Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023

17,25 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Netopýr  - Jo Nesbo, OneHotBook, 2013
Audiokniha
Netopýr  - Jo Nesbo, OneHotBook, 2013
Audiokniha

Netopýr

První román ze série případů Harryho Holea, ve kterém nekonvenční kriminalista odjíždí do Sydney sekundovat místní policii při vyšetřování. Kniha získala řadu ocenění a... Čítať viac

4,2 381 hodnotení
Vydavateľstvo
OneHotBook, 2013
Dĺžka
10:50

První román ze série případů Harryho Holea, ve kterém nekonvenční kriminalista odjíždí do Sydney sekundovat místní policii při vyšetřování. Kniha získala řadu ocenění a odstartovala dráhu Joa Nesboho k dnešní pozici hvězdy světové krimi... Čítať viac

  • MP3 na CD
  • Čeština
18,10 €

17,25 €

-5 %
U dodávateľa 2 ks
Posielame do 2 – 4 dní
Stíhame do Vianoc
Ďalšie audioknižné vydania
Netopýr - Jo Nesbo, OneHotBook, 2013
MP3 na stiahnutie
Čeština, 2013
Ihneď na stiahnutie

10,95 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Peter Stoličný: Dobrý deň, opica Škorica. Publixing a Fortuna Libri, 2023
Netopýr  - Jo Nesbo, OneHotBook, 2013
Audiokniha
17,25 €
Nakúpte knižné darčeky do 22.12. na Martinus.sk alebo v našich kníhkupectvách a deň pred Vianocami vyhrá sedem z vás poukážku v hodnote 200 €. Sedem sviatočných hrdinov a hrdiniek žrebujeme 23. decembra 🎄

Viac informácií nájdete tu

Viac o audioknihe

První román ze série případů Harryho Holea, ve kterém nekonvenční kriminalista odjíždí do Sydney sekundovat místní policii při vyšetřování. Kniha získala řadu ocenění a odstartovala dráhu Joa Nesboho k dnešní pozici hvězdy světové krimi.

V Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka.
Vše poukazuje na to, že byla znásilněna a zavražděna. Oddělení vražd osloského policejního ředitelství vysílá do Sydney kriminalistu Harryho Holea, jehož úkolem je sekundovat místní policii při vyšetřování. Zároveň si zde má Harry odpočinout od problémů s alkoholem i psychických potíží. Při autonehodě totiž jeho vinou zemřel mladý kolega.
Pasivně přihlížet a jen radit však Harry neumí, a tak se ve vyšetřování začíná navzdory nelibosti australských kolegů silně angažovat, zvláště poté, co vyjde najevo, že nejde o jedinou vraždu a že má policie patrně co do činění se sériovým vrahem. Harry se postupně dostává do prostředí pasáků, drogových dealerů, prostitutek, transvestitů, cirkusáků i boxerů a seznamuje se se světem a s legendami původních Austrálců a jejich prostřednictvím také s netopýrem - symbolem smrti.

Interpret: Hynek Čermák
Čítať viac
Dĺžka
10:50
Katalógové číslo výrobcu
8594169480121
Naše katalógové číslo
164212
Štýl
napínavý, mysteriózny
Jazyk
čeština
Pôvod
Nórsko
Vydavateľstvo
OneHotBook
Pre koho
pre dospelých, pre mužov, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

381 hodnotení

186
110
59
14
3

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie Martinusákov

1. marca 2020

Pre tých, čo už prečítali nejednu Nesbovu knihu, bude zaujímavé pozrieť sa pod pokrievku Harryho psychiky. Je skvelé, že Nesbove knihy netreba čítať chronologicky, pretože na seba nadväzujú len tenkými nitkami Harryho osobného života. Predsa je však dôležité poznať, ako sa to všetko začalo a pochopiť pohnútky jeho konania aj v ďalších knihách.

Čítať viac
12. júna 2014
Nesbo je ako víno

Čítať Nesba je ako piť obľúbené víno. Je to ako sadnúť si do auta k dobrému priateľovi a nechať sa ním previezť po neznámej krajine. A takúto vysokú latku nastavuje už v prvom príbehu o inšpektorovi Holeovi.

