Zapoj sa do knižnej hry a vyhraj poukážku až 300 €
Hry

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na:

Neprečítate na:

Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?

Dragonfly In Amber
E-kniha

(Outlander 2)

THE SECOND NOVEL IN THE BESTSELLING OUTLANDER SERIES - now a major new TV series. For twenty years Claire Randall has kept her secrets. But now she is returning with her grown... Čítať viac

4,5 53 hodnotení
2. diel série
Outlander
Vydavateľstvo
Random House, 2021
976 strán
18-19 hodín čítania
Vychádzame z priemerného údaju o rýchlosti čítania 230 slov za minútu, od knihy ku knihe a čitateľa ku čitateľovi sa to však môže líšiť.

THE SECOND NOVEL IN THE BESTSELLING OUTLANDER SERIES - now a major new TV series. For twenty years Claire Randall has kept her secrets. But now she is returning with her grown daughter to the majesty of Scotland's mist-shrouded hills. Here Claire pl... Čítať viac

Predaj skončil
Ach, mrzí nás to, ale platnosť licencie na predaj tohto titulu vypršala. Nemôžeme ho už bohužiaľ predávať :-(
Ďalšie e-knižné vydania (2)

Naši škriatkovia odporúčajú

Monika J. Čapková: Tajemný soused. Neklidná růže, 2025

Viac o e-knihe

Táto e-kniha je zabezpečená cez Adobe DRM

Aby vydavateľ zabránil pirátskemu kopírovaniu, chráni túto e-knihu šifrovaním. Prečítať si ju môžete len na čítačkách a aplikáciách, ktoré podporujú Adobe DRM.

Prečítate na:

Neprečítate na:

  • Kindle
Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?
THE SECOND NOVEL IN THE BESTSELLING OUTLANDER SERIES - now a major new TV series. For twenty years Claire Randall has kept her secrets. But now she is returning with her grown daughter to the majesty of Scotland's mist-shrouded hills. Here Claire plans to reveal a truth as stunning as the events that gave it birth: about the mystery of an ancient circle of standing stones, about a love that transcends the boundaries of time, and about James Fraser, a warrior whose gallantry once drew the young Claire from the security of her century to the dangers of his.Now a legacy of blood and desire will test her beautiful daughter as Claire's spellbinding journey continues in the intrigue-ridden court of Charles Edward Stuart, in a race to thwart a doomed uprising, and in a desperate fight to save both the child and the man she loves.
Naše katalógové číslo
1052389
Počet strán
976
Rok vydania
2021
ISBN EPUB
9781446494318
Štýl
historický, dobrodružný, napínavý, romantický
Jazyk
angličtina
Pôvod
Spojené štáty, zahraničný
2. diel série
Outlander
Vydavateľstvo
Random House
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu alebo škodlivý obsah

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5
38
9
2
3
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Zhrnutie recenzií

Zosumarizované pomocou AI, ktorá môže robiť chyby.

Druhá časť série (Vážka v jantári) pokračuje v kombinácii historických reálií a cestovania v čase s dôrazom na vzťah Claire a Jamieho. Čitatelia chvália podrobné historické zázemie, silné postavy a emocionálny, napínavý dej, hoci kniha je veľmi rozsiahla a miestami sa vlečie. Niektorí čitatelia riešili aj problémy s prekladom alebo tlačou a diskutujú o dátumoch vydania ďalších dielov. Celkovo ide o populárne a pútavé pokračovanie, ktoré čitateľov necháva zvedavých na ďalšie časti série.

