Líščí zámok - Lina Franková, Vydavateľstvo Maxim, 2023

14,50 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Líščí zámok - Lina Franková, Vydavateľstvo Maxim, 2023
Líščí zámok - Lina Franková, Vydavateľstvo Maxim, 2023

Líščí zámok

„Byť Barevansonom je ako diagnóza. Všetko je pokrivené ako v miestnosti plnej krivých zrkadiel.“ A do tohto pokriveného sveta, kde sa cit predstiera a luxus nahrádza lásku,... Čítať viac

5. diel série
Rod von Barevanson
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Maxim, 2023
264 strán
4-5 hodín čítania

„Byť Barevansonom je ako diagnóza. Všetko je pokrivené ako v miestnosti plnej krivých zrkadiel.“ A do tohto pokriveného sveta, kde sa cit predstiera a luxus nahrádza lásku, patrí aj Apolinár von Barevanson. Jeho aristokratický rod, od nepamäti až po.. Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,50 €

Na sklade 4 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Anjel smrti - Robert Bryndza, Cosmopolis, 2024

Viac o knihe

„Byť Barevansonom je ako diagnóza. Všetko je pokrivené ako v miestnosti plnej krivých zrkadiel.“

A do tohto pokriveného sveta, kde sa cit predstiera a luxus nahrádza lásku, patrí aj Apolinár von Barevanson. Jeho aristokratický rod, od nepamäti až po súčasnosť, navyše prenasleduje smrť. Keďže znamenia napovedajú, že jeho spoločný čas s bratom sa na zemi kráti, chytá sa aj slamky.

Mladá čarodejnica s pomocou váha – jej predchodkyne už mali tú česť s barevansonovskými problémami a nikdy to neprinieslo nič dobré. Nikdy sa s Barevansonovcami nechcela zapliesť. Prekvapuje ju však, že Apolinár a Hypolit sú dvojčatá, navlas rovnaké, hoci povahovo už nemôžu byť odlišnejšie. A je tu tiež veľká generačná krivda, jazerný dom so smutným prízrakom, záhadná líška... a Apolinár. Muž, ktorý v nej nečakane vzbudzuje viac ako len súcit.

Prekliatie dvojčiat má však temnejší základ, ako si je vôbec možné predstaviť. A Justína bude musieť načrieť do jadra svojej ženskej sily, povolať starodávnu Wiccu a ponoriť sa do najčernejšej mágie, s akou sa kedy stretla...
Čítať viac
Počet strán
264
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
441 g
ISBN
9788082820235
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
2272615
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
5. diel série
Rod von Barevanson
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Maxim
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

13 hodnotení

8
4
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Alena Precechtelová
Neoverený nákup
25.2.2024
Napínavá
LÍŠČI ZÁMOK je ďalšia skvelá knižka o rodine Barevansovcov. Polly Franková- LINA nás aj v tejto časti drží v napätí . . Gróf Apolinár prosí o pomoc krásnu Justínu - pokračovateľku Wicanských čarodejníc. Čary , romantika a úžasné prekvapenia nechýbajú ani v Líščom zámku. Viac Vám neprezradím prečítajte si túto skvelú knižku . Lina Polly Franková môžeme sa tešiť na ďalšie pokračovanie ? Čítať viac
8
Líščí zámok - Lina Franková, 2023
Práve čítam
Líščí zámok

Ahojte, volám sa Erika a venujem sa knižným recenziám a literárnej kritike. K tejto činnosti som sa dostala cez jednu autorku ktorej som robila hodnotenie knihy. Spolupracovala som s mnohými spisovateľmi ako externá čitateľka, pomáhala som pri vyhľadávaní súvislostí z viacerých kníh. Taktiež mám skúsenosti pri porovnaní originálu, či logických chýb. Čítam už malička a bez kníh a kávy si neviem predstaviť deň. Mimo to rada cestujem, spoznávam nové krajiny a maľujem.

Erika Telekyová Chichová
Overený zákazník
10.2.2024
Lina Franková je na najlepšej ceste napísať kvalitný mystický horor
Príbeh plný okultizmu, mágie a lásky

Do povedomia ľudí vošla v roku 2019 LGBT príbehom Maj pekný deň, ktoré vyšlo vo vydavateľstve Magna. Na konte má aj dve kuchárske knihy so spoluautorkou Barborou Húbekovou. Úspech však zožala neogotickou sériou Barevansonovcov.

Srdce čitateľa si autor najlepšie získa tvrdou prácou a progresom. Táto autorka je ďalším príkladom, že slovenský knižný trh ponúka kvalitných spisovateľov, ktorí sa každou knihou zlepšujú.

Na tejto sérii je výhoda to, že sa dá čítať samostatne, nezávisle od predchádzajúcich dielov. Napriek tomu je lepšie, ak čitateľ má prečítaný Orlí zámok,
(3. diel) pretože postavy sú poprepájané.

