Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Deti zatratenia - Peter Pavonič, Vydavateľstvo Saga, 2022

15,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Deti zatratenia - Peter Pavonič, Vydavateľstvo Saga, 2022
Deti zatratenia - Peter Pavonič, Vydavateľstvo Saga, 2022

Deti zatratenia

Daniel Dársky mal takmer všetko – úspešnú knihu, peniaze, slávu, nový byt a krásnu priateľku. Nič ale netrvá večne, čo mladý spisovateľ pochopí, keď sa mu začnú míňať peniaze... Čítať viac

4,4 38 hodnotení
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Saga, 2022
312 strán
4-5 hodín čítania

Daniel Dársky mal takmer všetko – úspešnú knihu, peniaze, slávu, nový byt a krásnu priateľku. Nič ale netrvá večne, čo mladý spisovateľ pochopí, keď sa mu začnú míňať peniaze... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

15,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 13 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Mačkohlavý orol - Dominika Sakmárová, inspira publishing, 2024
Deti zatratenia - Peter Pavonič, Vydavateľstvo Saga, 2022
15,90 €

Viac o knihe

Daniel Dársky mal takmer všetko – úspešnú knihu, peniaze, slávu, nový byt a krásnu priateľku. Nič ale netrvá večne, čo mladý spisovateľ pochopí, keď sa mu začnú míňať peniaze. Z toho takmer všetkého mu ostane len drahý byt a spisovateľská kríza, ktorej sa môže zbaviť jediným spôsobom...

Súkromný detektív Martin Eggenberger má najradšej veci vo vlastných rukách, ale po spisovateľovom naliehaní nakoniec pristúpi na spoluprácu a obaja sa pustia do vyšetrovania zdanlivej samovraždy tehotného osemnásťročného dievčaťa. Tento prípad je pre Daniela ako stvorený. Nielenže má pred sebou zaujímavý námet na novú knihu, tiež sa pri riešení pochybného obesenia mladej Natálie pohybuje v jemu dobre známej blackmetalovej subkultúre. Počas vyšetrovania sa zoznamuje s členmi dvoch metalových kapiel, ktorí Natáliu poznali, a skoro všetci sa zhodnú na tom, že by samovraždu nikdy nespáchala... Skoro všetci. Danielova a detektívova verzia ohľadom premyslenej vraždy sa ukáže ako správna, keď sa neďaleko miesta činu nájde Natáliin denník a v ňom kresba chlapca. Navyše sa vrah natoľko bojí odhalenia, že začne robiť chyby.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1720545
Počet strán
312
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
400 g
ISBN
9788097432003
Rok vydania
2022
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Saga
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

