@libri_victoria

10

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Môj knižný profil nájdete na Instagrame pod menom : @libri_victoria . Úplne obyčajná osoba, ktorá patrí do knihomoľského sveta a je na to hrdá!

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Môj knižný profil nájdete na Instagrame pod menom : @libri_victoria . Úplne obyčajná osoba, ktorá patrí do knihomoľského sveta a je na to hrdá!

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2021
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

10
10

Viktória Pauliková napísal recenziu

12.08.2022 14:56

Sama som si nebola istá, do čoho idem, ale predpokladala som, že to bude riadna dávka romantiky, ktorá ma prenesie do Paríža – už len na základe obálky. Roztápala som sa pri čítaní príbehu o mladej Aurélii prežívajúcej nie najradostnejšie obdobie života, ktorá vlastní reštauráciu a o Andrém, ktorý je introvertský redaktor vo vydavateľstve. Ich osudy spojí jeden román, vďaka ktorému sa ocitnú v rôznych situáciách. A ja som sa ocitla snáď v tých najrôznejších zákutiach Paríža, ktoré autor dokonale opísal.
1. Dej je písaný z pohľadu oboch hlavných postáv
2. Prostredie Paríža a jeho zákutia
3. Prostredie vydavateľstva, kníh, reštaurácií a francúzskych jedál
4. Autor má neskutočný cit pre písane románov
5. Recepty na záver ako čerešnička na torte
6. Poodhalenie kultúry a správania Francúzov
7. Skvelá zápletka
A teraz k samotnému autorovi – ako som už spomenula vyššie, autor má cit pre písanie romantických kníh, už len na základe myšlienok, ktoré do príbehu vložil a toho, ako vykreslil postavy a aký osud pre nich nachystal. Príbeh je napísaný nežne, nečakajte pikantné pasáže. Možno o tom takto básnim preto, lebo knihu napísal muž a nie som na to zvyknutá. Zvyknutá, že postavy sa konečne správajú zodpovedajúc svojmu veku – slušne a že majú problémy, ktoré riešia adekvátne. Veľmi sa mi páčilo vyváženie – či už humoru, rôznych hlbších myšlienok, rozhovorov, komplimentov, opisov. Krátke zhrnutie – príjemné čítanie o láske, strate, živote takom, aký je, ktoré očarí nejednu romantickú dušu a vyčarí naozaj úsmev na tvári ženy :)

Čítať viac

10
10

Viktória Pauliková napísal recenziu

12.08.2022 14:04

Úprimne som sa na tento 6. diel veľmi tešila, pretože Francesca patrila medzi postavy, ktoré boli spomínané pomenej. Páči sa mi, že autorka prišla s nápadom venovať každú jednu knihu jednému zo súrodencov, vďaka čomu sme sa mohli dozvedieť o každom z nich niečo zaujímavé, zamerať sa priamo na ich povahy a podobne. Pre mňa bola postava Francescy od začiatku taká utiahnutá, tichá, introvertská bytosť, ktorú sme našli v knihách iba mihnutím oka. Je vykreslená ako dospelá a rozumná dáma, ktorej ostalo „na hlave“ veľa dôležitých povinností. Ani absencia Lady W. nijak neovplyvnila knihu, hoci musíme uznať, že kým nás sprevádzali jej úvodné listy, tak sa bolo vždy na čom zasmiať už hneď na začiatku každej kapitoly. Tentokrát nás na začiatku kapitol čakali listy od hlavných postáv. Jedno, čo na Julii zbožňujem je to, že každým postávam dáva vlastný príbeh, ktorý sa neopakuje. Každý z nich je niečím výnimočný a predovšetkým nikde nechýba dostatočná dávka romantiky a aj spicy pasáž. Chémia medzi postavami – áno a veľmi sa mi páčil vývoj ich vzťahu! Rýchle pristavenie sa pri Michaelovi – jeho postava mi sadla už od začiatku a ich dvoch pokope som si zamilovala. Páčilo sa mi, ako autorka vyhradila priestor aj pre jeho myšlienky, aby sa čitateľ mohol zamerať na jeho pocity a prežívanie. Čo môžem viac dodať... naozaj príbeh plný vášne, dvoch ľudí, ktorých spojí láska aj napriek všetkým prekážkam.

