Knihy
E-knihy

Barbora

1

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

1
1

Barbora De Parris napísala recenziu

14.09.2020 13:55

Pamätám si, ako som raz od maminy chcela na Vianoce Tichú guvernantku, ale bola všade vypredaná. Konečne sa mi naskytla možnosť si ju prečítať. Jedná sa o historický príbeh, kde mladá Olívia Keeneová uteká zo svojho rodného mestečka, pretože sa bojí, že spravila niečo zlé. Nemá sa vracať, pokiaľ sa jej matka neozve a zatiaľ sa má zamestnať v dievčenskej škole. Lenže osud mal iné plány a Olívia si vypočuje niečo, čo nemala. Udalosti ju pripravia o hlas, čo vyhovuje lordovi Bradleymu. Takto aspoň nemôže nikomu povedať tajomstvo, ktoré by mu zničilo život. Rozhodne sa ju zamestnať ako pestúnku detí, pokiaľ sa nezotaví. Príbeh nie je typicky romantický, ako by ste možno očakávali pri takomto žánri. Myslím, že tu skôr išlo o tajomstvá, historickú atmosféru a uvedomenie si, že titul nie je vôbec dôležitý. Veľmi sa mi páčilo, že na začiatku každej kapitoly bol citát z nejakej knihy. Čítalo sa mi ľahko, takmer som sa nedokázala odtrhnúť a Olívia bola naozaj veľmi milá hlavná postava. Mala som rada aj Edwarda, ktorý sa síce tváril ako kamenná socha, ale keďže som vedela, čo ho trápi, tolerovala som mu to. Taktiež som si obľúbila deti - Audrey a Andrewa, personál v Brightwell Courte, vedľajšie postavy, ktoré dopĺňali príbeh, a napokon aj pána Crooma. Veľa vecí som nečakala, bola som prekvapená, koľko právd vyšlo najavo a všetko pekne do seba zapadlo. Ak hľadáte historický román s dávkou napätia a hádaniek, rozhodne odporúčam tento skvost od Julie Klassen.

Čítaj viac

1
1

Barbora De Parris napísala recenziu

14.09.2020 13:52

Kroniky prachu ma veľmi príjemne prekvapili a to som čakala, že budem čítať fantasy. To je môj problém, že nečítam poriadne obsahy, a keďže som podľa obálky a názvu tipovala nejaký fantasy príbeh, dostal sa ku mne historický román z prostredia Londýna. A to sa mi veľmi páčilo, ba čo viac, totálne som sa do toho zamilovala. Animant je hrdinka, ktorá mi sadla. Rada číta knihy, nemá rada spoločnosť a neznáša, keď sa jej matka snaží dohodiť manžela. Chápala som ju, páčili sa mi jej myšlienky, drzá a svojská povaha. Nebála si povedať svoj názor, aj keď si tým vždy od matky vyslúžila škaredý pohľad, lebo vyplašila nápadníkov. Lenže naskytne sa jej možnosť ísť pracovať do Londýna ako asistentka knihovníka. A keďže je to Ani a chce ujsť zo spárov svojej matky, s radosťou ponuku príjme. Tam stretáva svojho nadriadeného pána Reeda, ktorý má povesť veľmi neobľúbeného človeka vďaka svojej povahe. Je mrzutý, na všetko nadáva, nič sa mu nepáči a navyše uňho nikto nevydržal dlho pracovať. Priznám sa, že som na začiatku Reeda vôbec nemala rada, jeho povaha mi vyslovene liezla na nervy, netušila som, čo od neho čakať a prečo je taký zatrpknutý. Lenže postupne som ho pochopila, zistila som, že nie je taký, ako sa zdá a veľmi pomaly som si ho zamilovala. Vedľajšie postavy boli tiež skvelé - matka Ani, ktorá bola veľmi energická, až mi niekedy vadila a súcitila som s hlavnou hrdinkou. Kamarátka Elisa, študentka so slobodným duchom. Anin brat Henry, Rachel, pracovníci v knižnici. Proste každá jedna postava mala miesto v deji, bez ktorej by to už nebolo ono. Jediné dve postavy by som najradšej sama prepleskla. Pána Boyla a slečnu Brandon-Weldersonovú. Určite odporúčam každej romantickej duši, ktorá si chce prečítať nádherný príbeh netradičnej a nie tak celkom lásky z prostredia historického Londýna a kníh.