Pre tých, čo už prečítali nejednu Nesbovu knihu, bude zaujímavé pozrieť sa pod pokrievku Harryho psychiky. Je skvelé, že Nesbove knihy netreba čítať chronologicky, pretože na seba nadväzujú len tenkými nitkami Harryho osobného života. Predsa je však dôležité poznať, ako sa to všetko začalo a pochopiť pohnútky jeho konania aj v ďalších knihách.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Adam
Neoverený nákup
3.9.2023
Nesbove začiatky
Bolo by nefér túto knihu porovnávať s autorovými bestsellermi, ako je Snehuliak, Prízraky alebo Nôž, keďže sa jedná o prvý diel. Súhlasím, že sa nejedná o jednu z autorových najlepších kníh, hoci príbeh mi vysvetlil mnoho nezrovnalostí v psychike hlavného hrdinu. Samotný príbeh ma až tak nezaujal, možno práve tým, že dej sa neodohráva na severe, ale veľmi sa mi páčil Harryho osobný príbeh, ktorý sa postupne odhaľoval. Od druhej polovice ma už chytil aj vývoj udalostí, koniec bol ale predvídateľný. Toto dielo hodnotím ako veľmi podarené a myslím si, že Nesbo príbehu Harryho dal solídne základy. Určite stojí za to prečítať. Čítať viac
26
Lovec bábik - Roman Horňák, 2023
Práve čítam
Lovec bábik

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
Overený zákazník
8.1.2023
2 dni strávené v spoločnosti Harryho Hola. Začala som, ako je u mňa zvykom pekne po poriadku... a pustila som sa do zoznamovania s toľko oslavovaným hrdinom od Jo Nesbo. A priznám sa, že som sa zo začiatku aj hnevala. Napätia v príbehu v prvej polovici nebolo ani za mak, aspoň že som sa v množstve opisov čo to dozvedela o osídlení Austrálie a živote domorodého obyvateľstva - čo bolo zaujímavé, ale ja som sa pustila do detektívky, či? Rovnako dynamike príbehu uberali aj opisy Harryho života, či jeho spomienok na udalosti dávno minulé. Aj napriek frflaniu počas čítania som sa nevzdala a konečne, síce až v poslednej tretine knihy som "bola odmenená". Manikúra to prežila bez ujmy, ja tiež, tak idem na Švábov. Čítať viac
23.3.2022
Severské krimi
Tento detektívny román, ktorý je ocenený cenou Glasnyckeln za najlepšiu severskú detektívku by mohol zaujať čitateľa tohto žánru. Román rozoberá prvky do detailov a práve to je na knihe dobré a vie udržať pozornosť. Na obohatení príbehu sa podieľajú mystické prvky ako aborigénska verzia príbeh o vzniku sveta. Čítať viac
11.3.2022
Knihu Netopierí muž som prvýkrát čítala pred tromi rokmi a bolo celkom zaujímavé si túto knihu prečítať s odstupom času znova. Tentokrát som ale zvolila audioknihu, čo mi poskytlo úplne iné perspektívy ako tlačená verzia a i dojmy boli trochu odlišné.
Keď si porovnám vtedajšie postrehy a terajšie dojmy z knihy, tak nie sú až také odlišné ale zasa ani identické.
- Musím povedať, že začiatok knihy na mňa pôsobil dosť rozpačito. Dej sa rozbiehal tempom typickým pre Nesbove knihy - prvými ca. 100 stranami som sa musela doslova prehrýzť, ale potom asi v polovici knihy sa dej rozbehol. - Pri audioknihe som tento problém nemala. Možno to bolo spôsobené tým, že som už vedela do čoho idem, alebo predsa len posluch je trochu kompaktnejší a tak mi to rýchlejšie odsýpalo.
- V tomto románe ma zaujali názvy kapitol, ako napr.: 2/ Tasmánsky čert, klaun a Švédka či 6/ Župan, štatistická signifikantnosť a akváriová rybička. Tieto názvy boli úsmevným spestrením oproti Nesbovým neskorším románom, kde sú kapitoly buď jednoducho očíslované alebo majú iba krátky výstižný názov. - Popravde, teraz som si tie názvy ani veľmi neuvedomovala, ale kdesi v hlave som mala poznačené, že v minulosti som ich považovala za celkom pútavé.
Čo ale vzbudilo moju pozornosť tentokrát a pri prvom stretnutí s Harrym mi celkom ušlo, bol fakt, ktorý v roku publikovania tejto knihy (r. 1997) bol celkom bežnou záležitosťou. Bola by som zvedavá, že či by priaznivci Nesboviek na to prišli!? V r. 1997 sa ešte bežne používali kazety a kazetové prehrávače (čo je pre dnešnú mládež už hotové sci-fi a pri ich zmienke ani nevedia čo si majú predstaviť!). A tak si Harry a jeho austrálski kolegovia púšťali záznam telefonátu z pásky. Pri tejto scéne ma ešte zaujal jeden fakt, ktorý nedávno spracoval aj Vincent Kliesch a Sebastian Fitzek a t. j. “ucho”, teda auris - takže táto myšlienka nie je až taká nová a Nesbo mal svojho audiovyšetrovateľa už v r. 1997.
Celkovo som si posluch prvej Holeovky užila, hoci na interpretáciu v podaní Hynka Čermáka si museli moje uši privykať o máličko dlhšie ako to býva pri iných audioknihách a niekedy ma miatli dosť dlhé prestávky medzi koncom kapitoly a hudobnou vsuvkou - zo začiatku som si myslela, že sa mi vybili slúchadlá alebo nastala nejaká technická chyba. Ale ako sa hovorí - zvyk má mocný účinok (Epiktetos) a tak som tie pauzy potom už i prestala vnímať.
A čo dodať na záver? Že Harry Hole (v audioknihe “Húly” - čo bola tiež jedna z vecí, na ktoré si človek len tak nezvykne, ak to meno roky číta tak ako sa píše) je proste Harry Hole a buď ho “milujete” alebo si idete radšej z cesty.
Čítať viac
21

