Akcia
Audiokniha
Malé ženy - Louisa May Alcott, Publixing a Ikar, 2023
Audiokniha
Akcia
Audiokniha
Malé ženy - Louisa May Alcott, Publixing a Ikar, 2023
Audiokniha

Malé ženy
Akcia
Audiokniha

Audiokniha Malé ženy, ktorú napísala Louisa May Alcott. Príbeh štyroch sestier prvý raz uzrel svetlo sveta v druhej polovici 19. storočia, ale jeho obľúbenosť prekročila hranice... Čítať viac

4,6 413 hodnotení
Vydavateľstvo
Publixing a Ikar, 2023
Interpret
Dĺžka
23:28

Audiokniha Malé ženy, ktorú napísala Louisa May Alcott. Príbeh štyroch sestier prvý raz uzrel svetlo sveta v druhej polovici 19. storočia, ale jeho obľúbenosť prekročila hranice času. Stále ďalším generáciám matiek a dcér ukazuje ... Čítať viac

  • MP3 na stiahnutie
  • Slovenčina
16,90 €

14,42 €

-15 %
platí do 30. 6. 2024
Ihneď na stiahnutie
Ďalšie audioknižné vydania (3)
Malé ženy - Louisa May Alcott, OneHotBook, 2018
MP3 na stiahnutie
Čeština, 2018
Ihneď na stiahnutie
-15 %

10,28 €


Malé ženy - Louisa May Alcott, OneHotBook, 2018
MP3 na CD
Čeština, 2018
Na sklade 1 ks
-4 %

15,77 €


Malé ženy - Louisa May Alcott, Tympanum, 2023
MP3 na CD
Čeština, 2023
Do 4 – 9 dní
-5 %

17,19 €


Ďalšie audioknižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Malé ženy - Louisa May Alcott, Publixing a Ikar, 2023
Audiokniha
14,42 €

Viac o audioknihe

Príbeh štyroch sestier prvý raz uzrel svetlo sveta v druhej polovici 19. storočia, ale jeho obľúbenosť prekročila hranice času. Stále ďalším generáciám matiek a dcér ukazuje hodnotu rodiny, priateľstva, odpustenia a života v pravde a láske.
Príbeh sa odohráva v časoch americkej občianskej vojny v rokoch 1861 – 1865, do ktorej narukoval aj otec rodiny Marchovcov. Jeho manželka a dcéry prežívajú neľahké obdobie sprevádzané chudobou, chorobami a mnohými inými problémami. Bezstarostné dievčatá sa za krátky čas menia na skutočné malé ženy schopné čeliť aj ťažkým výzvam s odvahou a odhodlaním. Romantická Meg, neskrotná Jo, krehká Beth a rozmaznaná Amy sú hrdinkami z mäsa a kostí, ktoré inšpirovali milióny čitateľov.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

413 hodnotení

296
73
28
7
7

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie Martinusákov

Krasa

Jednoduchý ale dušu obohacujúci príbeh o 4 sestrach. A o tom co je dôležité. Krásne čítanie. Nijaké zvraty, ale obyčajný život so všetkými nástrahami.

Čítať viac

Rozprávanie života Malých žien človeka hreje. Životy, kde šťastné dni striedajú tie smutné. Príbeh štyroch dcér - Jo, Amy, Meg a Beth - žien silných, nebojácnych, krásnych a plných dobra, čo sa dotýka srdca. Ich osudy sú odlišné od očakávaní druhých, ale nie sú dokonalé práve tie túžby, čo sa človeku samému plnia? Život je plný dobrých dní, keď láska sprevádza milovaného, keď sa šťastné srdce stane veľkým. Tak budú všetky Malé ženy raz Veľké a ani tam príbeh neskončí.

Čítať viac
Martinus
12
zamestnanec
2. februára 2020

Malé ženy si v mojom srdci našli svoje miesto, ktoré už nikdy nestratia. Nádherný príbeh o štyroch sestrách a ich každodenných dievčenských útrapách. Je krásne vidieť ako sa v priebehu jedného roka vyvíjali ich postavy a ako postupom času dospeli. Táto kniha je jedna z tých, pri ktorých sa zasmejete a zároveň budete mať aj slzy na krajíčku. Rozhodne odporúčam každému milovníkovi klasických diel, a vlastne všetkým, ktorí majú radi ľahké a pohodové čítanie.

