Vlčí zámok - Lina Franková, Vydavateľstvo Maxim, 2021

12,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Vlčí zámok - Lina Franková, Vydavateľstvo Maxim, 2021
Vlčí zámok - Lina Franková, Vydavateľstvo Maxim, 2021

Vlčí zámok

„Pravda je taká, že sme verní ako labute. Hľadáme toho jediného spomedzi všetkých...“ A preto je pre Barevansona ťažké nájsť novú lásku. Barevansonovci, starobylý grófsky rod... Čítať viac

4,4 35 hodnotení
2. diel série
Rod von Barevanson
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Maxim, 2021
312 strán
4-5 hodín čítania

„Pravda je taká, že sme verní ako labute. Hľadáme toho jediného spomedzi všetkých...“ A preto je pre Barevansona ťažké nájsť novú lásku. Barevansonovci, starobylý grófsky rod plný mizantropov a rodených introvertov, postihujú nešťastia i kliatby.... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 36 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Knižné chvíle s voňavou kávou - Zo slovenskej pražiarne, Ebenica Coffee

Viac o knihe

„Pravda je taká, že sme verní ako labute. Hľadáme toho jediného spomedzi všetkých...“

A preto je pre Barevansona ťažké nájsť novú lásku. Barevansonovci, starobylý grófsky rod plný mizantropov a rodených introvertov, postihujú nešťastia i kliatby. A aj keď si moderná aristokracia stále žije na vysokej nohe, šťastie sa kúpiť nedá.
Kasandra, rovnako ako každý z jej rodiny, nemá v obľube „votrelcov“. No keď stráca patronát nad Ústavom archeológie, ktorý je pre Barevansonovcov cenný, neostáva jej iné, ako otvoriť komnaty svojho neogotického zámku dvom archeológom bažiacim po výskume.
Jedným z nich je zvláštny bielovlasý muž, ktorý má nad ňou od prvého okamihu magickú moc. Je to potláčaná vášeň alebo klíčiace šialenstvo?
Keď sa v smutne prázdnom zámku, ktorý obýva len mladá vdova a jej krehký brat, začnú objavovať desivé vlčie preludy, nik sa viac necíti v bezpečí. Takmer každému dýcha na krk nielen minulosť, bolestivo nenaplnené túžby, strach zo samého seba... ale aj čosi oveľa záhadnejšie...
Čítať viac
Počet strán
312
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
502 g
ISBN
9788089967773
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
994917
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
2. diel série
Rod von Barevanson
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Maxim
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

35 hodnotení

22
9
1
1
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

25.1.2024
..pravda je taká, že sme verní ako labute, hľadáme toho jediného spomedzi všetkých..

Tak toto bolo jedno unikátne, vznešené dielo.
A naozaj nepreháňam.
Páčilo sa mi všetko, od krásneho prevedenia knihy, obálky, väzby, až po štýl písania autorky. Vie sa veľmi pekne vyhrať so slovami a zanecháva to veľmi príjemný čitateľský zážitok.

Príbeh rodiny Barevanson vo mne doznieva ešte aj teraz. Sú zvrátení a sebeckí, ale pritom chcú len prežiť v dnešnom svete, taký hrdý rod sú. A zároveň sú schopní milovať až za hrob..

Som veľmi rada, že som sa ku knihe dostala a môžem hrdo vyhlásiť, že je to moja prvá TOP prečítaná kniha roka 2024. ??
Čítať viac
17.5.2022
Archeólogovia Nathan a Vanda majú jedinečnú možnosť dostať sa do zámku rodu Barevanson. Starobylý grófsky rod plný mizantropov a introvertov (medzi nimi kňažná Kasandra), ktorých postihuju nešťastia a kliatby. Počteničko to bolo priam mrazivé a detajlne opisané, že som mávala zimomriavky na krku. Bola som zvedavá ako sa to celé vysvetli a bola som v tejto miere spokojná. Pomaly rozbeh postupne zauzlovanie, rozuzlovanie a prekvapive ukončenie. Vrelo odporúčam :). Čítať viac
24

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková
Overený zákazník
20.4.2022
4,5*/5*

Skvelé pokračovanie tejto série. Aj tu ma autorka vedela milo prekvapiť, či už situáciami, postavami alebo zvratmi.