Milujem knihy a citam vsetko, co mi pride pod ruku. Pri citani si chcem odychnut, prehrat si v hlave pribeh, ktory citam a tesit sa na to, ako knihu opat otvorim. Kniha ma musi pobavit, rozplakat, ci vystrasit…jednoduho musi u mna vyvolat pocity, uz nech su akekolvek. Jedine, co u knihy neznesime je nuda. Ak sa mi stane, ze zacinam preskakovat riadky, ci dokonca strany, tak viem, ze je cas knihu odlozit a malokedy sa k takej knihe opat vraciam. Citam velmi narazovo, ked mam cas, tak je to niekolko kniziek za tyzden a ked nie, tak sa na knizku ani mesiace nepozriem, vtedy mi staci zajst na martinus a zase objednavam aj desat kniziek naraz :)

Eva Sloviková
Overený nákup
2.2.2022
Je mozne, ze sa nudim pri knihe od Nesba?
Wow, ani neviem, co mam napisat. Toto je moja stvrta kniha od Nesba a bohuzial nastalo dost velke sklamanie. Kedze povazujem Snehuliaka za jednu z mojich absolutne top detektivek, tak som si chcela precitat seriu o Harry pekne od zaciatku a teraz tu sedim po precitani Netopierieho muza a rozmyslam, ci idem vobec citat dalej. Toto bola cista nuda, rozvlacny pribeh s mnozstvom zbytocnych informacii (a ked potom clovek potreboval nejake informacie niekde zaradit, tak bol strateny). Od polovice sa to trosku zlepsilo, ale to uz som zas vedela, kto je vrah. Neviem, mozno som po precitani Snehuliaka mala vysoke ocakavania...no tato kniha ma bohuzial nudila. Čítať viac
21.7.2022
Ja som tak isto len teraz nedávno dočítala Netopierieho muža a musím sa priznať, že mám veľmi podobné pocity ako vy. Proste som od toľko ohlasovaného autora Nesba čakala viac. Mnohí, ktorí v mojom okolí čítajú jeho sériu Harry Hole ma však presviedčajú, aby som tejto sérii dala šancu. Vraj jeho prvá kniha veľmi nelahodila ani im a mám dať šancu pokračovaniu. Idem teda do toho. Čítať viac

Jo Nesbo

Čítať viac

„První čarodějovo pravidlo: lidé jsou hloupí.“