Čítať viac

10
10

Viktória Pauliková napísal recenziu

12.08.2022 14:02

Čakala som všetko, ale toto nie. Píšem to v dobrom, pretože tento silný príbeh ma očaril. Miškove knihy sú ako z úplne iného sveta a som neskutočne rada, že na Slovensku máme takýchto autorov, ktorý majú čo dať a posunúť ďalej do sveta. Nie je to prvá kniha, ktorú od neho čítam , a preto hovorím to, čo hovorím. Pripadá mi to ako mix fantasy a YA, no podľa mňa práve tým vyobrazením, ktoré má predstavovať fantasy... skrýva sa za tým oveľa viac. Ak som raz dobre postrehla informáciu, že táto kniha je spoveď autora, tak musím uznať, že tá spoveď je skrytá v úžasnom príbehu a za mnohými skrytými významami. Už po prvých stranách som usúdila, že Michal do toho naozaj vložil značnú časť seba.
K samotnému príbehu – Postavy spája strata blízkych, postupne ich spojí aj silné priateľstvo a vlastný démoni, s ktorými bojujú a snažia sa ich premôcť.. Trávia s nimi takmer každý deň, privádzajú ich takmer do šialenstva, spôsobujú im zlé myšlienky, sebaobviňovanie, strach, nenávisť voči sebe samému a najmä výčitky za veci, ktoré sa už stali. Démoni / netvory v tejto knihe sú podrobne vykreslení a sužujú človeka presne tak, ako si dokážeme predstaviť. Napriek ťažkým témam v tejto knihe, autor nezaháľal a využil aj sarkazmus a čierny humor, ktorý ja naozaj môžem a zbožňujem! Postavy na konci dochádzajú k sebauvedomeniu a pochopeniu. Kniha sa číta pomerne rýchlo a zmáknete ju raz dva vďaka pútavosti a nápadom či fantázií, ktorú do nej autor vložil.
K spracovaniu – nádherné striedajúce sa čierne strany na začiatku každej kapitoly, vydavateľstvo odviedlo skvelú prácu.

Čítať viac

10
10

Viktória Pauliková napísal recenziu

25.07.2022 18:28

Prvé prelistovanie a bola som uchvátená ilustráciami, ktoré sa v nej ukrývajú. Nečakajte typické ilustrácie, ktoré prekypujú farbami. Tu totiž prevláda čierno-biele prevedenie svojských kresieb. Čo by v takej vianočnej rozprávke nemalo chýbať? Jednoznačne kladná postava, záporáci, zimné prostredie, mágia, soby, jednoznačne soby! , elfovia, víly , rodina, láska a to najpodstatnejšie -> dobro zvíťazí nad zlom. Všetko to nájdete v príbehu Nikolasa, obyčajného dobrosrdečného chlapca, ktorý teoreticky prišiel o oboch rodičov, no pri živote ho drží viera v mágiu a elfov. Ani chudoba a iné prekážky ho nezastavia v tom, aby sa presvedčil o ich existencii, pretože iba ten, kto v nich naozaj verí, ich aj uvidí. Pre mňa jeden čarovný príbeh, do ktorého autor vložil kúzlo Vianoc, preniesol nás do vymysleného sveta a do očí postavy, vďaka ktorej každý z nás môže snívať, nestrácať nádej a nevzdávať sa svojich snov. Verte či nie, prirastie vám k srdcu.