Autorkin štýl sa mi veľmi páči. Slová ktoré používa a spája ich do vety sú k príbehu skvelo doladené. Žiadne jednoduché a suché vety ale poriadne, košaté súvetia. Príbeh sa mi veľmi dobre čítal. Mala som na začiatku problém sa začítať, ale to trvalo len pár kapitol. Potom sa príbeh rozbehol a mala som problém pustiť knihu z rúk.

Kapitoly sú krátke, čo mám v knihách rada. Dej dynamicky plynul a gradoval až ku samotnému prekvapivému koncu. Musím priznať, že moja teória o postavách sa vyplnila, ale neodradilo ma to od čítania.

Postavy boli opäť skvelo vykreslené, boli zaujímavé so skvelými charaktermi. Hlavné postavy Kasandra aj Nathan boli príjemné postavy, ktoré som si hneď obľúbila. Obaja si niesli tajomstvo, ktoré sa nám odhalilo až neskôr počas príbehu. Celým príbehom sa nieslo určité tajomno a miestami sme našli aj kúsok mágie, čo príbeh obohacovalo. Pár postáv som milovala ale jednej som od samého začiatku nevedela prísť na chuť. A moje pocity boli oprávnené.

Príbeh bol dobre zapletený a autorka nám len malými dúškami ponúkala jeho rozuzlenie. Ale koniec nám ukázal pravú podstatu príbehu a všetko vykreslil v čistých farbách. Nájdete tu aj pár skvelých myšlienok. V príbehu je krásne popísané puto medzi súrodencami a autorka taktiež skvelo zvládla tému odpúšťania, trúchlenia a „posúvania sa vpred“.

Miesto, zámok v ktorom sa dej odohrával bol magický. Na jednej strane budova dýchala minulosťou, baldachýnom, starobylým nábytkom ale na druhej strane tu nájdete aj prvky modernej techniky. Všetko spolu skvelo ladilo. A nemôžem nespomenúť módny vkus Kasandry, pri ktorej som si každý jeden „model“ ktorý mala na sebe hneď predstavovala.
Čítať viac
25.1.2022
Súhlasím s tým, čo bolo napísané už v predchádzajúcich recenziách. Naozaj je vidieť, ako veľmi sa autorka vypracovala a ako sa zlepšila. Štýl a atmosféra boli opäť všetkým, ale čo sa týka dejovej línie, pôsobila na mňa oveľa ucelenejšie. Bolo to krásne, podmanivé a absolútne som hltala tú záhadnú atmosféru. Vlci, ktorých zbožňujem, boli len vítaným plus.

Len ma akurát striasalo zakaždým, keď niektorá z postáv "pokrčila ramenami". Ale tak stáva sa aj horšie.
Čítať viac
22.12.2021
Opäť vyzdvihujem úžasnú obálku, ktorá perfektne vystihuje názov knihy a vďaka ktorej som si vedela prestaviť hlavnú postavu Kasandru.
Bola mi veľmi sympatická, celá ona ako osobnosť a hlavne jej štýl obliekania. Bola som veľmi zvedavá na jej príbeh, na to, že je vlastne taká mladučká vdova a na to, ako bude súvisieť celý dej s vlkmi.
Natan mi bol tiež veľmi sympatický. Jeho biele vlasy, minulosť a to, ako ho to ťahalo na zámok a prečo vlastne.
Rovnako aj Dacián a Alexej. Všetky postavy boli veľmi zaujímavé, pekne vykreslené a musím povedať, že aj Vanda, hoci tá mi od začiatku nesedela a už viem aj prečo.
Tento príbeh sa mi ale veľmi páčil, dokonca aj viac ako prvý diel.
Krásny námet a celkovo dej, rovnako ako aj prvý z tejto série boli veľmi nevšedné a prekvapivé. Avšak opäť som sa nedokázala úplne stotožniť so štýlom písania autorky. Čítala som to veľmi dlho a nebolo to len nedostatkom času. Stále pridlhé súvetia. Dlhé opisy mi v tomto prípade až tak veľmi nevadia, lebo som si to vedela pekne prestaviť, ale miestami je ich naozaj priveľa.

