Bebe

9

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2019
2018
2016
2008
Zobraziť viac

Moje aktivity

9
9

@evaoknihach @evaoknihach napísal recenziu

09.01.2021 09:22

Milý Kvothe, chytil si ma za srdce. Cesta k tebe a tvojmu príbehu bola zo začiatku pomalá a prepáč za moje slová, nie moc pútavá, no vytrvala som musím povedať, že si jednou z najkrašie napísaných postáv akú som mala tú česť stretnúť.
Pri čítaní trebalo len vydržať a dať príbehu čas aby sa rozvinul.

Meno Vetra ako skrytý poklad literárneho sveta fantasy. Na začiatku vás neohúri strhujúci dej plný bojov, smrtiacich tajomstiev. Nečakajte výpravu hodnú Gandalfa a spol.. Je to krásne, originálne napísaný román o životnej ceste jedného neobyčajného človeka.
Už od malička bol iný, jeden z milióna. Vynikal svojou schopnosťou učiť sa a objavovať svet a všetko čo ponúka.
Spolu s kronikárom vidíme jeho cestu a poznanie. Zažívame útrapy a malé víťazstvá.

Majstrovské umenie autora sa skrýva v jeho schopnosti postupne dokonale vtiahnuť do deja.

Čítaj viac

9
9

@evaoknihach @evaoknihach napísal recenziu

20.12.2020 15:02

Celkovo by som to zhrnula ako skvelú jazdu, ktorá stála za to. Popkultúrne odkazy a ponošková obsesia bola príjemným spestrením. Autorku prosím aby rýchlo dopísala a vydala ďalší diel, lebo ja proste potrebujem vedieť ako to s mojimi miláčikmi dopadne ďalej.


Lyra je unesená zo Zeme na nádhernú planétu Anarchorance, ktorá je súčasťou medziplanetárneho kráľovstva, ktoré sa potýka s vlastnými problémami. Náročný výcvik, sexy inštruktori, ktorých nevieš či pobozkať alebo im jednu vraziť. Hviezdny piráti, tajomný, skoro nezničiteľný nepriateľ, utajená základňa. A všetko vo veľkom vesmíre, kde je možné úplne všetko.

Bola to prvá kniha série, kde sme sa ešte zoznamovali s prostredím a postavami. Niečo sa tam už dialo ale tú poriadnu akčnú nálož čakám až v ďalších častiach. Ale žiadne strachy nudiť sa nebudete a pri čítaní zažijeme aj pár krušných chvíľok. Oceňujem skvele napísané postavy, tie hlavné aj tie vedľajšie. Rysuje sa nám tu pár veľmi zaujímavých charakterov, ktorý dúfam dostanú v budúcnosti ešte viac priestoru.

Čítaj viac

9
9

@evaoknihach @evaoknihach napísal recenziu

05.11.2020 08:01

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Obdobie podobné stredoveku, ľudia majú zrak zahalený clonou a nevidia ďalšie svety, ktoré ich obklopujú.
Ľudia, ktorými väčšina z rás elfov, čarodejníc, trpaslíkov a ďalších pohŕda, pre naše správanie. V ich očiach sme slabosi. Ale medzi ľudmi sa objaví ona. Daria, vyvážená. Ona slabý človek, ktorý je pre ostatných nesmierne dôležitý.

Daria je neobyčajný charakter, nedá sa vložiť do žiadnej klišé škatuľky.
Na jej ceste ju sprevádza Zaeon, bastard, chladný a dokonalý. Ajsot Tasak, hľadač vyvážených. Za jeho pôvod ním pohŕdajú všetci. Aj jeho vlastný.
Soran, čarodejnica, dcéra z rodu Amboadir. Divoška, nespútaná, chce žiť život podľa seba. Osobne si myslím, že všetci ju budete milovať.
A nakoniec Druon, pre mňa najzaujímavejšia postava. Poeticky ho nazvem pravou rukou zla. Nič nám nie je podané priamo ale postupne si skladáme mozaiku o tom ako to naozaj bude.
Toto fantasy má všetko, prepracovaný svet do najmenších detailov, komplexné postavy, ktoré sa nám odhaľujú viac a viac a perspektívne epický príbeh. Všetko je to dávkované postupne, po troškách, v priebehu celej knihy sa dozvedáte nové veci, ktorých dôležitosť vám dôjde až po čase.

Toto nie je kniha pre deti. O detailné popisy násilia nie je núdza. Napr. podrobný opis znásilnenia ľudskej ženy velkronom „s bledou slizkou kožou, na hlave a chrbte pokrytou riedkymi chlpmi.”
O Podrobné popisy mučenia, mrzačenia a zabíjania nebudete ukrátený.
Čím bola ale kniha taká špeciálna? Zaujímavé, originálne postavy. Otázky ohľadom dobra a zla. Prečo na tom záleží? Na čo je rovnováha? Čo je to ten vyvážený? Schyľuje sa k niečomu veľkému. A na pozadí toho všetkého. Je možné aby mal ľúbostný cit šancu?

Jedna vec, ktorá mi trocha vadila je tempo. Dôležité veci boli dávkované postupne. Na jednej strane vás to nútilo obracať strany, lebo ste chceli vedieť ako ďalej ale na druhej som nadávala, že neviem čo sa deje a prečo sú veci tak ako sú a prečo toľko tajností okolo. Pri niektorých pasážach som nechápala prečo majú veci takú veľkú váhu ako im bola pripisovaná.

Moje odporúčanie. Skúste zbystriť pozornosť pri rodových líniách a venujte pozornosť Druonovým kapitolám.

Čítaj viac

9
Bebe

@evaoknihach @evaoknihach prečítal knihu

07.10.2020 19:38

9
Bebe

@evaoknihach @evaoknihach získal odznak Šťastných 7

04.05.2020 07:21

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

9
Bebe

@evaoknihach @evaoknihach prečítal knihu

23.09.2019 20:19

9
Bebe

@evaoknihach @evaoknihach prečítal knihu

23.09.2019 20:18

9
Bebe

@evaoknihach @evaoknihach prečítal knihu

23.09.2019 20:08

9
Bebe

@evaoknihach @evaoknihach prečítal knihu

22.09.2019 19:03

9
Bebe

@evaoknihach @evaoknihach získal odznak Mladé témy

04.06.2019 19:58

Existuje vôbec nejaký vek, v ktorom by sa nečítala literatúra Young Adult? Vám sme poslali už 20 titulov z tohto žánru, takže ak boli všetky pre niekoho iného, možno im skúste dať šancu aj vy :-)

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia