Volanie Kukučky

Vzrušujúci detektívny román, ktorý pod pseudonymom Robert Galbraith napísala J. K. Rowlingová. Keď sa slávna modelka Lula Landry vrhne dolu z balkóna v londýnskej štvrti... Čítať viac

4,1 281 hodnotení
1. diel série
Cormoran Strike
Vydavateľstvo
Plus, 2014
496 strán
7 hodín čítania

Vzrušujúci detektívny román, ktorý pod pseudonymom Robert Galbraith napísala J. K. Rowlingová. Keď sa slávna modelka Lula Landry vrhne dolu z balkóna v londýnskej štvrti Mayfair, vyšetrovatelia usúdia, že šlo o samovraždu... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Volání kukačky - Robert Galbraith, J.K. Rowling, Plus, 2013
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2013
Ihneď na stiahnutie

17,71 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Vzrušujúci detektívny román, ktorý pod pseudonymom Robert Galbraith napísala J. K. Rowlingová. Keď sa slávna modelka Lula Landry vrhne dolu z balkóna v londýnskej štvrti Mayfair, vyšetrovatelia usúdia, že šlo o samovraždu. Lenže jej brat má stále pochybnosti – a aby zistil pravdu o jej smrti, najme si súkromného detektíva. Cormoran Strike je vojnový veterán, ktorý opustil službu v Afganistane. Počas riešenia prípadu preniká do sveta módy a mediálnych celebrít, londýnskej smotánky, ale aj spodiny.
Čítať viac
Originálny názov
The Cuckoo's Calling
Počet strán
496
Rok vydania
2014
Naše katalógové číslo
167941
Štýl
psychologický, napínavý, mysteriózny
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené kráľovstvo
1. diel série
Cormoran Strike
Vydavateľstvo
Plus
Pre koho
pre ženy, pre dospelých, pre mužov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

281 hodnotení

142
72
37
23
7

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
Lucie Zelinková
zamestnanec
19. februára 2016
Opět maximálně komplexní svět

Na knihách Rowling nejvíce obdivuji, jak komplexní světy je schopna vytvářet. I bez použití čar a kouzel stvoila do nejmenšího fungujícího detailu nový svět, kde nepochybujete absolutně nad ničím. Osobně mám lehký problém s Cormoranem, místy mi přijde až zbytečně prototypický, pár pozměněných rysů by mu mohlo propůjčit lidštější tvář, nicméně detektivka je to kvalitní.

Čítať viac
8. marca 2020

Vlastne ani neviem, čím ma viac knihy nudila - či nevýraznou dvojicou Cormoran & Robin (ktorá sa trochu rozbehne, až keď si potykajú), alebo samotným prípadom Kukučkinej smrti, ktorá ako zisťujem, ma vôbec nezaujíma. Rovnako, ako je chladný celý svet celebrít, v ktorom sa príbeh odohráva (modelky, herci, hudobníci a pod.), ma necháva chladnou aj chúďaťko Lulu - so svojimi problémami jej neobyčajného sveta. Nemám s ňou súcit, nie je mi sympatická - hoci autor(ka) sa empatiu snaží vyvolať informáciami o jej nešťastnom detstve a rodinných problémoch.
Volanie Kukučky je celé založené na opisoch a dialógoch. Opisy nie sú, našťastie, prudko suchopárne, ale pekne splývajú s dialógmi, o postavách sa teda dozvieme kadejaké serepetičky len tak mimochodom. To je pre mňa asi najväčšia kvalita tejto autorky - dokázala to už aj v Prázdnom mieste. Dialógy sú síce zvládnuté dobre, ale mňa osobne po chvíli prestalo baviť točiť sa donekonečna okolo tých istých vecí, na ktoré sa Cormoran každého vypytoval zo všetkých strán. Áno, to je to kúzlo poctivej detektívky (asi), ale mám pocit, že kniha bola až predialógovaná.

Čítať viac
Priemerná klasika..

Do posledných cca 40-tich strán som verila, že to nebude tak. Že za tým musí byť niekto iný. Musí...
Nie kvôli sympatiám voči nemu ako postave (mužským rodom reflektujem na slovo „vrah“, vonkoncom nemám záujem spoilerovať), ale voči autorke, pretože som dúfala, že aj napriek tomu, že je na tomto poli relatívnym nováčikom, „nenarazí“ na samotnom konci, ktorý je pre čitateľov tohto žánru predsa len už párkrát načítaný inde. A áno, o to viac teraz po jej dočítaní závidím „neznalejším“ :)
Ako mnohým, ani mne nedalo po knižke nesiahnuť a nezhodnotiť, ako sa s takouto žánrovkou J.K. popasuje. V podstate to celé dotiahla takmer na výbornú – stavila na pravú detektívnu klasiku, čo je pre mňa v dnešnej záplave severských krimi hotový balzam pre dušu :). To, že je J.K. hviezda vo vykresľovaní postáv či prostredia potvrdila aj v tomto kúsku, no, žiaľ.. miestami až príliš. Čitatelia, ktorí sú v „populárnejších“ detektívkach zvyknutí na každej tretej strane z chodníka zoškrabovať rôznorodú DNA (čo do formy i obsahu), budú sklamaní. Naopak tí, a toto je, našťastie, môj prípad, čo sa vyžívajú v poctivej vyšetrovateľskej práci, kde nie je núdza o detailné rozobratie miesta činu, zástupu podozrivých či (a v tomto prípade doslova) seba samého, si prídu na svoje.
Volanie Kukučky sa číta veľmi rýchlo a nie, nie je to len riadkovaním. Autorka dej a konanie jednotlivých postáv vrství a objasňuje s ľahkosťou jej vlastnou, ktorá vás (ne)vedome núti čítať ďalej a ďalej, pretože čítanie je to vcelku dobré. Ak ale z knižky/detektívky(!) potrebujete cítiť napätie a spolu s detektívom ozlomkrky vypátrať vraha skôr ako znovu udrie, siahnite radšej po inej.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

10

Knihy sú vášeň, únik z reality, možnosť prežiť stovky, ba tisíce najrôznejších životov a príbehov. S knižnými postavami sa môžeme stotožniť, nesúhlasiť s nimi, milovať ich alebo nenávidieť a cez to všetko zadefinovať to, kým sme, kým nie sme, alebo to, kým chceme byť. Aká je dobrá kniha? Tá, ktorá poteší, ktorá zarmúti, ktorá rozosmeje, povzbudí, naučí, motivuje či vyvolá emocionálnu búrku. ...jednoducho taká, s ktorou rastie vaša osobnosť a zároveň obohacuje aj váš vnútorný svet. Dobrá kniha je tá, pri ktorej možno stratíte hlavu, ale nájdete svoju dušu.

Mária Zubalová
Neoverený nákup
5
7.11.2023
Pseudonym známej spisovateľky J. K. Rowling, ktorá sa preslávila kultovou fantasy sériou o HP. Na začiatku som bola mierne skeptická, pretože dobrá detektívka musí byť uveriteľná a realistická narozdiel od fantasy, kde sa fantázii medze nekladú. ...a možno aj vďaka miernej skepse na začiatku som bola absolútne uchvátená. Dej a zápletka boli prepracované a plynulé, vyšetrovanie bolo dobre vyskladané a strategické. Pri knihe som sa absolútne nenudila a táto kniha je krásnym príkladom toho, že ak je detektívka naozaj dobrá, zaobíde sa aj bez litrov krvi a drastických vrahov.
Čítať viac
Neoverený nákup
2
23.4.2014
Pra mňa sklamanie a nuda. Mrzí ma to, ale mala so z nej celkový dojem, ako by autorka sama nevedela, ako sa to celé skončí a zatiaľ písala a písala a naťahovala čas až to celé našila na nejmenej sympatickú postavu. A potom na posledných 100 stránkach zaklincovala príbeh vulgarizmami v podaní jednej z postáv a psychotizmom v podaní ďalšej. Žiaľ aj ani súkromný detektív a jeho horlivá sekretárka, ktorý mi silno pripomínali Batmana a Robina vo mne nezanechali pocit, že by som si rada prečítala ich ďalší príbeh.
Čítať viac
10

Knihy sú vášeň, únik z reality, možnosť prežiť stovky, ba tisíce najrôznejších životov a príbehov. S knižnými postavami sa môžeme stotožniť, nesúhlasiť s nimi, milovať ich alebo nenávidieť a cez to všetko zadefinovať to, kým sme, kým nie sme, alebo to, kým chceme byť. Aká je dobrá kniha? Tá, ktorá poteší, ktorá zarmúti, ktorá rozosmeje, povzbudí, naučí, motivuje či vyvolá emocionálnu búrku. ...jednoducho taká, s ktorou rastie vaša osobnosť a zároveň obohacuje aj váš vnútorný svet. Dobrá kniha je tá, pri ktorej možno stratíte hlavu, ale nájdete svoju dušu.

Mária Zubalová
Overený zákazník
7.11.2023
Volanie kukučky
Pseudonym známej spisovateľky J. K. Rowling, ktorá sa preslávila kultovou fantasy sériou o HP. Na začiatku som bola mierne skeptická, pretože dobrá detektívka musí byť uveriteľná a realistická narozdiel od fantasy, kde sa fantázii medze nekladú. ...a možno aj vďaka miernej skepse na začiatku som bola absolútne uchvátená. Dej a zápletka boli prepracované a plynulé, vyšetrovanie bolo dobre vyskladané a strategické. Pri knihe som sa absolútne nenudila a táto kniha je krásnym príkladom toho, že ak je detektívka naozaj dobrá, zaobíde sa aj bez litrov krvi a drastických vrahov. Čítať viac
Elena Klbiková
Overený nákup
2.1.2023
volanie kukučky
Kniha má švih, pútavý dej a príjemne sa číta. Charaktery osôb autor vykresľuje postupne s detailom, ktorý si všimnete až neskôr. Čítať viac
4
Búrlivá krv - Robert Galbraith, J.K. Rowling, 2022
Práve čítam
Búrlivá krv

