Mráz (český jazyk) - Bernard Minier, XYZ, 2015

16,49 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Mráz (český jazyk)

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho... Čítať viac

4,5 106 hodnotení
1. diel série
Martin Servaz (CZ)
Vek
15+
Vydavateľstvo
XYZ, 2015
624 strán
9-10 hodín čítania

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Čeština

16,49 €

Na sklade 3 ks
Posielame ihneď

Dostupné v troch knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (5)
Mráz (český jazyk) - Bernard Minier, XYZ, 2022
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2022
Do 3 – 5 dní

19,99 €


Mráz (český jazyk) - Bernard Minier, XYZ, 2015
Brožovaná väzba
Čeština, 2015
Vypredané

Mráz - Bernard Minier, Lindeni, 2020
Pevná väzba s prebalom
Slovenčina, 2020
Do 3 – 5 dní

21,90 €


Mráz (grafický román) - Bernard Minier, XYZ, 2024
Pevná väzba
Čeština, 2024
Do 3 – 5 dní

18,99 €


Mráz - Bernard Minier, XYZ, 2015
Pevná väzba s prebalom
Slovenčina, 2015
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Moje šialené nápady - Bernardo Zannoni, Cosmopolis, 2024

Viac o knihe

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schoností k vyřeření děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah.
Čítať viac
Originálny názov
Glacé
Počet strán
624
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
830 g
ISBN
9788075050397
Rok vydania
2015
Vekové odporúčanie
15+
Naše katalógové číslo
195744
Štýl
mysteriózny, psychologický, napínavý
Jazyk
čeština
Preklad
Pôvod
Francúzsko
1. diel série
Martin Servaz (CZ)
Vydavateľstvo
XYZ
Pre koho
pre mužov, pre ženy, pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

106 hodnotení

75
16
8
3
3

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Názor čitateľa

Priznávam, že túto knihu som sa rozhodla prečítať z jedného dôvodu – v anotácii sa písalo o psychiatrickej liečebni, a to je akoby ste mi pred nosom zamávali poľskými krowkami.
Mráz je kniha s počtom strán 624 a minimálne na mojej poličke sa veru hrubšia detektívka nenachádza. Asi v tretine knihy, keď už to bolo intenzívne napínavé, som si povedala, že som fakt zvedavá, ako sa autorovi podarí udržať ma v napätí až do konca. Podarilo.
Škoda, že kniha nemá silnejšie promo, lebo si ho rozhodne zaslúži. K bestsellerovým označeniam už na obálke som skeptická, ale v tomto prípade nejde o prázdne sľuby.

Čítať viac

Mráz je kniha s počtom strán 624 a minimálne na mojej poličke sa veru hrubšia detektívka nenachádza. Asi v tretine knihy, keď už to bolo intenzívne napínavé, som si povedala, že som fakt zvedavá, ako sa autorovi podarí udržať ma v napätí až do konca. Podarilo. Ak mala kniha slabšie miesto, tak asi jej začiatok. Úprimne, smrť koňa, hoci brutálna a odohrávajúca sa za veľmi zvláštnych okolností, ma za srdce nechytí. Napriek tomu, že išlo o obľúbeného žrebca nejakého veľkého boháča. Lenže tým sa príbeh len začína a (našťastie), začnú sa diať zaujímavejšie veci.
Nájdeme tu veľa postáv, ale nebojte sa, orientovať sa nezabudnete. Všetko je totiž napísané jednoducho, akčne, ale pritom nie povrchne, čo neznášam. Nechýba aj trochu súkromného života, ale naozaj len trochu, a tiež zopár hluchých miest, bez ktorých by bola kniha hádam aj o 20 strán kratšia.
K bestsellerovým označeniam už na obálke som skeptická, ale v tomto prípade nejde o prázdne sľuby.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

7
Lazár - Lars Kepler, 2019
Práve čítam
Lazár

"Expect less, you'll get more!" L.Š.