Čítať viac
Martinus
15

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janíková
Produktový špecialista
14. novembra 2019

Túto knihu asi ani nemusím čitateľkám veľmi predstavovať. Myslím, že sa právom môže zaradiť medzi klasické, svetové romány.
Na Malých ženách vyrastali celé generácie dievčat a žien. Generačná kniha, ktorá by nemala byť nikdy zabudnutá.
Je to kniha o sile ženy. O tom, že žena nemusí byť vždy len matka, ale je aj priateľka, kamarátka a ochrankyňa. Že ženy milujú a túžia. Že keď treba, stávajú sa z nich krásne bytosti, alebo zúrivé dračice. Ale nadovšetko milujú svoju rodinu a svojich blízkych. Že rodina je základ. Bez nej by sme boli neúplní a stratení.
Štýl písania je trošičku iný, na aký sme naučení pri dnešných románoch. Ale kvalite knihy to neuberá, práve naopak.
Päť hviezdičiek a veľké pochvala patrí vydavateľstvu za vynikajúco zvolenú obálku, ktorá knihe neublížila a mimoriadne sa k nej "hodí".
Prajem pohodové čítanie.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Gabika
Neoverený nákup
5
4.4.2024
Tak srdcervúcu knihu a zároveň knihu s vtipnými scénkami som už dávno nečítala. Aj keď sa hovorí, že oko je okno do duše, v tomto prípade si dovolím pozmeniť tento výrok : Kniha je okno do duše, už len samotný výber o nás prezrádza veľa. Zároveň aj pochopenie knihy je akýmsi oknom do duše a táto kniha je toho príkladom. Každý z nás sa nájde v jednej z postáv - či už to bude najstaršia sestra Meg alebo sused Laurie… Samotný príbeh ma dokáže vždy rozplakať a zároveň aj zamyslieť sa nad osobnosťami ,,malých žien”.
Čítať viac
1
6.9.2016
Prečo? Prečo toľko chýb v jedinej knihe? Na túto knihu som sa dlho, predlho tešila a teraz je mi ťažko vyjadriť sklamanie. Prečo ste, preboha, pri vydaní, nedali text do rúk skúseného korektora?
Čítať viac
Gabika
Neoverený nákup
4.4.2024
Kniha je oknom do duše
Tak srdcervúcu knihu a zároveň knihu s vtipnými scénkami som už dávno nečítala. Aj keď sa hovorí, že oko je okno do duše, v tomto prípade si dovolím pozmeniť tento výrok : Kniha je okno do duše, už len samotný výber o nás prezrádza veľa. Zároveň aj pochopenie knihy je akýmsi oknom do duše a táto kniha je toho príkladom. Každý z nás sa nájde v jednej z postáv - či už to bude najstaršia sestra Meg alebo sused Laurie… Samotný príbeh ma dokáže vždy rozplakať a zároveň aj zamyslieť sa nad osobnosťami ,,malých žien”. Čítať viac
8
Overený zákazník
30.3.2024
Malé ženy
Túto knihu som veľmi nechcela čítať, keďže som si myslela, že nemám rada klasiku, lebo je nudná. (Samozrejme, niektorá klasika nudná určite je, ale už netvrdím, že všetká.) Nemali sme však doma nič iného, no a tak som si ju prečítala. Už po prvých pár stránkach sa mi zapáčila. Občas bolo síce správanie dievčat až prehnane milé (také milé, že by sa tak nikto nesprával), ale celkovo celá kniha bola milá. Čítať viac
25.3.2024
Malé "veľké" ženy
Klasiku mám veľmi rada a toto je jedna z tých, ktorú odporúčam (prevažne ženám). Je to krásny príbeh o živote štyroch sestier. Každá zo sestier Marchových je pritom úplne iná a krásna osobnosť. Napriek tomu ich spája láska, priateľstvo a spoločne strávený čas plný smiechu, ale aj sĺz. Čítať viac
21
Dievčatá - Lygia Fagundes Telles, 2024
Práve čítam
Dievčatá

Malá knihomoľka z Bratislavy :) zbožňujem knihy, ale nie sú viac ako skutočný život, tak nezabúdajme žiť a zažívať! <3 IG: mercinkaa

Marcela Kurajdová
Overený nákup
10.1.2024
Nesmrteľná krásna klasika :)
V období vianočných sviatkov volím taktiku „opakovanie je matka múdrosti“ a dychtivosti po novote sa otáčam chrbtom. Užívam si repete obľúbených vecí, či už kníh, filmov, hier, výletov a niekoľko mesiacov očakávaných stretnutí, ktoré dožičia pohodu a každoročný hrejivý pocit „zimného“ šťastia. Malé ženy sú kapitolou, ktorá k mojim Vianociam rozhodne patrí. :)

