Kristy.Books

12

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

2022
2021
2019
2018
2017
2016
Zobraziť viac

Moje aktivity

12
12

Kristína Rydlová napísala recenziu

24.06.2022 18:39

Léto v Kavárně nových začátků je milý príbeh so sympatickými postavami, príjemným prostredím, jemnejšou romantickou linkou, rozkošnými momentmi, emóciami, ktorý vás zahreje pri srdci.

Laura pred 2 rokmi prišla o manžela a s jeho smrťou sa doteraz úplne nevyrovnala. Sama sa stará o dve deti v puberte, s ktorými to teraz nemá jednoduché, predovšetkým s dcérou, ktorá je večné naštvaná. Myslí si, že jej rodine by prospela zmena prostredia, preto sa rozhodne odísť na leto pracovať do kaviarne v malebnej dedinke Dorset.

Kaviareň mala doslova čarovnú atmosféru. Viedla ju staršia dáma Cherie, ktorá vždy dokázala vytušiť, čo jej hostia potrebujú. Všetci sa tam cítili ako doma. A stále tu varili nejaké dobroty

Obyvatelia Dorsetu boli veľmi priateľskí, srdeční, dobrotiví, vzájomne si pomáhali a podporovali sa. Keďže sa tak dobre všetci poznali, nemali problém sa občas aj trochu podpichnúť. Lauru a jej deti prijali s otvorenou náručou, hneď medzi nich zapadli.

Dočkali sme sa aj romantiky, hoci nebola až tak výrazná. Laura i Matt si prešli náročnými životnými obdobiami, a tak sa báli znova pustiť do nového vzťahu. Rozhodli sa ísť na veci pomaly, preto sme sa dočkali len pár bozkov a držania za ruky. No aj napriek tomu bolo cítiť, ako veľmi ich to k sebe priťahuje.

V knihe je uvedená informácia, že sa pripravuje vianočný príbeh, tentokrát o Laurinej sestre Becce, ktorá je tak trochu rebelka, takže ani ten si nenechám ujsť.

Čítať viac

12
12

Kristína Rydlová napísala recenziu

24.06.2022 18:37

Anotácia i obálka tejto knihy vo mne vyvolali dovolenkovú náladu. Po dočítaní môžem povedať, že tento príbeh sa naozaj skvelo hodí na čítanie počas leta. Slnečný ostrov, more, drinky, dobrodružstvo, zábava, letuška a stevard, ktorí sa stále hádajú a provokujú... jednoducho ideálna kombinácia.

Musím sa priznať, že Ava ma miestami hnevala, najmä keď si vytvárala vlastné predpoklady bez toho, aby poznala pravdu. Bijú sa v nej dve túžby - stabilita (pretože v detstve ju postrádala) a zároveň sloboda a cestovanie. Počas pár dní prešiel jej život mnohými zmenami a postupne mi bola viac sympatickejšia. Mrzel ma prístup jej rodičov, aj keď to neboli zlí ľudia, ale o svoju dcéru by sa mohli viac zaujímať.

Jack vôbec nebol taký hajzlík, ako som čakala. Zatiaľ čo ona bola naňho ako pes, on jej často pomáhal, snažil sa ju spoznať, bol k nej milý (hoci ani on si nenechal ujsť každú príležitosť ju podpichnúť). Vždy, keď urobil nejaké gesto, som mala na tvári prihlúply úsmev.

Keďže Ava bola zadaná, bola som zvedavá, ako tento fakt autorka vyrieši...no odkedy som spoznala Alexandra, bolo mi jasné, ako všetko dopadne. Dej sa odohráva v podstate v priebehu štyroch dní, čo nie je dlhá doba, no jednotlivé dni boli detailne popísané, takže som mala pocit, že všetko trvalo dlhšie (a dej mi neprišiel až taký zrýchlený).

Značná časť príbehu sa odohráva v lietadle, čo ma veľmi bavilo, keďže mám rada príbehy odohrávajúce sa v prostredí pilotov a letušiek. Prostredie Belize bolo tiež veľmi pekné, práve ono dodávalo príbehu dovolenkový nádych.

