Démon v lese - Leigh Bardugo, Dani Pendergast (ilustrátor), Slovart, 2022

21,59 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Démon v lese

Komiksový príbeh zo sveta gríš

Predtým, ako viedol ravkanskú Druhú armádu, predtým, než vytvoril Trhlinu, a dávno predtým, ako sa stal Temnanom, bol len osamelým chlapcom s bremenom neobyčajnej sily... Čítať viac

4,6 31 hodnotení
Séria
Griša (SK)
Vydavateľstvo
Slovart, 2022
Počet strán
208

Predtým, ako viedol ravkanskú Druhú armádu, predtým, než vytvoril Trhlinu, a dávno predtým, ako sa stal Temnanom, bol len osamelým chlapcom s bremenom neobyčajnej sily... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

21,59 €

Cena v kníhkupectve: 21,90 €
Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 20 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Démon z lesů - Leigh Bardugo, Dani Pendergast (ilustrátor), Nakladatelství Fragment, 2022
Pevná väzba
Čeština, 2022
Do 5 – 7 dní

Demon in the Wood - Leigh Bardugo, Dani Pendergast (ilustrátor), Hachette Childrens Group, 2022
Pevná väzba
Angličtina, 2022
Viac ako 30 dní

Naši škriatkovia odporúčajú

Pollyanna - Eleanor H. Porter, Kumran, 2024

Viac o knihe

Predtým, ako viedol ravkanskú Druhú armádu, predtým, než vytvoril Trhlinu, a dávno predtým, ako sa stal Temnanom, bol len osamelým chlapcom s bremenom neobyčajnej sily.

Eryk a jeho matka Lena sú celý život na úteku, no útočisko nikde nenachádzajú. Nielenže sú griše - sú najnebezpečnejšie a najvzácnejšie griše svojho druhu. Svoje skutočné schopnosti musia ukrývať pred tými, ktorí ich chcú zničiť, ale aj tými, čo by ich dary mohli zneužiť. Nebezpečné tajomstvá však nezvyknú ostať tajomstvami dlho. Spoznajte minulosť jedného z najcharizmatickejších záporákov v komiksovom spracovaní poviedky zo série Griša. Nenechajte si ujsť zrodenie zlovestného osudu toho, čo navždy ovplyvnil životy hrdinov, ktorých ste si zamilovali aj vďaka seriálu Shadow and Bone z dielne Netflixu.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

31 hodnotení

21
8
1
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

7.8.2023
Dodatková kniha, ktorá stojí za to
Poznáte ten pocit, keď je knižka jednoducho krásna?

Nemala som žiadne očakávania, ba dokonca som si predsudkovo hovorila, že graphic novel nebude nič extra. Opak bol pravdou.

?Demon in the Wood? je jednoduchý príbeh, ktorý viete prelistovať na jedno posedenie. Čitateľská jednohubka. Dotvára trilógiu Shadow and Bone a ukazuje nám pozadie príbehu Darklinga (Temňana).

Mne osobne sa páči dualita tejto postavy. Jednoducho vždy, keď sa rozhodnem, že je zlý alebo dobrý, ukáže sa nejaká nová informácia, ktorá ma núti zamyslieť sa.

Ani neviem prečo, no táto útla knižka ma chytila za srdce. Once again, I've fallen in love with Grishaverse.
Čítať viac
17

A book is a dream, that you hold in your hands. Bookstagram - @mdnight.reads

Midnight reads
Overený zákazník
7.4.2023
Cesta do Temnanovej minulosti
Odporúčam : Ak máte prečítanú aspoň prvú knihu Tieň kostí a chcete viac nahliadnuť do Temnanovej minulosti

Neodporúčam : ak nemáte radi grafickú beletriu, komixy

Griše. Pre niekoho čarodejnice, pre niekoho požehnaní, pre niekoho lovná zver a pre niekoho démoni. Táto kniha sa rozhodne bude páčiť fanúšikom záporáka Temnana, pretože dokonalými ilustráciami a textami približuje jeho detstvo a minulosť. Čo sa mu asi v živote mohlo stať, keď sa z mladého osamelého chlapca zmenil na chladného, mocou opantaného záporáka ?

Ja osobne Temnana zbožňujem. V mojich očiach je to skôr nepochopená postava. Áno, je to záporák ale pravda je taká, že je to hlavne osamelý človek, ktorý zažil v živote veľa zlého. Lovený ako zver pre jeho moc a jedinečnosť sa toľkokrát so svojou matkou musel ukrývať a meniť svoju totožnosť, že by to zanechalo následky asi na každom.

Táto kniha vám kúsok tej temnej minulosti poodhalí. Dúfam, ze vám pomôže trochu viac pochopiť túto komplikovanú zápornú postavu, ktorú mám ja tak rada. A ešte by som chcela dodať, že kniha ma úžasnú atmosféru.
Čítať viac
22

Som knihomoľka už od dôb, čo viem čítať. :) Počas detstva som prečítala najmä mnoho klasiky, ktorá ostala v mojom srdci až doteraz. V tínedžerskom veku som začala čítať aj modernú literatúru mnohých žánrov. :)

Mária Sadecká
Overený zákazník
31.3.2023
Graficky veľmi pekne spracované
Dej komiksu je priamočiary, jednoduchý a veľa textu v knižke nenájdete. To však nevadí, pretože grafické spracovanie je vynikajúce! Dani Pendergast absolútne vystihla atmosféru situácie a vždy tomu prisposobila farby, výrazy postáv - jednoducho vynikajúce umelecké dielo, ku ktorému sa budem chcieť vrátiť pre inšpiráciu. :) Čítať viac
10

Som vášnivý čitateľ čo číta aj 4 knižky naráz. Žijem knhami. Milujem knihy. Už od 10 yeas som začala chodiť do knžnice a požičiavala si aj 11 knih.

