Na dvore zo strieborných plameňov
E-kniha

Hrdá Nesta Archeronová sa vždy ľahko nahnevala a ťažko odpúšťala. Po tom, čo ju násilím ponorili do Kotla a proti jej vôli premenili na férku, si len s námahou hľadá svoje... Čítať viac

4,7 281 hodnotení
4. diel série
Na dvore z tŕňov a ruží
Vydavateľstvo
Slovart, 2021
768 strán
11-12 hodín čítania

Hrdá Nesta Archeronová sa vždy ľahko nahnevala a ťažko odpúšťala. Po tom, čo ju násilím ponorili do Kotla a proti jej vôli premenili na férku, si len s námahou hľadá svoje miesto v tom cudzom, pre ňu novom svete, plnom... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Dvůr stříbrných plamenů - Sarah J. Maas, CooBoo SK, 2022
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2022
Ihneď na stiahnutie

17,11 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Pokračovanie celosvetového hitu Na dvore z tŕňov a ruží!

Hrdá Nesta Archeronová sa vždy ľahko nahnevala a ťažko odpúšťala. Po tom, čo ju násilím ponorili do Kotla a proti jej vôli premenili na férku, si len s námahou hľadá svoje miesto v tom cudzom, pre ňu novom svete, plnom nebezpečenstiev. A čo je horšie, stále nedokáže zabudnúť na útrapy vojny s Hybernom a vyrovnať sa so stratami. Viac než ktokoľvek iný ju dokáže rozzúriť Cassian, skúsený bojovník, ktorého pozícia na Nočnom dvore ho stále drží v Nestinej blízkosti. Hnev však nie je to jediné, čo v jeho spoločnosti cíti. Iskrenie medzi nimi je nepopierateľné a plamene sa naplno rozhoria, keď ich okolnosti donútia tráviť spolu čoraz viac času. Na kontinente zatiaľ zradné kráľovné ľudí uzavreli nové, nebezpečné spojenectvo, ktorým ohrozili krehký mier vo všetkých ríšach. Aby ich Nesta a Cassian dokázali zastaviť, budú musieť čeliť hrôzam zo svojej minulosti. A tak vo svete, ktorý sa ešte nespamätal z vojny a už ním znovu zmieta neistota, obaja zvádzajú boj so svojimi vnútornými démonmi aj s nepriateľmi zvonku a súčasne hľadajú prijatie - a záchranu - v náručí toho druhého.
Čítať viac
Originálny názov
A Court of Silver Flames
Počet strán
768
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1290057
Štýl
romantický, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
4. diel série
Na dvore z tŕňov a ruží
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
new adult, young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

281 hodnotení

227
36
8
7
3

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
10

“A great book should leave you with many experiences, and slightly exhausted at the end. You live several lives while reading.” ― William Styron

Diana Polkorábová
Kníhkupec - stolikár
27. marca 2022

Konečne som dostala možnosť pochopiť Nestu Archeronovú. Nikdy som ju nemala rada, keď som jej nechcela aspoň miliónkrát vlepiť pár faciek, tak ani raz. V tomto skoro 700 stranovom kúsku som sa nenudila ani na jednej strane aj napriek tomu, že dej sa predovšetkým točil okolo Nesty a jej vnútorných monológov. Naopak, bol to zážitok, pretože nám kúsok po kúsku odkrýva svoju povahu a svoje dôvody, prečo sa správa k ľuďom ako mrcha. Najviac ma prekvapilo, že sama sa za to nenávidí. Aj napriek tomu, že to bude znieť ako klišé, vedela som sa do nej veľakrát vcítiť a porozumela som jej zložitej povahe.
V knihe sa zoznámime s novými postavami - Gwyn, Emerie. Obe sú absolútne úžasné a nečudujem sa Neste, že v nich našla spriaznené duše. Ďalej tu odhaľujeme Nestine badass schopnosti, začíname konflikt s ľudskou kráľovnou, ktorá sa ešte ukáže ako veľmi tvrdý oriešok. V skratke - bojové umenie Valkýr, návšteva "toho" väzenia, čarovné a hrôzostrašné predmety, desivé bytosti, mágia presahujúca všetko, na čo sme boli doteraz zvyknutí, prekvapivé spojenectvá, sila priateľstva a mnoho ďalšieho.
Ešte mi nedá nespomenúť Rhysa a Feyre. Bála som sa, že budú v tejto časti hrozní ako varovali niektoré recenzie, ale podľa mňa to vôbec nebola pravda. Práveže sa chovali starostlivo a úplne primerane k Nestiným vrtochom. Keby nebolo ich, ktovie ako by to s ňou nakoniec skončilo. Podali jej pomocnú ruku, čo naozaj potrebovala, aj napriek tomu, že dosť protestovala.
Cassian. Tu sa je naozaj na čo tešiť. Bolo to ďaleko za tým, na čo som bola pred tým v Dvoroch zvyknutá. :D Ale okrem toho jej pomohol asi najviac zo všetkých. To si jednoducho musíte prečítať a pochopíte.

Čítať viac
Martinus
11

Ahoj, ak sa práve pozeráš na tento profil, skús si prezrieť aj moje odporúčania v čitateľských kolekciách. Možno nájdeš niečo čo ťa zaujme alebo sa na niektorých vybraných tituloch z týchto kolekcií perfektne zhodneme!

Adriána Hasková
Kníhkupec
27. decembra 2021
VEĽKOLEPÉ

Ťažko nájsť tie správne slová, ktoré by dokázali opísať tento poklad. Príbeh o chladnej Neste, ktorá vďaka rodine, priateľom a samotnej láske, dokáže konečne nájsť samu seba a odpustiť si. Dokáže nájsť hlboko zakorenenú silu, o ktorej nemala tušenia a tak sa stať tou, ktorá by mohla vládnuť celému svetu.
Za mňa perfektne spísaný príbeh s mnohými nádhernými myšlienkami, opismi a dialógmi, ktorý sa bude čítať sám. Dokáže vás prinútiť zamyslieť sa hlbšie, pochopiť prečo je chladná maska častokrát tou lepšou voľbou a prečo je dôležité nájsť odvahu postaviť sa svojmu strachu.
Postavy sa vám v tomto príbehu dostanú pod kožu snáď o niečo viac a ja ešte teraz žijem v predstavách Nočného dvora, ohromujúcej sily a uštipačných poznámok.

Čítať viac
Martinus
12
zamestnanec
4. decembra 2021

Zase raz úžasná časť tejto série. Autorka sa opäť prekonala a vytvorila skvelé prostredie, ktoré bolo základom na excelentný vývoj charakteru postáv. Postavy vo všetkých knihách (nielen z Dvorov) sa mi hlboko usadili v srdci a nikdy z neho neodídu. Najmä pri Dvoroch mám pocit, že postavy aj miesta, kde sa nachádzajú, existujú a sú reálne. Pri čítaní knihy Na dvore zo strieborných plameňov som sa znova ocitla doma - vo Velarise so skupinou mojich knižných priateľov a hrdinov. A navyše - Nesta a Cassian? To je dvojka, do ktorej som vkladala najväčšie nádeje už od momentu ich prvého očného kontaktu.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

10

„Všetko, čo teraz potrebujem, je obrovský sveter, káva, teplé ponožky, hromada kníh a dobrá hudba.“