Aj vedľajšie postavy boli sympatické - najmä Gen (neriadená strela, pri ktorej som si nikdy nemohla byť istá, čo vyvedie a čo vypustí z úst), pilot Paul, cestovatelia Eddie a Celeste...

Príbeh je písaný prevažne vtipným štýlom, pri čítaní som sa dobre bavila.

Čítať viac

12
12

Kristína Rydlová napísala recenziu

24.06.2022 18:34

Nemôžem uveriť, že už tu je posledný diel série Bridgerton (áno, viem, že ešte je deviaty diel s epilógmi a rôzne prequely, ale hlavná časť o Bridgertonovcoch je na konci). V posledných mesiacoch som si túto sériu dosť obľúbila a za postavami mi bude smutno.

Na ceste k sobášu je jedna z najdlhších častí celej série. Príbeh sa mi páčil, opäť je napísaný príjemným, vtipným štýlom. Po dočítaní celej série už môžem s určitosťou povedať, že úplne najviac sa mi páčil príbeh Penelope a Colina.

Zápletka tohto príbehu bola naozaj komplikovaná. Niekedy sa však stáva, že človeku chvíľu trvá kým zistí, čo naozaj chce. Mne sa páčilo, že nešlo o lásku na prvý pohľad a nebolo hneď jasné, ako sa všetko skončí. Autorka dala postavám dostatok času, aby sa lepšie spoznali, zblížili a zároveň im do cesty postavila množstvo prekážok, ktoré ich vzťah ešte viac posilnili.

Gregory je celkom romantik, verí v pravú lásku a je presvedčený, že keď ju nájde, bude to hneď vedieť. Lucy, naopak, v silu lásky veľmi neverí. Jej manželstvo je už niekoľko rokov dohodnuté a hoci je jej budúci manžel celkom sympatický a bude s ním mať kľudný život vie, že vášeň, príťažlivosť a iskrenie, ktoré jej spomínala jej najlepšia kamarátka, nikdy nezažije. Láska však človeka zasiahne aj vtedy, keď to najmenej čaká...

Zbožňujem vzťah Gregoryho a Hyacinth. V jednom kuse musia do seba rýpať, doberať si jeden druhého, no zároveň sa majú veľmi radi. Hyacinth pomáhala Gregorymu s jeho ľúbostným životom a keď sa ocitol v ťažkej situácii, bila sa zaňho ako levica. Celkovo zbožňujem vzťahy, ktoré panujú v celej rodine. Je to jedna z vecí, ktorá sa mi na tejto sérii najviac páčila.

Čítať viac

12
12

Kristína Rydlová napísala recenziu

24.06.2022 18:31

Od autorky som už čítala sériu The Game Changers, ktorá sa mi páčila, preto som mala veľké očakávania aj od Avy...a autorka nesklamala. Drahá Ava je jeden z tých príbehov, v ktorých celý čas cítite množstvo emócií a pocitov - hnev, bezmocnosť, bolesť, strach, ale i nádej, lásku, odpustenie.

Ava to mala už od detstva veľmi ťažké - matku viac zaujímali chlapi, peniaze, alkohol a drogy, o dcéru sa nikdy nestarala, nepovedala jej pekné slovo, neobjala ju, takže Ava bola naučená spoliehať sa len sama na seba. Keď sa jej narodil brat, matka ich definitívne opustila a Ava si dala za úlohu, že urobí všetko pre to, aby mal jej malý braček dobrý život. Aby toho nebolo málo, pred rokom sa stala obeťou znásilnenia. Vinník sa nikdy nenašiel a väčšina spolužiakov vinu hádzala na ňu. Po niekoľkých mesiacoch sa vracia späť do školy a je odhodlaná nielen zistiť celú pravdu, ale aj ukázať jej bohatým spolužiakom, že s ňou nemôžu zametať.

Ava bola naozaj silná postava, mala toho na pleciach veľmi veľa, no napriek tomu sa nevzdala a nenechala si skákať po hlave.

Knox, ďalšia skvelá postava, s citlivou povahou a veľkým srdcom. O Avu i svojho brata sa staral s toľkou láskou. Niekedy mi preňho doslova pukalo srdce, pretože často musel robiť rozhodnutia, ktorými síce druhým pomohol, ale seba zranil. Nedalo sa nezamilovať si ho.

