Knihomoľka Baruš

8

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2020
Zobraziť viac

Moje aktivity

8
8

Barbora De Parris napísala recenziu

06.05.2022 14:01

Nasleduj ma od Baji a Mišky je ich prvá spoločne napísaná knižka a ja som bola nadšená, keď zverejnili túto informáciu o spolupráci. Vedela som, že to bude stávka na istotu, keďže mám tvorbu oboch autoriek veľmi rada. A nemýlila som sa. Miška aj Baja nám ponúkli veľmi pekný príbeh Lucii zo Slovenska, ktorá sa čistou náhodou dostane ku práci snov. Lucia bola pre mňa osviežujúcou hlavnou hrdinkou. Nemôžem ju nazvať ani postavou, pretože pre mňa bola hrdinka. Už z tých náznakov som tušila, čím si mohla prejsť, preto som ju obdivovala za to, ako sa so všetkým vyrovnala. Nebol moment, kedy by som si povedala, že sa mi jej správanie nepáči, na všetko mala svoje dôvody, niekedy ovplyvnené predošlým životom, ale sama sa z toho poučila. Jej cestovateľským partnerom bol Jason Green, ku ktorému mám toho veľa povedať. Konečne normálny mužský hrdina, ktorý to má v hlave usporiadané, vie, čo chce, je slušný a dokonca vedel aj triezvo uvažovať. Teda, až na jednu udalosť, ale to mu dokážem odpustiť. Nasleduj ma je naozaj emotívny, nádherný a poučný príbeh, ktorý ukazuje inú stranu cestovania či pomoci druhým. Veľmi sa mi páčilo zakomponovanie cestovania do rôznych krajín, o ktorých som ani len netušila, že môžu ukrývať také bohatstvá. Budem sa stále opakovať, ale pre mňa to bol výnimočný príbeh, ktorý mi ponúkol niečo viac. Chápete, nebolo to také povrchné, ale niečo pod tou pozlátkou sa skrývalo, niečo, čo mi malo dať lekciu a nové poznatky. Táto kniha mi otvorila oči a som šťastná, že som ju mohla čítať, pretože som stránky otáčala s radosťou, dychtivo sa dozvedieť viac. Nielen o tých pekných veciach, ale aj o negatívnej stránke - závisti a nespravodlivosti. Za seba odporúčam, toto je must read!

Čítať viac

8
8

Barbora De Parris napísala recenziu

06.05.2022 05:28

Zoznam prianí som mala tú česť si prečítať ešte pre vydaním vďaka vydavateľstvu Venupress. Od autorky som zatiaľ nič nečítala, i keď mám v hľadáčiku tie skvelo vyzerajúce trilery. Ale som napokon šťastná, že toto bola moja prvá kniha, pretože som zostala absolútne ohúrená. Sára je typická hlavná hrdinka, má milujúcich rodičov, brata, najlepšieho kamaráta, tajnú lásku a babičku. Práve tu by som sa zastavila, pretože sa mi veľmi páčil jej vzťah s babičkou. Ako sa s ňou rozprávala, ako s ňou trávila čas, či išla za ňou v momente, kedy potrebovala. Vždy som sa usmievala, keď boli ony dve spolu, pretože k sebe patrili. Preto sa to aj ľahko čítalo, pretože kniha bola písaná veľmi pútavo a sama som sa dokázala do istých udalostí vžiť. Na chvíľu som sa ocitla v detstve či v školskej lavici a prežívala prvé lásky aj nedorozumenia. Timo a Sára boli skvelá dvojka a až by ma mrzelo, keby sa isté veci nevysvetlili alebo by boli pravdivé a ich kamarátstvo by utrpelo. Takisto musím spomenúť Adama, pretože som nepadala do kolien z neho len ja, ale aj Sára, a ja som ju úplne chápala. Aj keď to vôbec nemali ľahké, totálne som sa rozplývala pri milých scénach. Tento príbeh je taký nádherný, že nebudete chcieť prestať čítať. So Sárou budete chcieť spoznávať nepoznané, vyriešiť všetky neprávosti, skladať puzzle či dávať si filmové maratóny s najlepšími kamarátmi. Ak vám poviem, že som na konci nevidela cez slzy, nebudem klamať, pretože koniec ma rozsekal na márne kúsky. Najskôr som plakala smútkom, až sa nakoniec vyjasnilo a vyšlo pomyselné slnko, keď som sa usmievala cez slzy, pretože to tak malo byť. Viki to skvelo zakončila a neviem si predstaviť, že by to bolo inak, pretože by som si z toho toľko nevzala a nezapísalo by sa mi to do srdca.