Čitatelia oceňujú
  • Dôkladné historické pozadie a realistické vykreslenie prostredia.
  • Silné postavy a živé, často humorné dialógy.
  • Emocionálny, romantický a napínavý príbeh, ktorý čitateľov silne osloví.
  • Autorka úspešne spája históriu s prvkami cestovania v čase a dobrodružstva.
Čitatelia ďalej hodnotia
  • Veľký rozsah (okolo 950 strán) a miestami natiahnutý dej, ktorý niektorých nudil.
  • Niekedy sa vyskytli chyby v preklade alebo problémy s tlačou (chýbajúce kapitoly v prvom diele).
  • Vydanie a posun dátumov prekladov/edícií rozčuľoval niektorých čitateľov.
Pomohlo vám zhrnutie?
Overený nákup
1.1.2026
Claire sa rozhodla zostať v minulosti. S Jamiem zažívajú krásne aj trochu vrelé chvíle. Zároveň musia riešiť neustále nijake problémy. Hlavne čo sa týka Jakubitov ale aj francúzke starosti. To najhoršie ich ešte len čaká.
Overený zákazník
19.5.2024
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Za túto recenziu si od fanúšikov zaslúžim dosť veľa kritiky, ale stojím si za tým. Kde začať. Druhá časť série Outlander/Cudzinka ma fakt nenadchla. Ani neviem povedať čo vôbec sa mi na nej páčilo. Možno úvod/koniec, kedy bola Claire opäť v súčasnosti (odhliadnuc od toho, že povedala vlastnému decku, že ho nenávidela?!? Kks. Mám dosť.) a z tej stredovej časti, asi postava malého Fergusa. Tiež oceňujem autorku, keďže napísať takú hrubú (a bohužiaľ aj podrobnú) knihu nie je len tak. Nestotožnila som sa s prerodom Claire a Jaimeho na tak trochu snobských pánov v dome so služobníctvom, usporadujúcich večere pre francúzsku šľachtu či navštevujúcich bály na kráľovskom dvore plné klebiet, intríg, ohovárania, pokusov o vraždu. Áno, chápem, že nemali veľmi na výber, ale chýbali mi ako postavy, keď žili na zámku alebo v Jamieho panstve v Škótsku, Jamie nemal problém s kydaním hnoja v stajni a Claire sa hrabala v bylinkách a liečila zranenia. Takže to, že teraz v Paríži nosili fajnové oblečenie, stužky vo vlasoch a zaoberali sa politikou a predajom vína, ma celkom zaskočilo, resp. nehodilo sa mi to tam. Celkovo je kniha veľmi drsná, samé PODROBNE opísané znásilnenia, pokusy o znásilnenia, vraždy, násilie, výhražky, nedobrovoľný sex... Miestami mi aj vzťah hlavných hrdinov prišiel tiež trošku cez čiaru ("Budeš len moja a nikoho iného" plus všetok ten drsný sex sprevádzajúci tieto "vyznania") a k tomu neustále sa vracajúci tieň Franka/Jacka Randalla... ("Ušetri ho kvôli mne, kvôli Frankovi") a už mi to liezlo hore krkom. Celú tú politickú vec s jakobitmi a Karolom Stuartom či princom Bonniem či ako sa vlastne volal som nepochopila a nebavilo ma to. Priznám sa, že od polovice knihy som preskakovala celé odstavce, tak veľmi ma to nebavilo. Nevedela som sa dočkať konca, nech by bol akýkoľvek. S prichádzajúcim koncom mi začali prekážať aj niektoré slová, čo bude asi chybou prekladu (Jáj, Nó, Héj, Ták) a povedzte mi niekto prosím, ako sa vyslovuje slovo Mhm. Prečo sa po skončení knihy nachádzajú dve kapitoly z prvej knihy nechápem a tiež prečo má kniha všade uvedený počet strán 968, keď v skutočnosti je to "len" 790?!? Knihu som si ani najmenej neužila a určite nebudem pokračovať s ďalšími dielmi. Toľko z mojej strany.
Overený zákazník
17.4.2023
Výnimočné dielo
Budem sa opakovať, ale príbeh z pera Gabaldonovej budem vždy označovať, ako jeden z najkomplexnejších, aký som kedy čítala.

Skĺbila do jedného zrozumiteľného celku pomerne detailné historické reálie, všetky okná v nich vyplnila dôveryhodným príbehom, ktorý dáva zmysel, balansovala na hrane schopnosti zmeniť históriu a to celé okorenila tak dojemným ľúbostným príbehom, až vám zviera srdce. Vyžaduje to veľký talent, pretože štúdium, ktoré autorka musela venovať do skúmania historických súvislostí a do toho vložiť pre čitateľa fantasy prvky je umenie.