Na prvý pohľad by sa dalo povedať, že s Avou sú ako deň a noc, no v skutočnosti mali toho veľa spoločného. Romantická linka bola krásna, medzi dvojicou to nesmierne iskrilo, no zároveň museli prekonať množstvo prekážok, kým mohli byť skutočne spolu.

Prostredie luxusnej školy pre deti boháčov bolo tiež veľmi dobre vykreslené - boli tu typické školské mrchy, bohaté detičky, ktoré sa vyvyšovali nad spolužiakmi zo skromnejších pomerov, rôzne skupinky, šikana...

Autorka má príjemný štýl, príbeh sa mi čítal dobre, stránky mi rýchlo ubiehali pod prstami. Aby ste si nemysleli, že sa tu stále riešili len vážne veci - bolo tu aj niekoľko vtipných a rozkošných momentov, kedy som sa usmievala.

Musím pochváliť aj grafickú stránku knihy - od krásnej obálky po grafiku vo vnútri (obrázky na začiatku jednotlivých kapitol).

Čítať viac

12
12

Kristína Rydlová napísala recenziu

13.06.2022 15:13

Druhá šance pre Zoe (za názvom sa skrýva veľmi pekná myšlienka) je taká milá YA romantika z prostredia hudobných hviezd. Striedajú sa tu dve časové linky - prítomnosť (príbeh Zoe) a minulosť (príbeh Terezy, matky Zoe, odohrávajúci sa pred 20 rokmi). Ja mám podobné príbehy rada, takže túto novinku hodnotím kladne, hoci niektoré veci mi prišli celkom rýchle a uvítala by som, keby ich autorka trochu viac rozpísala. Kapitoly sú pomerne krátke, príbeh má len okolo 200 strán, takže ide o jednohubku, ktorú zvládnete prečítať v priebehu pár hodín.

Zoe, jej mama i babka zbožňujú pečenie, takže sa tu neustále kuchtilo niečo dobré, až sa mi zbiehali slinky. Už chápem všetky varovania, že bez chutného zákusku by sme sa do čítania nemali púšťať. 

Z príbehu Terezy a Quentina mi bolo smutno. Na jednej strane Tereze rozumiem, prečo sa rozhodla tak, ako sa rozhodla, na druhej by som si priala, aby sa snažila nájsť vhodnejšie riešenie, ktoré by ochránilo Zoe a zároveň jej dovolilo vyrastať s otcom. Nie vždy však veci dopadnú podľa našich predstáv.

Zoe sa v krátkej dobe obrátil život hore nohami. Prišla o svojich blízkych, dozvedela sa, že mama jej celý život klamala, ocitla sa v cudzom prostredí, snažila sa zblížiť s otcom, ktorého nikdy nevidela...Jej "nová rodina" ju však prijala s otvorenou náručou a snažila sa jej vo všetkom pomáhať. Táto partička bola veľmi príjemná (až na jednu udalosť ku koncu príbehu).

Romantická linka bola rozkošná. James je zlatíčko, hneď som si ho zamilovala. Bola to moja najobľúbenejšia postava z celého príbehu. Pri ich spoločných chvíľach so Zoe som sa usmievala ako slniečko na hnoji.

Usporiadanie textu mi prišlo zvláštne, text sa mi zdal dosť nahustený (v porovnaní s inými knihami z vydavateľstva) a aj typ písma mi úplne nesedel. Čo sa týka obálky...okolo tej sa už viedlo viacero diskusií, že sa podobá na obálky inej českej autorky (čo mne vôbec "nedocvaklo", až kým to nezačali riešiť iní). Mne sa obálka páči a nemyslím si, že tam bol zámer "opičiť" sa po niekom inom. Mnoho kníh má podobný štýl obálok a nikto to nerieši.

Čítať viac

12
12

Kristína Rydlová napísala recenziu

13.06.2022 15:09

Piaty diel série Romantické úteky nás zobral do Chorvátska - na rôzne ostrovy, pláže, trhy, do rodinných podnikov a reštaurácií... Tento diel mal úplne letný, dovolenkový nádych, ktorý umocnilo nielen prostredie Chorvátska, ale aj fakt, že hlavní hrdinovia trávili trávili niekoľko týždňov na lodi. Opis krajiny je autorkinou silnou stránkou, s každou knihou vo mne vyvoláva túžbu ísť sa pozrieť na miesta, ktoré v príbehu spomína.