38 hodnotení

17
20
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

11.3.2024
Peter Pavonič - Deti zatratenia
Kniha DETI ZATRATENIA je druhým dielom detektívnej série O MŔTVYCH LEN V DOBROM a mojim prvým stretnutím s autorovou tvorbou.
Kapitoly sú písané v ich-forme a priamym rozprávačom je spisovateľ Daniel Dársky, ktorý dostal spisovateľkú krízu a rozhodol sa hľadať pomoc u súkromného detektíva Martina Eggenbergera. Jeho hlavnou motiváciou bolo pozorovať detektíva pri práci, aby našiel inšpiráciu na ďalšiu knihu. Detektív získal prípad 18-ročnej Natálie, ktorú našli v lese obesenú. Išlo o samovraždu alebo Natáliu niekto zabil?
Prvých 100 strán sa čítalo samo, s nedočkavosťou som otáčala stránku za stránkou, vďaka autorovmu štýlu písania som sa vedela vcítiť do myšlienok, pocitov a prežívania hlavnej postavy. Páčilo sa mi, že jeho vnútorné monológy a myšlienky boli napísané kurzívou. Výpovede členov oboch blackmetalových kapiel boli pre mňa nezáživnejšie, ale chápem, že to patrí k vyšetrovaniu. Na jednu stranu som mala chuť tie časti preskočiť, na druhú stranu som sa bála, aby mi niečo neuniklo. Koncert v metalovom klube Circus Maximus bol opísaný tak, že som mala pocit, ako keby som tam naozaj bola - určite by som stála niekde vzadu a zakrývala si uši , autor zúročil svoju vášeň k blackmetalovej hudbe a priblížil mi životný štýl hudobníkov aj ich fanúšikov. Po koncerte kniha nabrala spád a ja som mala problém ju pustiť z rúk, začali sa odkrývať súvislosti, našiel sa aj dôkaz, ktorý detektívovi pomohol, navyše začal páchateľ robiť chyby. Zo záverom knihy som spokojná, autor vysvetlil vrahove správanie aj dôvod spáchania vraždy.
Autor má určite veľký potenciál, celkovo sa mi kniha veľmi páčila, keby sa v deji nespomínalo slovenské prostredie, nemala by som problém uveriť, že čítam zahraničný román. Najviac oceňujem opisy miest, osôb a situácií, mala som pocit, že sa mi v hlave prehráva film, alebo dokonca som sama v príbehu a pomáham s vyšetrovaním. Za originálny považujem aj názov knihy, ktorý pekne súvisí s príbehom.
Tento detektívny román určite odporúčam, knihy od Petra Pavoniča by sa mali dostať do povedomia ostatných čitateľov. Nemajte predsudky, aj slovenskí autori píšu kvalitné príbehy.
Čítať viac
4.1.2024
5* / 5*
Absolútna chuťofka, ktorú prečítate za jeden deň. Hlavný hrdina Vám bude zo začiatku mierne liezť možno na nervy, ale ak tomu dáte chvíľku, zistíte, že s detektívom Eggenbergerom (autor asi nemá rád ráčkujúcich) tvoria skvelý team!
Takže vás čaká 300 stranové čítanie o hľadaní odpovede, či sa Natália zabila, alebo nie.
No a samozrejme - toľko slov a viet k Black Metalu! Ja síce radšej skôr Heavy, Power, Speed alebo Thrash, ale metal je rovnako ako kniha v tom, že je jedno, či čítate romantiku, krimi alebo fantasy, sme v tom spolu, lebo nás spája to najdôležitejšie - čo v tej knihe / metale hľadáme, to tam nájdeme
Čítať viac
Honihoň
Neoverený nákup
16.12.2023
bre
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Autor v knihe skladá hold blackmetalovej kultúre a komunite. Okrem iného to dosvedčuje tým, že (spoiler, SPOILER!!!) vrahom nakoniec nie je člen tejto komunity.

Písať o takýchto komunitách je vždy ťažké, pretože samy váš text obvykle neprijmú. Keď ich idealizujete, tak im vadí, že ich idealizujete; keď ich neidealizujete, tak im vadí, že ich neidealizujete. Aj ja som sa pri čítaní tejto knihy cítil, akoby chcel autor vziať čitateľa - normíka na výlet safari a z bezpečnej vzdialenosti mu prostredníctvom knihy ukázať, "ako si to žijú tí metalisti" a že vlastne vôbec nie sú takí zlí (pričom práve také poľudšťujúce vykreslenie bude mnohým členom danej komunity prekážať). Autor určite má sklony k romantizácii a idealizácii blackmetalovej komunity, napr. keď na koncert lokálnej kapely v Košiciach príde 500 ľudí (toľko ľudí by prišlo iba na tie najnajnajväčšie kapely, a ani to možno nie). Každopádne ťažko to mať autorovi za zlé. Azda by ktosi väčšmi ocenil, kebyže sa viac pozornosti venuje vnútornému svetu postáv, podivínov zavrhujúcich spoločnosť a osamote nocujúcich v lese (ktorýsi recenzent už poukázal na nevyužitý potenciál jednej podobne ladenej postavy). Neviem ale, či má zmysel, aby sa autor v budúcej tvorbe vracal k vykresľovaniu tejto komunity.

Niekedy som mal naozaj pocit, akoby autor túto komunitu poznal v reálnom svete iba z okraja.

K samotnému príbehu, expozícia postáv a prostredia je pomerne dlhá. Keď dej naberie švih a grády, tak sa to príliš zavčasu skončí. Nemeral som to, ale pocitovo bola "statická" a "dynamická" časť deja v pomere asi 1:1, oveľa lepšie by bolo 1:2.

Jedna vec hneď v úvode sa mi zdala naozaj nelogická, a to, že polícia uzavrela vyšetrovanie smrti obete po (ak si dobre pamätám) pár týždňoch. Takto sa to v skutočnosti nerobí a vyšetrovania aj banálnych vecí trvajú dlho. Autor mal buď smrť obete posunúť hlbšie do minulosti, aby uzavretie prípadu bolo logické, alebo vyšetrovanie súkromného detektíva malo prebiehať paralelne s policajným vyšetrovaním.