2. časť série, Vážka v jantári, nás zaviedla do Francúzska za vlády Ľudovíta XV, kedy šľachta žila skutočne bohémskym, márnivým životom, a odvrhnutý princ Karol Eduard Stuart sníva o návrate na anglický trón. Intrigy, prepojenia, politické machinácie, dohody a zrady nakoniec prinútia Fraserovcov k návratu na Škótsku vysočinu a po rôznych neúspešných snahách Claire a Jamieho zmeniť smer histórie zabránením bitky pri Cullodene sa ich cesty nakoniec trpko rozídu. Prepája sa tu realita s históriou, ktorú Claire rozpráva jej dcére Brianne, ktorá je v skutočnosti dcéra Jamieho prenesená v čase.

Výnimočné dielo, kedy nad ním ešte dlho po dočítaní rozmýšľate. Je napísané tak realisticky, až som uverila, že cestovanie v čase je skutočne možné a zapochybovala, či si autorka niečím podobným neprešla, a áno, v kútiku duše to chcem zažiť aj ja.
Overený zákazník
19.6.2022
Opäť výborné a dynamické
Spočiatku som nemala v pláne čítať túto sériu, ale prvá časť sa mi páčila, tak som sa v nej rozhodla pokračovať. A spravila som dobre. Táto časť začína i končí v roku 1968, kedy už Claire má dcéru Briannu, s ktorou sa vyberú za historikom Rogerom, aby zistili, čo sa stalo po bitke pri Cullodene. Pomedzi túto linku autorka vsunula tú historickú, kedy bola Claire ešte v minulosti a zažila rok pred stuartovským povstaním. Popri oddanej láske nechýbajú intrigy, bolestivé straty ani smútok. Nachádza sa tu veľa akcie, i keď sa nič nedeje zhurta, pretože autorka podáva príbeh podrobne. Podarí sa Claire a jej dcére zistiť pravdu?
Tento výborne vyskladaný príbeh dýcha históriou. Čitateľ sa ocitá vo Francúzsku a neskôr sa opäť dostáva na škótske Vysočiny. Autorka si zvolila skutočné historické pozadie a skoro všetky skutočnosti sú pravdivé. Nedalo mi to a musela som si o tejto sérii i seriále prečítať ich rozbor. Mne osobne sa veľmi páčila aj súčasná časová línia a čo sa týka romantických línk, sú nesilené a pôsobia realisticky. Vlastne celý príbeh je uveriteľný a premieta sa pred očami. Dialógy postáv sú svieže, niektoré akoby boli autentické a často sú humorne ladené. Autorka sa hraje aj s otázkou ovplyvňovania dejín a ja som veľmi zvedavá, ako bude príbeh napredovať. Niektoré zauzlenia sa ozrejmili, ale koniec ostal zaujímavo otvorený. Už teraz som veľmi zvedavá na osudy postáv a po prečítaní kníh sa pustím do seriálu. Mňa táto séria chytila a vás nech určite neodrádza veľký počet strán. Knihy sa čítajú samé.
Overený zákazník
3.2.2022
Wau! Neviem ako mám slovami opísať svoje pocity po dočítani, ale som opäť milo prekvapená z celého príbehu.

Autorka znova ukázala svoj spisovateľský talent, presvedčila ma v mnohých situáciách, vysvetlila ďalšie fakty, ktoré zostali v minulom dieli nezodpovedané,...
Dej je plynulý, krásne na seba nadväzuje a nie sú tu žiadne hluché miesta, ktoré by ma od čítania odradili. Ani ten obrovský počet strán ma neodradil! Dej je plný napätia, akcie, tajomstiev, je pútavý, číta sa sám a je len ťažko predvidateľný.

Knihu som čítala dlhšie, no čítanie som si maximálne užila. Som očarená z fantázie autorky a jej skvelých dialógov medzi postavami.

Hlavní hrdinovia Claire a Jamie ma opäť príjemne potešili a pocit - znova sa ocitnúť medzi nimi - bol úžasný. Každá z postáv je opísaná bravúrne. Či už ide o hlavne alebo vedľajšie postavy. Všetci dostali skvelé charakteristické črty, ktoré si živo pamätám aj napriek tomu, že predošlý diel som čítala dávnejšie. Mala som obavy, že sa v príbehu budem z toľkého množstva mien strácať, ale nestalo sa...

Každá kapitola v sebe ukrýva tajomnú zápletku, kde sa niečo vyjasní, niečo znova zapletie. Avšak je fascinujúce prechádzať celým dejom a najmä cez jednotlivé obdobia.

