IVINKAAA BOOKSLAND

9

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Všetky recenzie dostupné na mojom instagramovom profile @ivinkaaa.booksland alebo blogu: https://ivinkaaa-booksland1.webnode.sk/

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Všetky recenzie dostupné na mojom instagramovom profile @ivinkaaa.booksland alebo blogu: https://ivinkaaa-booksland1.webnode.sk/

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2021
Môj názor pomáha
2020
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

9
9

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

28.05.2023 09:58

Za zaslanie knihy na recenziu veľmi krásne ďakujem vydavateľstvu Venupress.

Kniha je písaná oboma pohľadmi hlavných hrdinov, čo vždy oceňujem. Striedajú sa nám tu i úryvky z minulosti, ktoré posúvajú dej dopredu a objasňujú predovšetkým Elliotov charakter. I to sa mi páčilo.

Hlavná hrdinka Louisa mi vyhovovala. Bola zásadová, pracovitá, prostoreká a úprimná. Elliot bol úžasný. Jeho paranoja sa mi pozdávala, bola namieste, vzhľadom k minulosti a udalostiam, ktoré sa týkali TEJ búrky. Oceňovala som jeho zásadovosť a starostlivosť. Musím však priznať, že mi trochu chýbali nejaké strany, kedy mala gradovať ich iskra. A potom do toho vhupli až príliš rýchlo. Každopádne, dialógy boli trefné, vtipné a správy, ktoré si vymieňali mali iskru.

,,Búrky zvyčajne netrvajú dlho. Sú krátke, no intenzívne a zanechávajú po sebe škodu." - str. 223, Elliot

Ak sa raz autorka rozhodne pokračovať, určite by som si rada prečítala čo to o Ave a pokojne v spojení s Woodym. Myslím, že by to bola zaujímavá kombinácia. Vedľajšie postavy boli tiež super a presne dopĺňali Elliotovu osobnosť. Kvitujem prostredie NFL.

Zprvu som nemala poňatia, čo si predstaviť pod samotnou búrkou a čo do nej autorka zaobalí. Ostala som milo prekvapená, celé to spracovala reálne a autentickosť i zaujímavosť tomu pridala postava koučky. Miestami to bolo kruté, ale tak to v skutočnosti býva, možno ešte ďaleko horšie, čo si my už nedokážeme predstaviť.

,,Presne vystihuje tvoju osobnosť. Krásny navonok, čistý a útulný vo vnútri, prakticky vybavený, bez zbytočných výstredností, uzavretý pred svetom, ale srdečne pôsobiaci k tým, ktorých sem vpustíš." - str. 199, Louise

Malým negatívom je, že by som prijala ešte niekoľko strán na začiatku alebo v strede, pri vývoji vzťahu hrdinov. Za to koniec bol podľa mňa dokonalý, pasoval k tomu. Tiež sa mne osobne nepáčilo, že sa trochu riešila politika. Už som sa veľakrát vyjadrovala, že sa mi to do kníh, hudby a pod. oblastí nehodí a je jedno či s tým názorom súhlasím, alebo nie.

Záverečné hodnotenie
Debutový erotický román hodnotím fakt veľmi dobre a milo prekvapil aj zaujal. Autorkin štýl je príjemný, používa pekné myšlienky, dialógy sú prirodzené, prostredie zaujímavé. Autorke držím ďalej palce a určite odporúčam, ak sa vám páčilo Turbulance či Odvrátená tvár lásky, i keď tu mužský hrdina má nejaké "issues" z minulosti, no nespráva sa kvôli nim ako sexy arogantný debil. 4/5.

Čítať viac

Búrka - Iveta Klemanová, 2023
Búrka
  • Iveta Klemanová
4,2
14,20 €

9
9

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

17.05.2023 16:41

Nemusím ani spomínať prenádhernú obálku, ktorá komplexne zapadá do edície Z(et) a dodáva knihe ešte viac na jedinečnosti. Kapitoly sú písané striedavým pohľadom Eszter a Anthonyho. Vraciame sa vďaka nim i do minulosti, zároveň sa prelíname do prítomnosti a nepôsobí to chaoticky.

Eszter je svojská, originálna a nebojácna postava. Vystačí si s málom, pre iných by sa rozdala a je plná dobra i lásky. Anthony je samozrejme od počiatku tajomný. Oplýva však i šarmom, galantnosťou a láskavosťou, najmä, keď sa postupne dozvedáme pravdu. Dialógy medzi hrdinami sú iskrivé, vtipné, hravé.

Všetky vedľajšie postavy ako Gábor, Atti či Sanvi perfektne dopĺňajú dej svojimi výraznými povahovými črtami. Prostredie Budapešte, vešteckých kariet, sveta klenotníctva iba podtrhujú originálnosť príbehu. Nič podobné som predtým nečítala, sú to pre mňa neobjavené témy.

Vidieť, že si autorka dala záležať a dielu vnukla autentickú a skutočnú dušu. Opisov nie je príliš, pasujú akurát a vytvárajú dojem, ako by ste priamo boli na mieste, viete si všetko vizualizovať.

Záverečné hodnotenie
Tento príbeh je magický, éterický, jedinečný s melancholickým nádychom, ktorý vo vás bude doznievať ešte po dočítaní. Je to neokukané, iné, načŕta i tému bezdomovectva, nie však nútené. Zamilovala som sa od prvých strán a snáď aj vy. Jednoznačne odporúčam.

Čítať viac

9
9

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

22.03.2023 18:48

Za možnosť prečítať si knihu pred vydaním ďakujem vydavateľstvu Pandora.

Na Rhysa a Bridget som sa náramne tešila. Už keď sa v jednotke objavil, tak som sa modlila, aby nás autorka poctila touto kombináciou.

Povedala by som, že táto kniha bola takou novodobou rozprávkou pre dospelých a náramne som si ju užila. Bridget mi bola sympatická od samého začiatku. Inteligentná, rozvážna, nebojácna, úprimná a žila si bezstarostný život s kráľovskym titulom. Autorka ppäť využila tróp od nenávisti k láske a tiež i prvok zakázanej lásky. Geniálne.

Zadumčivý, autoritatívny, drsný a mĺkvy Rhys. To tiež nejde nemilovať. Páčilo sa mi, ako bola postupne a pomaly a postupne vykreslená ich spoločná cesta. Štyri dlhé roky. Čo je zároveň výborné. Celé to bolo uveriteľné, správne načasované, postupné, zbližovanie aktérov - skvelé.

Boli momenty, kedy mi prišlo, že sa to ťahá, ale oni dvaja to potrebovali. Kompletne zápletka okolo koruny, abdikácie, kráľovských povinností, intríg. Nevedela som sa odtrhnúť. Podarilo sa mi odhaliť Rhysovu minulosť, čo sa myslím podarí i ostatným, no ohľadom ostatných postáv som ostala šokovaná. V tomto prípade moje tipy nevyšli. Myslím, že bolo hodnoverne spracované i prostredie koruny, povinností, zákonov a prístupu.

Záverečné hodnotenie
Romanticko-erotická moderná rozprávka so skvelou chémiou medzi postavami, doťahovaním, zbližovaním a tými scénami. Teda, až na jednu - @vykecavaka to taktiež popísala vo svojej recenzii na Instagrame. Autorkin štýl mi sedí, miestami som opäť prekrúcala očami nad prekladom, ale komplexne hodnotím výborne. Knihu určite odporúčam, číta sa ľahko, rýchlo, nechce vás pustiť. Teším sa na ďalšie pokračovania. 4.5/5.

Čítať viac

9
9

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

19.03.2023 18:26

Aj ja spadám do kategórie, ktorá sa nechala na túto sériu zlákať obrovským ošiaľom na TikToku, pokračujúc bookstagramom. Úplne rozumiem, prečo autorka pobláznila čitateľov.

Kapitoly sú písané striedavo pohľadom Avy a aj Alexa, čo je vždy skvelá voľba. Ja osobne miluje mužské pohľady. Autorkin štýl je chytľavý, ľahký, dobre čitateľný, aj keď od samého počiatku viete, čo môžete očakávať.

Hrdinka Ava je chodiace slniečko. Svet vníma pozitívne, dobre, naivne - to je zároveň jej negatívum. Je však veselá, otvorená, hravá, v každom vidí všetko dobré. Páčila sa mi jej postupná premena, k čomu dopomohol Alex i množstvo udalostí. Má okolo seba úprimné a milujúce priateľky.

Alex moje sympatie nemá. Za mňa je náramne toxický, namyslený a má despotické sklony. Tak pôsobil na mňa. S Avou však mali veľkú chémiu, autorka medzi nimi budovala napätie. A tróp hate to love, ako haló, to má vždy grády. Musím uznať, že mal pekné myšlienky.

,,Ja som sa nechcel liečiť. Chcel som horieť. Chcel som krvácať. Chcel som cítiť každý kúsok tej spaľujúcej bolesti." - str. 65, Alex

Jules, Bridget, Stella, John, sú skvelí, k Ave a Alexovi pasujú a neviem sa dočkať ich príbehov. Páčil sa mi i plot twist v prípade Avy.

Prvú polovicu som si neskutočne užívala. Potom sa to však pre mňa stalo zmesou drámy, neuveriteľných a prehnaných vecí a všetkého tak veľa. Taktiež, preklad mi moc nevyhovoval. Slovo vták bolo použité toľkokrát, že som bola už znechutená. Kde sa stratil starý dobrý penis? Viete, ako to myslím. Autorka tiež používala množstvo značiek a mala som pocit, že niekedy čítam product placement.

Záverečné hodnotenie
Kniha upúta od samého začiatku, Ana sa hrá so slovami, buduje napätie medzi postavami. Erotické scény sú napísané veľmi dobre, i keď potom ich bolo na mňa príliš. Vedľajšie postavy sú sympatické, hrdinov posúvajú dopredu. Celé je to náramne chytľavé. Mám však voči tomu i niekoľko výhrad, ktoré som spomenula vyššie. Komplexne však hodnotím skutočne dobre a teším sa na ďalšie diely. 4/5.

Čítať viac

9
9

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

13.02.2023 15:31

Knihu som priveľmi dlho odkladala a je to škoda, pretože ide o krásny príbeh. Nehovoriac o nádhernej obálke, predovšetkým ma zlanárila tá.

Prvý diel zo série je krásnou slowburn romance s množstvom tajomstiev, ktorá hrdinka Sage ukrýva. Vysoká škola, z priateľstva k láske, trauma z minulosti, to sú všetko budovateľné a obľúbené trópy v new adult.

Sage mi miestami liezla na nervy, na druhej strane som mala pochopenie po tom všetkom, čo sa jej stalo. Páči sa mi, že vykročila z komfortnej zóny, prekonala sa a urobila veľký krok. Plynutím deja sa nám otvárala, tvorila si cestičku k April či Lucovy. Mala zaujímavé hobby a zdroj príjmu - tvorba jedinečných šperkov.

Luca je knihomoľ tým správným spôsobom a má obrovské srdce. Autorka ho zakomponovala do role knihovníka, čo nebýva štandardné pri mužoch. Autentický popísala niekoho, kto má rád knihy. Navyše, jeho instagramový profil ozaj existuje. Lucgib96 - ak by ste chceli hľadať. To dodáva tomu celému takú reálnu rovinu.

Vedľajšie postavy sú sympatické a podporujú svojich kamarátov. Vzťah Sage a Lucu je beh na dlhú trať, no pekne zahrieva srdiečko, takže sa to oplatí. Ku koncu máme niekoľko horúcich strán, kým nepríde poriadna facka. Takéto konce by som zakázala. Našťastie, ak máte k dispozícií druhý diel, môžete ísť hneď do toho.

Záverečné hodnotenie
Kniha sa miestami točí okolo toho istého, čo sme zo strany Sage počuli, no keďže prechádza nejakým mentálnym a psychickým uzdravením, dá sa to očakávať. S Lucom majú skvelé chémiu, až tak sa medzi nimi veľa nedeje a predsa áno. Autorka má príjemný štýl, horúce scény vie popísať decentne, ale aj detailne. Som zvedavá, čo nás čaká v pokračovaní a toto určite odporúčam. 4.5/5.

Čítať viac

9
9

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

21.01.2023 19:49

Za zaslanie recenzného výtlačku ďakujem samotnej autorke.

Keď autorka pridala príspevok, že hľadá recenzentov na svoje dielo, neváhala som. Snažím sa dostať i do vôd fantasy a osvojiť si tento žáner.

Obálka je nádherná, originálna a vlastne všetky zo série ju takú majú. Mohla by som sa na ňu dívať stále. Čo sa týka samotného deja, už taká nadšená nie som.

Kniha je písana er formou. Doteraz nemám poňatia o čom bola. Máme hlavnú hrdinku Delailu, o ktorej tiež nič dokopy nevieme, ale sme v jej hlave toľko a stále, že ma iritovala. Na začiatku sa nám vyskytuje i jej najlepší priateľ Samuel. Na to že majú taký vzťah a tajne sa milujú, tak ona nevie absolútne nič o jeho súkromnom i pracovnom živote. To by som najlepším priateľstvom nenazvala.

Celý čas sme v myšlienkových pochodoch hrdinky, jej vnútorných monológoch, nič sa nedeje, dej stagnuje, iba opisy. Píše sa všetko a podľa mňa v podstate o ničom. Spoznávame i niekoľko ďalších postáv, napokon tajomného v kapucni. Príbeh je dynamický iba posledných desať strán, keď máme viac pána záhadného a vedú s Delailou dialóg.

Miestami som bola zmätená, kam bol dej zasadený. Najskôr to pôsobilo miestne, následne som male zase pocit, že sme kdesi v zahraničí. Nemala som ucelený pojem. Nehovoriac o tom, že má ísť o fantasy žáner, ktorý som tu vôbec nepostrehla. Neznámy muž a jeho objavovanie malo na mňa spirituálny až trilerový efekt, nič na spôsob fantasy. Najviac mi prekážalo to nespočetné množstvo zvolávacích viet s výkričníkom, aj sedem po sebe. Hromadilo to vo mne agresívnu energiu a hecovalo ma. Neviem to opísať.

Záverečné hodnotenie
Knihu neodporúčam. 228 strán, postavy sa nikam neposunuli, nič sa neudialo, všetko stagnovalo. Napriek tomu má toto dielo len množstvo kladných ohlasov a môj negatívny je jediným výkrikom. Je to už len na vás. Autorke však nemožno odoprieť svojský štýl, používanie nezvyčajných slov, skladbu viet, atď.

Čítať viac

9
9

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

15.01.2023 17:33

Za možnosť prečítať si recenzný výtlačok ďakujem samotnej autorke.

Farebná ilustrovaná obálka je veľkým lákadlom, no schováva sa za ňou omnoho viac.

Simona sa asi vyžíva v komplikovaných postavách s množstvom chýb a tobôž zamotanými životmi. Tentokrát mapuje osudy troch rodín. Sú písané er pohľadom, takže máme možnosť nahliadnuť do niekoľkých hláv.

,,Vieš, ako sa hovorí. Ak sa chceš pohnúť, pohni sama sebou. Predstava o budúcnosti, je obrazom teba samej a o tom, čo považuješ za dôležité." - str. 338, Eva

Každá rodina má svoje problémy, aj tá ktorá sa tvári navonok dokonalo, tak za dverami ukrýva ťarchy či starosti. Lena a Viktor to už od začiatku vzťahu nemali ľahké a ťahá sa to s nimi naďalej. Egocentrická, sebestredná, pokrytecká Lena so záľubou v alkohole len každého viní, buzeruje, kritizuje, ale na vlastnom prahu si neuprace, a to doslovne. Na druhej strane nekonfliktný a pokojný Viktor by sa pre ňu a ich syna rozdal. Tiež však už stráca trpezlivosť. Páčilo sa mi, aký vývin nastal v jeho charaktere.

Oproti býva skromná a tichá Nina v pozícií submisívnej manželky a matky. Jej polovičkou je arogantný klamár Roman, ktorý sa stará len o seba. Podobne ako Lena, aj on svojej žene vyhadzuje na oči chyby, kritizuje, ponižuje až to zachádza ďalej. Nina tiež potrebovala veľa času na to, aby si uvedomila svoju hodnotu a silu.

Napokon Evka s Martinom. Na prvý pohľad úprimne milujúci sa pár, majú všetko po čom túžia, rozumejú si, každý problém odkomunikujú. Predsa im čosi chýba. Autorka poukázala na to, že konverzácia vo vzťahu/manželstve je náramne dôležitá a oboch posúva ďalej. Zároveň nesmie chýbať pochopenie.

,,Život je hazardný hráč. Do cesty nám kladie prekážky, ale najväčšou prekážkou v ňom je niekedy najbližší človek." - str. 335, Eva

Všetky postavy som si obľúbila, pochopiteľne okrem Leny a Romana. Aj Nina mi niekedy dokázala stúpiť na kábliky trpezlivosti a chcela som ju prefackať, aby otvorila oči. Pevne verím, že sa kniha dostane k osobám, kedy si dobrá žena nájde despotu/hlupáka/klamára a zase dobrý muž nejakú harpyu/alkoholičku. Viete, čo myslím.

Záverečné hodnotenie
Simona ma skrátka baví. Píše ľahko, nepoužíva zbytočné opisy a predsa vie zaujať. Je to jej štýl. Ukazuje, že je schopná napísať dej s láskou, porozumením, romantikou na druhej strane surovo a nekompromisne, v priebehu pár riadkov. Pracuje s charaktermi, ktoré sa potrebujú objaviť, posunúť a ak budú silní, tak sa im podarí to, čo si žiadajú. Naopak, zaslúžia si, čo im patrí. Napriek ťažkej téme sa to číta náramne jednoducho, rýchlo a nebudete sa vedieť odtrhnúť. Odporúčam, 4/5.

Čítať viac

9
9

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

07.01.2023 10:53

Za možnosť prečítať si obe knižočky v jednom vydaní ďakujem samotnej autorke.

Simonin štýl je ľahký, dobrý a rýchlo čitateľný napriek náročným témam, ktoré spracováva. To je za mňa obrovské plus. V kombinácií s vhodným zalomením a veľkosťou textu, to išlo ako po masle.

V prvej polovici Vzala si mi všetko sa sústredíme predovšetkým na matku Renátu a jej dcéru Johanku. Musela som v sebe potláčať veľa zaprenia, aby som knihu nehodila o stenu, pretože takýto charakter... Renáta bola skrátka zlá, sebestredná a egoistická. Z mladíckej chyby vinila malé dieťa. O čo horšie bolo, že si i uvedomovala, ako sa správa, sľúbila si, že sa polepší, no naďalej pokračovala v ubližovaní malej dcéri. Všetci boli na vine, len ona bola tá bezchybná.

Na druhej strane jej kamarátka Miška by sa pre svoju Veroniku kompletne rozdala. Bola starostlivá, láskavá, skromná. Autorka poukázala na dve rozlíšne osobnosti vo výchove. Počas deja plynulo niekoľko rokov, dlhší časový úsek, postavy sa vyvíjali. Aspoň niektoré.
Prečítate množstvo emotívnych momentov a bude vám len stískať srdce nad tým, ako sa niektorí rodičia správajú. Lebo toto je realita kažodennosti za dverami domácností.

Pokračovanie Dala si mi všetko naväzuje na prvý diel, no s časovým odstupom. Máme tu tentokrát pohľad dospelej Johanky a jej životných strastí. Detstvo ju viditeľne poznačilo, čím niektoré veci vidí skepticky. Opäť je protikladom najlepšia kamarátka Veronika. Autorka znovu poukázala na kontrast.

Johanka otehotnie a narodí sa jej malá Viktória. Zase máme spracovanú ťažkú tému, a to dieťa s postihnutím. Napriek všetkému sa Johana usiluje, ale dcéra jej to neuľahčuje. Pri dvojke bolo cítiť, že nie som matkou, a tak som nemala pochopenie pre niektoré situácie a v spojení s mojou netrpezlivosťou, išlo o vražednú kombináciu. Nič to však nemení na tom, že to Simona zvládla skvele. Písala o tom, pred čím mnoho z nás zatvára oči. Upriamila pozornosť na predsudky, ktoré sú našou nemilou súčasťou. Koniec ma veľmi prekvapil, lebo bol plný odpúšťaní, potlačení egozimu a hnevu. Postavy našli svoj vytúžený pokoj.

Záverečné hodnotenie
Náramne realisitcký príbeh, ktorý stojí za prečítanie. Simonin štýl sa číta fakt dobre, čiže nebudete chcieť pustiť knihu z rúk. Od autorky by som si do budúcna rada prečítala aj nejakú prostú romantiku, pretože by jej to určite pasovalo. Obe knihy v tomto vydaní vám odporúčam. 4/5.

Čítať viac

9
9

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

02.01.2023 17:37

Za možnosť prečítať si knihu na recenziu ďakujem vydavateľstvu Marenčin.

Na knihe ma najskôr zaujala úžasná obálka a po prečítaní krásne dotvára príbeh. Dostala som niečo úplne iné, ako som očakávala. Autorka ma prekvapila.

Pohľady sú písané striedavo (treťou osobou), a to hrdinkou Júliou a kapitánom Pešekom. Prostredie psychiatrie a doktorky Júlie bolo spracované hodnoverne a kvalitne. Autorka si dala záležať.

Júlia je racionálna, pokojná, vyrovnaná a drží si odstup. Svoj pracovný život aplikuje do toho súkromného, čo je za mňa problém. Prišla mi až príliš pasívna a nevedela čeliť osobným problémom. Niekedy si treba i dupnúť a ukázať silu, pretože pokojný prístup využiju asertívní ľudia na osobný útok. Kapitán Pešek je typický mĺkvy vyšetrovateľ. Pracuje s faktami a iróniou. Pod tvrdým povrchom sa ukrýva citlivý muž. S Júliou sa pekne dopĺňali a mali toho veľa spoločného.

Autorka spracovala donedávna aktuálne tému pandémie. Mňa osobne to rušilo, no mám na vec svojský pohľad. Rozumiem, že iní ľudia to vnímajú odlišne, a tak im to nemusí prekážať. Na druhej strane bolo ukázané, ako sa ľudia reálne správali a stále správajú. Celé to pôsobí autenticky. Nedokážem opísať, čo ma na celom príbehu silno držalo, nedokázalo pustiť a len som čítala a čítala.

Záverečné hodnotenie
Kniha je plná tajomstiev, klamstiev, zášti, strate ľudkosti a kope ilúzií. Všetky postavy sú realistické s nedokonalosťami, ktoré nás bežne rozčuľujú. Dej odzrkadľuje posledné roky každodennosti, s ktorou sme sa stretávali. Je to celé iné, neobyčajné, s otvoreným koncom a prípravou na ďalšie alternatívy. Evka zakomponovala i veľa pekných myšlienok a bolo zaujímavé sa na niektoré udalosti dívať "doktorským" pohľadom. Ak očakávate romantiku, nepochodíte, skôr očakávajte šmrnc trileru. Určite odporúčam. 4/5.

Čítať viac

9
9

IVINKAAA BOOKSLAND napísala recenziu

26.12.2022 10:10

To, že séria Off-Campus je moja najtop snáď ani hovoriť nemusím, všetkých s tým terorizujem. Z časti je to pre mňa nostalgické. Sériu som čítala ešte dávno predtým ako začali slovenské preklady a tie české sú tak geniálne, že som si ho dala opäť v tomto jazyku. Ja sa usilujem byť aj objektívna, ale v tomto prípade to nedokážem, ide až o moc veľkú srdcovú záležitosť.

Elle to skrátka vie. Jej dialógy, prirovnania, ako vymyslela chalanov, ich vzťahy, doťahovanie, je to úžasné. Ak ste si mysleli, že Winstonom či Pablom Vajcobarom (séria BriarU) to skončilo, ste na omyle! Tentokrát prišiel na scénu Alexander. Každý na neho nadáva, ale naďalej medzi pármi koluje a podporujú ich v tom aj dievčatá.

Postupne dostávame príbehy párov a ako navráva i anotácia, tak sa môžete tešiť na tajnú a netradičnú svadbu. Prehupnete do zásnub, ktoré sú z počiatku aj drsné a celkom ma i mrzelo, čo Elle vytvorila. Nasleduje šibnutá svadobná cesta plná trapasov a úskalí a napokon sa kruh uzavrie tehotenstvom. Chalanov s priateľkami máme naservírovaných tak, ako si ich pamätáme. Neostávajú nič dlžné svojej povesti. Humorné dialógy, doťahovačky, vzrušujúce sexuálne scény. Aspoň malé ochutnávky z jednotlivých príbehov, ako sme ich zažili.

Záverečné hodnotenie
Možno vás počas čítania chytí rovnaká nostalgia, ako mňa. Je to krásna spomienka a odkaz na celú jazdu, ktorú sme si s nimi užili. Elle to krásne zakončila a zároveň nič nebolo len ružové a dokonalé ako Winston. Ukázala, že i v raji majú hviezdičky problémy a musia sa s nimi potýkať. Skvelé, vtipné, romantické, vzrušujúce, trafené. Dokonalá bodka na záver. Odporúčam. 5/5.

Čítať viac

„Celkom názorne som zistil, akú moc predstavuje pevná viera a aké jednoduché je vyvolať ju. Stačí, aby si ty vedel o niečo viac ako tí, čo majú veriť. Potom je ľahké robiť zázraky.“

Alamut - Vladimir Bartol, 2004
Alamut
Vladimir Bartol