Midnight reads

12

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

A book is a dream, that you hold in your hands. Bookstagram - @mdnight.reads

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

A book is a dream, that you hold in your hands. Bookstagram - @mdnight.reads

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2021
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

12
12

Midnight reads napísal recenziu

22.01.2023 18:26

Odporúčam : ak hľadáte leporelo pre najmenších s krásnymi ilustráciami a pekným príbehom

Neodporúčam : ak hľadáte klasickú detskú knihu

Toto neuveriteľné leporelo pre najmenších je dôkazom, že aj keď má kniha málo strán, dokáže povedať veľa.

Pod najjasnejšou polárnou hviezdou, v krajine večného ľadu a snehu, je koniec sveta. Týmto príbehom zvykla uspávať mamina svojho synčeka Yuka. Lenže okrem lásky k príbehu v ňom prebudila aj zvedavosť. Kde je koniec sveta a ako to tam vyzerá ? Yuko teda vyráža na cestu koniec sveta nájsť.

Krásne leporelo pre najmenších s ešte krajšími ilustráciami od Adriana Macha vám vyrazí dych a poteší očká.

Príbeh je krátky, no nesie krásnu myšlienku : kde niečo končí, niečo nové zasa začína. Záver príbehu tak otvára priestor pre zaujímavé rozhovory s vašimi maličkými, ktoré podnecujú detskú fantáziu.

Skutočne krásne dielko a ja ho veľmi odporúčam všetkým rodičom, ktorí radi preberajú príbehy z knižiek so svojimi deťmi.

Čítať viac

12
Midnight reads

Midnight reads prečítal knihu

22.01.2023 18:26

12
Midnight reads

Midnight reads prečítal knihu

21.01.2023 22:07

12
12

Midnight reads napísal recenziu

21.01.2023 22:06

Odporúčam : ak máte chuť siahnuť po knihe, pri ktorej sa nebudete báť, ale má strašidelnú atmosféru

Neodporúčam : ak vám nesadla Addie Larue, nesadne vám ani tento štýl písania príbehu

Olivia je naoko obyčajné dievča, so skrytým darom. Vidí prízraky, tiene, mŕtvych. V dievčenskom sirotčinci nie je nijako zvlášť obľúbená, nevie ani rozprávať a tak sa často utieka do vlastného sveta. V tomto svete je so svojou mamou a niekam patrí, no po mame jej zostal iba denník s vytrhanými a zaškrtanými stranami. Žije jej mama ? Kto je jej otec ? Zostal jej na svete vôbec niekto ?

Jedného dňa však do sirotčinca príde Olívii list. Gallant ťa očakáva, tvoj domov. Hnaná túžbou po rodine a po pocite niekam patriť Olívia balí kufre a cestuje na panstvo Gallant. A práve tu sa začína jej cesta. Cesta o poznaní seba, rodiny a jej poslania temného a nebezpečného…

Viki Schwab to opäť raz dokázala. Opäť potvrdila svoju kvalitu dalšou knihou. Jej rukopis je jedinečný a ja ho neviem podobnosťou priradiť k žiadnému inému autorovi. Na jej príbehoch sa mi najviac páčia jej skryté myšlienky medzi riadkami, výborne písané postavy a temná až strašidelná atmosféra.

Ak sa vám páčil štýl písania, akým písala Addie Larue tak sa vám tato kniha bude páčiť tiež. Gallant má naozaj nádherné opisy a rozprávanie. Tie sú ešte viac zosilnené drobnými ilustráciami, či plne ilustrovanými stranami. Páči sa mi, ako je v knihe prepojený reálny svet s tým nadprirodzeným. Občas som mala pocit, ako keby to nebolo vymyslené, ale skutočné a to bolo na tom to strašidelné.

No a okrem prízrakov, tu máme aj záhadný dom plný tajomstiev. Tie čakajú na odhalenia, preto vy nečakajte dlho a bežte ich spolu s Olíviou odhaliť.

Čítať viac

12
Midnight reads

Midnight reads prečítal knihu

15.01.2023 16:52

12
12

Midnight reads napísal recenziu

15.01.2023 16:51

Odporúčam : deťom od siedmych rokov, ktorým sa tento príbeh snaží citlivo priblížiť stárnutie či stratu blízkych

Neodporúčam : menším deťom, ktoré by obsah nemuseli pochopiť

Danja ako každý rok aj tento trávi sviatky u babičky. Tento rok je to však trochu iné. Babička sa jej zdá akoby zmätená, rozprávajúca v hádankách o tajomnom kľúči . Všetko sa to ale zhorší, keď babička zmizne. Danja sa ju rozhodne hľadať, no po nej akoby sa zľahla zem. Na opustenej trati, na ktorej už roky nič nepremávalo sa z ničoho nič objaví vlak. Nočný expres jazdí iba v noci a vezie iba tých, čo veria v jeho kúzlo. Danja teda nastupuje a dobrodružstvo sa môže začať.