Čítať viac

10
10

Viktória Pauliková napísal recenziu

21.07.2022 20:06

Vydavateľstvo Art Floyd do čitateľského sveta prináša zaujímavé tituly, o ktorých sa žiaľ ale tak nehovorí. Rôzne žánre, menej známy autori , no za to skvelé čítanie. Opätovne ma o tom presvedčila aj najnovšia vydaná kniha plná poviedok. Pre mňa doteraz neznáma Alica Bartková ma preniesla do každodenného života spisovateľky v 16 poviedkach. 16 nevšedných príbehov napísaných nevšedným štýlom, kde hlavnou hrdinkou je ženská postava, a ktoré vyobrazujú humorným a satirickým spôsobom, čo všetko môže postretnúť takúto osobu. Všetky strasti a problémy, ktoré nastávajú alebo sa môžu prihodiť napríklad pri vydávaní knihy, písaní rukopisu alebo pri spisovateľskom bloku.
Úprimne ma táto kniha veľmi prekvapila, pretože to bolo vcelku oživenie od ostatných štýlov, na ktoré sme prevažne zvyknutí. Ja osobne zbožňujem čierny humor, iróniu, metafory či satiru a po prečítaní týchto poviedok ostalo moja čitateľská duša naozaj potešená. Veľmi sa mi páčilo, ako hlavná postava všeobecne kritizovala aj spoločnosť a jej správanie v dnešnej dobe. V poviedkach nájdete aj napätie, ktoré u čitateľa vzbudzuje zvedavosť. Každá z nich ukrývala danú problematiku, niekedy aj naozaj divné veci, nad ktorými som sa nechápavo zasmiala. Myslím si, že táto svojsky a unikátne napísaná kniha si zaslúži viac pozornosti. Pokojne by som siahla aj po ostatných dielach autorky a tešila sa na to, čím opätovne prekvapí.

Čítať viac

10
10

Viktória Pauliková napísal recenziu

18.07.2022 23:59

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Premýšľam aj nad tým, čo som vlastne od tejto série očakávala. Splnila moje jediné očakávanie, ktorým bolo pohodové oddychové čítanie.
Druhý diel nám opätovne prináša príbeh zo školského prostredia, ktorý patrí Camovej sestre Tess a jeho najlepšiemu kamarátovi Jasovi. V prvom rade by som rada vypichla to, ako autorka nezabudla aj na postavy z prvého dielu a preplietala ich životy s hlavnými postavami. Ďalšie menšie plus je za ako takú nečakanú zápletku, pri ktorej som ostala prekvapená. V porovnaní s prvým dielom sa mi tento páčil jednoznačne viac, keďže už pri čítaní prvého som tvrdila, že vedľajšie postavy sa mi zdajú viac prepracované a zaujímavejšie ako hlavné. Teresa je vykreslená ako omnoho vyspelejšia postava oproti Avery. Vie, čo chce, má ciele a vidí, aká je realita. Minulosť vplýva na jej prítomnosť, no nenechá sa ňou pohĺtiť a snaží sa s ňou bojovať a pomáhať ľuďom s podobnou minulosťou. Jase je síce vykreslený až nerealisticky príťažlivo , no jeho skutky, povaha a srdce to dorovnali aj z realistickej stránky, čo sa mi naozaj páčilo. No na druhej strane jeho správanie – občas viac náladový ako žena. 17+ kontext môže byť, nemám čo vytknúť nejak. Viac ma ale zaujala druhá polovica príbehu, kedy sa začalo aspoň niečo diať. Žiaľ...Aj napriek tomu všetkému, by som túto sériu nazvala „lacnou“. 100 ľudí, 100 chutí, ale mám dojem, že neviem nijak raz prísť na „chuť“ štýlu tejto autorky a utvrdilo ma to len v tom, že túto sériu budem naďalej hodnotiť ako priemernú. Ako sa hovorí, neurazí, ale ani nenadchne.
Ak teda premýšľate nad oddychovým čítaním, pri ktorom sa zasmejete, pochytáte za hlavu, ale aj zamyslíte, možno to bude pre vás dobrá voľba.

