Vianoce
Prah večnosti - Ken Follett, Tatran, 2014

24,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Prah večnosti

Posledné desaťročia boli priam frenetické, pokiaľ ide o obrovské sociálne, politické a ekonomické zmeny – novú tvár nadobudlo civilné právo, došlo k vraždám významných... Čítať viac

4,8 64 hodnotení
3. diel série
Storočie
Vydavateľstvo
Tatran, 2014
968 strán
13-14 hodín čítania

Posledné desaťročia boli priam frenetické, pokiaľ ide o obrovské sociálne, politické a ekonomické zmeny – novú tvár nadobudlo civilné právo, došlo k vraždám významných osobností, masové hnutia zapríčinili politické zmeny, prehrmela vojna vo Vietname... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

24,90 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 46 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
The Edge of Eternity - Ken Follett, MacMillan, 2014
Pevná väzba s prebalom
Angličtina, 2014
Vypredané

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Beyond the Story (slovenský jazyk) - BTS ,Myeongseok Kang, Ikar, 2023
Nakúpte knižné darčeky do 22.12. na Martinus.sk alebo v našich kníhkupectvách a deň pred Vianocami vyhrá sedem z vás poukážku v hodnote 200 €. Sedem sviatočných hrdinov a hrdiniek žrebujeme 23. decembra 🎄

Viac informácií nájdete tu

Viac o knihe

Tento titul si u nás môžete objednať aj v kolekcii za výhodnú cenu!
Epický vrchol posledného dielu trilógie: Pád titanov a Zima sveta.

Follettov historický obraz 20. storočia dojíma, strháva, dokonca poburuje, a v tom je autorovo majstrovstvo. Ocitáme sa v nemeckej rodine. Rebecca Hoffmannová si vychutnáva radosti života, až kým sa úplnou náhodou nedozvie, že jej muž je vysoký dôstojník Stasi. Keď požiada o rozvod, urazený manžel jej a jej rodine urobí zo života peklo. V USA sa George Jakes stane blízkym spolupracovníkom Roberta Kennedyho a na vlastnej koži prežíva boj černošského obyvateľstva proti rasizmu vedený Martinom Lutherom Kingom. Cameron Dewar sa pridal k republikánom a ako agent CIA si musí nájsť miesto vo svete omylov, lží a intríg. Rovnako je na tom aj Dimka Dvorkin, mladý poradca Nikitu Chruščova, keď sa Rusko so Spojenými štátmi americkými dostanú do konfliktu a svet sa ocitne na pokraji skazy.

Celá trilógia predstavuje uzavretý román a osudy hrdinov z Východu a zo Západu sa navzájom prelínajú na pozadí spoločenských a politických premien v poslednej tretine 20. storočia. Toto pozoruhodné dielo čitateľovi umožní ľahšie pochopiť históriu, ktorej je súčasťou.

Nová bezbrehá sága STOROČIE je poháňaná dychom histórie a zaujímavými osudmi rodín, ktoré opisuje. Na začiatku v Páde titanov sa stretne 5 rodín – ruská, nemecká, americká, anglická a waleská – zblížia sa a nakoniec rozpŕchnu do všetkých končín sveta v rytme Prvej svetovej vojny a Ruskej revolúcie. Zima sveta rozpráva o živote ich detí vo chvíli, keď sa k moci dostáva nacizmus, a o veľkých tragédiách počas Druhej svetovej vojny. Prah večnosti sleduje ďalšiu generáciu uprostred sociálnych, ekonomických a politických nepokojov v rokoch 1960 – 1990; zažijeme s nimi boj za ľudské práva, vojnu vo Vietname, postavenie Berlínskeho múra, karibskú krízu a ľadové ovzdušie studenej vojny.
Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Originálny názov
The Edge of Eternity
Počet strán
968
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
155×240 mm
Hmotnosť
1123 g
ISBN
9788022206914
Rok vydania
2014
Naše katalógové číslo
167558
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
3. diel série
Storočie
Vydavateľstvo
Tatran
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

64 hodnotení

51
8
1
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Katka
Neoverený nákup
18.2.2023
Skvelá kniha od Kena Folleta. Román prah večnosti predstavuje zavŕšenie trilógie storočia. V kniha opisuje životy tretej generácie rodín z prvej a druhej časti trilógie storočia. Životy členov rodín sa odohrávajú na pozadí studenej vojny v 60tych až 80tych rokoch. Kniha sa tiež dotýka problematiky rasovej neznášanlivosti v Amerike, života na východnej aj západnej časti múra a tiež života v Sovietskom zväze. Knihu odporúčam všetkým čitateľom, ktorí majú radi historické romány a chcú sa dozvedieť viac o 20. storočí. Kniha je písaná pútavo a číta sa veľmi ľahko. Aj keď má vyše 900 strán, ani sa nenazdáte a už ste na konci. Čítať viac
22
Bůh nedbá - Steven Erikson, 2023
Práve čítam
Bůh nedbá

Čítam pomaly, ale pravidelne. Začínal som detektívkami a trilermi, potom som prešiel na sociálne romány, pridal k tomu klasiku, občas humor, sem tam životopisy a to, čo ma zaujalo.

Tomáš Kučera
Overený zákazník
16.12.2021
História zaujímavou cesto
Opäť výborne napísaná kniha a príbehy jednotlivých rodín sa konečne ako tak uzatvorili.
Aj v tomto prípade je tam cítiť Folletov štý, avšak aj táto kniha prináša niečo nové, iné a originálne, takže nenudí.
Potešilo ma, že tentokrát neboli všetci politici, ale aj novinári a najmä hudubná dejová linka mňa osobne bavila a v celej knihe pôsobila veľmi osviežuúco.
Prah večnosti mi prišiel najpestrejší zo všetkých dielov, obsiahol najväčšie časové obdobie a venoval sa najrozličnejším veciac, ktoré ale v konečnom dôsledku aj tak spolu vo väčšej či menše miere súviseli.
Ken Follet jednoducho vie písať a táto kniha ako aj celá séria rozhodne stoja za prečítanie.
Čítať viac
19.10.2021
Záverečný diel trilógie Storočie ponúka ľahké čítanie s nereálne úspešnými a stereotypnými postavami, ktoré sú, ako to už v historickej fikcii býva, svedkami a účastníkmi všetkých veľkých udalostí 20. storočia, ale v tejto knihe to pôsobí o niečo viac strojene ako v predchádzajúcich dieloch. Prvá polovica knihy pokrýva asi 4 roky, v ktorých sa etablovali osobnosti postáv, druhá polovica prechádza ďalšími 25 rokmi histórie, pričom na vývoj postáv už nezostáva čas. Kniha sa postupne stáva príliš predvídateľnou, postavy príliš plytkými a podobnými a príbeh vzhľadom na široký záber uponáhľaný a nútený. Akoby Follettovi došli nápady alebo jeho kreativite prekážalo dlhé časové rozpätie, o ktorom kniha pojednáva.
Príbeh je plný známych mien a historických udalostí. Niektoré udalosti sú starostlivo preskúmané a veľmi dobre spracované, napríklad kubánska raketová kríza, ktorá priviedla USA a Sovietsky zväz na pokraj vojny, problematika rasového zrovnoprávnenia a jazdy slobody, zobrazenie života v Sovietskom zväze v tomto období, vzostup a pád berlínskeho múra a jeho význam v živote ľudí vo východnom Nemecku, iné udalosti boli podané veľmi zjednodušene alebo skreslene.
Autorov politický uhol pohľadu (liberáli/demokrati = dobrí, konzervatívci/republikáni = zlí) je očividný počas celej knihy a jeho zaujatosť je až dotieravá a otravná. Jazyk je zbytočne sprostý, sex je zbytočne explicitný a nemiestny, ženy sú neviazané, muži nelojálni, príliš veľa úspešných ľudí je skorumpovaných - svet podľa Folletta vyzerá ako škaredé miesto s malou nádejou na skutočnú zmenu. Rozpráva príbeh, ktorý nie je vždy vierohodný, aby zahŕňal všetky dôležité historické momenty, vytvára príliš veľa vykonštruovaných náhod a jeho pohľad a interpretácia histórie sa zdajú veľmi diskutabilné a naklonené k jeho politickým preferenciám.
3,5/5
Čítať viac
30
Overený zákazník
22.2.2021
Follettovské zavŕšenie storočia
Poslednú časť trilógie storočie som si po prečítaní prvých dvoch častí šanoval, keďže z Follettových obsiahlych ság je toto posledná dostupná kniha.
Tretia časť je prierezom osudov rodín nesúcich sa ságou, tentokrát vnúčat, v desiatkach rokov po druhej svetovej vojne, až po prelom tisícročí.
Vykreslené dejiny odzrkadľujú tvrdé časy aj po vojnách. Životy hrdinov nie sú o nič jednoduchšie. Na jednej strane pologule sa hrdinovia pasujú s rasizmom černochov aj napriek revolúciou lásky a slobody, čias M.L.Kinga a Kennedyovcov, čas politického nepokoja ameriky a atentátov.
Európa je rozdelená a státisíce rodín tiež. Nemecko je rozseknuté berlínskym múrom, ktorý delí Európu na západný "slobodný" svet a východný svet v spároch drastického komunizmu, ktorý drancuje nepriateľov režimu v pracovných táboroch Sibíra a východnú Európu (a teda aj nás) drží v šachu. Časy od Chruščovova, cez Brežneva až po Gorbačova.
Prejdú desiatky rokov, kým sa Európa a svet opäť slobodne nadýchnu pádom železnej opony.
Kniha symbolicky začína a končí kapitolami "Múr" a čerešňou na torte je krátky prídavok Obamovho príhovoru v znamení slobody a rovnosti.

