Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Majster a Margaréta - Michail Bulgakov, Slovart, 2019

16,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Majster a Margaréta

Bulgakovov román Majster a Margaréta nie je nášmu čitateľovi neznámy - v slovenskom preklade prvý raz vyšiel v roku 1968, no toto vydanie vychádzalo z jedinej vtedajšej... Čítať viac

4,5 248 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovart, 2019
384 strán
5-6 hodín čítania

Bulgakovov román Majster a Margaréta nie je nášmu čitateľovi neznámy - v slovenskom preklade prvý raz vyšiel v roku 1968, no toto vydanie vychádzalo z jedinej vtedajšej dostupnej verzie textu, ktorý v ZSSR cenzurovali... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

16,95 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 24 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (4)
Majster a Margaréta - Michail Bulgakov, Slovart, 2017
Pevná väzba s prebalom
Slovenčina, 2017
Vypredané

Majster a Margaréta - Michail Bulgakov, Slovart, 2002
Pevná väzba
Slovenčina, 2002
Vypredané

Majster a Margaréta - Michail Bulgakov, Slovart, 2002
Pevná väzba s prebalom
Slovenčina, 2002
Vypredané

Master i Margarita, , 2005
Kniha
2005
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Zmarené dobro - Adriana Trigiani, AURORA, 2023

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Bulgakovov román Majster a Margaréta nie je nášmu čitateľovi neznámy - v slovenskom preklade prvý raz vyšiel v roku 1968, no toto vydanie vychádzalo z jedinej vtedajšej dostupnej verzie textu, ktorý v ZSSR cenzurovali. Nový preklad Jána Štrassera prináša úplný text tohto najvýznamnejšieho diela ruskej literatúry 20. storočia.

Moskvu navštívi diabol Woland so svojou suitou a život Moskovčanov sa prudko zmení: začnú sa diať nadprirodzené veci - neuveriteľné príbehy, fantazmagórie, mystifikácie. Medzitým muž, ktorý si hovorí majster, píše román o stretnutí Ježiša Krista s Pilátom Pontským. Keď majster zmizne, jeho družka Margaréta je ochotná zapredať dušu diablovi, aby sa dozvedela, čo je s majstrom. Woland jej vyhovie a dočasne ju vezme do svojich služieb.
Čítať viac
Počet strán
384
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
157×235 mm
Hmotnosť
683 g
ISBN
9788055633800
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
641053
Štýl
filozofický, historický, napínavý, romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Rusko,
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
pre ženy, pre mužov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Majster a Margaréta - Michail Bulgakov, Slovart, 2019
Netočka Nezvanovová - Fiodor Michajlovič Dostojevskij, Slovart, 2019
29,90 €

Hodnotenia

4,5 / 5

248 hodnotení

174
39
17
5
8

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

„Teda, to muselo dát příšernou práci. Přitom taková blbost, co?“
Úplne rozumiem rozporuplným náladám okolo tohto diela, no už po prvých obrazoch mi bolo jasné, že toto bude jednoznačne 5-hviezdičkové čítanie. Je to magický realizmus v tej najčistejšej podobe, preto treba Majstra a Margarétu čítať s otvorenou mysľou a bez očakávaní. Viac ako romantický príbeh je to satira Ruska a jeho súdruhov a keďže ich tu v rôznych epizódkach vystupuje naozaj požehnane, odporúčam robiť si poznámky kto je kto, lebo ak knihu nezlupnete za víkend, na konci sa vám všetko zleje.
Sme očarení! Kráľovná je očarená! Toto nie je typ literatúry, akej by som mohla čítať na kilá, ale som rada, že si môžem túto (vraj najlepšiu) ruskú klasiku odškrtnúť. Aj vďaka jej krásnemu vydaniu je radosť mať takú knihu na poličke.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

22.6.2023
Musíte si prečítať napriek recenziám! V mojom prípade som recenzie ani nečítala, len som vedela, že ide o veľké dielo, ktoré by mal správny knihomoľ prečítať. Začiatok ma nadchol a s nedočkavosťou som čítala stále ďalej a ďalej. Avšak ku koncu som bola z knihy taká unavená, že som ju chcela mať za sebou. Začala vo mne vyvolávať nepokoj a to nehovorím o snoch, ktoré mi navodila. Sama som sa cítila ako pod mrakom alebo možno knižnou hypnózou. Som rada, že som knihu prečítala, to neľutujem, sú tam veľmi skvelé pasáže. Žiaľ asi druhýkrát sa už k nej nevrátim. Čítať viac
17

