Stanislava Ragančíková

6

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

6
6

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

29.04.2023 19:39

Jelení zámok ma naozaj očaril a ma v sebe všetko čo ulahodilo mojej duši. Pripomenulo mi to jednú sériu môjmu srdcu najbližšiu a za toto @lina.frankova si naozaj zaslúžiš 1000 hviezd :D. Striedali sa vo mne rôzne emócie. Pár šokových terapii som pri tomto diele zažila a beriem to ako obrovské pozitívum, keďže milujem zvraty a prekvapenia. Hlavná hrdinka mi zo začiatku liezla na nervy a Kristián mi dokonca ako frajerik neprekážal a to ja frajerikov v dielach naozaj nemusím (bad boy ee). Do poslednej chvíle som naozaj netušila ako sa to nakoniec vyrieši a tú krutosť Barevansonovcoch naozaj nepochopím. A epilóg mi sedel. Obidvaja vyzreli a pohli sa správnym smerom. O to viac sa teším, že som bola aj na krste tejto knihy, ktorú povyššujem zatiaľ za najlepšie dielo.

Čítať viac

6
6

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

03.02.2023 11:09

Uprimne vam poviemze som knihu nemala v plane docitat a ponukala som na predaj ale tie pozitivne reakcie ma nenechali uplne chladnou a sla som dalej a som prekvapena zvratom ze urcite ostava v mojej kniznici a objednavam dalsi diel o jeho kamosovi :)

Čítať viac

6
6

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

02.02.2023 13:24

Krásne oddychové čítanie a hlavne pre môj materský mozog najideálnejšie . Ava si ma získala tým, že je totálny nerd a Chris je totálny krasoň a tá kombinácia bola totálne bláznivá a práve to sa mi na tom páčilo. Kniha je vhodná pre ľudí ktorí milujú con, cospleyerov, ulietavačov na starwars :D a celkovo, keď sa pohybujete v takejto komunite alebo jej rozumiete :D he he je táto romanca pre vás to pravé :D Užila som si to a ďakujem!

Čítať viac

6
6

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

17.05.2022 11:14

Archeólogovia Nathan a Vanda majú jedinečnú možnosť dostať sa do zámku rodu Barevanson. Starobylý grófsky rod plný mizantropov a introvertov (medzi nimi kňažná Kasandra), ktorých postihuju nešťastia a kliatby. Počteničko to bolo priam mrazivé a detajlne opisané, že som mávala zimomriavky na krku. Bola som zvedavá ako sa to celé vysvetli a bola som v tejto miere spokojná. Pomaly rozbeh postupne zauzlovanie, rozuzlovanie a prekvapive ukončenie. Vrelo odporúčam :).

Čítať viac

6
6

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

04.02.2020 10:32

Absolútne sklamaná ....toto je naozaj finále? Bolo to uponáhľané a nedoriešené ....na toto som sa tešila pomaly 4 roky? snažím sa nájsť nejaké to pozitívum ale žiaľ nie je to možné. Autorka plánovala 3 knihy a keďže sa nedokázala údajne postáv vzdať zosnovala 4 knihu a tým pádom to nerovnomerne rozdelila. Voda samá voda a sklamanie.

Čítať viac

Finale - Becca Fitzpatrick, 2014
Finale
  • Becca Fitzpatrick
4,4
9,05 €

6
6

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

04.02.2020 10:22

S jej názormi, s názormi odborníkov a obyčajných ľudí sa stotožňujem. Týmto smerom chcem ísť. Len nejako v tom usmerniť aj manžela, lebo on robí všetko naopak :).

Čítať viac

6
6

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

04.02.2020 10:18

V priebehu čítania som si uvedomila, že štýl písania mi blízko pripomína autorku Dianne Setterfieldovú (autorku Trinásteho príbehu). Obdobne ako v Trinástom príbehu môžete očakávať nadprirodzenosť, magickosť, záhadu a prvky trileru.
Prepracovanosť diela a postupné vyrozprávanie príbehu držia čitateľa v napätí do poslednej chvíle. Je pravda, že začiatok sa pomaly rozbiehal ale keď vytrváte, kniha Vás odmení napätím a pocitom nedočkavosti ako príbeh pokračuje. Flashback-yjednotlivých členov spolku som si ozaj užívala. Miestami som mala pocit, že sa kniha zmení na úplne iný žáner. Milujem prekvapivé momenty a táto kniha Vám to naozaj zaručí.

Avšak jedno ale to predsa má!

Záver ma absolútne prekvapil....ostala som po ňom trochu nemilo prekvapená. Prišlo mi to ako nedorozprávaní príbeh. Možno som to úplne nepochopila alebo som neakceptovala fakt, že už sa nedozviem viac z minulosti samotných autorov Fínskej literatúry? Popravde doteraz neviem čo si o tom myslieť, každopádne Vám odporúčam tento zaujímavý Fínsky počin :). Už len pre tie pocity, ktoré dané dielo vo Vás vyvolá :). A pre môj lepší pocit si to po čase prečítam opäť :). Možno záver lepšie pochopím.

Čítať viac

6
6

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

04.02.2020 10:06

Osobne som vyskúšala 2 bábovky , ktoré som piekla pre mojich rodičov k 60tim narodeninám :). A "zbaštili" sa hneď. Doteraz sme piekli starú overenú klasiku mramorovú ešte z 90 rokov a táto kniha urobila prievan a osvieženie v názore, že na mramorovú nič nemá. Už má veľa konkurentiek :). Odporúčam.

Čítať viac

6
6

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

04.02.2020 09:56

Áno áno! to je záver ktorý si predstavujem....! dokonca mi nepripadal pritiahnutý za vlasy :) a samozrejme ostávam verná dvojici Cress a Thorne.....:D ten šarmantný a ukecaný zlodej nemal chybu :D ...dokonca som pociťovala v niektorých častiach zimomriavky......uuuuu
knihy, ktoré vo mne vyvolávajú emócie a pocity si iné nezaslúžia ako 5 hviezd :) Marissa ďakujem! pekné dielo :)

Čítať viac

6
6

Stanislava Ragančíková napísala recenziu

04.02.2020 09:55

5 hviezd za to, že
- sa nám dej konečne komplikuje a azda sa blíži aj záver.....
- doktor je úžasná postava
- som sa nestrácala medzi postavami
- mi ušla slza a to znamená, že som sa vžila s príbehom
- tam je Thorne :D
- je to jednoducho napísané, a že to vôbec nenudí
- je to predvídateľné a zároveň svojim spôsobom aj prekvapujúce
- je to vtipné

Avšak je tu ale :D !!! tých 5 hviezd dávam za to, že som konečne mala pocit, že sa niečo deje prvé 2 diely mi pripadajú ako úvod do deja...zdalo sa mi to tak pomaly rozbiehajúce...aj keď je pravda, že som všetky tri knihy zvládla za mesiac ....riadkovanie je tusim viac ako 1,5 :D
nevravím, že to bola nuda ...a áno udialo sa v nich veľa veci ale nedokážem si pomôcť.Pravé orechové som zažila až v tej tretej knihe :) každopádne odporúčam :D

Čítať viac

Cress - Marissa Meyer, 2014
Cress
  • Marissa Meyer
4,8
16,49 €

„When you are measuring life, you are not living it.“

The Time Keeper - Mitch Albom, 2013
The Time Keeper
Mitch Albom