Nicka aj Maddie sme už stretli v predchádzajúcej časti. Maddie je umelkyňa, ktorá nedávno ukončila štúdium a zatiaľ berie každú prácu, ktorá sa objaví, kým sa jej podarí uspieť ako maliarke. Nick pracuje na rodinnej farme. Obaja pochádzajú z veľkých rodín.

Maddie na lodi pracuje, zatiaľ čo Nick je tam spoločne so svojou priateľkou Tarou hosťom. Ďalšími hosťami sú modelka Cora, boháč Douglas, ich kamaráti Siri a Simon. Tara, Cora a Simon boli hrozné postavy. Neustále sa nad ostatnými vyvyšovali, starali sa len o vlastné blaho, nemali problém užívať si cudzie peniaze. Viackrát som mala chuť ich všetkých vyhodiť preč z lode. Trochu mi kazili celkový dojem z čítania. Siri bola od začiatku viac-menej pohoďáčka a postupne sa v dobrom svetle ukázal aj Douglas.

Romantická linka sa vyvíjala pomaly, keďže Nick bol najskôr s Tarou. Kvôli Tare sa snažil zmeniť, aby "vyhovoval jej nárokom", čím ma niekedy poriadne vytáčal. Vôbec si neuvedomoval, ako s ním Tara manipuluje, že ho len využíva a netúži po vážnom vzťahu. Keď bol mimo jej dosah, bol to úplne iný človek, milý, starostlivý... Som rada, že postupne si vďaka Maddie uvedomil, že do takéhoto sveta, v akom žije Tara, patriť nechce. Ich vzťah bol rozkošný, ako sa neustále podpichovali, žartovali, pomáhali si, užívali si mieste prostredie...tieto momenty som čítala s prihlúplym úsmevom na tvári.

Pláž v Chorvátsku síce (podľa mňa) nepatrí k tým najlepším častiam tejto série, ale cítiť v nej autorkin príjemný štýl, takže za prečítanie určite stojí...a ešte vás naladí na blížiace sa dovolenkové obdobie.

Čítať viac

12
12

Kristína Rydlová napísala recenziu

13.06.2022 15:06

Túto autorku mi viackrát odporúčali, preto som sa rozhodla, že jej dám konečne šancu aj ja. Môžem povedať, že naše prvé stretnutie dopadlo veľmi dobre.

Škatuľka spomienok je jednou z tých kníh, pri ktorých mám pocit, že sa v nej odohráva viacero príbehov naraz (a nemyslím to tak, že sme sledovali príbeh storočnej starenky Jenny a jej mladej opatrovateľky Candice). Spôsobil to skôr fakt, že sme sa s Jenny vrátili do minulosti a prežívali s ňou jej viaceré životné etapy.

Už keď som si prečítala anotáciu príbehu som vedela, že to bude emotívne čítanie. Príbehy z čias druhej svetovej vojny so sebou vždy prinášajú množstvo emócií. Zároveň je tu aj veľa tajomstiev, ktoré sa postupne odkrývajú a ktoré som nečakala.

Jenny mi na jednej strane prišla ako múdra a odvážna žena, no na druhej strane som s niektorými jej životnými rozhodnutiami nesúhlasila. Muž, ktorého si vybrala mi bol od začiatku nesympatický a ten, ktorého odmietla, si ma naopak získal. Môže sa zdať, že vzťahy s niektorými ľuďmi zbytočne premárnila, no zároveň by nestretla iných ľudí, ktorí tvorili dôležitú súčasť jej života. Boli to také smutno-krásne okamžiky, kedy som jednak cítila smútok a bolesť, no jednak aj určitú pokojnosť.

Candice bola veľmi milá, bolo vidieť, že ju jej práce bavila a o starčekov sa starala s veľkou láskou, no na druhej strane mi na nej vadilo, ako sa nechala manipulovať svojim frajerom a neustále ho ospravedlňovala. Beau bol fakt hrozný, celý čas som čakala, kedy Candice otvorí oči a konečne ho pošle kade ľahšie.