Lover Love
Overený nákup
24.3.2023
Trust
Grishu sériu poznám. Čítala som Tieň kosti. Temnan je podľa mňa hot. A je to nepochopená osoba plná bolesti.
To mi dal aj tento príbeh. Viet je tam máličko. Skôr sa budete pozerať po grafickej stránke.
Zdá sa mi akoby som ten príbeh už čítala. Nezdal sa vám známi? Žeby bol niekde v knihe spomenutý? Je to možné.
Čítať viac
4.2.2023
Všetci milovníci Griše by mali zbystriť svoju pozornosť a upriamuť ju na tento skvelý počin. Ak ste si mysleli, že vás už v tomto fantasy svete nedokáže nič prekvapiť, pri tejto knihe väs vyvediem z omylu.

Od tohto komiksu, áno je to komiks, som neočakávala nič prevratné. Azda len nejakým grafickým spôsobom prerozprávaný príbeh, čo sme už možno sčasti poznali z autirkiných predchádzajúcich kníh. Aké bolo moje obrovské prekvapenie, keď som prišla na ti, že kniha je venovaná Temnanovi. Ooooo, Temnan. Kto by nemiloval tohto "negatívňaka" s takou obrovskou charizmou. Táto postava je pre mňa top.

Komiks je venovaný jeho mladosti, kde ho poznávame ako Eryka a postupne sa dozvedáme o jeho neľahkom osude, rodinnom vzťahu a vlastne celou knihou koluje ťažká až clivá atmosféra, ktorá je úžasne graficky doplnená a je to lahôdka, ktorá vám rozhodne chýbať nesmie.
Čítať viac
29.12.2022
Temnan je späť.
Budem k vám úprimná. Od Démona v lese som nečakala veľa. Nie, preto, že by som nevkladala dôveru do autorky, ako je skvelá Leigh Bardugo, no ja a komiksy to moc nejde dokopy.

Vnútorne mám zaškatuľkované, že nech je príbeh akokoľvek dobrý a jeho ilustrácie skvelé, nikdy mi neponúkne taký umelecký zážitok, ako je klasický román (aj keď mangu a komiksy bežne čítam).

Úprimne myslím si to stále, no tento príbeh ma aj tak veľmi príjemne prekvapil.

Ono totiž poskytuje pohľad na jednu zo zlomových situácií Temnanovho života, ktoré formovali jeho osobnosť.

Áno, TEN Temnan zo sveta Gríš, tá postava, ktorú hral v Shadow and Bone úžasný Ben Barnes dámy a páni.

Náš obľúbený, charizmou oplývajúci záporák, ktorého minulosť a pohnútky sú veľmi komplikované. Nič nie je totiž čiernobiele. Zacitujem z Once upon a time “zlo sa nerodí, zlo sa tvorí”.

Ak ste čítali Griša trilógiu, môžete sa do Dénona v lese smelo pustiť. Bez spoilerovania sa môžete tešiť na puto matky so synom, otázky priateľstva, dôvery a tomu, čo môže spôsobiť strach.
Čítať viac
21.12.2022
Recenzia
Démon z lesů je samostatná poviedka o Darklingovi z jeho minulosti. Tu sa priznám, že si nepamätám, že by som to už čítala, preto som bola z grafickej novely veľmi prekvapená a nadšená. Svet Griše je úžasný, komplexný a taký bohatý. Obdivujem autorku, pretože stvorila niečo originálne. Veď tie druhy gríš museli dať zabrať, ja sama si ich doteraz všetky nepamätám. Darkling, alebo teda v češtine Temnyj, je postavou, ktorú veľmi obdivujem. Neviem presne, čím to je, ale nepovažujem ho úplne za zloducha. Táto poviedka predstavuje Darklinga ešte z čias, keď sa učil ovládať svoje schopnosti a na cestách ho sprevádzala mama. Ilustrácie boli krásne aj napriek tomu, že som to čítala cez notebook. Príbeh bol zaujímavý, keďže som úplne nevedela, o čom bude, tak ma aj dosť prekvapil. Je tu veľa vecí, ktoré už poznáme zo série, rôzne názvy či druhy. Mala som to prečítané za malú chvíľu a bolo to, akoby som sa ocitla doma. Grišu, Vrany aj Nikolaia som čítala už dávnejšie, ale tento svet mi tak prirástol k srdcu, že sa nemôžem dočkať momentu, keď si dám re-reading a vrátim sa k obľúbeným postavám. Nie, Mal, na teba sa rozhodne neteším. Ak ste fanúšikom Grishaverse, toto si nemôžete nechať ujsť. Je to povinné čítanie, ktoré obsahuje nádherné ilustrácie a Darklinga. Čo viac si priať, nie? Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Láska je, keď sa nám niekto zdá jedinečný. Taká láska nemusí byť výhradne erotická, telo v nej nemusí spievať prvý hlas, no zistil som, že aj ona má obmedzenú trvanlivosť - ako dlho nám človek pri každodennom styku vydrží byť jedinečný? Zistil som, že je to podobne ako zaľúbenosť iba fáza, ako každý vonkajší náter, aj jedinečnosť sa časom ošúcha.“

Letmý sneh - Pavel Vilikovský, 2014
Letmý sneh
Pavel Vilikovský