Stanislava Ragančíková

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

5
5

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

04.02.2020 10:32

Absolútne sklamaná ....toto je naozaj finále? Bolo to uponáhľané a nedoriešené ....na toto som sa tešila pomaly 4 roky? snažím sa nájsť nejaké to pozitívum ale žiaľ nie je to možné. Autorka plánovala 3 knihy a keďže sa nedokázala údajne postáv vzdať zosnovala 4 knihu a tým pádom to nerovnomerne rozdelila. Voda samá voda a sklamanie.

Čítaj viac

5
5

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

04.02.2020 10:22

S jej názormi, s názormi odborníkov a obyčajných ľudí sa stotožňujem. Týmto smerom chcem ísť. Len nejako v tom usmerniť aj manžela, lebo on robí všetko naopak :).

Čítaj viac

5
5

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

04.02.2020 10:18

V priebehu čítania som si uvedomila, že štýl písania mi blízko pripomína autorku Dianne Setterfieldovú (autorku Trinásteho príbehu). Obdobne ako v Trinástom príbehu môžete očakávať nadprirodzenosť, magickosť, záhadu a prvky trileru.
Prepracovanosť diela a postupné vyrozprávanie príbehu držia čitateľa v napätí do poslednej chvíle. Je pravda, že začiatok sa pomaly rozbiehal ale keď vytrváte, kniha Vás odmení napätím a pocitom nedočkavosti ako príbeh pokračuje. Flashback-yjednotlivých členov spolku som si ozaj užívala. Miestami som mala pocit, že sa kniha zmení na úplne iný žáner. Milujem prekvapivé momenty a táto kniha Vám to naozaj zaručí.

Avšak jedno ale to predsa má!

Záver ma absolútne prekvapil....ostala som po ňom trochu nemilo prekvapená. Prišlo mi to ako nedorozprávaní príbeh. Možno som to úplne nepochopila alebo som neakceptovala fakt, že už sa nedozviem viac z minulosti samotných autorov Fínskej literatúry? Popravde doteraz neviem čo si o tom myslieť, každopádne Vám odporúčam tento zaujímavý Fínsky počin :). Už len pre tie pocity, ktoré dané dielo vo Vás vyvolá :). A pre môj lepší pocit si to po čase prečítam opäť :). Možno záver lepšie pochopím.

Čítaj viac

5
5

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

04.02.2020 10:06

Osobne som vyskúšala 2 bábovky , ktoré som piekla pre mojich rodičov k 60tim narodeninám :). A "zbaštili" sa hneď. Doteraz sme piekli starú overenú klasiku mramorovú ešte z 90 rokov a táto kniha urobila prievan a osvieženie v názore, že na mramorovú nič nemá. Už má veľa konkurentiek :). Odporúčam.

Čítaj viac

5
5

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

04.02.2020 09:56

Áno áno! to je záver ktorý si predstavujem....! dokonca mi nepripadal pritiahnutý za vlasy :) a samozrejme ostávam verná dvojici Cress a Thorne.....:D ten šarmantný a ukecaný zlodej nemal chybu :D ...dokonca som pociťovala v niektorých častiach zimomriavky......uuuuu
knihy, ktoré vo mne vyvolávajú emócie a pocity si iné nezaslúžia ako 5 hviezd :) Marissa ďakujem! pekné dielo :)

Čítaj viac

5
5

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

04.02.2020 09:55

5 hviezd za to, že
- sa nám dej konečne komplikuje a azda sa blíži aj záver.....
- doktor je úžasná postava
- som sa nestrácala medzi postavami
- mi ušla slza a to znamená, že som sa vžila s príbehom
- tam je Thorne :D
- je to jednoducho napísané, a že to vôbec nenudí
- je to predvídateľné a zároveň svojim spôsobom aj prekvapujúce
- je to vtipné

Avšak je tu ale :D !!! tých 5 hviezd dávam za to, že som konečne mala pocit, že sa niečo deje prvé 2 diely mi pripadajú ako úvod do deja...zdalo sa mi to tak pomaly rozbiehajúce...aj keď je pravda, že som všetky tri knihy zvládla za mesiac ....riadkovanie je tusim viac ako 1,5 :D
nevravím, že to bola nuda ...a áno udialo sa v nich veľa veci ale nedokážem si pomôcť.Pravé orechové som zažila až v tej tretej knihe :) každopádne odporúčam :D

Čítaj viac

5
5

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

04.02.2020 09:52

Príbeh je prepracovanejší a mala som radosť zo Scarlet je tak správne drzá ale Cinder sa mi nejako prestava páčiť....snáď sa vzchopí dievča .... a ten koniec jeeeeeej

Čítaj viac

5
5

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

04.02.2020 09:50

Som celkovo prekvapená s postupnosťou daného príbehu a ako pekne sa zakomponovali postavy, ktoré pokračujú v ďalších častiach :) Bolo to pekne premyslené už od začiatku :) hviezdu sťahujem za ten úvod...nejako mi nesedel ale záver ma pekne dostal :) tešíííím sa na pokračovanie :)

Čítaj viac

5
5

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

05.12.2019 09:38

osobne som vyskúšala 5 receptov z danej knihy a sú nesmierne božské :) nesúhlasím s názorom, že keby som si chcela urobiť recepty z danej knihy musela by som kradnúť....je to všetko o voľbe a princípe stravovania....uznávam, že keď si kúpite kokosovy cukor a biely cukor je rozdiel v cene 6-7eur.....avšak, keď vypekáte každý druhý deň tak sa nečudujem , že potom finančne prostriedky na to nie sú....všetko v striedmosti .... a určení si priorít dokáže aj niečo v peňaženke ušetriť ....a hlavne ide o zdravé sladkosti!

Čítaj viac

5
5

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

05.12.2019 09:31

zrozumiteľné vysvetlenie a uistenie, že idem správnym smerom, keď sa vzdávam priemyselne spracovaného jedla a hlavne chleba.....

Čítaj viac

„Vlastnou univerzitou nášho života je zbierka kníh.“

Thomas Carlyle