Hodnotím ju ale o niečo lepšie, ako prvý diel, lebo bola pre mňa naozaj zaujímavejšia.
Čítať viac
11

Môj knižný profil nájdete na Instagrame pod menom : @libri_victoria . Úplne obyčajná osoba, ktorá patrí do knihomoľského sveta a je na to hrdá!

Viktória Pauliková
Overený zákazník
22.11.2021
Vlčí zámok
Vlčí zámok pre mňa predstavoval dokonalú jesennú magickú atmosféru. Bolo to pre mňa temnejšie, zahalené miesto v porovnaní s Hadím zámkom. Mám dojem, že pre túto recenziu nenájdem tie správne slová, ktorými by som dokázala vyjadriť, ako túto knihu a celkovo tvorbu Liny milujem. Môžem sa pozastaviť pri postavách, ktoré boli prepracované, každá z nich zvádzala svoj vnútorný boj, na jednej strane obyčajno-neobyčajný smrteľníci a na druhej šľachta, ktorá sa drží v ústraní. Ako je už známe, rod Barenvanson je rodom samotárov. Nie každý z nich si ale zvolil takýto osud a rozhodli sa zabojovať. Príbeh plný tajomstiev, osudovej lásky, minulosti, mágie, životných tráum, zámku a mnoho iného nájdete v tejto druhej časti série. Keď sa raz do toho začítate a ponoríte, cesty späť už niet. Lina je kráľovná tých najkrajších dušu pohladzujúcich opisov :)) Čítať viac
Anna
Neoverený nákup
11.11.2021
Kniha ma zaujala po viacerých stránkach. Myslím si že sa autorka, po predošlej tiež dobrej knihe Hadí zámok, načerpaná skúsenosťami, vybrala dobrou cestou.
Okrem pútavých opisov bol pútavý aj dej s prepletením postáv a ich príbehov.
Bavilo ma čítať ju - čítať s porozumením
Anna
Čítať viac
7

Som mlada baba ktora miluje čitat ???? Je to ako by som sa ocitla v inom svete

Adelka Izáková
Overený zákazník
4.11.2021
Magické
Jeden pochmúrni jesenný deň som si zapálila voňavú sviečku a pozerala som sa na svoju knižnicu. Oči mi padli na Vlčí zámok. Pocítila som, že je ten správny čas ponoriť sa do gotického románu zo štipkou mágie. Keď som zobrala do rúk knihu ostala som pár sekúnd hľadieť na obálku. Išlo z nej niečo desivé a fascinujúce čo lákalo čitateľa opustiť svoju komfortnú zónu a na krídlach fantázie sa nechať uniesť o pár rokov späť.

Starobylo moderné tieto dve slová sa mi viažu k príbehu chladnej zlomenej kňažnej Kasandre von Barevanson ktorá si ma získala hneď na začiatku. Vyžarovala z nej sila noblesa a vážnosť , charakteristické črty šľachtickej rodiny . Bez dychu som sledovala jej premenu na vyrovnanú a zamilovanú ženu . Pravdepodobne by sa tak nestalo keby na scénu neprišiel Naten , bielovlasý archeológ, ktorému učarovala jeho osudová vlčica. Vášeň medzi nimi bola spaľujúca rovnako boj ktorý zvádzali sami so sebou .Cele to bolo ozvláštnené očarujúcou mágiou ,ktorá to ešte viac zamotala a pridala tomu tú správnu dávku napätia. Nedočkavo som otáčala stranu za stranou dychtivá čo najskôr odkryť všetky záhadné tajomstvá.

Dacian utiahnutý mladík,ktorý sa venoval baletu. Jeho ladnosť pohybu a elegancia, keď sedel na koni boli obdivuhodné aj keď na chlapca nezvyčajné

Alexej toho som si zaškatuľkovala ako slizkého hada. Myslela som , že chce získať Kasandru ,potom mi zas vzkrslo v hlave či nemá náhodou pomer s Vandu. Nakoniec som zistila že všetko je úplne inak.

Vanda už len pri jej mene mi naskočia zimomriavky. Tak nesimpatickú postavu som už dlho nestretla. Pasáže s ňou sa mi čítali veľmi ťažko. Viac slov ani netreba.

Dej sa odkrýval postupne čim mal čitateľ možnosť na plno precítiť všetky emócie. Osobne som mala celý čas taký vnútorný smútok čo ešte znásobovalo pozitívny zážitok. Túžila som si obliecť niečo s Kasandriného šatníka a poprechádzať sa chodbami zámku a nakoniec sa zavrieť do tej veľkej prenádhernej knižnice.

Autorka ma jedinečný dar slova , ktorým vás ľahučko vtiahne do samotného príbehu a omotá vás neviditeľnou niťou mágie a netradičným slovníkom a máte pocit ako by ste žili v tom čase. Skláňam pomyselný klobúk dole.

Prekvapí vás rovnako ako mňa že Lina použila v príbehu netradičné témy ktoré nepokazia dojem.Skôr ho ozvláštnia a pridajú mu nový rozmer ktorý čitateľa donúti zamyslieť sa.

Tlieskam tomuto vznešenému dielu a určite sa zarďuje medzi top 10 kníh roku 2021

Hodnotím 10/10

Ďakujem veľmi autorke za zaslanie knihy na recenziu.
Čítať viac
29.10.2021
Dar slova
Táto kniha ma hneď pri vydaní uchvátila svojou obálkou z ktorej vychádza niečo temné a desivé a presne v tejto atmosfére sa odohráva celá kniha. Svojimi zložitými povahami, pochmúrnym prostredím a množstvom tajomstiev núti čitateľa pokračovať v čítaní a nepustiť knihu z rúk. Do toho sa autorka s nami zahráva a keď si už konečne myslíte, že vám ide prezradiť aspoň jedno z tajomstiev tak ukončí kapitolu a vy ostanete zúfalý a autorke sa musí veľa čkať.

Celú túto atmosféru však spríjemňuje pár svetlými až chutnými okamžikmi, ktoré dokázali vykúzliť úsmev na tvári.

Kasandra bola naozaj ťažká povaha a síce bola až príliš dominantná, prísna a miestami liezla na nervy, tak ma okúzlila svojou múdrosťou, inteligenciou, oddanosťou a silou. Natan bol proste láska od začiatku takže tam niet o čom.

Aj ostatné postavy boli sympatické aj keď mali svoje zlé chvíľky, kedy ste o nich pochybovali. Dokonca aj postavy, ktorým nerozumiete a nemáte ich radi vám odhalia svoj príbeh a vy ich začnete chápať.

Autorka má dar slova, ktorý tu naplno predviedla svojimi detailnými opismi, ktoré ale nenudili. Svojími jemnými opismi pocitov, ktoré dokáže čitateľ naplno precítiť a svojou naozaj bohatou slovnou zásobou, ktorá ma neustále prekvapovala.
Čítať viac

Lina Franková

Čítať viac

Vydavateľstvo Vydavateľstvo Maxim

Čítať viac

„Ani ty nejkrásnejší diamanty nemusí být úplně dokonalé. Na chybách není nic špatného. Dělají z nás lidi. “