Milovníčka sveta fantasy a mýtov. Moja láska k fantasy ide ruka v ruke s láskou k histórií, zvykom, folklórnym príbehom, a tak sa v mojej čarovnej knižnici nachádzajú aj knihy o historií, starých civilizáciach. Do sveta magických bytostí a čarovných slávností ma v detstve priviedli knihy ako Pán prsteňov a Temné hmoty, a nemienim tento svet opustiť :)

Dominika Szabóová
Overený zákazník
31.5.2023
Vitaj, diabol!
Príbeh sa odohráva v Moskve v 30. rokoch 20. storočia a pozostáva z dvoch paralelných liniek. V jednej časti sledujeme príchod diabla do Moskvy v podobe majstra Wolanda a jeho spoločníkov. Woland spolu so svojou skupinou vyvoláva chaos a paniku v korumpovanom a byrokratickom svete sovietskeho Ruska. Jeho zámerom je odhaľovať falošnosti a pokrytectvo spoločnosti.

Druhá časť príbehu sa zameriava na lásku medzi majstrom a Margarétou, ženou, ktorá obetuje všetko pre lásku k nemu. Ich vzťah je vystavený skúške a napätie sa stupňuje, keď Margaréta uzatvára dohodu s diablom.

Román sa pohybuje medzi fantastikou, satirou a filozofiou. Bulgakov vytvoril v tomto diele jedinečný a príťažlivý svet, kde sa miešajú realita a predstavivosť.
Čítať viac
25.3.2023
Toto bola suverénne najväčšia hlúposť, akú som kedy čítal. Nemalo to ani hlavu ani pätu, nezmysel nad nezmysel.
Ok, možno som to nepochopil, nepoznám ruské reálie, ktoré to malo zobrazovať. Ale posplietané tam bolo piate cez deviate. Ten príbeh o Pilátovi tam bol načo?
Asi tak od polovice, ked som pochopil, čo je to za blbosť, som sa doslova musel nútiť čítať ďalej.
Čítať viac
14.3.2023
Úplne rozumiem, prečo má táto kniha toľko fanúšikov. Príbeh bol veľmi zaujimavý, tak dobre uletený, presne aký má byť magický realizmus, postavy sa mi páčili, ale... tých postáv tam bolo brutálne veľa, musela som si stále vyhľadávať zoznam postáv, aby som vedela o kom sa hovorí a niektoré pasáže boli za mňa úplne zbytočne dlhé. V príbehu sa prelínajú dve línie príbehu - "súčasnosť s diablom" a "minulosť s kristom" - zo začiatku to bolo pre mňa veľmi mätúce, ale postupne som sa v tom začala orientovať. Určite tento príbeh vyžadoval sústredenie, ALE! Keď sa sústrediť budete, pán Bulgakov vás odmení dobrým humorom, iróniou, láskou i hlbšími filozofickými zamysleniami. Čítať viac
10

K nihy sú moja celoživotná záľuba, N emám rada konflikty, I ntrovert sa vo mne skrýva, H umor potrebujem k životu, A zbožňujem pandy :)

Dominika
Overený zákazník
23.1.2023
Všímam si, že negatívne recenzie na túto knihu dostanú kopec palcov dole, aj keď neviem prečo, lebo presne toto je typ knihy, ktorý jednoducho neulahodí každému. Ja sa tiež radím do skupiny tých, ktorí už túto knihu nechcú čítať. Myslím, že odpoveď na otázku : ,,Čo tým chcel autor povedať? " pozná len on sám a ostatní si to môžeme len domýšľať :) miestami to bolo čítanie zábavné vďaka píšucemu obleku či hovoriacemu kocúrovi, miestami desivé na plese u diabla, skrývajú sa tu aj útrapy z lásky, jednoducho taká všehochuť, kde nájdete ozaj hocičo. Rada som si to prečítala, ale moja šálka kávy to nie. Čítať viac
19
V korunách stromov - Richard Powers, 2020
Práve čítam
V korunách stromov

Nadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas.