Najlepší na knihe je autorov štýl (štylistika). Kniha sa číta dobre a text sa odsýpa jedna radosť.
Čítať viac
22

Milujem knihy , fantasy, erotiku, horor, sci-fi. Tento rok 2022 som sa rozhodla prečítať celú moju knižnicu, kníh je 150 + hľadám ďalšie tituly aby som doplnila zbierky a autorov. Najobľúbenejšie knihy mám všetky ale predsa len sú tu 3 série, ktorých sa nevzdam J.R.Ward - séria Pád anjelov Alyson Noel - séria Nesmrteľný Sara B. Elfgren - trilógia Kruh A úplne top rebríček je Cassandra Clare a jej Tieňosvet

Tereza Sopúšková
Overený zákazník
27.10.2023
No, ako začať?

Kniha bola na jednu stranu výborná, úžasný nápad o spisovateľovi (milujem také knihy), čo sa spojí s detektívom, (ktorý predtým riešil jeho obvinenie z vraždy o čom napísal knihu a zarobil peniaze), pretože má spisovateľku krízu a potrebuje veľmi dobrý namät.

To aké netuší, že budú riešiť prípad mladej Natalie a bohuzial je sebevrazdu.

Vďaka tomu sa spisovateľ a detektiv dostávajú do sveta black metalu, musím povedať, že tu som sa ľahko nudila pri vypočúvaní skupín a prišlo mi že 3 strany mi trvajú tri hodiny /, preto hviezda dole. Ale fandovia black metalu si rozhodne prídu na svoje.
Pretože autor bol v tejto téme ako doma.

Ako celok je však kniha dobrá a zaujímavá , výborne gradovanie deja, kde máte i vy kopec teórií (kto to urobil ? urobil to vôbec niekto? čo ju k tomu viedlo)

A ten koniec bol výborný! celé rozuzlenie prípadu stálo za to!
Čítať viac
28.8.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Daniel Dársky je mladý spisovateľ, s ktorým ste sa už mohli stretnúť v prvej knihe O dobrých len v dobrom. Ja som ju ešte nečítala, ale niekedy sa ku nej isto dostanem. Dársky mi je dosť sympatický.
Tentoraz ale dostane spisovateľský blok a po jeho úspešnej knihe nevie, o čom písať. Preto sa rozhodne navštíviť jeho známeho, súkromného detektíva, s ktorým už riešil isté záležitosti v domnení, že uňho určite načerpá energiu.

Jedného dňa detektíva navštívi žena, ktorá sa obráti na ich pomoc vyriešiť záhadnú smrť jej dcéry, ktorá vraj spáchala samovraždu. Dársky spolu s detektivom sa spúšťajú do pátrania a zistia, že to nebude až také jednoduché. Život mŕtvej Natalie bol naozaj popretkávaný tajomstvami a jej spôsobom smrti už si nie sú istý ani oni.

Tajomstvá neskrývala iba Natália, ale aj skupina blackmetalistov, ktorých Natalia rada navštevovala. Postupne sa na povrch dostávajú tajomstvá, ktoré sa nik nemal dozvedieť.

Bolo vidno, že sa autor vyznal v tom, o čom písal a nemyslím tým len tú záležitosť s blackmetalovými skupinami a hudbou celkovo. Ale celý príbeh bol tak zauzlený, že som sama nevedela, či sa na konci dočkáme vraha. Sama som nevedela, či sa Natalia zabila sama, alebo ju niekto zabil. No odpoveď sme mali priamo pred očami. Alebo ani nie?:) v takomto prípade, tu bolo možné všetko, preto ma aj koniec veľmi prekvapil.