Čítať viac

8
Knihomoľka Baruš

Barbora De Parris získala odznak Môj názor pomáha

03.05.2022 15:03

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

8
8

Barbora De Parris napísala recenziu

03.05.2022 15:03

Katja - Prebudená mágia od slovenskej autorky je skvelé fantasy, ku ktorému som sa dostala vďaka štafete. Hlavnou hrdinkou je Katja, mladé dievča kráľovského pôvodu. Katja je nútená do určitých povinností, lenže zhoda náhod ju zavedie na dobrodružnú výpravu, kde rozhodne nechýbalo napätie ani mágia. Kniha je písaná veľmi pútavo, keďže som ju prečítala za dva dni. A to sa mi stáva pri takých knihách, ktoré ma fakt bavia a nutne sa potrebujem dostať na koniec. Autorka naozaj pekne popisovala prostredie aj dej, i keď miestami mi vadili krkolomné vety, ale verím, že to sa v druhej časti zlepší. Katja sa mi zapáčila hneď, bola nebojácna, odvážna a nedala sa zastrašiť. Jej verným spoločníkom bol gryfón, ktorý bol pre mňa úplne originálnou postavou a bez neho si to už neviem predstaviť. Ďalej tu máme mužskú postavu - Argos, ktorý nebol taký ako sa na prvý pohľad zdal. A ja som si ho okamžite zamilovala, však dalo sa inak? Autorka vytvorila nádherný svet plný tajomstiev a vlastnej histórie, a keďže bola k dispozícii mapa, mohli sme sledovať, akou cestou sa protagonisti vydali. Zdalo sa mi, že dej začal tak pozvoľna, postupne sme spoznávali postavy, svet a akým smerom by sa mohol uberať. Lenže potom sa toľko toho stalo, že som len otáčala stránky a dúfala, že všetko dobre dopadne. Tajomstvá, ktoré boli medzi hlavnými hrdinami, dosť zničili vzťah a naštrbili dôveru. Zlé sily ničili okolité krajiny, napádali nevinný ľud a ja som sa len s hrôzou modlila, aby niekto zasiahol, aby to nedopadlo katastrofálne. Natali nás na konci poriadne vyšťavila a ja teraz s napätím čakám na pokračovanie. Moja otázka znie, bude čoskoro? Dozviem sa, čo sa stalo? Nikdy som nepochybovala o slovenských autoroch, ale toto fantasy mi vzalo slová.