Folletova trilógia Storočie je určite jedno z najčitaľnejších diel v kategórii historická fikcia.

(menšie mínus bolo v posledných stovkách strán častejšie rekapitulovanie súvislostí s postavami... no keď som čítal niektoré čitateľov, asi ich bolo naopak málo?!:) )
Čítať viac
Zuzana
Neoverený nákup
15.9.2018
Domácnosť zanedbaná, prázdna chladnička, suchá strava.... Neklamný znak toho, že Mama- teda ja, číta Folletta. Prvé dva diely som zhltla na pár nádychov. Podobne aj tento tretí. Follett je majstrom pera a majstrovsky zobrazuje dejinné udalosti prostredníctvom osudov jednoduchých ľudí, alebo jednoduchých ľudí prostredníctvom dejinných udalostí? V každom prípade vysoko čitateľné. Vrelo odporúčam pre všetkých dejinofilov. Čítať viac
Soňa
Neoverený nákup
2.4.2016
Názor čitateľa
Nebudem sa vyjadrovať ku knihe. K tej poviem len jediné: skvelá! Chcem sa vyjadriť k tým zvukovým nahrávkam, kde niekto číta nejakú časť knihy. TO JE NIEČO PRÍŠERNÉ!!!! To sa pán Horák nehanbí čítať ako zaostalý tretiak na základnej škole? A vy sa nehanbíte uverejniť to? Pustila som si z vašich nahrávok asi len tri, a neviem si vybrať ktorá bola hrôzostrašnejšia. Mali by ste to dávať prečítať nejakému kvalitnejšiemu čítateľovi s krásnym hlasom. A nie kadekomu! Čítať viac
Anna
Neoverený nákup
4.7.2015
Prah večnosti
Kniha ma nejako moc nezaujala zložitá miestami až naročna na ludské zmyšlanie preto ju neodporučam čítat je slabá pritom spisovatel dobrý a slávny nechapem toto jeho dielo Čítať viac
sused
Neoverený nákup
2.4.2016
Názor čitateľa
Anča, aspoň sa nevychvaľuj svojou zadubenosťou. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Málo diel sa vyznačuje takou premyslenou koncepciou ako nová trilógia Kena Folletta Storočie. Už prvá časť naznačuje, že to bude jeden z literárnych skvostov našej doby… pretože jadrom románu sú prevratné udalosti a historické témy, množstvo postáv a príbehov, ktoré sa navzájom prelínajú a posúvajú dej…
Sunday Times

Pravdepodobne nikto lepšie ako britský autor názorne neprezentoval na medzinárodnej vydavateľskej scéne silu, s akou sa zrodila a potom vyrástla celosvetová značka… Ak každá z kníh prináša čitateľom jednoduchú radosť z úniku, možno im aj nastavuje vzdialené časové zrkadlo…
Independent

Toto je vysokooktánový príbeh, neobyčajne úderný, pretože prináša poväčšine pravdivé udalosti. Follettove velenie ohromnému vojsku, ktoré nastupuje do boja, je rovnako impozantné ako vojnové stratégie jeho generálov, v nejednom prípade ešte lepšie. Follettovo farbisté tlmočenie obrovskej drámy a historických udalostí je jednoducho dokonalé…
Scotsman

Majstrovský rozprávač Ken Follett v trilógii Storočie tká britské, americké, ruské a nemecké hľadiská počas Prvej svetovej vojny do fascinujúcej a neuveriteľne bohatej tapisérie celej spoločnosti a politikov…
The Times

Prah večnosti (Zuzana Švecová), citajto.com

Ken Follett

Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac

„Všetko vždy funguje, keď si naplno uvedomuješ, čo chceš dosiahnuť.“