Knihy
E-knihy

Pád titanov + Zima sveta + Prah večnosti (kolekcia)

Ken Follett

Ken Follett mal dvadsaťsedem rokov, keď napísal román Oko ihly. Tento triler získal ocenenie a stal sa medzinárodným bestsellerom. Po niekoľkých úspešných trileroch prekvapil svojich priaznivcov románom Piliere zeme, v ktorom zachytáva stavbu stredovekej katedrály. Kniha upútala milióny čitateľov...

Vydavateľstvo
Tatran
Séria
Storočie
Edícia
Kolekcie

Komplet titulov: Pád titanov, Zima sveta a Prah večnosti...

Čítaj viac

72,70 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Komplet titulov: Pád titanov, Zima sveta a Prah večnosti.

Pád titanov: Píše sa rok 1911 a deň, keď v Anglicku korunujú za kráľa Juraja V. Trinásťročný Billy Williams začína svoj prvý pracovný deň v uhoľnej bani vo Walse. Banícku rodinu Williamsovcov a šľachtických majiteľov baní Fitzherbertovcov spojí romantický vzťah aj nenávisť. Lady Maud Fitzherbertová sa zaľúbi do Waltera von Ulricha, špióna pôsobiaceho na nemeckom veľvyslanectve v Londýne.

Zima sveta: V polovici dvadsiateho storočia päť navzájom prepojených rodín napĺňa svoj osud, zatiaľ čo svetom otriasa tyrania. Berlín v roku 1933 prežíva hlboké zmeny. Jedenásťročná Carla von Ulrich sa snaží pochopiť napätie narúšajúce pokojnú atmosféru v jej rodine, zatiaľ čo Hitler posilňuje svoje postavenie v Nemecku.

Prah večnosti: Posledné desaťročia boli priam frenetické, pokiaľ ide o obrovské sociálne, politické a ekonomické zmeny – novú tvár nadobudlo civilné právo, došlo k vraždám významných osobností, masové hnutia zapríčinili politické zmeny, prehrmela vojna vo Vietname, padol Berlínsky múr a Európska únia nadobudla nebývalé rozmery.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
812+772+968
Hmotnosť
3051 g
Naše katalógové číslo
192310
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Rozmer
154×237 mm
Vydavateľstvo
Tatran

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

8 hodnotení

7
1
0
0
0

Renáta
28.11.2018
História 20. storočia v kocke
Pre mňa neznámy spisovateľ, tak som k dielu pristupovala trošku opatrne, hlavne, keď si trúfol zasadiť príbeh do reálneho sveta tak rôznych krajín. Od začiatku som sa však nevedela odtrhnúť...Tým, že prepájal reálnu históriu od západu po východ a tiež nezabudol na kontext obyčajného ľudského šťastia, ma dostal. Myslím si, že námet je výborne spracovaný a knihy budú určite baviť aj tých, ktorí by možno prvoplánovo po historickom románe nesiahli. Určite odporúčam, zima Vám ujde ani nebudete vedieť ako...
Čítaj viac
Roman
4.8.2017
Majstrovské dielo
Táto trilógia je vskutku ukážkou majstrovského písania. Všetko v nej do seba dokonale a bez akejkoľvek chyby zapadá - lokality, vek postáv, kto je s kým a v akom rodinnom zväzku. Prekrásne rozpovedaný príbeh celého 20. storočia z pohľadu niekoľkých generácií ľudí z rôznych kútov sveta. Niekedy som mal pocit, že aj fiktívne postavy boli skutočné, pretože boli tak detailne opísané po fyzickej a duševnej stránke, že som si ich dokázal nielen vybaviť, ba v niektorých som sa vedel aj nájsť. Kniha pomohla tiež pochopiť aj niektoré historické udalosti. Na knihách sa mi páčilo aj to, že žiadny detail, ktorý bol v knihe zmienený, nezostal nevyužitý.Folleta som mal v rukách prvýkrát a táto trilógia mu teda riadne vyšla. Za mňa isto 5 hviezdičiek.
Čítaj viac
Shoshana
13.2.2016
Dokonalý čitateľský dezert
Táto trilógia je skutočne vrcholným a majstrovským dielom toto spisovateľa. Už prvé stránky prvej knihy Vás ako magnet vtiahnu do deja a nepustia Vás, až kým nedočítate všetky tri knihy. Knihy opisujú životy niekoľkých rodín z rôznych kútov sveta, ich osudy, ktoré sa dokonale prepletajú napriek tomu, že čitateľ si na začiatku nevie predstaviť, že by mohli mať niečo spoločné. Okrem skvelého čítania je bonusom aj majstrovsky spísaná história celého 20.storočia a všetky dôležité udalosti, ktoré by mal každý vzdelaný človek ovládať. Autor nás tak veľmi šikovným spôsobom uči dejepis :) Knihu by som odporúčala aj ako pomôcku pre učiteľov dejepisu - žiakov bude história konečne baviť! Jednoducho skvelé dielo!
Čítaj viac
Dáša
24.2.2015
Knižná lahôdka
Toto netreba komentovať, toto treba prečítať!!! Pohľad na dejiny ako sme ho v socializme nemohli poznať! Táto nádherná trilógia by cez cenzúru nikdy neprešla, nehovoriac o tom, že by to vôbec mohlo vyjsť! - to pre neskôr narodených. Nádherný čitateľský zážitok. Pútavo prepojené osudy celých generácii rodín a rozhodujúce historické udalosti minulého storočia. Moja vďaka patrí autorovi, prekladateľovi a vydavateľovi.
Čítaj viac
Miroslava
12.1.2015
hodnotenie
Trilogia nesklamala, proste typicky Follett, ktory sa cita jednym dychom. Zaujimavo a dokonale prepojene osudy hlavnych postav s klucovymi udalostami 20.storocia. Vrelo odporucam!
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Môj život sa začal, keď som dostala svoj prvý čitateľský preukaz.“

Rita Mae Brown