Lea Vasková
Overený zákazník
22.11.2022
V superprodukcii priam nezabudnuteľné čítanie...
Ak sa chcete tváriť, že aspoň trochu poznáte ruských spisovateľov, meno Bulgakov by vám malo aspoň niečo pripomínať. Ak sa chcete tváriť, že ich aj čítate, určite siahnite po Majstrovi a Margaréte.
Netvrdím, že ide o najľahšie dielo, ale minimálne vás pripraví na to, čo vás pri objavovaní ruskej literatúry čaká.

Hoci som už túto knihu raz čítala, nedovolím si tvrdiť, že ju poznám. Zmätok, ktorý som prežívala pri jej prvom čítaní je teraz iba o trošku menší, ale čitateľský zážitok je neporovnateľne väčší.
Pravdepodobne to bude tým, že som tentokrát siahla po audio verzii príbehu.

Zmätok, pokoj, viera a množstvo rozlietaných myšlienok, ktoré vás pri čítaní tejto knihy čakajú, sú pri audioknihe ešte umocnené. Musím priznať, že z produkcie som jednoducho nadšená - uveriteľné výkony hercov, pozadie, ktoré vás prenesie do Moskvy, či do Jeruzalema - celé prostredie knihy vás jednoducho vtiahne a nepustí, kým sa nepriblížite k poslednej sekunde.

Majster a Margaréta určite nie je jednoduché dielo. Ak sa však rozhodnete objavovať jeho významy a zákutia, určite odporúčam formu audioknihy. Pomôže vám nielen lepšie pochopiť jednotlivé scény, ale ponúkne aj zážitok, aký pri tlačenej knihe nezažijete.
Čítať viac
kameliab
Neoverený nákup
3.9.2022
Vynikajuca interpretácia
Literárna klasika v interpretácii vynikajúcej Zuzany Krónerovej. Audiokniha mi pomohla vrátiť sa k tomuto výnimočnému dielu aj po rokoch, kedy pre náročnosť textu by som celý román už nedokazala sama ešte raz prečítať. A dielo vnímam teraz ešte ucelenejšie a v oveľa jasnejších kontúrach. Zuzana Krónerová, veľká vďaka! Čítať viac
4.7.2022
Legendárne dielo! Román v románe, kde dobro a zlo zvádza svoj večný boj o človeka, kde môžete celkom slobodne dumať nad tým, čo je vlastne zlo či dobro, kde padajú hlavy, kde-kto skončí v blázinci, kde-kto zase bez šiat na ulici, kde-kto zase rovno zmizne čertvie kde. Na kadekoho prídu podozrivé udania, trocha sa počachruje s valutami, zopár bytov zázračne zmení majiteľa i veľkosť obytnej plochy, sem-tam niečo vybuchne či rovno zhorí do tla. Preskakuje sa v ňom z reality do nadprirodzena, z bdelosti do sna, z bezbožných nových časov k časom biblickým a zase naspäť a ktovie kam ešte. Krížom-krážom od skutočného k sureálnemu v jednom bezbrehom galimatiáši fantázie. Preto chápem, že nie každému sadne. Treba si naň vyhradiť čas, aby si ho človek dokázal poriadne vychutnať. Ale dá sa naozaj čítať na rôzne spôsoby. Je natoľko mnohovrstvové, že si ho dosýta užijete ako fantastickú rozprávku, politickú satiru, ľúbostnú melodrámu či filozofickú meditáciu o ľudskej podstate. Stačí sa rozhodnúť, či si prajete, aby vás Bulgakov rozosmial, dojal, rozľútostil alebo dokonca vydesil. Rovnako ako dnes mňa. Čítať viac
Darina Martincekova
Overený nákup
12.12.2021
Skvela knizka, tak spravne temna, vtipna aj carovna, precitala som ju uz viackrat a vzdy sa k nej rada vratim. Čítať viac

Michail Bulgakov

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac
Kúpte spolu
Majster a Margaréta - Michail Bulgakov, Slovart, 2019
Netočka Nezvanovová - Fiodor Michajlovič Dostojevskij, Slovart, 2019
29,90 €

„Sú rôzne druhy odvahy. Poznám ľudí, čo sa smelo vrhnú medzi rinčiace meče, ale vystavte ich spleti mocenských intríg a vezmú nohy na plecia. A naopak.“

Diabol v zrkadle - Juraj Červenák, 2016
Diabol v zrkadle
Juraj Červenák