Knihomoľka Baruš

15

Moje srdcovky

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2021
Môj názor pomáha
2020
Člen Čitateľského klubu
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

15
15

Barbora Kriššáková napísala recenziu

14.04.2024 14:43

Zaklínačov kódex je príručka k svetu Zaklínača. A ak ste jeho fanúšikom, určite vás poteší.

Je rozdelená na tri časti, kratučká a navyše s ilustráciami na každej strane. Najskôr je prvá časť, kde sú popísané krajiny, mestá na Kontinente. Bolo to prehľadné, výstižne opísané, kto tam vládne, ako sa tam platí.

Druhá časť obsahuje postavy, ktoré sa mihli v knihách, ich krátky popis a niečo z deja knihy. Či už sú to panovníci, čarodejnice, zaklínači, elfovia, trpaslíci. Nájdete tam všetko.

A tretia časť popisuje stvorenia, ktoré poznáme z knižnej série. Páčilo sa mi, že na spodku strany bolo vždy veľkostné porovnanie Zaklínača a daného stvorenia.

Celá kniha sa mi veľmi dobre čítala, keďže bola krátka a s podstatnými informáciami. Môžem odporučiť každému fanúšikovi Zaklínača od Sapkowskeho. Mne čítanie prinieslo pozitívne pocity, keďže som sa na chvíľu vrátila do obľúbeného fantasy univerza.

Čítať viac

15
15

Barbora Kriššáková napísala recenziu

13.04.2024 15:46

Božskí rivali sú prvou časťou dilógie Začarované listy. Úprimne poviem, že som vôbec netušila, o čom kniha je, nalákal ma na ňu zahraničný bookstagram a potom náš slovenský preklad s nádhernou oriezkou. A som rada, že som ju začala čítať naslepo.

Príbehom nás sprevádzajú novinári Iris Winnowová a Roman Kitt. Páčilo sa mi, že autorka zvolila striedanie pohľadov, pretože som mohla spoznať obe postavy. A teda boli božskí. Obaja si ma hneď získali, o tom nebolo pochýb, boli nežní, pracovití, cieľavedomí, plní slov a láskavosti. Ach, ako som sa len pri čítaní usmievala.

Keďže je kniha romantasy, dostávame pomenej fantasy prvkov, ale predsa len tam nejaké boli. Páčil sa mi koncept magických písacích strojov a listov. Na celej knihe ma asi najviac uchvátili listy, ktoré boli tak nádherne a čisto písané. Mala som z nich hrejivý pocit a usmievala sa cez stránky na Iris a Romana.

Autorka vymyslela a opísala zaujímavý fantasy svet s bohmi a prebiehajúcou vojnou. Veľmi sa mi páčil štýl písania, taký jemný, neustále som mala chuť ďalej čítať, ponoriť sa do víru vojny, písania správ a listov.

Koniec bol veľmi napínavý, bála som sa, čo sa stane, keďže bol nabitý napätím, akciou a strachom. Na záver som bola šokovaná, smutná a nahnevaná. Nahnevala ma jedna osoba, o ktorej neviem ešte, čo si myslieť. A zároveň som smutná, že neviem, čo bude s inou postavou a vôbec sa mi to nepáči. Nutne potrebujem druhú časť, dúfam, že bude čoskoro. Toto je zatiaľ adept na najlepšiu knihu, čo som tento rok prečítala.

Čítať viac

15
15

Barbora Kriššáková napísala recenziu

06.04.2024 14:34

Americký experiment je voľným pokračovaním Španielskeho ľúbostného podvodu. Tentokrát sú hlavnými postavami Rosalyn Grahamová a Lucas Martín. Oboch ich spája Catalina, ktorá je najlepšou priateľkou Rosie a zároveň sesternicou Lucasa.

Kniha sa začína veľmi vtipne, keďže Rosie musela náhle opustiť svoj byt a zatiaľ okupovať ten Linin, ktorá je s Aaronom na medových týždňoch. Lenže aj Lucas dostal ponuku od sesternice: aby počas svojho cestovania zostal bývať v jej byte. Viete si predstaviť to prvé stretnutie, že? Pretože ja som sa poriadne smiala.

Rosie bola jednoducho skvelá, vzdala sa výbornej pracovnej pozície, aby si mohla splniť sen a písať knihy. Klamala rodine, nechcela ich sklamať, tak na seba vyvíjala tlak a ja som ju chcela objať a utešiť. Lucas bol veľké zlatíčko. Áno, takto by som ho opísala. Od začiatku z neho vyžarovala charizma a Rosie nebola jediná, ktorá po ňom slintala. Lucas je ten typ chlapa, ktorý sa obetuje pre druhých, stavia ich na prvé miesto a častokrát zanedbáva seba a svoje pocity.

Hlavnou témou je spolubývanie takmer neznámej dvojice, vytváranie falošných rande v rámci experimentu pri písaní knihy, trauma a pocit nedostatočnosti a veľa jedla. Zabudla som spomenúť, že Lucas je aj skvelý kuchár. A každé jedno jedlo znelo dobre, až som zostala hladná. Nečakala som, že ma kniha tak pohltí, ale nedokázala som ju pustiť a prestať čítať. Jednoducho som sa potrebovala usmievať pri nesmelých pokusoch, rozkošných pohľadoch, dotykoch a všetkého, čo Rosie a Lucas ponúkali. Zamilovala som si ich, bol to milý príbeh, ktorý niesol aj veľa posolstiev, a na konci som plakala pri veľkom geste, že som ledva videla na strany.

