WritingViola

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Ahojte som Viola, čítam takmer všetko čo mi príde pod ruku a milujem písanie. Obom zdar!

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Ahojte som Viola, čítam takmer všetko čo mi príde pod ruku a milujem písanie. Obom zdar!

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

3
3

Viola Š. napísala recenziu

20.10.2023 08:54

Obidve knihy som prečítala v čase okolo dvoch-troch týždňov. Nebolo zlé, no ani fantastickými ich nazvať nemôžem. Samozrejme, zaujali a možno nadchli, neboli zlé, ale ani dobré. Ale ako sa hovorí, koľko ľudí, toľko chutí. Treba skúsiť a každý zistí podľa seba

Čítať viac

3
3

Viola Š. napísala recenziu

20.10.2023 08:46

Zábavná, prípad a vražda úplne brilantné. Veľa poznatkov s chémie (tiež milujem jedy), vtipné popisy a podrezaný jazyk hlavnej poštový to ešte vylepšil - úplná paráda aj pre staršie ako 11

Čítať viac

3
WritingViola

Viola Š. získala odznak Môj názor pomáha

20.10.2023 08:46

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Môj názor pomáha
3
3

Viola Š. napísala recenziu

18.10.2023 05:17

Úžasne vymyslený príbeh Cinder ako popolušky v meste Nového Pekingu je očarujúci, strhujúci a neskutočne priťahuje. Je pravda, že v prvom dieli sa zápletka dá odhaliť rýchlo a jednoducho, no aj to autorka pomaly ale isto mení v nasledujúcej knihe. Veľmi dobrý príbeh, na ktorého pokračovanie sa nemôžem dočkať. Zároveň by som sa chcela spýtať, či existujú tretí a štvrtý diel na predaj aj v slovenskom vydaní (?)

Čítať viac

3
3

Viola Š. napísala recenziu

22.09.2023 15:38

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Druhá trilógia Nástrojov smrteľníkov sa mi ako celok tak nepozdávala, ako prvé tri knihy, no posledná to, dá sa povedať, zaklincovala, takže najprv negatíva: Epilógdlhokánsky ako týždeň pred výplatou, o tom potom... Ako to skončí mi doplo hneď vtedy ako na to prišla Clary, takže toto som mala jasné hneď od momentu, kedy sa na ten plán s ohňom v meči dali. No a okrem toho samozrejme... Jace a Clary, Clary a Jace. Pomedzi to nejaký Simon, nejaká Isabelle, občas Magnus a Alec. Vedúci pár mal vkuse nejaké starosti, od prvej knihy až po koniec. Na začiatku je to zaujímavé a takmer žiadúce, no niekde pri štvrtej knihe to už človeka otravuje. Vyznania lásky a Jaceove prehovory o tom, ako Clary miluje, tiež stratili na váhe, keďže sa opakujú niekoľkokrát prakticky v každej knihe. O krásnom Jaceovi, ktorý je "taký nevýslovne nádherný" ma už nebavilo počúvať a povedala by som, že autorka dala až okayo najavo, kto a čo je jej typ, takže - muži píšte si poznámky.
Pozitíva budú rýchle: Sebastian ako záporák vymyslený skvele, až na tú jednu úchylnosť v predošlej knihe. Motívy boli dobre vysvetlené a v deji sa ku koncu objavili silné chvíle.
Celkový dojem je nie najlepší, takže sťahujem hviezdičky. Autorka by sa mala vedieť s príbehom rozlúčiť. Do iných príbehov už asi nejdem

Čítať viac

3
3

Viola Š. napísala recenziu

26.08.2023 17:45

Túto knižku som čítala najprv v anglickom origináli, keďže vyšiel oveľa skôr. Na slovesnkú verziu som sa tešila a hoci príbeh sám o sebe je veľmi dobrý, s prekladom som taká spokojná nebola. Prekladateľ preložil mená, ktoré mali ostať anglicky a v slovenčine zneli pomerne trápne. Tiež ma mrzí, že autor nepoužíva rovnaý preklad pre jednu z krajín. V prvých dvoj dieloch sa volala Veľký Vlčí Lán, v tejto to zrazu boli Veľký Vlčí Diel.
okrem toho je jedna postava kôli prekladu v druhej knihe chlap a v tretej zrazu žena.
Okrem týchto malých detailov vypichnutých posadnutým fanúšikom vbola kniha skvelá a vrelo ju odporúčam ;D

Čítať viac

3
3

Viola Š. napísala recenziu

26.08.2023 17:31

Príbeh malého Jamieho je silný a veľmi dojímavý. Hovorí o nenávisti a xenofóbii a prináša niekoľko ťažkých momentov, pri ktorých si poplačete.
Určite odporúčam aj dospelým. Príbeh veľa učí a malý Jamie má hlboké myšlienky, ktoré odkrývajú pravdy sveta.

Čítať viac

3
3

Viola Š. napísala recenziu

26.08.2023 17:25

Krásna kniha s jednoduchým, ale dobrým príbehom. Aza hľadá samu seba a bojí sa, že ju v myšlienkach, ktoré vyzerajú ako cudzie, nikdy nenájde.
Príbeh krásny a trošku smutný, zanecháva pocit chápania sveta a šance žiť lepšie a nelipnúť na minulosti.
Túto som zhltla za dva, alebo tri dni a som veľmi rada, že ju môžem mať vo svojej knižnici.

"A aj my ideme ďalej, či už po prúde, alebo proti nemu."

Čítať viac

3
3

Viola Š. napísala recenziu

21.08.2023 16:34

Asi by som začala tým, že som nikdy pri knihe takto neplakala a vo všeobecnosti plačem pomerne málo.
príbeh šestnásťročných Hazel a Augustusa vo mne zanechal veľmi silnú potrebu niečo robiť. Zlepšiť svet. Zlepšiť seba. Uvedomiť si, aká je najhoršia bolesť.
Kniha mala aj úsmevné, no hlavne veľmi hĺbavé a často pesimistické a veľmi smutné momenty a myšlienky. nechala vo mne dojem hlboko zlomeného srdca a neskutočného chápania Hazel, ktorej sa vo väčšine vecí okrem rakoviny podobám. Citáty z tejto knihy so mnou zostanú navždy, lebo "Niektoré nekonečná sú väčšie ako iné."

Čítať viac

3
3

Viola Š. napísala recenziu

18.08.2023 13:18

Knihu som mala so sebou na prázdninách - pošla za štyri večery. Určite lepšia ako predošlé dve - dej rýchly a napínavý. Jace a Clary krása, normálne sa mi nechce pokračovať, tak krásne sa to všetko uzavrelo. Milujem

Čítať viac

„V deň môjho odchodu zo Severného Kaukazu zbadám v diaľke helikoptéru. Zatiaľ je to len maličký bod na oblohe. O niekoľko sekúnd neskôr si uvedomím, že je to vták. A zhrozím sa svojho nového spôsobu videnia. “

Vlčice zo Sernovodska - Irena Brežná, 2016
Vlčice zo Sernovodska
Irena Brežná