Určite dám v budúcnosti šancu aj iným autorkiným knihám.

Čítať viac

12
12

Kristína Rydlová napísala recenziu

07.06.2022 11:50

Anotácia tejto knihy znela naozaj veľmi dobre - smrť najlepšej kamarátky, zaslanie tajomnej knihy, zoznámenie s obľúbeným autorom. Príbeh ako taký bol fajn, ale nemôžem povedať, že by som si z neho úplne sadla na zadok. Rieši sa tu viacero závažných tém - strata blízkej osoby, vyrovnávanie sa so stratou, hľadanie seba samého.

Amelia má síce čerstvých 18, no ja by som jej rozhodne tipovala menej. Miestami sa správala ako malé dieťa. V svojom krátkom živote to však nemala vôbec ľahké - otec ich opustil, mama sa s jeho odchodom nikdy nevyrovnala a na dcéru kašľala. Našťastie si našla kamarátku Jennu, ktorá ju podporovala a povzbudzovala. Jennina rodina Ameliu prichýlila, jej rodičia brali Ameliu ako svoju. Po jej smrti sa Amelia cítila stratená, všetko jej pripomínalo kamarátku, ani čítanie ju už nebavilo.

Zároveň však Jenna vyvíjala na Ameliu určitý tlak, najmä čo sa týkalo ďalšieho štúdia. Keď Jenna zomrela, Amelia brala ako povinnosť uskutočniť Jennin plán, hoci by radšej robila niečo iné. Potrebovala zmeniť prostredie, aby si určité veci lepšie premyslela a získala určitý odstup.

Zdalo sa mi, že Jennina smrť bola v príbehu veľmi rýchlo odbitá. Čakalo som, že táto udalosť bude viac rozpísaná.

Nolan je autorom Ameliinej obľúbenej knižnej série, ktorá jej pomohla prekonať ťažké časy. Za maskou úspešného spisovateľa sa však skrýva mladý chalan, ktorý bojuje s vlastnými démonmi. Bol tichý, odťažitý, samotársky, len málokoho si pustil bližšie k telu. Zo začiatku mi bol celkom nesympatický, ale postupne, keď som sa dozvedela, čím si prešiel, som ho dokázala lepšie pochopiť. Mal šťastie, že mal takého skvelého kamaráta, ako bol Alex.

Romantická linka bola milá. Amelii sa postupne darilo búrať steny, ktoré si okolo seba Nolan vystaval a on jej zasa pomohol pochopiť, že by sa mala riadiť podľa toho, čo chce ona, nie niekto iný.

Čítať viac

12
12

Kristína Rydlová napísala recenziu

07.06.2022 11:49

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Keď som si prečítala anotáciu tejto knihy (ex, ktorí sú nútení cestovať na svadbu ich kamarátky v jednom aute), myslela som si, že pôjde o vtipnú romantickú oddychovku. Áno, príbeh bol miestami plný bizarných situácií, ktoré dokážu človeku vyčarovať úsmev na tvári (a niekedy sa ani nestíha diviť, čo sa to vlastne deje), no zároveň sa tu riešilo množstvo závažnejších tém - toxické priateľstvo, depresia, duševné zdravie, rodinné problémy, hľadanie seba samého...

V príbehu sa striedajú kapitoly z prítomnosti, ktoré sa odohrávajú v podstate v priebehu 2-3 dní a sú skôr humorné; a kapitoly z minulosti, ktoré boli viac emotívnejšej. Dozvedáme sa v nich, ako sa začal letný románik medzí Addie a Dylanom, ako prerástol do vážnejšieho vzťahu a ako zvládali prekážky, ktoré im nastolil bežný život.

Málokedy sa mi stáva, že si viac obľúbim ženskú postavu, ale v tomto prípade to tak bolo. Addie mi bola sympatická a niekedy mi bolo veľmi ľúto, čím všetkým si musela prejsť počas vzťahu s Dylanom (niekedy som si aj priala, aby sa naňho vykašľala a našla si niekoho, kto ju dostatočne ocení). Našťastie, mala skvelú sestru, ktorá pre ňu bola veľkou oporou (a ktorá vniesla do príbehu značnú dávku vtipnosti).