Čítanie bolo jednoduché, štýl písania mi sadol, išlo to rýchlo.
Čítať viac
21
Dievčatá - Lygia Fagundes Telles, 2024
Práve čítam
Dievčatá

Malá knihomoľka z Bratislavy :) zbožňujem knihy, ale nie sú viac ako skutočný život, tak nezabúdajme žiť a zažívať! <3 IG: mercinkaa

Marcela Kurajdová
Overený zákazník
25.8.2023
Hell yeah! :P
Už viem, prečo nečítam detektívky!
Týždeň čakať, kým zistím, KTO JE VRAH?!
Na toto kristaboha nemám nervy! :D
Plus som popri čítaní zdivela ako zamlada lebo Deti zatratenia som prekladala životopisom Marilyna Mansona ako lasagne, a teda poviem vám, po nociach sa dá okrem spánku robiť bársčo, ale ja som googlila kombo k mojej Jolane (30-ročná červená basgitara). :D

Aj moje usb-čko sa pekne rozpálilo. Mám síce Spotify (priateľ je poklad) a k nemu zapojené malé rozkošné JBL-ko, ale nič nedá metalovej hudbe lepšie gule, ako poriadne repráky. :)
Nemám síce aparatúru ako na koncert, v paneláku by mi to len ťažko tolerovali, ale moje staré ledva 3kg rádio ich má také nadupané, že sa trasie celá kuchyňa. :D K spokojnosti mi veľa netreba.
Dušou som stále klasik.

Dej nebudem veľmi opisovať. Ak vás zaujme anotácia, určite choďte do toho. Ako v každej detektívke, máme tu obeť, vraha a všetko okolo toho, lenže môže to byť aj samovražda (vieme predsa, aké vedia byť konce prekvapivé a šokujúce). :)
Musím uznať, že to všetko dokopy bolo viac než dobré a fakt som do poslednej chvíle netušila, či naozaj niekto zabíjal a ak áno, prečo? Akčný žáner mám predsa len radšej na plátne. Viacej mi to vtedy páli, občas si dokonca správne tipnem, ale hlavne si vydýchnem už za 2 hodiny a nemusím byť napnutá ako struna vyše týždňa (nečítam rýchlo, čiže by som fakt trpela). :D

Skúste si pozrieť El cuerpo, a potom si predstavte, že by ste to čítali. No mňa by šľahlo. :D
Náramne sa mi pozdávala dvojica súkromné očko a spisovateľ. Snažili sa tomu všetkému prísť na koreň a vytvárali vtipné combo, ktoré mi miestami pripomínalo Oddelenie Q. V tomto prípade je síce jeden z nich totálny trtko a namiesto vytvorenia akejsi finančnej rezervy na horšie časy, všetky zarobené peniaze z úspechu prvej vydanej knihy rozjebal, ale viem pochopiť túžbu po zberateľskom kúsku, aj keď.. za 1500 EUR si lúsknutím prsta predstavím kopu iných vecí a zážitkov, na ktoré by nesadal prach, ale to som ja. :)

Ak bude niekto pohoršený mojím slovníkom, prepáčte, ale rockeri ani metláci slušne nerozprávajú. V našich kruhoch je to divočina, a tá sa mi sakramentsky páčila aj v knihe. Nie je nič vtipnejšie, ako keď si vychudnutí vlasatí kamoši hádžu komplimenty aj urážky cez slovo kkt. :D
Ach jaj, tí chlapci. :D
Atmosféra metalového štýlu bola pre mňa nostalgická a pridávala na temnote. Čo si budeme hovoriť? Opísať hudbu ako niečo hmatateľné nedokáže každý, ako aj živé besnenie na koncertoch a záverečné vyčíňanie ožratých návštevníkov. Aspoň, že si hudobníci nefajčili v skúšobni. Mňa z tej našej „doteraz štípu oči“. :D

Záver trošken okatý a ňuňuňu, ale vlastne, prečo nie? Ve dvojici se to táhne líp. :)
Úplne najviac si cením prostredie, ktorým autor zvolil svoje rodné mesto a pre Košičanov to musí byť paráda. Užívam si knihy, ktorých príbehy sa dejú na reálnych uliciach a v baroch, ktoré poznám a čo to som v nich zažila. Mohol zablúdiť do otrepaného Londýna alebo tuto hľa vedľa do ospevovanej 100 vežatej Prahy, ale nie. Peter je Slovák ako repa. Za toto máš u mňa pivo s borovičkou. :P

Vďaka za knihu a oprášenie mojich vlastných spomienok na rebelskú mladosť ďobanú milovaným blackmetalom a keď bolo veľmi zle, tak aj klasickým rockom. Punkový šalát prišiel o pár rokov neskôr, ale stále v tom boli gitary a bicie (a borovička). :D :P
Hell yeah!
Čítať viac
22
Overený zákazník
29.7.2023
Vyborná!
Deti zatratenia patrí medzi najlepšie detektívky, aké som doposiaľ čítala!