Osobne si myslím, že tento príbeh nechytí za srdce iba deti, ale aj dospelých . Naplno si ho však vychutnáte, keď budete knihu čítať detskými očami.

V 24 kapitolách sa vydáte spolu s Danjou po trati a zastávkach nočného expresu. Spoznáte veľa zaujímavých ľudí a ich osudy, ktoré veľakrát chytia za srdce. Kniha sa dá chápať aj ako adventný kalendár, ktorý svojimi kúzelnými príbehmi vrcholí práve na Vianoce.

Okrem iného, kniha v sebe ukrýva naozaj krásny odkaz. Staroba je prirodzená súčasť života a je normálne , ak sa časom blízky zmení. Takisto že strata môže byť bolestivá, ale pokiaľ máme blízkeho v srdci, nikdy o neho neprídeme.

Vydajte sa spolu s vašimi deťmi po trati Nočného expresu. Zistite, či sa Danje podarí nájsť babičku a nechajte sa unášať čarom tejto knihy.

Čítať viac

12
Midnight reads

Midnight reads prečítal knihu

06.01.2023 22:46

12
Midnight reads

Midnight reads prečítal knihu

06.01.2023 22:46

12
Midnight reads

Midnight reads prečítal knihu

06.01.2023 22:45

12
12

Midnight reads napísal recenziu

06.01.2023 22:39

Odporúčam : fanúšikom žánru dark academy, seriálu umbrella academy, nadprirodzených schopností, a ak v knihách radi rozoberáte postavy do hĺbky

Neodporúčam : ak nemáte chuť na ťažkú knihu pri ktorej toho treba veľa spracovať a pochopiť

Atlasova šestka je kniha, na ktorú som bola od začiatku zvedavá. Nevedela som, čo od knihy môžem čakať, keďže recenzie na ňu boli naozaj rôzne. Ja osobne žáner dark academy ešte len spoznávam a tak nikdy dopredu neviem, či ma kniha chytí. Teraz však môžem povedať, že kniha nesklamala, skôr prekvapila.

Callum, Parisa, Tristan, Nico, Libby a Reina sú medeáni, čo znamená, že ovládajú magické schopnosti. Navzájom sa nepoznajú až do dňa, kedy ich osloví Atlas - člen Alexandrijského spoločenstva. Ten každých desať rokov naverbuje šesť neskutočne nadaných medeánov, ktorý sa môžu uchádzať o členstvo. Aby sa tam však dostali, musia sa naučiť spolupracovať , byt ako jeden a ustrážiť knižnicu vedomostí. Podarí sa to tejto partii cudzincov ? A čo keď ide o veľa viac, Atlas je niekto iný ako sa zdá byť a ide možno aj o záchranu sveta ?

Dám vám malú radu. V tejto knihe neverte nikomu.

Mágia, fyzika, manipulácia, vzťahy a zrada. Myslím, že niektorí budete túto knihu nenávidieť a iní ju budete zasa milovať. Je dosť možné, že knihu počas čítania aj pár krát odložíte, pretože si to budete musieť proste premyslieť. Príbeh je zameraný veľmi na postavy, ich vzťahy, minulosť, vývoj a schopnosti. Zápletka je väčšinu knihy v úzadí, ale na konci sa perfektne rozbehne a ak si myslíte, že celú dobu viete o čom je, verte mi že neviete. Je to veľmi prešpekulovaná kniha a čím viac sa budete blížiť k záveru, tým viac vás bude šokovať.

Kapitoly sú písané z pohľadu všetkých postáv, aby ste sa do ich zmýšľania mohli ponoriť hlbšie a úplne individuálne každého z nich pochopiť. Ak to spravíte, budete čeliť veľkým výzvam a spolu s postavami budete hľadať ich cestu v celom tom šialenstve.

Z tejto knihy by bol fakt úžasný seriál, snáď sa raz dočkáme spracovania.

Čítať viac

„Hoci je iba päť základných farieb (modrá, žltá, červená, biela a čierna), ich kombinácie vytvoria toľko odtieňov, že za celý život ich nikto neuvidí všetky.“

Umenie vojny - Sun-c'
Umenie vojny
Sun-c'