Vydaj sa na cestu knižnými svetmi
a vyhraj kopu kníh!

Kacíři Duny - retro vydání
E-kniha

Leto Atreides je mrtvý. Patnáct set let po jeho smrti se impérium rozpadlo. Planeta Arrakis se znovu proměnila v poušť, kterou obývají pouze velcí červi. Nyní se však Ztracení... Čítať viac

4,4 54 hodnotení
5. diel série
Duna
Vydavateľstvo
Baronet, 2023
552 strán
8-9 hodín čítania

Leto Atreides je mrtvý. Patnáct set let po jeho smrti se impérium rozpadlo. Planeta Arrakis se znovu proměnila v poušť, kterou obývají pouze velcí červi. Nyní se však Ztracení vracejí, aby získali ještě větší moc. A zatímco různé... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

19,07 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania (2)
Kacíri Duny - Frank Herbert, Premedia
PDF EPUB MOBI
Slovenčina
Ihneď na stiahnutie

11,90 €


Kacíři Duny - Frank Herbert, Baronet, 2022
EPUB MOBI
Čeština, 2022
Ihneď na stiahnutie

19,07 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Leto Atreides je mrtvý. Patnáct set let po jeho smrti se impérium rozpadlo. Planeta Arrakis se znovu proměnila v poušť, kterou obývají pouze velcí červi. Nyní se však Ztracení vracejí, aby získali ještě větší moc. A zatímco různé frakce soupeří o kontrolu nad pozůstatky impéria, z pouště Rakis se vynořuje dívka jménem Sheanna a šíří galaxií náboženský zápal a naplňuje proroctví, jež předpověděl zesnulý Božský imperátor…
Čítať viac
Originálny názov
Heretics of Dune
Počet strán
552
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
2297999
Štýl
retro, dobrodružný, napínavý
Jazyk
čeština
Pôvod
Spojené štáty
5. diel série
Duna
Vydavateľstvo
Baronet
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

54 hodnotení

33
12
7
2
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

24.1.2024
Po prvej originálnej Dune najlepšia kniha z celej Herbertovej série. 5/5 na istotu a v budúcnosti sa k nej rád vrátim.

Dej sa posunul o stovky rokov do budúcnosti, vystupujú tu nové postavy a popri starých známych frakciách aj úplne nové, čo pomohlo dynamike príbehu. Boj o moc a ovládnutie zdrojov korenia nabral na obrátkach.
Čítať viac
Alex Matus
Neoverený nákup
26.8.2023
Pre mna najlepsia kniha z celej Dune series
Vsetky Duny som precital uz minimalne 5-10x. A takisto aj vela z prequels and sequels co napisal Frankov syn. A tito Heretics of Dune je pre mna uplne najlepsia kniha zo vsetkych. Mozno aj najlepsia kniha co som kedy cital, Ever. Čítať viac
28
O čem víme prd - Jorge Cham, Daniel Whiteson, 2019
Práve čítam
O čem víme prd

Prvú knihu som prečítala už ako maličká, keď som ju kompletne roztrhala na franforce :D Odvtedy sa ma čítanie drží, ale ku knihám sa už chovám s úctou :)

Jana Miklošková
Overený nákup
21.3.2023
Kacíri Duny sa mi čítali obdobne, ako Duna. Trvalo mi nejakých sto strán, kým som sa do deja začítala, oboznámila sa s postavami, slovníkom a zorientovala sa, kto je s kým a proti komu. No potom to už bola jazda, ktorú som si veľmi užívala. Veľmi pestrý príbeh, veľmi originálny a zaujímavý. Niektoré veci sa akoby nezmenila od prvej časti vôbec, zato iné prešli extrémnou premenou a so svojimi začiatkami majú už pramálo spoločné. Skvelá kniha!
No mám jednu výčitku, a to ku korektúre. Preklady pani Gálisovej sú skvelé a vždy som nadšená. Neviem, koľko ľudí knihu čítalo, než išla do tlače, ale je je tam nezvykle veľa preklepov, zlého skloňovania a chýbajúcich písmen na konci slov. Zvyčajne toto knihám nevyčítam, ale Duna je pre mňa určitá úroveň a keby to bol jeden-dva prípady, ani to nespomeniem, no bolo ich viac a vadilo mi to, trochu mi to ubralo na zážitku.
Čítať viac
22

Čítam pomaly, ale pravidelne. Začínal som detektívkami a trilermi, potom som prešiel na sociálne romány, pridal k tomu klasiku, občas humor, sem tam životopisy a to, čo ma zaujalo.

Tomáš Kučera
Overený zákazník
23.2.2021
Musím uznať, že tento diel bol oproti Božskému imperátorovi Duny pestrejší, dobrodružnejší a možno aj do určitej miery zaujímavejší, no bolo tu už veľa nových postáv (aj keď opäť dobre vykreslených) a v podstate iba jedna z pôvodného osadenstva, a mňa to jednoducho bavilo menej.
Nie, že by to bolo zlé a je fajn sledovať, čo sa s Dunou deje toľko rokov po pôvodnom príbehu, ale už mi príde, že sa autor posúva až moc ďaleko. Pritom je vidieť jeho technologickú neoriginalitu už od prvého dielu, kedy tisícky rokov od teraz pôsobia takmer všetky prístroje a technika zastaralo a ide iba o nejaké digitálnejšie veci toho, čo poznal v tej dobe Herbert.
Stále ale obdivujem autora, že dokázal vytvoriť takýto svet a že to všetko dobre funguje aj keď je dej už tak ďaleko od pôvodných postáv.
Čítať viac
15.5.2020
Krátke hodnotenie
Skvelé čítanie, ale pozor. Toto je začiatok tretej časti ságy, pretože predsa len sa odohráva po určitom časovom odstupe po božskom imperátorovi Duny. Samotná kniha má totálne šibnuté nápady, ako je u Herberta zvykom, a práve v tejto knihe odkrýva jedno veľké prekvapenie a jeden z najabsurdnejších nápadov v science fiction, ktorý sa mi ale veľmi páčil - ctené matre. Treba si knihu prečítať, aby ste vedeli, o čom presne hovorím - žiadne spoilery. Čítať viac

Frank Herbert

Čítať viac

Vydavateľstvo Baronet

Čítať viac

„A aby sme to zamotali ešte viac; niečo môže vyzerať skutočné, ale v skutočnosti to vôbec neexistuje, zatiaľ čo pravda nezávisí od toho, čo je skutočné alebo vnímané ako skutočné.“

Rázcestia - William Paul Young, 2013
Rázcestia
William Paul Young