Čítať viac

10
10

Viktória Pauliková napísal recenziu

18.07.2022 23:41

Pravdepodobne, keď sa začítate do tejto knihy, poviete si „sakra, to je ale klišé a miestami až infantilné“, ale verte mi, že či chcete alebo nie, minimálne niečo zo seba, zo svojho života v nej nájdete a potom sa nad tým pousmejete a kývnete nad tým rukou.
Dej ma pohltil hneď, pretože zbožňujem, ak sa v knihách používajú správy, emaily, záznamy, listy a pod. A teraz si predstavte, že jedna správa z úplne neznámeho čísla vám môže byť osudná a že vďaka nej zažijete veľa dobrodružstva a lásky. Presne to sa stane dvom hlavným postavám (medzi ktorými to riadne iskrilo). Od začiatku som si obľúbila ich doberanie, ich konverzácie a dokázala som sa v mnohých veciach nájsť. Bolo to proste rozkošné, sladké a bavilo ma to! Autorka vie ako naložiť s humorom a rôznymi situáciami a zachrániť tým aj menej akčný dej. Aj pri tejto knihe sa ocitnete na konci ani neviete ako – veľmi rýchlo sa číta. Ja osobne som ju prečítala za jeden večer, riadne som sa pri nej nasmiala a spomínala na niektoré chvíle.
Zábavná, návyková, plná humoru, sarkazmu, klišé, priateľstva, romantiky, veru aj bláznivá. Predpokladám, že nie každému sadne, ale ak sa chcete „vypnúť“ od tohto sveta a zmeniť svoje myšlienky, určite vám ju odporúčam.

Čítať viac

10
10

Viktória Pauliková napísal recenziu

08.04.2022 21:09

Táto maličká kniha v sebe ukrýva naozaj krásny a jedinečný príbeh hlavnej hrdinky Liany, ktorá je úspešná finančníčka, knihomoľka so zlomeným srdcom (žiadna ufňukaná postava – naopak silná ženská!) a predovšetkým osoba, ktorá miluje Trenčín.
Autorka do toho dala naozaj, podľa mňa, veľký kus seba (bolo to cítiť). Bol to príbeh písaný od srdca, s ľudskosťou, s reálnymi problémami, ktoré bežný človek zažíva. Dokonca aj ja sama som sa dokázala vcítiť do hlavnej hrdinky. Všetky tie slová a myšlienky, ktoré Liana a Cudzinec vložili do svojich listov, svoju minulosť, ktorá sa s nimi niesla celým príbehom. Ďalšou vecou, ktorú by som rada vypichla, je opis Trenčína, pretože naozaj tak krásne opísané mesto a jeho zákutia, ktoré som si predstavovala a videla pred očami. Tento príbeh ma naozaj zahrial pri srdci aj napriek tomu, že som dokázala predvídať koniec. Musím uznať, že najprv som si nebola až taká istá, ale postupom sa môj úplne prvý tip potvrdil. Nič to ale nemení na tom, ako veľmi sa mi kniha páčila. A ešte celé spracovanie knihy a najmä vnútro, nádhera. Príbeh plný napätia, tajomna, humoru, skvelého jedla a pitia (verte mi!), krásneho mesta a mnoho iného nájdete v tejto rýchlo čitateľnej jednohubke.

Čítať viac

10
@libri_victoria

Viktória Pauliková prečítal knihu

08.04.2022 14:00

10
10

Viktória Pauliková napísal recenziu

06.04.2022 14:07

Úprimne, čakala a vedela som, že ďalšia kniha zo série bude presne rovnako oddychová, vtipná, romantická a... no proste presne Juliina! Ten, kto čítal už aspoň minimálne jeden diel, vie o čom hovorím. Musíme uznať, že rodinné vzťahy v tejto rodine sú tak krásne a predovšetkým súrodenecká láska alebo aj materská. No hlavnou otázkou je, nájde si jedinečná Eloise konečne svoju spriaznenú dušu? Narozdiel od ostatných dielov, sa dej v tejto knihe odohráva mimo veľkej spoločnosti. Dej sa možno miestami ťahal, ale nebolo to až tak strašné. Je pravda, že práve od príbehu Eloise som zrejme čakala viac ako od ostatných... Prípadné nedostatky Julia zachránila citmi, emóciami či minulosťou postáv. Stále sa zamýšľam nad tým, čo presne mi v tejto knihe chýbalo... Možno viac chémie medzi postavami? Viac akcie, keďže je to o Eloise? Nechcem povedať, že Eloise si zaslúžila niekoho lepšieho, ale neviem sa stotožniť s ich vzťahom. Tá chémia tam naozaj chýbala a moje nabudenie od začiatku, postupom ako sa poznávali, ubúdalo. Inak nemám voči tejto knihe žiadne výhrady, oživenie opätovne vďaka rodinným príslušníkom. :)

Čítať viac

„Niektoré veci máme iba dovtedy, kým sú stratené. “

Sprievodca strácaním sa - Rebecca Solnit