Divergent
The explosive debut by No. 1 New York Times bestselling author Veronica Roth. Divergent - a major motion picture in 2014. For sixteen-year-old Tris, the world changes in ... Čítať viac
- Pevná väzba
- Angličtina
The explosive debut by No. 1 New York Times bestselling author Veronica Roth. Divergent - a major motion picture in 2014. For sixteen-year-old Tris, the world changes in ... Čítať viac
Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!
Neviete si vybrať knihu? Ako skúsení čitateľ viem čím prechádzate a rada Vám s tým pomôžem ;-) Poradím vo všetkých žánroch no najviac Vám budem vedieť porozprávať o fantasy knihách a romantických, ktoré sú moje srdcovky.
Príbeh sa odohráva v meste Chicago, ktoré po strašnej vojne izolovali od okolitého sveta a vytvorili v ňom 5 frakcií. Každá predstavovala nejakú vlastnosť a obyvatelia sa v určitom veku museli rozhodnúť, v ktorej frakcii strávia zvyšok svojho života. Pred týmto rozhodnutím stojí aj naša hlavná hrdinka, Tris, ktorá mi hneď od začiatku prirástla k srdcu a Štvorku som si obľúbila ešte viac. Úžasný sci-fi príbeh, ktorý vás udrží v napätí a hneď budete musieť siahnuť po ďalšom diele tejto skvelej trilógie.
Čítať viacSuper dystopická kniha, ktorá ma z takéhoto žánru zaujala najviac. Hlavná hrdinka bojuje za to čo chce a nebojí sa postaviť proti celému systému. Kniha bola predlohou aj pre rovnomenný film, ktorý celému dejú dodal obraz. Za mňa určite super a odporúčam !
Čítať viac
Pekný deň,
neorezané a teda tak trochu "strapaté" listy knihy sú naozaj zámerom vydavateľa a nie je to chyba. Podobné budú aj ďalšie diely tejto zberateľskej série. :)
Veľmi rada čítam knihy, počas života som vyskúšala viacero žánrov. Momentálne čítam fantasy. Veľmi ma tento žáner baví preto ich chcem prečítať čo najviac.
Ahojte, som Karla a milujeeem čítanie, horúcu čokoládu v martinusáckej kaviarni a oddychové prechádzky v prírode s mojím psom <3
Americká autorka známa vďaka trilógii Divergent. Už jej prvé dve časti (Divergent, Insurgent) sa hneď po uvedení na knižný trh stali bestsellermi.
HarperCollins je druhé největší nakladatelství na světě, které má pobočky v 18 zemích světa. Může se pochlubit více než dvousetletou historií. HarperCollins je výhradním vlastníkem 65 knižních značek, ročně vydává zhruba 10 000 knih ve 30 jazycích. V jeho portfoliu je přes 200 000 titulů jak v tradiční papírové, tak i v digitální podobě. Mimořádně bohatá knižní nabídka zahrnuje beletrii, literaturu faktu a populárrně naučnou, kuchařské knihy, alba, dětskou literaturu, slovníky a odbornou literaturu. Nakladatelstvi HarperCollins se sídlem v New Yorku je součástí koncernu NewsCor.
„Som dievča, ktoré vstáva skoro ráno, aby videlo východ slnka. Som dievča, ktoré chce v každom vidieť niečo dobré, to, ktoré nadchýňa pieseň inšpirovaná umením. Som to dievča. To, ktoré čaká vonku v daždi len nato, aby videlo dúhu. Prečo byť smutný, keď môžeš byť šťastný? Pre mňa je to jednoduché rozhodnutie.“