Táto kniha si už získala niekoľko čitateľov a čitateliek - a niet sa čomu čudovať. Autor vytvoril dielo, ktoré je zaujímavé od začiatku až do konca.

Ústrednou postavou je Daniel Dársky - spisovateľ, ktorý sa po vydaní svojej knihy stal úspešným. Týmto autor nadväzuje na svoje predchádzajúce dielo - O mŕtvych len v dobrom. Avšak, hoci som ho nečítala, nemala som pocit, že kniha má preto medzery, práve naopak, veľmi ma tým autor nalákal na svoju prvú knihu, ktorú už mám objednanú.

Daniel narazí na spisovateľský blok, práve keď mu dochádzajú peniaze. Za účelom inšpirácie si dohodne spoluprácu so súkromným detektívom. Tu musím zdôrazniť, že kniha miestami obsahuje aj vtipné hlášky či situácie. Pri vyšetrovaní je to pôsobí odľahčujúco.

Vyšetrovací prípad súvisí so samovraždou (?) osemnásťročného dievčaťa, ktoré sa pohybovalo v spoločnosti metalových skupín. Keďže však ide o súkromného detektíva, vyšetrovanie je založené najmä na výsluchoch. Pri nich sa dozvedáme rôzne zaujímavosti o metale ako hudbe či ich prívržencoch. Celé toto vytvorené prostredie bolo úplne autentické, s dávkou temna a o autorovi som nadobudla predpoklad, že má dostatočný všeobecný rozhľad.

Opisy dôležitých miest a osôb, boli také dobré, že ešte teraz mám v hlave obrazy, ktoré som si pri nich vytvorila. Slovom, vynikajúce!

Kým autor neodhalil vraha, ja som nemala ani tušenia, kto by to mohol byť. Mne sa zdali všetci podozriví a zároveň aj nevinní. A to je pri detektívke oceňujúce, priam žiadúce.
Čítať viac
15

knihy sú ❤️ pre mňa najviac (severská) krimi, dráma, a Rowlingová (Galbraith).

Andrea Maternová
Overený zákazník
10.7.2023
Príbeh rozpráva úspešný mladý spisovateľ Daniel Dársky, ktorý sa po turbulentnom vrchole na rebríčkoch bestsellerov ocitá na dne - postihla ho nielen spisovateľská ale aj existencionálna kríza. Vďaka geniálnemu nápadu - spolupracovať so súkromným detektívom Martinom Eggenbergerom, môže kríze uniknúť a nájsť chýbajúcu inšpiráciu pre ďalšiu knihu. Spoločne teda vyšetrujú prípad podozrivej samovraždy tehotnej stredoškoláčky Natálie. Tá sa pred vraždou pohybovala v "pochybných" kruhoch undergroundových blackmetalových kapiel.
Úprimne som sa bála, že ma čítanie o mladistvých blackmetalistoch baviť nebude, ale paradoxne ma príbeh pohltil, dokonca som si niektoré skladby spomínané v knihe vypočula a obľúbila.

Dvojica vyšetrovateľov má profesionálny vzťah a zároveň medzi nimi panuje chémia podobná tej medzi Sherlockom a Watsonom. Vrah ma úprimne prekvapil, podozrivých som mala hneď niekoľko, ale všetko do seba logicky zapadlo, zápletka bola dotiahnutá do najmenších detailov. Pozitívne hodnotím aj náhľad do života čerstvého autora, a problémy, s ktorými sa musí potýkať.
Kniha je druhou časťou, pokračovaním autorovho debutu, čo však čitateľovi vôbec neprekáža ale zároveň ho nabáda prvú časť prečítať.
Čítať viac
11

Všetky recenzie dostupné na mojom instagramovom profile @ivinkaaa.booksland alebo blogu: https://ivinkaaa-booksland1.webnode.sk/

IVINKAAA BOOKSLAND
Overený zákazník
6.7.2023
Za zaslanie knihy na recenziu sa chcem poďakovať vydavateľstvu Saga.

S autorom ide o moju prvú skúsenosť, ostala som milo prekvapená. Páči sa mi jeho priamy štýl, vyjadrovanie a najmä ten mužský pohľad na svet. Napriek tomu, že ide o voľné pokračovanie, tak sa nestrácame a je nám načrtnutý predošlý príbeh.