Diana Barnová
Overený zákazník
7.4.2024
Nesta Archeronová
Neverím, že je už koniec. Chce sa mi plakať, úplne som smutná z toho, že som dočítala celú ságu. Dvory mi ostanú navždy v srdci a určite sa k týmto knihám budem vracať.
Zo začiatku som bola skeptická voči tomuto poslednému dielu. Nesta sa mi protivila od samého začiatku. Ofučaná, odutá , chladná, nepriateľská a takto by som mohla písať, aká je . Tento diel nám však ukázal sa pozrieť do jej hlavy , prečo taká je a ako bojuje so svojími démonmi. Až som jej postupom času začala rozumieť a svojím spôsobom sa mi začínala páčiť.
V tomto diele sa Nesta zblíži s Cassianom , ktorému učarovala od samotného začiatku. Táto kniha ma zo všetkých diel asi najviac pikantných častí ( čo by som do Nesty nepovedala).
Kniha je plná akciíí , dobrodružstva, lásky, nenávisti, bojov , mágie a pod. Som nešťastná , že je koniec. Knihu odporúčam
Čítať viac
31.3.2024
Recenzia
Na dvore zo strieborných plameňov sa mi vždy zo začiatku ťažšie číta. Pretože nájsť si vzťah k Neste bolo nesmierne náročné, ale úspešné. Máme tu všetky postavy, Rhysa a Feyre, ktorí boli roztomilí a ich lásku žeriem. Cassian, Azriel, Gwyn, Emerie, kňažky - to bolo nádherné, tie tréningy, ťažké osudy, Dom a knižnica.

Táto séria mi bude chýbať už teraz, pri každej časti som si išla vyplakať oči a usmievala sa ako zblaznená pubertiačka. Neviem ani opísať slovami, čo cítim pri Dvoroch. Ďakujem za ne.
Čítať viac
4

Som študentká gymnázia, ktorá svoj voľný čas okrem hudby a štúdia trávi hlavne čítaním kníh, najmä tých slovenských, aby som podporila aj tú našu tvorbu, ktorá je skutočne kvalitná

Lucia Hasáková
Overený zákazník
12.3.2024
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Toto bolo čo? Prosím, ako dokáže pri tejto knihe nebyť niekto nadržaný, či vlhký?
Podľa mnohých videí od bookstagramerov som verila informáciám, že zo všetkých častí Na dvore z tŕňov a ruží je táto najviac spicy, ale toto som nečakala. Podrobne popísaný se*, doslovné po*no, hard-core si dovolím povedať. Čítať tie kapitoly okolo jednej hodiny ráno nebol síce najlepší nápad, no stálo to za to.
Vidieť cez Nestine oči, čím všetkým si musela prejsť bolo ťažké, toľko bolesti, o ktorej väčšina z nich nemala šancu vedieť. A potom Cassian, sexi okrídlený bojovník s obrovský p... potenciálom.
Príbeh je písaný z tretieho pohľadu, vďaka čomu máme možnosť vidieť jednu udalosť z viacerých uhľov.
Tak som bola rada, keď sa vyplnili moje túžby z minulej časti. Feyre okolo seba nosí ochranný štít a ja sa výnimočne musím zastať Rhysanda, keďže ho chápem a plne som ho v jeho rozhodovaní podporovala.
Ako vždy musím dať knihe päť hviezdičiek, plný počet, pretože som nenašla ani jednu chybičku. Keďže je kniha preložená z angličtiny, tak som rátala s tým, že tam budú občas nejaké chybičky a aj sa mi ich podarilo nájsť, buď chýbalo písmenko alebo tam bolo niečo zle preložené a potom nedávalo význam.
Scény určené pre starších divákov som hltala slovo po slove, nedokázala som sa od nich odpútať.
Krásny opis Nestinho i Cassianovho života mi zasiahol srdce, obaja si prešli peklom, každý v tejto sérii si prešiel peklom alebo to peklo vytvoril sám.
Niekoľkonásobné straty na životoch nechýbali ani v tejto časti a hlavne ku koncu som revala ako malé dieťa.
Ku koncu by som povedala asi len toľko, že pri najbližšej návšteve kníhkupectva asi ukradnem všetky knihy od Sarah, pretože pokiaľ toto bola taká bomba, tak zvyšok bude zrejme rovnaká, pokiaľ nie aj väčšia.
Čítať viac
10.3.2024
Táto kniha sa čítala sama. A to som mala veľmi nízke očakávania.
Prišla som na to prečo Rhys a Feyre neboli "moji" OTP (TOG séria je už navždy moja top "Maasovka"). Celú dobu som čakala na Cassiana a Nestu.
Nestin prerod a cesta touto knihou bolo niečo úžasné. Milujem silné ženské hrdinky a prišla mi lepšia ako Feyre. A typ jej moci bolo niečo s čím som sa ešte nestretla a extrémne tým u mňa stúpla.
No a Cassian je kapitola sama o sebe. DOKONALÝ. Jednoznačne jeden z najlepších mužov akých Sarah vymyslela a my jej všetci za neho ďakujeme.

