IVINKAAA BOOKSLAND

7

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Všetko recenzie dostupné na mojom instagramovom profile @ivinkaaa.booksland alebo blogu: https://ivinkaaa-booksland1.webnode.sk/

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Všetko recenzie dostupné na mojom instagramovom profile @ivinkaaa.booksland alebo blogu: https://ivinkaaa-booksland1.webnode.sk/

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
Zobraziť viac

Moje aktivity

7
7

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

25.06.2022 18:22

Prvá novelovka zo série After Hours je rýchlo jednohubkou na skrátenie dlhých večerov. Obálka sľubuje vášeň, čo aj dostanete. S anotáciou ma navnadili na horúci príbeh, aké od Elle Kennedy poznáme. Avšak, nie je to úplne pravé orechové. Pekne postupne. 

Kniha je ozaj tenučká, autorkin štýl je vždy skvelý a číta sa na posedenie. Hrdinka Skyler je študentka psychológie a rozhodne sa vystúpiť z komfortnej zóny, keď chce zažiť jednorázovú noc s neznámym mužom - Gageom. Už od prvého momentu je medzi nimi silná chémia, až tak trochu zvieracia a dominantná. Na malý moment to na mňa pôsobilo tak Greyovsky. Gage je tajomný, mĺkvy, no vo vnútri mäkký ako cukrová vata.

Neočakávajte nič hlboké, no nie je to ani plytké, taký stred. O sexuálnych scénach hovoriť nemusím, sú také, ako autorka píše. Je tu i niekoľko romantických momentov. Postrádala som nejaké intímnejšie a hlbšie dialógy medzi hrdinami, chýbala mi u nich konverzácia.

Avšak, bavilo ma to viac, ako Jedna noc s ním. Myslím, že je umenie napísať skvelý príbeh na krátkom rozsahu. Je to proste jednohubka, nehľadajte v tom nič viac.

Záverečné hodnotenie
Príjemné priemerné čítanie s fajn námetom a erotikou. Je to rýchle, svižné, vzrušujúce. Skyler a Gage sú sympatické postavy a tiež aj prostredie nočného klubu. Na záver nesmie chýbať trochu drámy s pekným koncom. Odporúčam.

Čítať viac

7
7

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

25.06.2022 18:21

Voľné pokračovanie zo série After Hours sa mi páčilo oveľa viac ako jednotka. Stále ide o krátku erotickú novelu, takže neočakávajte neviem aký špeciálny dej a prepracovanie. No vzhľadom ku dĺžke a literárnemu žánru je to super.

Hlavné postavy Reed a Darcy sú kamoši Gagea a Skyler z jednotky. Užívala som si ich oveľa viac preto, že to začalo trochu haters to lovers.

Reed bol na svoju povesť a minulosť veľké zlatíčko a zbožňovala som ho. Fakt sa veľmi snažil a nevzdával sa.

Darcy som niekedy chcela prefackať a zatriasť ňou, ale my ženy sme, bohužiaľ, niekedy takéto.

Bola medzi nimi obrovská chémia a všetky scény boli typické Kennedyovské, takže si ich užijete. Záverečná dráma bola primeraná k deju, nebola nejaká prehnaná.

Záverečné hodnotenie
Je to ľahké oddychové čítanie, ktoré je vtipné, vzrušujúce a pasuje po náročnej knihe. Je to odľahčujúce, preto neočakávajte nič hlboké. Odporúčam. Som zvedavá na tretiu časť s AJom.

Čítať viac

7
7

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

23.06.2022 15:15

Aká krajina, taká Colleen Hoover. Nie nadarmo ostatní recenzenti prirovnávajú Mišku k svetoznámej spisovateľke, pretože je to oprávnené.

Do knihy som sa púšťala s rešpektom, pretože som citlivka a podobné príbehy sa mi čítajú ťažko. Nebolo tomu inak ani teraz. Autorka napísala znovu niečo iné, ako predtým a predsa jej to sedelo ako riťka na šerbeľ (keď už sama rada spomína tie fekálie, nebudem iná).

,,Nikto nevidí druhým do hlavy. Nestačí dúfať, že si ostatní niečo všimnú alebo vydedukujú z nášho správania.” - str. 76, Alex

Kapitoly sú písané striedavo pohľadom Evky a Živy a sú krátke, takže sa čítajú veľmi ľahko a plynulo napriek závažnej téme. Obe hrdinky sú reálne, s chybami, súcitite s nimi, chcete ich prefackať, ale neurobíte to, pretože takých ľudí máte v okruhu blízkych/priateľov/známych plno. Rozumiete im. Taktiež aj mužským hrdinom a vedľajším postavám.

Keďže nie som úplna cieľovka, pretože nemám deti/nie som tehotná, tak som v niektorých momentoch až také emócie necítila, ako napr. matky/ženy v očakávaní. Nevnímajte to ako kritiku, v žiadnom prípade. Cítila som empatiu, súcitila som s nimi, no možno nie až tak veľmi ako vyššie spomenuté matky-čitateľky.

Niektoré momenty sú fakt neskutočne silné a najmä ten koniec, v ktorom sa objasní prológ. Páčilo sa mi, ako autorka túto tragickú udalosť ozrejmila a rozuzlila. Nasledujúce strany ma rozcítili a chytili za srdiečko. Koniec je realistický na Riesovsky spôsob, ak ste čítali Zadrž dych, tak viete, čo myslím.

,,Nemyslím si, že láska sa delí na ozajstnú a neozajstnú. Láska je láska a má mnoho podôb - medzi priateľmi, kolegami, partnermi, rodičmi a deťmi , medzi človekom a zvieraťom. Všetko je to láska a každá je iná.” - str. 151, Lina

Záverečné hodnotenie
Knihu jednoznačne odporúčam, i keď neviem, či sa v nej nájdu napr. mladé baby bez záväzkov. Napriek tomu je v nej množstvo emócií, silných momentov, lásky, oddanosti, ale aj humoru, ktorý má Miška legendárny a obzvlášť, celého života - nášho, bežného. Je to skvost medzi slovenskou tvorbou.

Za zaslanie knihy na recenziu ďakujem samotnej autorke.
Moje hodnotenie: 5/5

Čítať viac

7
7

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

17.06.2022 04:45

Opäť musím negatívne konštatovať, že mi táto kniha nesadla.

Zaujala ma najmä téma Liptova, pretože tu žijem, poznám a málokto si vyberie túto lokáciu do svojich príbehov. Avšak veľa reálií nesedlo a ja som sa so slovami autorky nevedela stotožniť.

Ja v knihách obvykle nedokážem spozorovať logické chyby a nezrovnalosti, ale tu ich bolo niekoľko, čo ma rušilo pri čítaní. Taktiež veľa gramatických chýb, redundancia slov, ale to sa pri samovydávaní bohužiaľ stáva. Nesedel mi ani humor autorky, až na niektoré vtipné doťahovačky medzi hrdinami, vtedy som sa aj zasmiala.

Hlavné postavy mi nevyhovovali a nenašla som si k nim cestu. To, že sa podľa mňa nesprávali na svoj vek je jedna vec. Ako mi raz @bajadolceautor povedala, existuje množstvo dospelých ľudí, ktorí sa chovajú ako deti. No, Sandra si nedokázala stáť za svojím a menila názory a postoje viac ako Sulík na koaličných radách. A Alex? Za mňa to bol preemotivovaný manipulátor, ktorý Sandre prehnane diktoval život. Vedľajšie postavy boli fajn.

Ako jedna štafetárka predo mnou napísala, mám pocit, ako by sa v tlači stratilo niekoľko strán, pretože dej hneď nabral závratné tempo. Na druhej strane, ako by sme sa za celú knihu nikam s postavami neposunuli. Okrem Sandry, tá prešla premenou.

Záverečné hodnotenie
Dej je zasadený do príjemneho liptovského prostredia a nesie sa jednej vlne až na záverečnú drámu, ktorá sa dá očakávať. Hrdinovia sú mladí, užívajú si život a spoločne zbierajú zážitky na Liptove. Toto nebol môj šálok kávy, ale napr. @jednazenska a @martinad_88 boli spokojné, tak sa možno zapáči aj vám.

Za možnosť zúčastniť sa štafety ďakujem @martinad_88

Čítať viac

7
7

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

14.06.2022 17:03

S Viki ide o moju prvú skúsenosť a som rada, že dopadla takto dobre. Sadol mi štýl autorky, humor, postavy, všetko.

Chválim krásnu jednoduchú obálku, ktorá pasuje k príbehu a vystihuje ho, taktiež i názov.

Hlavná hrdinka Sára mne osobne vyhovovala, bola to obyčajná baba s dokonalosťami i nedokonalosťami a žila klasický stredoškolský život. Ide o postavu, s ktorou sa ľahko stotožníte.

Adam. No, čo vám poviem, popletie hlavu nejednému dievčaťu, lebo bol tajomný, mĺkvy a vysielal rozporuplné signály. Pamätal si maličké detaily, takže sa Sáre nečudujem, že bola z neho paf a zároveň zmätená. Trošičku mi však chýbalo viac situácií s ním, aby moje romantické ja bolo spokojné.

,,Nikdy neprestaň snívať a túžiť po naplnení svojich snov. Avšak nedávaj si príliš vysoké ciele, pretože dlhá cesta k nim by Ťa mohla odradiť. Radšej voľ drobné medzistupienky, ktoré Ťa tam raz určite dovedú.” - str. 19, babka

Timo ako najlepší kamarát bol parádny a k Sáre skvelo pasoval, páčilo sa mi potom aj to malé zamotanie okolo nich a ako to autorka celé vysvetlila. Pre zmenu brat Paťo bol strašná osa v zadku, ale, baby, ak máte staršieho brata, viete ako to je.

Vzťah Sáry a babky bol nádherný a reálny, že vidno, že ho autorka opísala podľa svojich zážitkov či udalostí. Všetky ich úprimné rozhovory a situácie vás chytia za srdiečko.

Záverečné hodnotenie
Zoznam prianí je ďalšou skvelou YA z pera slovenskej autorky. Je autentická, jednoduchá, vtipná, láskavá a tak dobre obyčajná. Pripravte sa ale na nečakaný zato reálny koniec. Určite vám ju odporúčam.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu @venupress
Moje hodnotenie: 4.5/5

Čítať viac

7
7

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

27.05.2022 18:47

Ďakujem autorkám, že mi túto knihu zaslali na recenziu a mohla som si vychutnat krásne dielo.

Ak ma sledujete dlhšie, viete, že ja a tvorba Mišky Zamari je buď-alebo a mala som obrovský rešpekt pred týmto počinom. Som rada, že sa obavy nenaplnili.

Nasleduj ma je plné dôležitých spoločenských myšlienok, ktoré sú našou súčasťou, ale (ne)vedome pred nimi zatvárame oči. Problémy ekológie, vyhladovaní ľudia, plytvanie jedlom - to sú všetko aktuálne témy. Páči sa mi, že sa autorky nesnažili, aby jednotlivec nútil druhých a rozhodol poučovať, akože meniť svet a pod. Zamerali sa skôr na to, že ako jednotlivec podnikám kroky pre dobrý pocit a prispievam tým málom k lepším zajtrajškom.

Lucka, Hriňová a ich mačky, bryndza, ktorá nechutí všetkým mali to správne čaro, ktoré podčiarkovali malebné Slovensko.
Jason ako influencer bol presne ten, akých je málo a potrebovali sme ich viac. Content, ktorý mu autorky vymysleli bol poučný a ukážkový. Toto chýba na scéne.

,,Každý deň sa snažím byť dobrým človekom, a ak pochybím, poučím sa. Netuším, kým som pre svoju krajinu. Viem však, kým som pre seba, aj keď mi to zistenie trvalo večnosť. Snažím sa byť najlepšou verziou samej seba.” - str. 208, Lucia

Duet sa zaoberá odvrátenou tvárou sociálnych sietí, na ktorú treba vždy poukázať, pretože môže viesť k depresiám, mylným domienkam a PPP. Nie všetko na Instagrame, FB, TT je pravdivé a reálne.

Opäť pocestujete niekoľkými krajinami, zaujímavými destináciami a keď si to nemôžete dovoliť, aspoň si to predstavíte.

Opakujem sa už ako papagáj, ale medzi Lucy a Jasonom bolo toľko čarovných okamihov (čaro okamihu a Nový rok na2 sú moje top), že sa budete len rozplývať.

Publikácia je síce beletria pre ženy, ale všetky scény sú vkusné, decentné a navyše náučné, že pokojne by som ju zaradila medzi povinné čítanie na literatúru. Veď trošku by to okorenilo ten Dom v stráni či Na západe nič nové.

Záverečné hodnotenie
Román pre ženy s podstatnými spoločenskými témami, nad ktorými by sme sa mali aspoň zamyslieť a krásnymi myšlienkami zo života. Možno sa nad nimi pozastavíte. Chémia medzi hrdinami je uveriteľná a postupná. Knihu jednoznačne odporúčam. Nechajte sa nasledovať príbehom Lucky a Jasona.

Čítať viac

7
7

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

22.05.2022 17:15

Za zaslanie recenzného výtlačku sa chcem veľmi pekne poďakovať autorke.

Vždy mám určitý rešpekt pred čítaním debutov slovenských autorov na recenziu. Bojím sa, že čo ak mi nesadne a ja budem musieť napísať niečo negatívne a pod. Bála som sa i tentokrát, i keď Maťka ako osoba je skvelá. Som rada, že obavy sa nenaplnili.

Obálka presne vystihuje to, čo nás v príbehu čaká. Dej je od prvých strán pútavý, akčný a tajomný, čo je výborný podklad pre napätie a núti pokračovať v čítaní. Ja som sa nevedela odtrhnúť a zhltla som knihu na jedno posedenie.

Hlavná hrdinka April si naozaj prešla obrovským peklom a autorka popísala nechutné scény veľmi detailne i vierohodne. Miestami sa čítali ťažko, čo je dobré, pretože také situácie majú vyvolať odpor. April je sympatická postava, ktorú si hneď obľúbite. Páčili sa mi jej rituály aj kažodenný boj, s ktorým sa vyrovnávala. Maťka ju opísala uveriteľne.

,,Bude to dobré, April. Jedného dňa sa zobudíš a budeš vďačná. A raz, keď budeš dostatočne silná, si odpustíš. Potom budeš voľná." - str. 63, Cole

Daniel bol od začiatku zlatíčko a k April pristupoval ukážkovo. Páčili sa mi terapeutické sedenia a všetko okolo toho. Medzi obomi bola hneď chémia a napätie, ktoré sa postupne stupňovali.

Vedľajšie postavy Rita, Trey, detektív skvelo dopĺňali dej a pasovali tam. Rita bola úžasná najlepšia priateľka, i keď miestami sa starala o ozaj explicitné detaily a bolo to prehnane otravné.

Romantická linka s trilerom sú vo vyváženej rovine a jedna dopĺňa druhú úplne perfektne. Zápletka vás udržiava v napätí a postupne odhaľuje, o čo v príbehu ide a čo nás ešte čaká. Pohľady sú písané minulosťou aj prítomnosťou.

,,Keď vyjdeš z búrky, nebudeš už tým istým človekom, ktorý do nej vošiel. O tom tá celá búrka je." - str. 282

Záverečné hodnotenie
Romantický trilerový debut určite odporúčam. Štýl autorky je svižný, chytľavý, nepára sa so zbytočnými omáčkami. Vie udržať čitateľa v napätí, vyvolať v ňom znechutenie, ale zároveň opísať chémiu, vzrušenie a erotické scény. Používa aj množstvo krásnych myšlienok, ktoré sú vzhľadom k téme vhodné a balzamom na dušu. Za mňa 5/5 a teším sa, čo nás ešte čaká.

Čítať viac

7
7

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

10.05.2022 17:10

Po búrlivej a erotickej jednotke som sa veľmi tešila na to, čo si pre nás autorka prichystá tentokrát a aké zbrane chce ešte vytasiť, aby zaujala čitateľov.

Dej plynule nadväzuje na koniec prvej časti a opäť sa ponárame do vzťahu Nicole a Daniela. Musím podotknúť, že tu sa autorka viac zamerala na dialógy, pocity, charaktery postáv a nejaký reálny posun ich spoločného života. Oni dvaja spolu konečne komunikovali, užívali si obyčajné romantické krásy aj strasti a veľmi dobre sa o nich čítalo, ako dospeli. Samozrejme nechýbajú ani sexuálne scény, ktorých je menej, no stále sú dostatočne pikantné a také ,,ich".

Nicole už nie je to nevinné zakríknuté dievčatko, ktoré si nechá porúčať a popri Danielovi osobnostne rastie a dospieva. Platí to aj u neho a robia spoločné kompromisy, čo je v ich prípade náramne dôležité.

V Temných hlubinách máme veľa Jasona, čo sa mne osobne páčilo, pretože je to vtipný charakter a bez neho by bola trochu nuda. Dozvedáme sa viac i o Danielovej rodine a jeho minulosti s Katie.

Oceňujem, že som vlastne nevedela, čo od toho očakávať a kam sa tentokrát uberie dej. Zvrat, ktorý si autorka vymyslela nebol očakávaný a pekne zamiešal karty až do posledných strán, kedy som tŕpla, ako dlho to potrvá. Znovu tu máme množstvo surferských a oceánových myšlienok, prirovnaní a Lucka s nimi pracuje naozaj krásne.

Záverečné hodnotenie
Druhý diel Temné hlubiny vás zavedie hlbšie do konania postáv a vzťahu hlavných hrdinov. Znovu sa unesiete na vlnách slnečnej Kalifornie a Danielovho šarmu. Netreba očakávať toľko erotiky ako v jednotke, ale naopak skôr podstatu nažívania dvoch ľudí a štandardnú romantiku, ktorá zahrieva pri srdiečku. Na prichádzajúce letné dni je to skvelá oddychovka. Chcem poukazáť najmä na značný posun autorský posun. Knihu odporúčam, preto 4/5.

Čítať viac

7
7

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

23.04.2022 18:09

Za výtlačok sa chcem poďakovať samotnej autorke, ktorá mi knihu zaslala na zhodnotenie a že mala so mnou strpenie, kým som ju prečítala.

Táto recenzia nebude veľmi pozitívna, avšak pokúsim sa o stručnosť, pretože mi príde zbytočné to rozpitvávať, keď mi debut nesadol.

Páčil sa mi štýl autorky a využívanie našich krásnych slovenských slov a fráz. Situácia s celou a celá bizarnosť okolo toho bola super a je škoda, že nebola rozsiahlejšia, kľudne aj na niekoľko strán, to ma na tom celom bavilo najviac. Tiež všetko okolo láskoholikov a terapií - toto plus cela vytvorili skvelý podklad pre romcom, ktorá sa podľa mňa neudiala, pritom to malo taký filmový charakter.

Skvelo som si užila stranu 299 a to čo po nej nasledovalo, malo to tie správne emócie a dynamiku. Aj v momentoch potom. Keď ste prečítali, alebo budete, tak pochopíte o čom hovorím.
Čo sa týka postáv. Táňa mi absolútne nesadla, pretože som mala pocit, že má maximálne 20 a nie 27. Je to postava buď alebo. Viktor mal potenciál. Niektorí čitatelia chválili Pati - Táninu najlepšiu kamošku. No, podľa mňa sa najlepšia kamarátka takto nespráva. Pre Táňu častokrát nemala pochopenie, skôr ju kritizovala ako usmerňovala. Poznali sa od detstva, vedela, že Táňa je jeden veľký ryšavý zjav plný bizarností a i tak jej všetko vyhadzovala na oči. Mala som depku za ňu.

Čo mne na tejto knihe nepasovalo bolo obrovské množstvo balastu, kedy som musela skákať celé odseky, a to aj zabíjalo dynamiku a správanie postáv. Kniha mohla byť kratšia o 200 strán a neuškodilo by jej to, práve naopak. O to viac ma to mrzí, keď námet bol super.

Záverečné hodnotenie
Mne autorkin debut nesadol, napriek tomu si rada prečítam jej ďalšiu tvorbu. Ak vám nevadia opisy, máte radi slowburn, trápne a bizarné situácie, kocúra ako plnohodnotného spoločníka, tak kniha bude pre vás a choďte do toho. Chválim tiež koniec, ktorý bol pekný a zároveň reálny. Za mňa 2.5/5.

Čítať viac

7
7

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

10.04.2022 11:52

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Mala som chuť na niečo oddychové, vtipné a vzrušujúce a presne to kniha splnila. Whitney patrí medzi moje obľúbené autorky a toto som si náramne užila.
Pri autorke sme zvyknutí, že sa nepára s omáčkami a už od začiatku je jej dej svižný a zaujímavý, takže nemáte nutkanie knižku odložiť. Kapitoly sú pomenované podľa skladieb, ktoré vystihujú danú pasáž.

Hlavnými postavami sú Arizona a Carter, najlepší kamaráti od základnej školy. Friends to lovers je jedným z mojich obľúbených trópov a tieto vzťahové záležitosti milujem. Pohľady sú striedavé z oboch strán v rovnakom pomere a zároveň nás autorka tiahne aj do minulosti, aby ozrejmila minulosť hrdinov.

Arizona je typické dievča, ktoré študuje, brigáduje a hľadá normálny vzťah, nielen ten o sexe. To sa jej vcelku nedarí a so všetkými problémami sa zveruje Carterovi. Sú k sebe otvorení, všetko o sebe vedia a ľudia si myslia, že tvoria pár. Pochopiteľne. Uprednostnia jeden druhého pred potenciálnym partnerom. Carter je miestny playboy, ktorý študuje právo a má vyššie ambície. Samozrejme pochádza z bohatých pomerov, preto sa väčšina deja odohráva v jeho dome na pláži. Aj tak ho nejde nemilovať.

Nevyhnete sa klišé, že všetci vidia, ako sa chcú, len oni dvaja si to neuvedomujú. Náhle však príde zlom. V tomto spočíva aj moje najväčšie negatívum, že teda nie je tu plynulý prechod od priateľstva k láske, len náhle v jednej situácií sa Arizona a Carter vidia v inom svetle.
Keďže som čítala eknihu, tak sa mi zle značili obľúbené hlášky, výroky a myšlienky. Carterov list tesne pred koncom si však užijete.

Kniha má ten správny vysokoškolský nádych plný užívania, zábavy, alkoholu, priateľstva, lásky, vášne a bezstarosti. Je to oddychovka na zasmiatie a vzrušenie. Ak poznáte Whitney, viete, že také scény jej idú skvelo. Prvýkrát som sa stretla s jej hrdinom, ktorý nemá trautimazujúcu minulosť a nie je to ani arogantný magor, ktorý je poznačený v prítomnosti, ako to býva zvykom.

Záverečné hodnotenie
Ak chcete niečo ľahké, svižné a plné romantiky, tak toto je správna voľba. Autorkin štýl je chytľavý, nenudíte sa pri nej a prinesie vám presne to, čo aj očakávate. Postavy aj prostredie sú sympatické, vidíte oba pohľady a ste pri vývoji prirodzeného vzťahu, kedy sa dvaja skutočne poznajú. Čo by som vytkla je ten náhly prechod od priateľstva k láske, ale zvyšok to vynahrádza. Bolo to presne to, čo som v danej chvíli potrebovala. Je to gýč, klišé, slaďárna, romantické jednorožce, ale aj tak to všetky milujeme a odporúčam na celoročné čítanie.

Čítať viac

„Keď človek niekoho miluje, vzniká mnoho nových strachov, o akých predtým nemal ani tušenia. “

Čas žitia a čas umierania - Erich Maria Remarque
Čas žitia a čas umierania
Erich Maria Remarque