Čítať viac

15
15

Barbora Kriššáková napísala recenziu

03.04.2024 20:58

Náhodný gól je treťou časťou série Carolina Comets. Tentokrát sú hlavnými hrdinami Hollis Kellyová, sestra Harper z prvej časti, a Cameron Lowell, kapitán Komét.

Hollis bola zo začiatku smutná, zlomená, nakoľko si prechádzala rozvodom a do toho ešte sestrina svadba. Lowell bol veľmi zameraný na hokejovú kariéru, odkedy sa popálil v láske.

Hollis s Lowellom nemali šťastné prvé stretnutie, ale bolo vtipné. A keďže boli obaja osamelí, zaplietli sa spolu a to, čo malo byť jednou nevýznamnou nocou, zmenilo ich život. Hollis zostala tehotná.

Reakcia oboch postáv bola adekvátna, i keď Lowell mohol voliť lepšie slová. Napokon ma však veľmi prekvapil, pretože sa z neho stal vzorný budúci otecko. Naozaj bol roztomilý, ako si všetko zisťoval a snažil sa.

Kniha sa prevažne zameriava na nečakané tehotenstvo, ale samozrejme aj na hokej, tréningy, zápasy. Páčilo sa mi, ako všetci podporovali Hollis a hneď na začiatku ukázali Lowellovi, čo si myslia.

Obe postavy som si veľmi obľúbila, pretože boli nútení popasovať sa s vlastnými démonmi a nájsť si k sebe cestu, nakoľko ich už niečo do konca života bude spájať. Nechýbalo tu veľa drámy, lásky, vášnivých scén, vtipných momentov, ale aj tých vážnejších. Už teraz sa teším na ďalšie časti, keďže som si hokejistov z Komét veľmi zamilovala.

Čítať viac

15
15

Barbora Kriššáková napísala recenziu

31.03.2024 14:36

Na dvore zo strieborných plameňov sa mi vždy zo začiatku ťažšie číta. Pretože nájsť si vzťah k Neste bolo nesmierne náročné, ale úspešné. Máme tu všetky postavy, Rhysa a Feyre, ktorí boli roztomilí a ich lásku žeriem. Cassian, Azriel, Gwyn, Emerie, kňažky - to bolo nádherné, tie tréningy, ťažké osudy, Dom a knižnica.

Táto séria mi bude chýbať už teraz, pri každej časti som si išla vyplakať oči a usmievala sa ako zblaznená pubertiačka. Neviem ani opísať slovami, čo cítim pri Dvoroch. Ďakujem za ne.

Čítať viac

15
15

Barbora Kriššáková napísala recenziu

31.03.2024 14:35

Na dvore z hviezd a mrazu je krátka a milá novelka, ktorú som prečítala za pár hodín a pripomenula mi, ako veľmi mi tieto postavy budú chýbať. A tradičná guľovačka je top!

Čítať viac

15
15

Barbora Kriššáková napísala recenziu

31.03.2024 14:34

Na dvore z krídel a zmaru je plná akčných scén, bojov, napätia a plánovania ako zvrhnúť kráľa Hybernu a Kotol. Zbožňujem každý jeden okamih, nenávidím tie smutné chvíle, kedy mi slzy vybehli z očí, a milujem šťastné konce.

Čítať viac

15
15

Barbora Kriššáková napísala recenziu

31.03.2024 14:34

Na dvore z hmly a besu je moja obľúbená časť z celej série a neskutočne som sa tešila na pravého Rhysa. Ach, a koľko som z neho dostala! Milujem ho, celý Úzky kruh a Velaris, milujem Suriela, ktorý zázrakom počúva len Feyre, milujem tú lásku medzi postavami.

Čítať viac

15
15

Barbora Kriššáková napísala recenziu

31.03.2024 14:32

Začiatkom roka na mňa odvšadiaľ vyskakovali Dvory, ako ich všetci čítali, či už prvýkrát alebo niekoľkýkrát, a ja som jednoducho už dlhšie nemohla odolávať. Tak som sa vrhla na svoj tretí re-reading. A už po prvých slovách som vedela, že som sa vrátila domov.

Na dvore z tŕňov a ruží mi ukázalo, ako veľmi nenávidím Tamlina. Naozaj som si celú knihu uvedomovala, čo som prvýkrát možno prehliadala. Od začiatku som cítila nenávisť aj voči sestrám. Feyre im nikdy nič nepovedala, dokonca aj keď jej brali peniaze a kúpili si za to zbytočnosti. A napäto som čakala na Rhysanda a jeho dokonalú osobnosť.

Čítať viac

15
Knihomoľka Baruš

Barbora Kriššáková získala odznak Člen Čitateľského klubu

29.03.2024 23:17

Vaše členstvo v Čitateľskom klube Martinus si zaslúži odznak! Tešíme sa, že s nami čítate dobré knižky a delíte sa s ostatnými knihomoľmi o svoje názory. Lebo raz čítať je lepšie než stokrát počuť ;-)

Člen Čitateľského klubu

„Nemusíš to všetko pochopiť. Len buď so mnou.“

Chatrč - William Paul Young, 2009
Chatrč
William Paul Young