Lukáš Šebek
Neoverený nákup
5
10.10.2023
Vyše 600 strán pyrenejského mrazu, poznávania pozadia hlavného príbehu a sympatizovania s hlavným inšpektorom Servazom, ktorému budete veriť každú bolesť a strach, každú radosť s nájdenia nového kúska puzzle do celkového obrazu prípadu... Okorené ústavom plného nevyliečiteľných a nenapraviteľných bláznov a vrahov, popredkávanie ďalšími menšími či väčšími zvratmi (niektoré naozaj nečakané), pri čom si (možno) poviete, že ste po dlhom čase čítali fantastický detektívny thriller z pyrenejských hôr.
Čítať viac
12

"Naše životy sú ako bublinky v minerálke. Miešajú sa medzi sebou, spájajú a oddeľujú, nezadržateľne stúpajúc k hladine, kde s tichým pukaním zanikajú. Ďalšie pod nimi sa rodia z vody ako z ničoho a smejú sa z tých nad nimi, aké sú staré a nemotorné a že nič nedokázali. Lenže aj ich tlačí neznáma sila hore, opíjajúc ich raz bublinkami opačného pohlavia, inokedy rožkom. Najmä však peniazmi. Väčšina je z nich úplne osprostená a ani tesne predtým, ako spľasknú a vyšumia do neznáma, si nedokážu dať dokopy dve a dve. Nielenže počas stúpania nenájdu odpovede, ony si ani len nepoložia otázku, prečo vlastne vznikli. Za ten krátky čas na svete sa im ozaj podarí len jedno-zasrať atmosféru oxidom uhličitým." J. Rumpli-Kruhy v obilí (Slovart 2010).

Zuzana Palčeková
Neoverený nákup
2
15.4.2017
Stále sa divím, že pečiatky "Svetový bestseller" ako súčasť prebalu a marketing typu "Podľa denníka XY jeden z 50 najlepších thrillerov z celého sveta za posledných päť rokov (s výkričníkom)" ešte stále fungujú. Zafungovali aj na mňa, knihu som si kúpila, a aj keď ma poriadne potrápila, zodpovedne som ju dočítala. Napriek tomu, že má názov Mráz, ja mám z nej len veľmi vlažné pocity. Príbeh je členený na tri časti, na jasne definovaný úvod, jadro a záver. V úvode sa zoznamujeme s detektívnym tímom a zločinom. Táto časť má dobre vykreslenú atmosféru a príbeh sa rozvíja k všeobecnej spokojnosti. V druhej, veľmi podstatnej časti sa spustí vyšetrovanie a do mňa začne dobiedzať neodbytná myšlienka, či by práve táto časť nemala mať rýchlejší spád nabaľujúcej sa snehovej gule. Napriek očakávaniam vzrušenia z pátrania som sa brodila čľapkanicou slov a nudných dejových liniek. Autor mal skutočne veľa priestoru na vytvorenie brilatného príbehu s jedinečnou francúzskou atmosférou. Mal možnosť poňať príbeh inak, svojsky, a priblížiť tak čitateľovi inú kultúru než sme z mnohých severských detektívok zvyknutí. Nestalo sa tak. Bol mi predložený priemerný detektívny príbeh rozťahaný na 600 strán, ktorý síce v závere dostal spád, ale celkový dojem z diela sa tým nevylepšil. Akurát mi pomohol rýchlejšie knihu dočítať, aby som ju mohla odložiť a venovať sa lepšie spracovanému príbehu od iného autora. Pre mňa bola táto kniha sklamaním, ale určite nikoho neodhováram od toho, aby si ju prečítal. Práve naopak, spravte to a posúďte sami. Ja ale radšej jej druhý diel vynechám.
Čítať viac
11

Od detstva mám rada knihy a príbehy v nich. Pri knižke si vždy oddýchnem.

Andrea Gajdošová
Overený zákazník
4.12.2023
Mráz, Hodnotenie 3/5
Mráz je prvý diel série s vyšetrovateľom Martinom Servazom. Malé mestečko vo francúzskych Pyrenejach si žije kľudným životom. Až na neďaleký psychiatrický ústav, kde sú zavretí krutí vrahovia z celej Európy, sexuálni devianti, paranoici a schizofrenici. Sem prichádza aj Diana Bergová, psychologička, ktorá tu chce naberať skúsenosti a zvýšiť si kvalifikáciu. V tú istú chvíľu príde k bizarnej vražde vo výške 2000 m vo vodnej elektrárni. Povolajú z Toulous Martina Servaza. Až na mieste sa dozvedá, že obeťou je kôň. Sťatý, zvlečený z kože, ale kôň. Kôň je majetkom známeho finančníka a filantropa. Je pobúrený. Ale začnú pribúdať mŕtvoly mužov. Tak ako to na malomeste býva, postupne sa začne rozvíjať príbeh, ktorý má korene v minulosti a samovraždách mladých ľudí v nie veľmi dávnej minulosti. Servaze zistí, že samovrahovia boli v detstve zneužití skupinou mužov. Kto je vrah, niekto z detí, ktoré vyrástli alebo sa o pomstu snaží niekto z pozostalých? A prečo sa na mieste vrážd našli stopy DNA (sliny a krv) jedného z mužov zavretých v prísne stráženom ústave. Celé je to všetko prepletené, rozuzlenie nečakané, aj keď nám všetkým je po celý čas jasné, že so znásilnením sa 90 % obetí nepochváli a s tým predátori počítajú. Čítať viac
7
Overený zákazník
10.10.2023
Skutočná zima !
Vyše 600 strán pyrenejského mrazu, poznávania pozadia hlavného príbehu a sympatizovania s hlavným inšpektorom Servazom, ktorému budete veriť každú bolesť a strach, každú radosť s nájdenia nového kúska puzzle do celkového obrazu prípadu... Okorené ústavom plného nevyliečiteľných a nenapraviteľných bláznov a vrahov, popredkávanie ďalšími menšími či väčšími zvratmi (niektoré naozaj nečakané), pri čom si (možno) poviete, že ste po dlhom čase čítali fantastický detektívny thriller z pyrenejských hôr. Čítať viac
10

Knihy sú vášeň, únik z reality, možnosť prežiť stovky, ba tisíce najrôznejších životov a príbehov. S knižnými postavami sa môžeme stotožniť, nesúhlasiť s nimi, milovať ich alebo nenávidieť a cez to všetko zadefinovať to, kým sme, kým nie sme, alebo to, kým chceme byť. Aká je dobrá kniha? Tá, ktorá poteší, ktorá zarmúti, ktorá rozosmeje, povzbudí, naučí, motivuje či vyvolá emocionálnu búrku. ...jednoducho taká, s ktorou rastie vaša osobnosť a zároveň obohacuje aj váš vnútorný svet. Dobrá kniha je tá, pri ktorej možno stratíte hlavu, ale nájdete svoju dušu.

Mária Zubalová
Overený zákazník
8.6.2023
Mráz
624 strán napätia, skvelého príbehu, zápletky a postáv. Chvíľočku mi trvalo kým sa do príbehu dostala a zorientovala sa, ale potom som nemohla knihu pustiť z ruky a prečítala som ju takmer jedným dychom. Autora spolu s Martinom Servazom radím do svojej knižnice a teším sa na pokračovanie série s týmto vyšetrovateľom. Čítať viac
22.5.2023
Mráz všade... aj po chrbte
SUPER, klobúk dole ! Aj mi je ťažko napísať recenziu... prosto PECKA ! Toľko dejových línií a zvratov, už som si myslel, že som odhalil vraha a znova omyl.
VEĽA STRÁN, ale absolútne to nenudí - vecné, dramatické, vkusné opisy, žiadne zbytočné omáčky. Autor to OZAJ PREPRACOVAL.
Čítať viac
Lenka
Neoverený nákup
17.6.2021
Najhrubšia detektívka ever
Tak toto bola s poctivými 624 stranami asi najhrubšia detektívka, akú som kedy prečítala a vôbec mi to nevadilo, že je taká hrubá. Ku knihe som sa dostala úplne náhodou a nevedela som, že ide o prvú časť trilógie. Na to upozorňujem, aby ste potom neboli prekvapení ako ja, že na konci sa nedozviete, čo sa vlastne stalo s hlavným zloduchom. Áno, už som si objednala pokračovanie a teším sa naň. Kniha krásne odsýpa, hlavný vyšetrovateľ je osamelý štyridsiatnik a paralelne s nim vedie svoje vlastné vyšetrovanie aj mladá psychiatrička, ktorá je v prvej časti ešte trochu v úzadí a úplne som jej neprišla na chuť. Ale inak ma to bavilo a dávam tomu šancu. :) Čítať viac

Bernard Minier

Čítať viac

Vydavateľstvo XYZ

Čítať viac

„Namiesto toho, aby ste písali o tom, čo viete, píšte o tom, čo vidíte. Predpokladajte, že viete veľmi málo a nikdy nebudete vedieť veľa, kým sa nenaučíte pozerať. “

Priateľ - Sigrid Nunez, 2022
Priateľ
Sigrid Nunez