Hlavnými postavami sú autor Daniel a deketív Eggenberger. Zohratá dvojica. Mladý chalan - vyzretý muž, jeden sa učí od druhého a ukazujú si rozdielne pohľady na život. Bavili ma, tvorili dobrú dvojicu a niektoré ich konverzácie stáli za to.

Keďže ide o detektívny román, tak máme na pľaci strašne veľa postáv. Na začiatku som sa v nich trošku strácala, obzvlášť, keď autor použil ich kapelové pseudonymy. Doteraz mám trošku miš-maš.

Autor používa veľmi surový, ostrý a neprikrášlený jazyk a nielen v dialógoch postáv. Servíruje nám to tak, ako je a ani postavy nezobrazuje v ružovom svetle. Každá má chybu, každá je obyčajná.
Podozrivý je hockto, vsúva nám, že práve on môže byť vrah. Ja som typ neodhadla, ale keď si to spätne uvedomujem, tak nejaké náznaky by tam boli.

Jedinú vec, čo vytknem je, že na začiatku poznáme Daniela ako autora, ktorý prerazil, ale teraz trie biedu, tak sa pokúša o novú knihu, vďaka čomu sa dostáva k Eggenbergovi. Avšak, potom už autor nespomenul, či Daniel knihu písal, nedopísal, alebo ako to dopadlo, trošku sa na to zabudlo, čo je podľa mňa škoda, patrilo sa to uzavrieť.

Záverečné hodnotenie
V detektívkach som nováčik a napriek tomu ma to bavilo. Autor sa vyjadruje presne, jasne, pracuje so slangom, pozná mládež, dokonalé ovláda problematiku o ktorej píše (o black metale som sa toľko toho dozvedela, najmä o filozofii). Má to tú správnu temnú, sychravú a melancholickú atmosféru - úplne si viem predstaviť čítať to na jeseň či v zime. Jednoznačne odporúčam a som zvedavá, čo autor ešte vymyslí. 4/5.
Čítať viac
24.6.2023
Samovražda či takmer dokonalá vražda?

Daniel Dársky, autor úspešného knižného bestselleru sa musí nejak "popasovať" so spisovateľským blokom, ktorý mu zavítal do života.
Aby načerpal inšpiráciu pre svoj ďalší román, spojí sa so starým známym - súkromným detektívom Eggenbergerom a stane sa jeho asistentom.

Jedného dňa sa na detektíva obráti so žiadosťou o pomoc nešťastná a zúfalá matka, ktorá ho prosí aby sa pokúsil vyriešiť (ževraj) samovraždu jej osemnásťročnej tehotnej dcéry.

Dársky a Eggenberger sa spoločne púšťajú do práce. Zisťujú, že záhadná smrť obesenej Natálie je popretkávaná mnohými pochybnosťami, nejasnosťami a otázkou, či to naozaj bola "obyčajná" samovražda.

Vyšetrovanie zavedie spisovateľa a detektíva ku komunite mladých blackmetalistov, z ktorých budú mať v hlave zmätok nielen oni ale aj vy (vďaka ich krkolomným prezývkam) :)
Partia ľudí, ktorá naoko drží pohromade, nás presvedčí o tom, že nie všetko je vždy také ako sa zdá na prvý pohľad. Postupne začnú na povrch vychádzať rôzne prehrešky, klamstvá, či tajomstvá, o ktorých nemal nik vedieť.
Kto by mal motív Natáliu zavraždiť?
Zistenie vás prekvapí. Alebo ani nie?

Kniha bola výborná, o čom svedčí aj fakt, že som ju mala za deň prečítanú. Zaujímavý príbeh, pre mňa síce úplne neznáme prostredie blackmetalovej hudby, výborná "chémia" medzi Dárskym a Eggenbergerom, ich trefné a vtipné rozhovory, to všetko spravilo z knihy výborný čitateľský zážitok.
Aj preto som si tento detektívny román naozaj užila od prvej strany po poslednú.
Veľmi som si obľúbila Dana, vyzerá to byť celkom sympoš :D

Ak máte radi detektívky, knihy slovenských spisovateľov a chuť prečítať si dobrú knihu... Deti zatratenia sa vám budú páčiť:)
Čítať viac

„Svet je plný magických vecí, ktoré trpezlivo čakajú, kým budeme vnímavejší.“

Iba desať dní - Michaela Brnková, 2022
Iba desať dní
Michaela Brnková