Čítať viac

8
8

Barbora De Parris napísala recenziu

03.05.2022 15:00

Pacient je mojou prvou knižkou Fitzeka, ktorého určite všetci poznáte. Vždy som chcela vyskúšať jeho tvorbu, pretože ma fascinovali psychologické trilery, preto som nesmierne rada, že som siahla práve po tejto. Po dlhej dobe som si prečítala obsah knihy, povedala si dobre a šla do toho. Nečítala som až tak veľa trilerov, aby som mohla posúdiť, či je to omnoho lepšie ako iné knihy z tohto žánru, alebo naopak. Lenže mne Pacient učaroval, nevedela som prestať čítať. Fitzek píše naozaj veľmi pútavo a už na začiatku nás dostáva do dejú udalostí, ktoré sa čítali veľmi ťažko. Vraždy, únosy detí... A tak to začalo. Hlavná postava Till bol veľmi zvláštny. Netušila som, čo mám od neho očakávať, keďže sa správal veľmi nepredvídateľne. Nebol typickou postavou, s ktorými sa bežne stretávam. Mňa však totálne fascinovalo prostredie, v ktorom sme sa ocitli a to práve psychiatrická liečebňa. Úplne som sa cítila, akoby som tam, tie rôzne sedenia, šialení väzni, toľká nespravodlivosť, nemožnosť ujsť. Aj preto som si knihu vybrala. Fitzek nám ponúka mnoho postáv, veľmi veľa nevyjasnených udalostí a samozrejme vraha. Šialeného vraha, ktorý bol úplne skvelo napísaný a bola som zvedavá, čo sa z neho vykľuje. Striedalo sa tu viac pohľadov, čo bolo dosť prínosné, pretože som sa dozvedela aj zaujímavé informácie, ale takisto som zostávala dosť zmätená, pretože isté veci nesedeli a ja som potrebovala zistiť prečo. A poviem vám, na konci som zostala totálne šokovaná, pretože také informácie sa dostali na povrch, že som to nečakala. A som naozaj rada, že som konečne otvorila niečo od Sebastiana Fitzeka, pretože už teraz viem, že to nebola posledná kniha. Ak chcete vytrápiť svoju hlavu, určite si od neho niečo prečítajte.

Čítať viac

8
8

Barbora De Parris napísala recenziu

15.04.2022 15:24

Zmizelá apatykářka je kniha, po akej zvyčajne nesiaham, ale v jeden večer som rozmýšľala, čo čítať a jednoducho ma to k nej zaviedlo. Sarah Penner píše naozaj veľmi pútavo a dejom si ma okamžite získala. V súčasnosti je hlavnou postavou Caroline, ktorá prežíva ťažké chvíle s manželom a na spoločný výlet do Londýna sa vydáva sama. Predovšetkým, aby popremýšľala, čo jej však znova otvára možnosti. Zvedavá Caroline pátra po minulosti, keď nájde zvláštny predmet. Čo nás dostáva do minulosti a záhadnej apatekárke Nelle, ktorá sa rozhodla pomáhať ženám s mužmi. Trošku netradičným spôsobom. Nella je veľmi zvláštna postava, a keďže sa rozhodla ísť temnou cestou, chcela som sa dozvedieť, čo za tým stálo. Oba príbehy sa veľmi prepletajú, Caroline pátra po majiteľke nádobky, chytá sa každého stebla a bojuje so svojimi myšlienkami a obavami, kam bude viesť jej budúcnosť. S Nellou sa vraciame späť v čase, na scénu sa dostáva Eliza, mladučké dievča, ktoré sa akosi zázrakom stáva jej spoločníčkou. Bola veľmi zvedavá a na svoj vek dosť vyspelá. Lenže ako to už býva, idylka netrvá večne, preto keď nastal ten moment, išlo do tuhého. Obe linky ma bavili, s napätím som čítala, ako budú pokračovať, čo Caroline zistí, čo Nellu čaká a neminie. Neviem sa správne vyjadriť, pretože to bol magický príbeh, i keď bez mágie, ale bolo tam veľa pekných myšlienok na zamyslenie. Ako jedna nešťastná láska môže spôsobiť toľko zla, ako jedna udalosť predstavuje skazu a ako jedna obeta zmení celý kolobeh. Ak máte radi knihy, v ktorých sa prelína minulosť so súčasnosťou a kde sa tajomstvá vynárajú na povrch, môže byť toto tá správna voľba.

Čítať viac

8
8

Barbora De Parris napísala recenziu

15.04.2022 14:40

Rivali sú ďalšou knihou od Vi, ktorú som nemohla vynechať. Je pravda, že som na ňu čítala viac negatívnych recenzií ako zvyčajne, ale mne sa zdala úplne v pohode. Síce sa knižka volá Rivali a obaja hrdinovia si robili napriek, ale aj napriek tomu mi nepripadalo, že sa vyslovene nenávideli, ako to prezentovali. Páčilo sa mi, že Sophia ho zo začiatku volala Lockwood, až kým si neurčili isté pravidlá. A Fifi tiež nemalo chybu. Keď to Weston použil, nemohla som sa prestať smiať. Opäť som natrafila na ďalšiu knihu od Vi, kde nielen že sa riešil psychologický problém, ale Weston dokonca navštevoval psychologičku! Veľmi ma bavili jeho sedenia, ako sa dostávala do hĺbky a zisťovala jeho pravý problém. Boli tu skvelé a zaujímavé intímne scény, lenže ten preklad je stále horší a horší. Nedajú sa používať iné slová? Niekedy sa mi zdá, že čeština je v tomto lepšia. Keď toto neberiem do úvahy, knižka ma bavila, páčilo sa mi, ako sa tí dvaja hádali, potom sa dostali k príjemnejším veciach, až sa akosi ocitli v nepomenovanom vzťahu a ja som s napätím čakala, kým si jeden z nich prizná city. Ešte sa mi nepáčilo správanie Sophiinho otca, mala som neskutočnú chuť ho nakopať do zadku! Westonovo žiarlenie nemalo chybu a dojalo ma, ako sa zachoval na konci a konečne sa postavil svojej rodine. Caroline zohrávala veľkú rolu v jeho živote, preto ma až skoro rozplakalo isté osudné miesto, ktoré našiel. Nemôžem zabudnúť na pána Thorna, ktorý bol úžasný! Starí ľudia v knihách sú skvelí a vždy to tam rozžiaria. Ďalšia kniha od Vi je za mnou a teším sa na nové romantické zápletky, ktoré vymyslela.

Čítať viac

8
8

Barbora De Parris napísala recenziu

15.04.2022 14:38

Chce sa mi a tebou m(a)ilovať je druhou časťou série Texting. Veľmi som sa na ňu tešila a keď som potrebovala nejakú vtipnú oddychovku, vedela som, že je čas po nej siahnuť. Tentokrát je ústrednou postavou Zoe, ktorá je úplne úžasná. Najviac sa mi na nej páčilo, že povedala všetko narovinu a bola s ňou veľká sranda. Stretávame sa tu aj s Calebom, ktorý sa objavil už v predošlej časti, a áno, je to Deliin bývalý. Čo také sa môže stať, keď sa títo dvaja stanú spolubývajúcimi? Kniha ubiehala naozaj rýchlo, Zoe potrebuje spolubývajúceho, preto si dáva inzerát s rôznymi podmienkami. Ozýva sa jej ,,hádankár" a ona s Deliou chcú zistiť, kto to je. Zoe je spočiatku nepríjemné, že je to Caleb, pretože sa jej páčil už, keď chodil s jej najlepšou kamarátkou. Preto išli na všetko pomaly a mne sa veľmi páčilo ich nevinné doťahovanie. Caleb bol však veľmi záhadný, často odchádzal preč a ja som sa nemohla dočkať momentu, kedy na to prídem. Keďže sa v prvej časti objavil Marshmallow, v tejto časti je Chňapko, kocúrik, o ktorého sa primárne stará Zoe. Keď to už začalo byť príliš romantické a sladké, autorka sa rozhodla zasadiť postavám riadnu skúšku. To som napäto čakala, ako to všetko vyvrcholí a či ešte postavy dokážu nájsť spoločnú reč. Nemôžem zabudnúť na úžasný humor. Už pri prvej časti som sa smiala, ale tu sa mi zdá, že to bolo ešte vtipnejšie. Ak máte chuť na niečo jednoduché, určite siahnite po Teagan Hunter. Ani sa nenazdáte a budete zatvárať knihu s úsmevom na tvári.

Čítať viac

8
8

Barbora De Parris napísala recenziu

07.04.2022 15:07

Nevhodné správanie je opäť jednoduchá romantická jednohubka, ktorú si užijete spolu s hlavnými hrdinami. Na začiatku dostáva hlavná hrdinka Ireland vyhadzov z práce za nevhodné správanie, ktoré sa odohralo počas jej voľna. Nahnevaná a opitá píše sťažnosť riaditeľovi firmy Grantovi Lexingtonovi. A už to išlo. Ireland sa mi veľmi páčila, pretože si nenechala skákať po hlave a bojovala za svoje práva. Čiže sme sa opäť stretli so silnou ženskou postavou. Čo ma dostáva ku Grantovi, ktorý mi tiež dovolil nahliadnuť do jeho hlavy či minulosti. Na Vi sa mi páči, že nám postupne ukazuje, - väčšinou pri mužovi - čím si prešiel. Tu tomu nebolo inak, Grant mal naozaj ťažkú minulosť a nemyslím len to, že bol adoptovaný. Som rada, že sa autori zaoberajú aj psychologickými ťažkosťami, čo vždy oceňujem. Takisto mali Ireland a Grant skvelú chémiu, ich vzťah bol naozaj roztomilý a potom nastal veľký zlom, keď sa stalo niečo, čo obaja nečakali. Pripravte sa na romantickú jazdu plnú skvelých intímnych scén (až na ten preklad), bojov o vlastné práva či odpustenia, ktoré pomáhajú posunúť sa v živote ďalej. Túto knihu som si užila, pomohla mi vypnúť a na chvíľu som sa ocitla na lodi spolu s hlavnými protagonistami.

Čítať viac

8
8

Barbora De Parris napísala recenziu

07.04.2022 15:05

Svet sa zbláznil, keď nás dvoch dal dokopy som čítala už na Wattpade, preto som sa potešila, keď kniha vyšla aj knižne a mnohí z vás mali možnosť spoznať pána direktora. Jedná sa o romantickú knižku z prostredia strednej školy. Hlavná hrdinka Naďa je učiteľkou, robí prácu, ktorá ju napĺňa a väčšina žiakov ju má rado. Lenže to sa zmení, keď do školy nastúpi nový riaditeľ Klazár. Je to postava, ktorú na začiatku neznášate, rozmýšľate, čo zlé spravila Naďa, že ju tak neznáša, ale nakoniec sa usmievate na stránky ako zamilovaná školáčka. Simon je veľmi svojský, prísny a má rád poriadok. Je pravda, že ma hneval väčšinu času, ale koho nie, keď sa správal ako idiot a nevedel si priznať pravdu. Bolo skvelé pripomenúť si tento príbeh, pretože som si ani neuvedomila, ako ho mám rada. Autorka píše pútavo, stránky otáčate rýchlo, ja sama som prečítala 300 strán na posedenie. Nie je to len taká oddychovka, pretože sú tam aj vážne témy, rôzne zvraty v rodine, ktoré rozhodne nečakáte, ale takisto aj krásne romantické scény. Nemôžem nespomenúť Ariu, ktorá je úžasná, deti v knihách sú skvelé a dodajú tomu také iné čaro. Tiež sa mi páčili zmienky o filmoch či knihách, mám rada, keď mám niečo s postavami spoločné. Páčilo sa mi, že sme sledovali dianie v škole, dostali sa do kabinetu učiteľov či do školských lavíc žiakov, ktorí to tiež nemali ľahké a čakali ich všemožné skúšky. Takisto tu veľkú rolu zohráva rodina, priateľstvo, zrada, nepochopenie, ale nakoniec vyhráva láska v rôznych podobách. Takže neváhajte a siahnite po nej, určite neoľutujete a Klazára vezmete na milosť.

Čítať viac

„Keď som nemal čo stratiť, dostalo sa mi všetkého. Keď som prestal byť tým, kým som bol, našiel som sám seba. Keď som spoznal poníženie, a napriek tomu som kráčal ďalej, pochopil som, že si môžem slobodne vybrať osud.“

Záhir - Paulo Coelho
Záhir
Paulo Coelho