Mária

8

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2016
2015
2014
2013
Zobraziť viac

Moje aktivity

8
Mária

Mária Blahová získala odznak Šťastných 7

11.11.2020 18:28

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

8
Mária

Mária Blahová získala odznak Pravý knihonaut

03.03.2019 12:00

Vydať sa na Knižnú odyseu po literárnych svetoch chce poriadnu dávku odvahy! Vy ju máte, a preto vám hviezdy ležia pri nohách a tento odznak zdobí hruď (alebo aspoň vašu zbierku).

8
Mária

Mária Blahová získala odznak Máte čitateľský profil

18.08.2017 16:30

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

8
8

Mária Blahová napísala recenziu

13.03.2017 17:34

Kniha je skvelá a praktická. Sú v nej teoretické informácie o predprimárnej hudobnej výchove a v praktickej časti mnoho skvelých aktivít motivovaných príbehom o hudobnom kráľovstve. V praxi mi veľmi pomohla, môžem len odporučiť.

Čítať viac

8
8

Mária Blahová napísala recenziu

06.03.2017 19:52

Kniha je písaná veľmi dobre, žiadne omáčky. Sú v nej veci skutočne užitočné a využiteľné v praxi. Autorka ide k veci. Veľmi mi pomohla, určite odporúčam. :-)

Čítať viac

8
Mária

Mária Blahová získala odznak Plány do budúcnosti

03.03.2017 11:28

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

8
Mária

Mária Blahová získala odznak Šťastných 7

28.12.2016 15:27

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

8
8

Mária Blahová napísala recenziu

17.11.2016 12:52

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Skutočne krásny príbeh o budovaní vzťahu učiteľky a "spratka Sheily", ktoré si vo svojich šiestich rokoch vytrpelo dosť zlého a v učiteľke nachádza niekoho, komu môže dôverovať. Dejovo je kniha zaujímavá, nie je tam veľa nepotrebných "obkecávačiek" okolo deja, číta sa rýchlo a jednoducho. Ku koncu knihy som však mala pocit, že spisovateľka veci akosi prikrášľuje a nedalo mi nezamýšľať sa nad tým, čo skutočne Sheila prežíva vo svojom vnútri, ako veci vidí ona sama a čo jej pobehuje hlavou.

Čítať viac

8
8

Mária Blahová napísala recenziu

10.11.2016 12:50

Táto kniha by mala byť povinnou literatúrou pre všetkých riaditeľom a učiteľom škôl, od materských škôl až po univerzity. Knihu sme dostali v škole ako povinné čítanie a je to prvé povinné čítanie (nakoľko som na vysokej, je smutné že na základnej a strednej škole ma nič nebavilo), ktoré ma veľmi zaujalo a inšpirovalo k práci učiteľky. Kniha obsahuje denníky učiteľov, ktorí úplne zmenili spôsob vyučovania od základov, prestali len stáť pred tabuľou a niečo rozprávať, ale dali deťom skutočnú "slobodu učiť sa" a študentov to bavilo a radi sa učili. Nakoľko to v našom súčasnom školstve vyzerá tak, ako to vyzerá, a znudení nie sú len žiaci ale i učitelia - venujte knihe svoj čas. Keďže je vypredaná, jedinou možnosťou ostávajú knižnice, bohužiaľ. Rada by som sa však dozvedela, či sa po toľkých rokoch vôbec nejaké vydavateľstvo odhodlá vydať túto knihu (predpokladám, že Persona zaniklo).

Čítať viac

8
8

Mária Blahová napísala recenziu

09.09.2016 09:58

Som študentkou predškolskej pedagogiky a táto kniha je skutočne veľmi kvalitná. Narozdiel od ostatných skrípt a inej odbornej literatúry, ide hneď k veci a priamo, nie je okolo 50 druhov omáčok. Sú tam aj tabuľky, v ktorých je rozpísané v koľkých rokoch by dieťa malo ovládať určité veci a vie vykonávať určité úlohy (všetko rozdelené podľa oblastí). Polovicu knihy tvoria prílohy s farebnými obrázkami, s ktorými môžete pracovať.
Vrelo odporúčam hlavne pre začínajúcich učiteľov alebo študentov.

Čítať viac

„Ať jsou bohové kdokoli, nejsou to žádní blbci. Naše posedlost slávou v nich určite vzbudzuje zároveň smích i úžas.“

Příliš blízko jatek - Charles Bukowski
Příliš blízko jatek
Charles Bukowski