Už od začiatku bolo zrejmé, že Dylan nie je úplne v poriadku, hoci navonok sa tváril bezstarostne. Jeho veľkým problémom bol aj jeho najlepší kamarát, ktorý s ním poriadne manipuloval a snažil sa zničiť jeho vzťah s Addie. Viackrát som mala chuť naňho zakričať, aby Marcusovi konečne niečo povedal, nenechal ho stále kydať na Addie, stanovil mu určité hranice.

Marcus ma od prvej chvíle strašne vytáčal, občas som mala kvôli nemu chuť zahodiť knihu niekam poriadne ďaleko. Kazil mi celkový dojem z príbehu. Stačilo, aby otvoril ústa a ja som hneď chytala nervy. Chápem, že mal určité problémy a nevedel, čo so sebou, ale čo je moc, to je moc. Aspoň na konci si to u mňa málinko vylepšil.

Čakala som síce trochu iný príbeh, ale to, čo som dostala nebolo vôbec zlé.

Čítať viac

12
12

Kristína Rydlová napísala recenziu

27.05.2022 16:10

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Na prvý diel tejto trilógie som sa veľmi tešila, mám rada mafiánske romance a zápletka tiež znela dobre, bohužiaľ, zostala som sklamaná. Do druhého dielu som sa púšťala s tým, že dám autorke ešte šancu, možno uvidím nejaké zlepšenie, ale nestalo sa tak. Záverečný diel som čítala už len zo zvedavosti.

Kde mám začať? Autorka síce tvrdí, že Laura nie je hlúpa, ale ja s ňou nemôžem súhlasiť. Veď ktorý človek by si nevšimol, že mu transplantovali srdce? Na prstoch jednej ruky by som mohla spočítať, koľkokrát bola triezva. Zaujímal ju len alkohol a značkové oblečenie. Neverím, že to hovorím, no tentokrát sa mi aj Oľga zdala rozumnejšia. Laura uverila všetkému, čo počula, nikdy si nič neoverila (napríklad pri scéne so zabitým psom).

Nemôžem povedať, že Massimo by patril medzi moje obľúbené postavy, ale nepáčilo sa mi, čo z neho autorka v tejto časti urobila.

Nacho... z neho mám zmiešané pocity. Chvíľu mi pripomínal Massima (ako na Lauru tlačil, kontroloval ju, nemohla ísť ani na záchod, aby o tom nevedel), chvíľu to bol taký cukrík.

Čo sa týka "romantickej" linky... Laura povedala, že Massimo sa nesnažil zachrániť ich vzťah, no ani ona sa nešla zrovna pretrhnúť, už od začiatku som mala pocit, že Massima odpísala (hoci jeho peniaze a sex jej nevadili). Ona vlastne ani nevedela, čo chce - najskôr celý čas myslí na Nacha, o päť minút sa vyspí s Massimom; keď si Massimo privedie novú ženu, žiarli naňho, pritom sama má už dávno iného...a takto by som mohla pokračovať donekonečna. Povie, že nechce žiť s mafiánom...a nájde si druhého mafiána. Je strašne zamilovaná a stačí, že sa pozrie na pekného chlapa a strávi s ním 5 minút a veľkej láske je koniec. Aj vo vzťahu Laury a Nacha som našla podobnosti s jej vzťahom s Massimom (minimálne z ich začiatkov). Vlastne ani neviem povedať, či som spokojná s tým, ako príbeh skončil, keďže ani medzi jednou dvojicou som necítila nejaké väčšie emócie.

Ešte by som sa chcela vyjadriť k autorkinej poznámke na konci knihy - myšlienka je to pekná a keby z príbehu naozaj vyplývala, tak jej aj zatlieskam. No môžem privrieť aj obe oči a príbeh na mňa týmto spôsobom nepôsobí.

Čítať viac

„Čas je podvratný hráč, nepodpisuje sa na tvárach tých najmilovanejší­ch, berie nám ich pomaly, nenápadne, tak, že si to ani nevšimneme. Je rafinovanejší­ než smrť sama. “