Druhá časť ma prekvapila. Odporúčam vám ju čistým svedomím, ak patríte medzi čitateľov, ktorým je táto doba či knižný žáner blízky. Som veľmi zvedavá na ďalšie časti tejto série. Teším sa na to s čím ďalším nás ešte autorka prekvapí.
Overený zákazník
20.1.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Druhá časť bola ešte lepšia, napínavejšia ale aj smutnejšia a krutejšia. Claire a Jemie si veľa vytrpeli..Prišli o dieťa, oboch sa ich pokúsili zabiť, dokonca Claire znásilniť, opäť stretli Jacka Randdala a samozrejme boli neustále v smrteľnom nebezpečenstve. Musím povedať, že na konci, keď sa rozlúčili nemohla som sa ubrániť slzám. Hoci má kniha 950 strán mám pocit, že bola krátka :(
Věra
Neoverený nákup
27.5.2021
Hltám každou volnou chvilku, koupila jsem na porovnání se seriálem. Knížka je pěkně napsaná a čte se sama.
Overený zákazník
1.3.2021
Ja ich milujem. Platonicky. Ten ich vzťah. Jamie & Claire. Milujem Anglicko. Milujem Škótsko.
Kniha 2. Mám ju rozčítanú už nejaké tie mesiace. Keďže je to riadna buxa a ma malé písmenká, trochu mi to trvá. Dosť mi to komplikovala prvá časť knihy, kde má to fakt nudilo. Keby sa mi to stane v takejto miere pri inej knihe, hneď ju odložím a skončím s jej čítaním. Tu som sa VEĽMI premohla. Politické riešenia, intrigy, sabotáž.... Nuda, nuda, nuda.
Prebrala som sa v polovici knihy kde sa Jamie a Claire vrátili z Paríža do Škótska a tam to už pre mňa nabralo správny smer.
Plne chápem moju maminu, ktorá knihu doslova zhejtovala a asi 2-3roky ležala nedotknutá v poličke. Začiatok bol fakt o ničom.
Musíte sa pripraviť na to, že autorka rieši všetko detailne a spomalene. Takže jedna pasáž zo seriálu je opísaná hádam na 10-15 strán. Mňa to však nestoplo a po krátkej pauze sa určite vrátim k 3 časti.
Knihu odporúčam v tom zmysle, že je maximálne detailná a keď tomu venujete všetku svoju pozornosť, viete sa až neuveriteľne vcítiť do deja. To je brutálne veľké pozitívum autorky. Nehovorím o tom ako sa vie vyhrať s postavami a ich charaktermi ci činmi. Vzťah medzi J a C je epický, nádherný a dokazuje, že na každom jednom vzťahu treba pracovať.
Neskromne priznávam, že som na tejto sérii závislá, či už kniha alebo seriál.
Barbora
Neoverený nákup
18.5.2020
Recenzia
Stále budem ďakovať kamarátke, že ma raz nahovorila na tento seriál a potom som siahla aj po knihách. Je to vážne krásna historická séria s toľkými zvratmi a toľkými šťastnými či smutnými situáciami.
Ľudmila
Overený nákup
10.8.2019
Pútavé pokračovanie prvého dielu Cudzinka. Na konci tejto knihu sú zaradené aj dve chýbajúce kapitoly z konca prvého dielu, márne som ich hľadala v Cudzinke, text bez nich strácal zmysel. Ktovie, či išlo o chybu tlače alebo to je autorkin dodatok, anglickú verziu som nečítala. Príbeh Claire aj Jamieho v tomto diely ničím nezaostáva za Cudzinkou, pre mňa bol dokonca zaujímavejší. Gabaldonová v ňom opäť šikovne spája históriu s fikciou a osud hlavných postáv sa vyvíja k otvorenému koncu. Nasledujúci diel Moreplavec dúfam prinesie odpovede.

Záleží na tom, čo sa naozaj stalo. Každý má potenciál urobiť niečo zlé - keby nás niekto podľa toho posudzoval, nikto by nebol dosť dobrý. Záleží však na tom, ako sa napokon zachováme.
Kniha: Road trip (Beth O'Leary), 2022
Road trip
  • Beth O'Leary