Niekedy stihnem iba knihu - verná som prvej časti, ktorá je najkrajšia a nestráca čaro dospievania a detskej hravosti so štipkou dôležitého upozorňovania na bohatstvo, ktoré je ukryté v našom vnútri a nemá podobu hmotnej veci. Ikar-ácke spojené vydanie Malé ženy a Dobré manželky s nádhernou obálkou je síce výstavným kusom ako šľak, ale čítanie druhej, na môj vkus rozťahanej a prehnane polemizujúcej časti už tým príjemným šľakom nebolo. :/
Miestami až nudila a potrápila, aj keď záver a napredovanie životov hlavných hrdiniek sa mi veľmi páčilo a presahovalo ich veselý a bezstarostný život mladých liet. Načo však mať doma vydanie, ktorého polovicu už nikdy čítať nebudete a zbytočne tak zaberá miesto inej knihe?
Zvolila som teda kúpu ľahučkého fialového vydania od Slovartu. Trochu nerozumiem, prečo pre Slovart a Ikar prekladala vždy iná prekladateľka „chlapci, a to už na čo? Prečo?!“, ale nevidím do zákulisia vydavateľstiev, no rozumiem samostatnosti konkurencie.

Keď sa tak zamyslím a prestanem tvrdohlavo bojovať s názorom, ako by som niektoré strany z pokračovania vyškrtala, 2 časť je v mnohým smeroch vyzretejšia, vážnejšia a ponúka čitateľovi väčšie emócie zo situácii, ktorých je za plné vrece, predsa len sa z dievčat stávajú dospelé ženy a manželky, nevynechávajúc najdojemnejšiu a najsmutnejšiu chvíľu, ktorá vo viacerých očiach prebudí slzavé údolie. :(

Iné sviatky zase stihnem film - rozhodne ten s Winonou Ryder alebo tiež výborný 3-dielný seriál z r. 2017.
Nech je Timotííí Šalamej ňuňavý ako len chce a Sórša úžasná ako vždy, neviem sa preniesť cez ich silené hranie a teatrálnosť, ktorá viac pristane divadelnej scéne a aj tam je občas pekne trápna. :D A tiež ma vytočil začiatok „od konca“, ale to sú iba moje nenaplnené preferencie.

Tieto Vianoce som si dožičila všetky formy, na ktorých Malé ženy nájdeme. :)
Nový zážitok ponúka audiokniha v CZ s výborným prednesom Andrei Elsnerovej, ktorú budem vychvaľovať zakaždým, keď bude príležitosť. Nie len, že vďaka nej lepšie vnímam celý príbeh o štyroch sestrách Márchových, ale prelomila ľady medzi mojím frflaním z fádnejšieho pokračovania a plnosťou rozkvitajúcej sa duše každej „malej“ ženy. Viac rozumiem, prečo rebelská a slobodu milujúca Jo odmietla, prečo iná sestra prijala, akceptujem výchovné zvyky tej doby a obdivujem autorku, ktorá dokázala uchopiť rôznorodosť charakterov a rok 1865 tak precízne, až mám pocit, že dievčatá poznám od mala a prežila som s nimi celé svoje detstvo. Nie každá mi prirástla k srdcu, ale trúfalo konštatujem, že ich všetky dôverne poznám. :)

Audiokniha mi tiež pripomenula vtipné a dôležité detaily, ktoré sa do filmu nevošli, a na ktoré som časom zabudla. Keďže som 2 časť čítala iba raz a stačilo, počuť ju z predčítania bola úplne iná vec a nesmierne sa mi to páčilo.
Dá sa povedať, že zimné obdobie je najvhodnejší čas, kedy sa 156 rokov starú americkú klasiku z 19 storočia najviac oplatí čítať, pozerať alebo počúvať. Predsa len.. príbeh začína Vianocami. :)

A o čom presne Malé ženy sú? To netreba hádam hovoriť. Ak ich ešte náhodou stále nepoznáte, zoznámte sa. :)
~
„Jsi jako kaštan Jo. Slupku máš pichlavou, ale uvnitř se skrývá sametové sladké jádro. Stačí ho jen vyloupnout. Jednoho dne tě láska přiměje dát své srdce v šanc a potom ta hrubá slupka odpadne.
Jo: Kaštany nejlíp praskají na mraze a nejdřív musíš pořádně zatřást větví, jinak je dolu nedostaneš a kluci jej posbírají po tuctech, takže mně moc neláká nechat se hodit do jednoho pytle s ostatními.“
~
(postava Jo bola alter egom samotnej autorky, ktorá bola oddanou sufražetkou – ach, ako veľmi sa v „oboch“ vidím) :))
Čítať viac
Jana Holečková
Overený nákup
10.12.2023
Niet nad klasiku
Tato kniha je jedna z klasickych knih ktore skratka treba zaradit na zoznam knih ktore treba citat. Putavy sposob pisania a opis toho pekneho co v nas ludoch dakedy bolo a hadam aj este je... Pribeh rodiny popretkavany laskou...
okrem toho rada citam knihy v originale lebo niektore veci sa do Slovenciny nedaju celkom prelozit.
Čítať viac
35
Sexkomiks - Philippe Brenot, 2017
Práve čítam
Sexkomiks