Učím slovenský jazyk a literatúru, pritom snívam o tom, že raz budem sedieť so šalkou kávy na stoličke z bazáru a na teraske môjho kníkupectva, ktoré bude mať starobylý nádych a zanechá vo vás zamatový pocit na duši vždy, keď tam vkročíte. Milujem knihy, žánrovú pestrosť, neustále učenie. Bez cestovania si svoj život neviem predstaviť. Stratená v uličkách, nachádzajúca staré skryté poklady, obchodíky, kde zastal čas, to je môj obľúbený svet, do ktorého sa najradšej zabalím ako do teplej, huňatej deky.

Aneta Kladiviková
Overený nákup
19.10.2022
Strika bud milujete alebo ho radsej necitajte????
Priznam sa, doteraz som si myslela, ze nie som ten spravny " detektivny typ". Nebol to zaner, ktory by ma oslovil. Ked som vsak chytila do ruky Rowlingovej literaturu pre dospelych, zostala som v soku. Prijemnom. Maximalnom. Co ta zena dokaze? Neuveritelne. Natolko vas doslova vcucne do deja, ze pocitate minuty, kedy sa ku knihe budete moct vratit co najskor. Neuveritelna stylizacia. Splet postav. Gradacia deja. Ste priamymi ucastnikmi deja. Vy riesite zahadu. Raz ste Strikom, raz ste Robin. A tuzite si zalozit detektivnu kancelariu. Nezartujem, tlieskam...snimam pomyselny klobuk a nesmierne sa tesim na pokracovanie.. Čítať viac
Peter
Neoverený nákup
14.8.2022
Stratený čas
kniha od začiatku až do konca neprináša nič pútavé, z tejto “krimi” knihy je cítiť ženský rukopis. kniha obsahuje dlhé predlhé opisy vzťahov, ktoré sklzávajú do obsahu kníh typu ružová knižnica. Obsah nudný, dej sa nevyvíja. Takže ak chce niekto čítať dobrú krimi knihu, odporúčam sa tejto zďaleka vyhnúť. Čítať viac
Jarmila Sabatová
Neoverený nákup
17.9.2021
Cormoran Strike
Detektívky nečítam pretože väčšinou v polovici knihy presne viem, kto je zločinec. Dosť ma prekvapilo, keď som sa na konci dozvedela, že som sa mýlila. Takže knihu hodnotím veľmi pozitívne aj keď si myslím, že je to sčasti kvôli tomu, že autorka mala premyslený výsledok a čitateľovi veľa vecí neodhalila. Aj vysvetlenie detektíva bolo vo väčšine vo forme “myslím si” a záhadne sa to zhodovalo s tým čo vrah spáchal. Čítať viac
23.6.2021
Kniha by sa mala volať 440 strán...
...presne toľko musíte prečítať, kým sa začne niečo diať. Stromy plačú, že sa vyhodilo toľko papiera na Volanie kukučky. Vďaka nekonečným opisom typu "išiel/sadol/prečítal noviny atď", výsluchom a o ničom spomienkam na bývalú a pod. mi bolo aj jedno kto je vrah a knihu som dočítala len z donútenia. Mám aj ďalší diel, ale budem musieť pár mesiacov počkať, aby som nabrala odvahu dať C. B. Strikeovi ďalšiu šancu. Ak ste rozmaznaní A. Christie, Dánom, Nesbom a pod., toto Vám príde ako rozsiahla slohová práca zo strednej školy. Čítať viac
12
Spasitel - Andy Weir, 2021
Práve čítam
Spasitel

Otec nám čítal každý večer keď sme boli deti. A hoci mi na krátky moment čítanie sprotivilo to povinné zo školy, Harry Potter ma opäť naučil knihy milovať. A mám ich čím ďalej tým radšej.

Martina Hornová
Overený nákup
16.4.2021
Toto je jedna veľmi príjemná detektívka na štýl Raymonda Chandlera. Určite poteší každého milovníka klasických detektívok. Páči sa mi, že sa tu autor(ka) umne vyhla niekoľkým žánrovým klišé a skvelo stupňovala napätie. Je však dôležité povedať, že som ju "čítala" ako audioknihu. Tá bola skvelo nahovorená Petrom Olivom. Napriek niektorým pomalším pasážam som sa vôbec nenudila a počúvanie si naozaj vychutnávala. Čítať viac

Autori

Čítať viac

Vydavateľstvo Plus

Čítať viac

„Päť minút. Toľko stačí na to, aby sa vám zrútil svet.“

Končí sa to nami - Colleen Hoover, 2022
Končí sa to nami
Colleen Hoover