Veľmi sa teším na pokračovania a ďalšie dobrodružstvá z tohoto sveta a bolo by zaujímavé ho možno sledovať aj z pohľadu poslednej prostrednej sestry alebo napríklad Azriela. Som otvorená všetkým možnostiam, len nech to už Sarah dopíše.
Čítať viac
2
Pobozkaná mesiacom - Amy Plum, 2014
Práve čítam
Pobozkaná mesiacom

Mám rada jedlo a knihy. Som veľmi športový typ a veľmi, veľmi rada čítam romány, fantasy romány a fantasy.

Alexandra Jakubcová
Overený zákazník
24.2.2024
Super
Úžasná séria. Vďaka tejto knihe som konečne dokázala porozumieť Neste, ale aj tak ma niekedy jej myšlienkové pochody privádzali do šialenstva. #pekelneHorucePosteloveSceny boli opísané až neuveriteľne skutočne. Ja dúfam, že v tejto sérii bude ešte nejaké pokračovanie príbehu Rhysa a Feyre a ich malého synčeka :) Čítať viac
Lenka
Neoverený nákup
11.2.2024
Sériu Na dvore z tŕňov a ruží som už začala čítať hneď ako vyšla, ale takýto koniec som naozaj nečakala, najprv som sa do tejto poslednej časti ani nechcela pustit, lebo keď som zistila že príbeh je o Neste veľmi ma to nenadchlo, akonáhle som začala čítať som nevedela prestať, boj s vlastnými démonmi, romantika a prekonávanie samého seba s fantasy v jednej knihe… niečo dokonalé. Vžila som sa sama do celého príbehu a stále nemám slov o tom aká to je parádna knižka. Odporúčam povinne prečítať všetkým milovníkom fantasy a Sarah J. Maas. Nezabudnuteľne. Čítať viac
Lucy
Neoverený nákup
6.10.2023
Fuuu veľký špatný. Akoby to ani nepísala tá istá autorka pretože nechápem ako sa z troch krásnych FANTASY kníh stalo špatné porno kde sa preberá strečing, kyselina mliečna a pálenie kalórii. A vážne z našich hlavných protagonistov s ktorými sme prežívali 3 knihy urobí vedľajšie postavy ktoré na konci skoro zabije ? V celom príbehu je cítiť že autorke došla inśpirácia. Veľa ľudí si Nestu po tejto knihe obľúbilo ale ja už som pasáže s ňou preskakovala pretože to bolo jednoducho nudné a tá jej premena na ultimátnu bojovníčku, ktorá dáva dolu jedného Ilírčana za druhým nezmyselná. Prvé tri knihy som čítala veľa krát ale túto som ledva dočítala do konca. Čítať viac
26.7.2023
Opäť ma autorka prekvapila.
Ťažko sa mi išlo práve do tejto knihy, pretože som vedela že už nebude o Feyre hlavnej hrdinke predchádzajúcich kníh, ale o jej sestre Neste. Ktorú ak mam pravdu povedať som nemala rada asi ako Rhys, no jej príbeh mi ma doslova pohltil. Sarah Mass veľmi zaujímavo prepájala hrdinov v knihách a ich prežívania, čo sa mi neskutočne páčilo pretože som dej mohla prežívať s viacerými postavami naraz. Ešte by som si kludne prečítala aj pokračovanie ich príbehov. Čítať viac

Sarah J. Maas

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Člověk buď umí být šťastný, nebo to prostě neumí. Jestli nejsem šťastná teď a tady, je chyba ve mně a nebudu šťastná ani nikde jinde. “

Slepá mapa - Alena Mornštajnová, 2018
Slepá mapa
Alena Mornštajnová