Michaela Linková

8

Moje srdcovky

Moje odznaky

Magický návrat
Môj názor pomáha
2022
Pravý knihonaut
Člen Čitateľského klubu
Študent mágie
Obyvateľ Stredozeme
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

8
8

Michaela Linková napísala recenziu

22.11.2023 04:46

Ak knihu, ktorú začnete čítať počas dňa a nejdete spať, pokým sa nedostanete až na koniec, viete, že čítate niečo, čo vo vás zanechá silný dojem.

Pri čítaní Bajinej novinky Ten ľavý, som sa tak často pousmiala, usmiala, zasmiala, že som si na konci poslednej strany povedala, že tak príjemný a hlavne milý príbeh, plný citu som už dávno nečítala.

Príbeh hlavnej hrdinky Valentíny, ktorý vám na začiatku môže pripadať "jednoduchý" v sebe skrýva omnoho viac.
Nielen lásku, priateľstvo a humor, či úsmevné situácie, ale aj tajomstvo, ktoré vypláva na povrch vtedy keď to nečaká nielen samotná Valentína, ale ani vy.
Okrem toho si pre ňu osud pripraví prekvapenie, ktoré jej život zmení od základov a vy budete spolu s ňou dúfať, že všetko dobre dopadne.

Táto romantická knižná jednohubka je ako stvorená pre čitateľský podvečer, kedy chcete úplne vypnúť, nemyslieť na nič negatívne, a hlavne, máte chuť si užiť príjemnú chvíľu s knihou, ktorá vás zahreje pri srdiečku :)

Čítať viac

8
8

Michaela Linková napísala recenziu

20.11.2023 05:17

Najnovšia, v poradí šiesta "šloserovka", kniha Profesori zločinu čitateľov opäť zavedie do prostredia policajného zboru pod vedením Jula Tvrdého.
Ten sa aj tentokrát musí popri riešení kriminálnych prípadov vysporiadať s nespravodlivosťou, ktorá sa voči nemu pácha zo strany vysokopostavených funkcionárov.

Aj pri čítaní tejto knihy si milovníci krimi prídu na svoje.
Daňové podvody, korupcia, vyšetrovanie niekoľko rokov starej vraždy zapadnutej prachom či nekalé praktiky ľudí spojených s mafiou, ktoré sú na dennom poriadku.

Autor nám v príbehu opäť odkrýva aj temnú stránku boja za spravodlivosť, ktorý majú zamestnanci policajného a kriminálneho odvetvia v náplni práce.
Zákulisie polície, vyšetrovania, spôsoby objasňovania prípadov, to všetko je aj v tejto knihe perfektne vykreslené a opísané.

Šiesty knižný diel zo série "Páchateľ neznámy" je takisto skvelým čítaním, vďaka ktorému pochopíte, že ani na Slovensku nieje všetko tak, ako by sa mohlo zdať. Hlavne v tých politicko - policajných kruhoch, ktoré sú, nanešťastie, doteraz na niektorých miestach poprepletané s príslušníkmi mafiánskeho podsvetia.

Som zvedavá aký ďalší osud bude čakať Jula Tvrdého, ktorý neúnavne pracuje na tom, aby bol nielen policajný zbor lepším a hlavne spravodlivejším miestom.
V tomto príbehu si toho tiež prežil dosť.

Čítať viac

8
8

Michaela Linková napísala recenziu

19.11.2023 16:37

Túto knihu som prečítala v priebehu jedného dňa :)
Nepatrím síce medzi odborníkov na IT, ani nehrám počítačové hry (nepoznala som ich názvy spomenuté v knihe), nevyznám sa v počítačoch, nemám počítač :D
No aj napriek tomu sa mi celý príbeh Ester a Šimona naozaj veľmi páčil.
A teda, príbeh, to bol rôznorodý a zároveň celistvý.
Na jednej strane úplne jednoduchý, na druhej strane komplikovaný.
Milý, hravý, aj vážny a smutný.

Ester(a) je ítečkárka, ktorá má mať v práci na starosť mladého praktikanta, maturanta Šimona. Zo začiatku si síce nesadnú, ale postupom času sa spoznávajú a vzniká medzi nimi akési puto, ktoré nakoniec prerastie do vzájomnej náklonnosti.
Môže však medzi nimi byť aj niečo viac?
Tým, že je Ester od Šimona staršia, bojí sa reakcie okolia.
No Šimon si "ide svoje" a kašle na to, čo si druhí myslia.

Obaja si v živote prechádzajú svojimi vlastnými problémami, sklamaniami, aj rodinnými "drámami".
Obaja sa snažia vysporiadať so svojimi problémami a starosťami.

V knihe sa toho deje naozaj veľa a čakalo na mňa zopár zvratov, ktoré ma prekvapili a tým pádom ma príbeh bavil ešte viac.
Ak hľadáte knihu, ktorá v sebe skrýva nielen silu bojovať a odvahu postaviť sa svetu, ale aj kúsok smútku, strachu z budúcnosti, a zároveň nádeje, že všetko bude fajn, keď máte pri sebe niekoho o koho sa môžete oprieť, Konfigurácia nás dvoch je pre vás! :)

Čítať viac

8
8

Michaela Linková napísala recenziu

01.11.2023 12:28

Toto je kniha, pri ktorej som si zo začiatku nevedela utvoriť názor, či sa mi to vlastne bude páčiť alebo nie.
Postupne som sa pri čítaní posúvala ďalej a ďalej, až som sa nakoniec dostala k poslednej kapitole a povedala som si, že to bolo naozaj veľmi dobré čítanie.

Príbeh Hate Maxwellovej, ktorá má štyroch starších bratov, tyranského otca, nepozná svoju matku a jej vášňou je box, si ma získal. Každou prečítanou kapitolou sa mi kniha páčila viac. A aj keď nepatrím k milovníkom boxu, ktorý sa v knihe vyskytoval, jeho opisy sa mi naozaj páčili a prišli mi veľmi zaujímavé a bolo to pre mňa niečo nové.

Stránku za stránkou som postupne odhaľovala príbeh hlavnej postavy, jej dôvody prečo sa správa tak alebo inak.
Hate patrí k naozaj silným ženským hrdinkám, ktoré si vo svojom živote prechádzajú ubližovaním, drámou, túžbou nielen po porozumení, ale aj po láske.

Zaujímavý, neokukaný príbeh z pera slovenskej autorky vás presvedčí o tom, že život sa s vami môže naozaj "pohrať" a nie vždy má pre vás nachystané iba pozitívne zážitky a skúsenosti.

Knižná prvotina sa @claudia.p.torkan naozaj podarila :)

P.S.: Chcem Riley za kamošku :)

Čítať viac

8
8

Michaela Linková napísala recenziu

22.10.2023 17:18

Niekedy si treba na lásku počkať, dať jej čas, nájsť ju medzi riadkami...
Ale čo ak ani láska nestačí na to aby sa boľavé srdce a duša zahojili?

Krásny príbeh plný priateľstva, citu, oddanosti a vášne (nielen k tancu a hudbe).
Príbeh o hľadaní šťastia, prekonávaní traumy z minulosti, sile postaviť sa životným úskaliam a tragédiám, nájdení spriaznenej duše a o opätovaní lásky.

Pri tejto knihe som plakala. Autorka napísala opäť úžasné knižné dielo. Prinúti vás zamyslieť sa nad tým, že v živote môžeme prísť o blízkeho človeka v priebehu okamihu a že je len na nás ako sa s bolesťou vysporiadame.

Zbožňovala som Ellie od začiatku až do konca. Jej silu, vôľu aj odvahu postaviť sa za seba a svoju lásku k Loganovi, ktorý má osud rovnako poznačený ako Ellie.
Obe hlavné postavy v tejto knihe sú si tak krásne podobné, a predsa odlišné.

Tretí príbeh zo série "MÔJ" od Barborky som mala možnosť prečítať si na wattpade, neskôr ako betareaderka a ani tentokrát, keď som ho čítala v knižnej podobe, ma nesklamal. Zamilovala som si ho ešte viac. A vy si ho po prečítaní zamilujete tiež :)

Čítať viac

8
8

Michaela Linková napísala recenziu

09.08.2023 06:25

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Ja osobne som od Adama zatiaľ čítala iba knihu Nemé hlasy a tá bola úplne perfektná, proste skvelá.
No hoci príbeh Zhoríme vo mne nezanechal až také "wow" pocity, rozhodne vám odporúčam si ho prečítať.

René sa po ôsmych rokoch, ktoré strávil vo väzení, vracia domov. Aj keď si slobodu prvé chvíle užíva, obáva sa stretnutia s otcom, ale aj návratu do "normálneho života".

Vďaka svojmu najlepšiemu kamarátovi Marcelovi sa zamestná ako ochrankár v jeho "bordeli" a očakáva, že život bude odteraz plynúť prakticky bez akýchkoľvek porušovaní zákona, ktoré by ho mohli dostať späť za mreže.
V jeho novej práci mu do oka padne Dany, krásna študentka, ktorá si v nevestinci privyrába na svoje štúdium.

Po čase sa však začne všetko trošku komplikovať. René začne pomáhať Marcelovi s jeho nelegálnymi praktikami, v ktorých figuruje kopec peňazí a záhadné boxy.
Okrem toho sa pomaly, ale isto zamiluje do Dany, ktorá má zas obavy o svoje nezvestné kamarátky.
Medzitým Reného zasiahne strata jeho najbližšej osoby a sám sa zmieta vo svojich negatívnych pocitoch, pochybnostiach a zároveň v nádejách, že nakoniec všetko dobre dopadne a on bude môcť žiť svoj vysnívaný život za hranicami Slovenska.

V príbehu sa prelína Reného prítomnosť s minulosťou, čo vďaka autorovmu štýlu písania dodáva knihe autentičnosť.

Trošku predvídateľný koniec ma napokon naozaj prekvapil, a nedalo by sa povedať, že pozitívne. Teda, hlavne kvôli Renému. No aj o tom je život.
Nespravodlivosť so spravodlivosťou proste kráčajú ruka v ruke...

Okrem nádhernej obálky v sebe kniha skrýva kopec krásnych myšlienok, úvah a citátov, ktoré vám spríjemnia čítanie.
Mne osobne sa najviac páčila:
"To skutočne dôležité v živote je čo najviac sa smiať. Nie mať." :)

Čítať viac

8
8

Michaela Linková napísala recenziu

24.06.2023 06:56

Samovražda či takmer dokonalá vražda?

Daniel Dársky, autor úspešného knižného bestselleru sa musí nejak "popasovať" so spisovateľským blokom, ktorý mu zavítal do života.
Aby načerpal inšpiráciu pre svoj ďalší román, spojí sa so starým známym - súkromným detektívom Eggenbergerom a stane sa jeho asistentom.

Jedného dňa sa na detektíva obráti so žiadosťou o pomoc nešťastná a zúfalá matka, ktorá ho prosí aby sa pokúsil vyriešiť (ževraj) samovraždu jej osemnásťročnej tehotnej dcéry.

Dársky a Eggenberger sa spoločne púšťajú do práce. Zisťujú, že záhadná smrť obesenej Natálie je popretkávaná mnohými pochybnosťami, nejasnosťami a otázkou, či to naozaj bola "obyčajná" samovražda.

Vyšetrovanie zavedie spisovateľa a detektíva ku komunite mladých blackmetalistov, z ktorých budú mať v hlave zmätok nielen oni ale aj vy (vďaka ich krkolomným prezývkam) :)
Partia ľudí, ktorá naoko drží pohromade, nás presvedčí o tom, že nie všetko je vždy také ako sa zdá na prvý pohľad. Postupne začnú na povrch vychádzať rôzne prehrešky, klamstvá, či tajomstvá, o ktorých nemal nik vedieť.
Kto by mal motív Natáliu zavraždiť?
Zistenie vás prekvapí. Alebo ani nie?

Kniha bola výborná, o čom svedčí aj fakt, že som ju mala za deň prečítanú. Zaujímavý príbeh, pre mňa síce úplne neznáme prostredie blackmetalovej hudby, výborná "chémia" medzi Dárskym a Eggenbergerom, ich trefné a vtipné rozhovory, to všetko spravilo z knihy výborný čitateľský zážitok.
Aj preto som si tento detektívny román naozaj užila od prvej strany po poslednú.
Veľmi som si obľúbila Dana, vyzerá to byť celkom sympoš :D

Ak máte radi detektívky, knihy slovenských spisovateľov a chuť prečítať si dobrú knihu... Deti zatratenia sa vám budú páčiť:)

Čítať viac

8
8

Michaela Linková napísala recenziu

24.03.2023 09:44

Áno, táto kniha bola proste dokonalá. Dokonalé na nej boli postavy, zápletky, opisy, dialógy, proste všetko. Okrem toho, aj tá perfektná obálka.

Príbeh Delily Greenovej v sebe ukrýva všetko možné.
Od úžasne silného priateľského puta, cez rodinné a sesterské problémy, škriepky s bývalým, či nečakanú zaľúbenosť, až po uvedomenie si vlastnej hodnoty, sily a lásky, ktorú v sebe nájde nielen hlavná hrdinka.

V knihe sa odohráva hneď niekoľko "príbehov", ktoré sú navzájom prepletené a súvisia viac či menej. Postáv nieje veľa, hneď na začiatku sa rýchlo medzi nimi zorientujete a dej plynie. Kniha sa ľahko čítala a užila som si ju od začiatku až do konca.

Ak ste romantické duše, zbožňujete silné ženské hrdinky (tých je tu hneď viac), máte zmysel pre humor a radi si prečítate aj knihy s queer tématikou, tak Delila Greenová je pre vás ako stvorená :)

Čítať viac

8
8

Michaela Linková napísala recenziu

22.03.2023 09:27

Poviem vám, som zamilovaná. Do celej knihy, do oboch hlavných hrdinov - Veroniky a Richarda (doňho trochu viac), a dokonca, veľmi som si obľúbila Richardovu mamu Alenu. Zamilovala som si úplne celý príbeh.

Pretože "Iba desať dní" je príbehom, ktorý v sebe okrem lásky, romantiky, nehy a vášne v sebe ukrýva nielen boj s vlastnými démonmi minulosti, ale aj kľukatú cestu za šťastím.

Toto nieje obyčajný romantický príbeh, v ktorom sa ona zaľúbi doňho a on do nej.
Je to príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí si v doterajšom živote prešli rôznymi sklamaniami, a snažia sa otvoriť niečomu novému. Snažia sa naplniť svoje srdcia a naučiť sa opäť milovať, tešiť sa zo života, plniť si sny a nepoddať sa negatívnej minulosti.
Obaja časom zisťujú, že sami to nedokážu, a že iba spolu sa môžu navzájom podporiť a prekonať svojich démonov.

Pri čítaní som si uvedomila a pochopila nádhernú metaforu, že každý z nás má v sebe svoju vlastnú "lúku", a je iba na nás či a ako sa s ňou vysporiadame.
Ak ju chcete pochopiť aj vy, odporúčam vám knihu si prečítať. A verte mi, nebudete sklamaní :)

Čítať viac

8
8

Michaela Linková napísala recenziu

13.02.2023 17:21

Počas čítania som mala neustále husiu kožu a zimomriavky sprevádzali prevracanie stránky za stránkou tejto úžasnej knihy.
Áno, píšem úžasnej, pretože podľa mňa taká je.

Adam napísal vynikajúci mysteriózny psychotriler, ktorý vám zalezie pod kožu.
Stačilo mi niečo vyše dvadsať strán a vedela som, že tento príbeh bude kvalitný "matroš".
Čítanie knihy sa striedalo s myšlienkami v hlave ako napríklad "prečo toto čítam pred spaním?", "čo ti šibe?", "to nemyslíš vážne?!?" a podobne...

Boli chvíle, kedy som sa chytala za hlavu a povedala si, že tak toto je sila.
Autor tak skvele opisoval pocity, myšlienkové pochody a nálady hlavnej postavy - Tomáša, že spolu s ním som bola úplne mimo aj ja.

Neustále som premýšľala nad tým, ako bude príbeh pokračovať. Čo Tomáša ešte čaká, čo ho postretne na ďalšej strane - no a vždy som ostala ako vyoraná myš, keďže som proste nikdy nečakala to, čo sa udialo.
A že udialo sa toho hodne.
Alebo nie?
Čo je vlastne skutočné?
Čo je iba sen?
Čo je realita?
Čo je len predstava?

Čo skrýva majestátna Babia hora vo svojom vnútri? Čo skrýva vo svojom vnútri Tomáš?

Tento príbeh je jasným príkladom toho, že nie všetko čo prežívame je vždy také ako sa zdá. Pretože to môže byť ešte oveľa horšie a strašidelnejšie.

Rozuzlenie príbehu mi odpálilo všetky mozgové bunky a chvíľku mi nedochádzalo, že čo som práve prečítala.

Naozaj obdivujem autorov štýl písania. Je skvelý. Aj vďaka nemu sa kniha čítala svižne a rýchlo. Nemé hlasy sú kvalitným príbehom, ktorý odporúčam milovníkom psychotrilerov, či kníh s nádychom tajomna a nadprirodzena.
Skvelá!

Čítať viac

„Pokiaľ ide o mňa, všimol som si jednu vec. Že keď je človek obklopený šialencami, sám šialenstvu prepadne – ba čo viac, nachádza v ňom isté čaro.“

Quo Vadis - Henryk Sienkiewicz, 2022
Quo Vadis
Henryk Sienkiewicz