Čítaj viac

1
1

Barbora De Parris napísala recenziu

03.09.2020 14:12

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Budinka ma naozaj veľmi rýchlo zaujala. Začiatok bol síce trošku mätúci, ale potom dej vysvetlil udalosti, ktoré tomu predchádzali a ja som sa postupne dostávala do obrazu. Nebudem prezrádzať príliš veľa z obsahu, ale išlo o to, že si Adam písal s istou slečnou na zoznamke. Už vtedy sa mi to zdalo veľmi divné, nechcela mu povedať, ako sa volá, či kde býva. Len ho nahovárala, aby nastúpil na autobus a vystúpil na konečnej, že ho tam bude čakať. No ja by som už utekala kade ľahšie, ale Adam sa dal prehovoriť, až sa nakoniec ocitol v dedinke Budinka. Dievčina sa mi vôbec nepáčila, správala sa dosť čudne. Raz bola milá, inokedy panovačná a dosť rozkazovala. Vedela som, že bude zle a mala som pravdu. Adama mi prišlo ľúto, sám bol dosť zmätený, tiež nevedel, čo sa deje. Kniha je písaná naozaj surovo, neberie ohľad na city a jednoducho vás núti čítať ďalej a rozmýšľať, prečo je to tak. Prečo je tá rodina taká divná. Ani pri konci som netušila, prečo to súrodenci robia, aký mali motív, ale postupne sa všetko vyjasňovalo a ja som bola čoraz viac a viac presvedčená, že sú šialení. Koniec bol prekvapivý, taký záver som naozaj nečakala. Kniha má aj veľmi poučný charakter, autor poukázal na nebezpečenstvo sociálnych sietí a čo všetko sa môže stať, ak sa necháme oklamať. Ak ste nečítali túto knihu a máte radi niečo temné, rozhodne po nej siahnite.

Čítaj viac

1
1

Barbora De Parris napísala recenziu

01.09.2020 16:01

Už dlho som plánovala prečítať sériu Sklenený trůn od Sarah J. Maas, a keďže má táto séria dosť častí, jasné, že som sa jej vyhýbala. Ale ako viem, je už úspešne dopísaná a ja som sa rozhodla do nej pustiť. Začala som novelou Krvavé ostří, ktorá obsahuje päť poviedok - Vražedkyně a Pán pirátů, Vražedkyně a léčitelka, Vražedkyně a poušť, Vražedkyně a podsvětí a Vražedkyně a říše. A musím povedať, že som nadšená. Keby som popri čítaní nechodila do práce, bola by prečítaná omnoho skôr. Každá poviedka je výnimočná, bavili ma čoraz viac a viac. Celaena je vrahyňa, ako je jasné už z názvov, ale je veľmi svojská. Má rada prepych - drahé šaty, topánky, nábytok a kadejaké veci spojené s manikúrou či starostlivosťou o pleť. Aj keď bola trošku namyslená, hlavne, čo sa týkalo jej vzhľadu, pretože si veľmi dobre uvedomovala, aká je krásna, obľúbila som si ju. Ďalšou postavou, ktorá si získala moje srdiečko, bol Sam. Pretože kto ho nemal rád? Čakala som, že bude len obyčajnou postavou, ďalší vrah, protivník hlavnej hrdinky, ale nie, on musel zlomiť moje srdce na márne kúsky. Nebudem písať žiadne spoilery, tí, čo ste čítali, viete. Sarah opäť dokázala, že je pani spisovateľka a poslednou poviedkou ma posadila na zadok. Nemala som slov. Každopádne sa teším už na prvú oficiálnu časť zo série. Tieto poviedky ma na to kvalitne navnadili.

Čítaj viac

1
1

Barbora De Parris napísala recenziu

30.08.2020 08:09

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Elixír na lásku je prvotina autorky a ja som rada, že som si ju prečítala. Je to fantasy zamerané na svet napoly psov, ale povedala by som, že hlavným dejom príbehu je práve láska. Stretávame sa s Willaimom, ktorý vyrába elixíry a Yasmin, ktorá je napoly pes a vie čítať myšlienky, jednoducho Fialová v Ústave. Chce sa odtiaľ čoskoro dostať, ale keďže je nebezpečná, má málo možností. A zaujme ju práve tá, že by sa vydala za istého vplyvného muža a ponechala si svoju schopnosť.
Opäť som si nečítala obsah, riadila som sa pozitívnymi reakciami a čo-to mi o knihe povedala moja sesternica. Kniha sa mi páčila, naozaj ľahko sa mi čítala. Kapitoly boli tiež skvelé, že sa striedali dva pohľady. Takto som sa aspoň o každom niečo dozvedela. Veľmi ma zaujali záhady okolo Ústavu, Farbičky, svorky... Aj tajomstvá o štvrtinových psoch. Páčilo sa mi, ako sa postupne zbližovali, aká bola Yasmin nespútaná a Will tichý, priateľský. Len keď som sa už blížila ku koncu, nejako to nabralo príliš rýchly spád. Toto sa stalo Yasmin, potom zrazu Will a ja som sa úprimne tešila, kedy vylúštim tú záhadu. Lenže akosi sa tak nestalo a aj keď sa mi epilóg veľmi páčil, čakala som, že sa ohľadom toho Willovho prípadu dozviem niečo viac. Aj tak odporúčam túto novinku od slovenskej autorky a rozhodne sa teším na ďalšie jej diela.

Čítaj viac

1
Barbora

Barbora De Parris získala odznak Máte čitateľský profil

18.05.2020 12:24

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

1
Barbora

Barbora De Parris získala odznak Plány do budúcnosti

17.12.2018 11:45

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

„Spoločnosť kníh si možno zvoliť lepšie než spoločnosť ľudí. Tým skôr si medzi knihami vyberaj priateľa na celý život.“

Lucius Annaeus Seneca