na druhej strane nemá v hlave prázdno a vo svojej podstate vôbec nie je zlý. Páčilo sa mi, že počas celého príbehu zostal sám sebou, aj keď určitou zmenou prešiel. Cassie som tiež mala rada, páčila sa mi jej drzosť, tvrdohlavosť, bojovnosť, no zdalo sa mi, že potom trochu vymäkla, ale láska robí s človekom divy, takže to chápem. Nemám čo vytknúť, určite vám túto dark romance odporúčam. Po závere sa už veľmi teším na Candyho, aj s ním si určite zažijeme veľa „zábavy“. Ešte musím pochváliť knižnú obálku, zbožňujem temné obálky

Čítaj viac

7
7

Kristína Rydlová napísala recenziu

10.12.2020 10:51

Na túto knihu ma nalákala najmä obálka, bola to láska na prvý pohľad. Vedela som, že to bude temný príbeh, veď René práve vyšiel z väzenia a začína pracovať v nevestinci, no nečakala som, že po emočnej stránke ma úplne zloží. Už dlho som nečítala knihu, ktorá by bola napísaná len z mužského pohľadu. Autor píše príjemne, ľudsky, bez žiadneho prikrášľovania, čím vás núti čítať stále ďalej a ďalej. Občas som mala pocit, ako by som ani nečítala knihu, len počúvala niekoho iného rozprávať o svojom živote. Do príbehu vložil mnoho hlbokých myšlienok a citátov, ktoré vás prinútia zamyslieť sa nad životom. Nechýbajú tu ani nadávky, no tie dodávajú celému príbehu na reálnosti.

Emócie sa tu prelínajú už od začiatku, René aj Dany majú toho za sebou veľa, ich osud vás jednoducho nenechá chladnými. Bolo mi jasné, že nemám čakať typický happyend, no aj tak som naďalej dúfala, že sa konečne obráti karta v ich prospech a dopraje im aspoň kúsok šťastia. Niekedy v polovici príbehu sa však pre mňa atmosféra zmenila zo smutnej na mrazivú. Začali mi behať po chrbte zimomriavky, nevedela som sa zbaviť takého čudného pocitu, cítila som, že sa deje niečo nebezpečné a zlé, len som ešte presne nevedela čo. Koniec ma úplne dostal, ani som ho nechcela dočítať, všetko som musela ešte dlho predychávať. Zhoríme je príbeh zo skutočného života plný myšlienok na zamyslenie, rozhodne stojí za pozornosť, len sa pripravte, že niektoré scény sa vám nebudú ľahko čítať a nad knihou budete premýšľať aj nejaký čas po jej dočítaní.

Čítaj viac

7
7

Kristína Rydlová napísala recenziu

04.12.2020 16:52

Ivica prichádza zo svojou novou knihou odohrávajúcou sa v prostredí malebného plážového domčeka, v ktorej sa okrem problematiky straty pamäte venuje aj otázke chránených svedkov a body positivity. Hlavnou hrdinkou je mladá šéfkuchárka Eliza Fiore, ktorá nielenže pri autonehode stratila pamäť, no kvôli hroziacemu nebezpečenstvu sa ešte musí ukrývať na samote s neznámym cudzincom. Elizu som si obľúbila, páčila sa mi energia, ktorá z nej vyžarovala. Nie je to taká klasická dokonalá hrdinka, má nejaké to kilo naviac, no netrápi sa kvôli tomu, práve naopak, na svoje krivky je hrdá a dokáže ich využiť vo svoj prospech. Privítala by som viac takýchto postáv, ktoré by čitateľkám ukázali, že sa netreba hanbiť za svoju postavu a že aj plnoštíhle ženy a dievčatá sa môžu dočkať svojho šťastného konca. A potom je tu tajomný detektív, o ktorom toho síce veľa nevieme, no práve tá jeho tajomnosť ho robí ešte príťažlivejším.

V príbehu sa prelínajú dve časové linky – udalosti pred Elizinou nehodou písané v tretej osobe a súčasnosť písaná v prvej osobe. S Elizou postupne získavame útržky spomienok a dávame si dokopy jednotlivé kúsky skladačky. Úloha Detektíva mi bola jasná už niekedy v polovici príbehu, no zvyšná časť udalostí pre mňa zostala záhadná až do konca. Veľmi som si užívala budovanie vzťahu medzi hlavnými hrdinami, najskôr to ich neustále hádanie a doberanie, následne narastajúca príťažlivosť. Pri niektorých scénach som nedokázala z tváre dostať taký prihlúply úsmev. Tento príbeh je v podstate slow-burn romance, na tú pravú romantiku som si musela počkať dlhšie, ale nevadilo mi to. Niektoré scény boli, naopak, veľmi emotívne, napríklad Elizina zúfalosť, keď si nevedela na nič spomenúť, či keď ju útržky spomienok ešte viac zmiatli. Veľmi sa mi páčil aj jej vzťah s najlepším kamarátom Edom, kto by nechcel takého podporujúce kamaráta? Neustále tu vyvárali nejaké dobroty, až sa mi zbiehali slinky. A vďaka krásnemu plážovému domčeku, pláži a moru som sa pri čítaní mohla aspoň na chvíľu presunúť na dovolenku.

Páči sa mi autorkin štýl, sedí ma a jej knihy sa mi čítajú ľahko a rýchlo. Túto jednohubku som si užila, pravdepodobne aj o trochu viac než Cudzinca a môžem ju len odporučiť. Na záver musím pochváliť knižnú obálku, veľmi sa mi páči, zbožňujem modrú farbu.

Čítaj viac

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev