Kacíri Duny
E-kniha

Piata kniha veľkolepej série Franka Herberta – jednej z najvýznamnejších ság v dejinách literárnej vedeckej fantastiky. Čítať viac

4,4 55 hodnotení
5. diel série
Duna
Vydavateľstvo
Premedia
417 strán
6-7 hodín čítania

Piata kniha veľkolepej série Franka Herberta – jednej z najvýznamnejších ság v dejinách literárnej vedeckej fantastiky. Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania (2)
Kacíři Duny - retro vydání - Frank Herbert, Baronet, 2023
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2023
Ihneď na stiahnutie

19,07 €


Kacíři Duny - Frank Herbert, Baronet, 2022
EPUB MOBI
Čeština, 2022
Ihneď na stiahnutie

19,07 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Karin Lednická:Šikmý kostel: Třetí díl. Bílá vrána, 2024

Viac o e-knihe

Piata kniha veľkolepej série Franka Herberta – jednej z najvýznamnejších ság v dejinách literárnej vedeckej fantastiky.
Čítať viac
Originálny názov
Heretics of Dune
Počet strán
417
Naše katalógové číslo
1844583
Štýl
napínavý, retro, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
5. diel série
Duna
Vydavateľstvo
Premedia
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

55 hodnotení

34
12
7
2
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

24.1.2024
Po prvej originálnej Dune najlepšia kniha z celej Herbertovej série. 5/5 na istotu a v budúcnosti sa k nej rád vrátim.

Dej sa posunul o stovky rokov do budúcnosti, vystupujú tu nové postavy a popri starých známych frakciách aj úplne nové, čo pomohlo dynamike príbehu. Boj o moc a ovládnutie zdrojov korenia nabral na obrátkach.
Čítať viac
Alex Matus
Neoverený nákup
26.8.2023
Pre mna najlepsia kniha z celej Dune series
Vsetky Duny som precital uz minimalne 5-10x. A takisto aj vela z prequels and sequels co napisal Frankov syn. A tito Heretics of Dune je pre mna uplne najlepsia kniha zo vsetkych. Mozno aj najlepsia kniha co som kedy cital, Ever. Čítať viac
28
Buď svetlo - Steven Pinker, 2019
Práve čítam
Buď svetlo

Prvú knihu som prečítala už ako maličká, keď som ju kompletne roztrhala na franforce :D Odvtedy sa ma čítanie drží, ale ku knihám sa už chovám s úctou :)

Jana Miklošková
Overený nákup
21.3.2023
Kacíri Duny sa mi čítali obdobne, ako Duna. Trvalo mi nejakých sto strán, kým som sa do deja začítala, oboznámila sa s postavami, slovníkom a zorientovala sa, kto je s kým a proti komu. No potom to už bola jazda, ktorú som si veľmi užívala. Veľmi pestrý príbeh, veľmi originálny a zaujímavý. Niektoré veci sa akoby nezmenila od prvej časti vôbec, zato iné prešli extrémnou premenou a so svojimi začiatkami majú už pramálo spoločné. Skvelá kniha!
No mám jednu výčitku, a to ku korektúre. Preklady pani Gálisovej sú skvelé a vždy som nadšená. Neviem, koľko ľudí knihu čítalo, než išla do tlače, ale je je tam nezvykle veľa preklepov, zlého skloňovania a chýbajúcich písmen na konci slov. Zvyčajne toto knihám nevyčítam, ale Duna je pre mňa určitá úroveň a keby to bol jeden-dva prípady, ani to nespomeniem, no bolo ich viac a vadilo mi to, trochu mi to ubralo na zážitku.
Čítať viac
22
Princezna Duny - Brian Herbert, Kevin J. Anderson, 2024
Práve čítam
Princezna Duny

Čítam pomaly, ale pravidelne. Začínal som detektívkami a trilermi, potom som prešiel na sociálne romány, pridal k tomu klasiku, občas humor, sem tam životopisy a to, čo ma zaujalo.

Tomáš Kučera
Overený zákazník
23.2.2021
Musím uznať, že tento diel bol oproti Božskému imperátorovi Duny pestrejší, dobrodružnejší a možno aj do určitej miery zaujímavejší, no bolo tu už veľa nových postáv (aj keď opäť dobre vykreslených) a v podstate iba jedna z pôvodného osadenstva, a mňa to jednoducho bavilo menej.
Nie, že by to bolo zlé a je fajn sledovať, čo sa s Dunou deje toľko rokov po pôvodnom príbehu, ale už mi príde, že sa autor posúva až moc ďaleko. Pritom je vidieť jeho technologickú neoriginalitu už od prvého dielu, kedy tisícky rokov od teraz pôsobia takmer všetky prístroje a technika zastaralo a ide iba o nejaké digitálnejšie veci toho, čo poznal v tej dobe Herbert.
Stále ale obdivujem autora, že dokázal vytvoriť takýto svet a že to všetko dobre funguje aj keď je dej už tak ďaleko od pôvodných postáv.
Čítať viac
15.5.2020
Krátke hodnotenie
Skvelé čítanie, ale pozor. Toto je začiatok tretej časti ságy, pretože predsa len sa odohráva po určitom časovom odstupe po božskom imperátorovi Duny. Samotná kniha má totálne šibnuté nápady, ako je u Herberta zvykom, a práve v tejto knihe odkrýva jedno veľké prekvapenie a jeden z najabsurdnejších nápadov v science fiction, ktorý sa mi ale veľmi páčil - ctené matre. Treba si knihu prečítať, aby ste vedeli, o čom presne hovorím - žiadne spoilery. Čítať viac

Frank Herbert

Čítať viac

Vydavateľstvo Premedia

Čítať viac

„Ľudia niekedy pracujú viac, ako potrebujú, aby mali veci, po ktorých túžia, a niektoré veci, po ktorých túžia, nepotrebujú.“

Revolúcia jednej slamky - Masanobu Fukuoka
Revolúcia jednej slamky
Masanobu Fukuoka