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @denny_medziriadkami @_dennyto

Denisa Tomíková
Overený zákazník
25.11.2023
Audio odporúčam všetkými desiatimi
"Malé ženy" som čítala pred mnohými roky, potom som si kúpila novú dotlač v 2020 a teraz som si dala opätovné čítanie alebo skôr vypočutie audiopodoby. A to je presne dôvod, prečo píšem moje odporučenie. Myslím, že túto knižnú klasiku až tak nemusím predstavovať, ale chcela by som vám odporučiť audioverziu, ktorú nadabovala Lenka Libjaková. V posledných dňoch mi jej hlas robil spoločnosť pri najrôznejších činnostiach, ale najviac som si príbeh v jej podaní užila neskoro večer pred spaním. "Malé ženy" je veľmi príjemný a oddychový príbeh štyroch sestier z konca 19. storočia. Je o rodine, priateľstve aj láske a kompletne som si ho zamilovala už na prvé prečítanie. Takže, ak hľadáš takýto pekný príbeh a chceš príjemné upokojujúce počúvanie, tak siahni po audioknihe, ktorej som dala 5/5. Publixing perfetkná práca, odporúčam všetkými desiatimi. Čítať viac
Olga
Neoverený nákup
24.11.2023
Malé ženy
Neviem ohodnotiť, lebo som kúpila ako darček dcére. Ma prenadherny obal. Kupujeme pravidelne knihy. Manželovi Dominika Dana a dcéram na želanie. Čítať viac
28

Prvú knihu som prečítala už ako maličká, keď som ju kompletne roztrhala na franforce :D Odvtedy sa ma čítanie drží, ale ku knihám sa už chovám s úctou :)

Jana Miklošková
Overený nákup
9.11.2023
Klasiku zvyčajne nečítam, ale toto ma zaujalo a dobre mi to padlo na oddych po náročných knihách. Je to jednoduchý príbeh o živote štyroch sestier, žiadne zvraty, nástrahy, klamstvá a intrigy, len čisté a úprimné vzťahy, i keď z dnešného pohľadu trochu naivné. Ale je veľmi príjemné čítanie a pre mňa príjemná zmena od zvyčajných tém. Čítať viac
Alenka
Neoverený nákup
3.9.2023
krásna knižka
Je to krásne oddychové čítanie. Je to klasika, ktorú by som dala prečítať aj dieťaťu. Postavy sú milé a dej je pútavý. Čítať viac
16.8.2023
Ako je možné, že som tento príbeh všetky tie roky ignorovala? Túto otázku si kladiem asi pri každej klasike a nikdy neprídem na normálnu odpoveď.

Spoznala som tu štyri výnimočné ženy hľadajúce svoje miesto v neustále sa meniacom svete zmietanom občianskou vojnou. Meg, Jo, Beth a Amy patria k tým hrdinkám, ktoré nebudete chcieť opustiť a to aj napriek tomu, že vám väčšinu času lezú na nervy. Každá z nich je úplne iná, majú úplne odlišné charaktery a špeciálne povahové črty, podľa ktorých by ste ich spoznali kedykoľvek a kdekoľvek. Meg je priveľmi zodpovedná a večne myslí na následky, Jo sa necháva unášať svojou divokosťou a zbožňuje knihy, Beth je srdcom umelkyňa a Amy sa sústreďuje najmä na pozlátko.

Autorke sa podarilo perfektne zachytiť všetky aspekty týchto ťažkých časov, rozpráva o chudobe, hlade, neistej budúcnosti, no to všetko zaobaľuje do akejsi detskej naivnosti a hravosti skrze oči hlavných hrdiniek. Nádherný zvučný hlas Lenky Libjakovej pomáha dotvoriť niekedy až rozprávkovú atmosféru. Dialógy sú aj napriek zložitosti nadľahčené a miestami dokonca zábavné, dodávajú vám pocit, že ste aj vy priamo súčasťou konverzácie.

Ak ste aj vy urobili rovnakú chybu ako ja a doposiaľ ste po Malých ženách nesiahli, ešte stále máte čas to napraviť.
Čítať viac

„Keby z každej mojej myšlienky na teba vyrástol kvet, zem by sa stala ohromnou záhradou.“

Vymeňte kvetom vodu - Valérie Perrin, 2021
Vymeňte kvetom vodu
Valérie Perrin