Okultizmus, mágia a pohanské zvyky

Justína je mladá Wiccanka, s ktorou sa už čitatelia zoznámili v Orlom zámku. Pred nástupom kresťanstva, starovekí Slovania vyznávali bohov, mágiu, runové písmo a prírodné sily. Tieto aspekty opäť ožívajú v príbehu Líščí zámok.
Je obdivuhodné, koľko nových poznatkov nám autorka predostrela - od spolunažívania v harmónii s prírodou, vzívania prastarích bytostí, ktoré majú svoje pôvodné mená, až po magické rituály. Rovnakým dielom sa dozviete účel nielen okultných, ale aj bežných predmetov, napríklad využite kuchynskej soli. Bolo vidno že autorka má o tematiku záujem a jednotlivé procesy naštudované. Nešlo len o ploché pomenovania s cieľom zaplniť priestor. Ide o komplexné predmety mágie, presne určené na jednotlivé úkony. Fascinujúce na tom je, že ich využitie je spojené vždy s iným rituálom. V príbehu nechýbajú ani duchovia. Názory ľudí sa rozchádzajú, no azda každý má skúsenosť s nadorirodzenými javmi- mŕtvi v zrkadle, tajomné zvuky, ktoré si nevieme vysvetliť, levitujúce predmety či padnutý obraz. Táto zmes do tajomného príbehu rozhodne patrí. Lina Franková dané skutočnosti opísala vierohodne s prímesou hororu, gradácie, pri ktorom budete mať zimomriavky.

Toto všetko premiešala s predmetom, ktoré sa v histórii teší smutnými až tragickými príbehmi.
Pohľad na dvojičky vyvoláva záujem a pri pohľade na nich sa dnes už len pousmejeme. Siamskí súrodenci boli zaradení do obludária či cirkusu s neľahkým osudom. K rodu Barevansonovcov sa ale dokonale hodia. Napriek fyzickému oddeleniu sú mnohé faktory stále fascinujúce. Zdieľajú dvojičky rovnaké pocity? Ako veľmi sú identické? Majú rovnakú povahu? Bolo zaujímavé pozorovať črty každého zo súrodencov: navlas rovnaké a predsa odlišné.
Apolinár, na ktorého sa primárne príbeh sústreďuje, si zaručene získa srdcia čitateľov svojou pokojnou a rozvážnou povahou. Pre mňa chvíľkami nudným stereotypom hlavného hrdinu, no čitateľský zážitok to nijako nenarušuje. Čo by som mestami upravila, sú dlhé súvetia v opisoch, pri ktorých môže čitateľ strácať pozornosť. Osobne by som niektoré vety rozdelila, alebo skrátila. Môžete sa ale tešiť a postupne pozorovať klasický vzorec zápletky, čo spraví radosť nejednej romantickej duši.

Keď sa vedľajšia postava vydarí lepšie, než hlavná

Pokiaľ bol Apolinár občas nudný, jeho protiklad bol jeho dvojča Hypolit. Na ňom sa autorka dosýta vybláznila, dodala mu presne „ten” potrebný šmrnc, ktorý som u jeho dvojčaťa, ako hlavného hrdinu, postrádala- živelnosť, bohémstvo, nespútanosť, čierny humor a v neposlednom rade, cynizmus. Z psychologického hľadiska je zrejmé, že čitateľ si ľahšie vytvorí vzťah k postave na základe jeho povahových vlastností, zážitkov či momentálneho prežívania. Ani ja nie som výnimkou, Hypolita som si zamilovala. Čitateľ sa občas pousmeje nad jeho bláznivými výmyslami, cynizmom hraničiaci so sarkazmom a „barevansonovskou” záľubou. Úplný strop a bizár bol narodeninový banket, ktorý je síce opísaný ako ďalší z Hypolitových výstrelkov, no určite zábavný, na ktorom sa dá zasmiať. Občas som si nevedela zaradiť jeho správanie hraničiace s posadnutosťou. Vadili mi niektoré pridané vlastnosti ako vzdorujúcemu dieťaťu, ktoré mohli mať vzhľadom na vek dospelejší podtón. No keď sa hlbšie zamyslíte nad ním, uvidíte vystrašeného mladíka a strach zo straty dvojčaťa v akomkoľvek zmysle. Táto láska je občas až nevysvetliteľná tak, ako stále niektoré záhady dvojičiek, preto v konečnom dôsledku všetky Hypolitove vrtochy zapadnú do seba.
Dej má perfektnú gradáciu počas celej knihy. Dokonca aj romantická linka má v pozadí nadprirodzeno, takže neskĺzla ešte viac do stereotypu. O pozornosť čitateľa teda núdza nie je.

Niektoré náboženstvá existenciu démona v predmete označujú za čiernu mágiu. K takým patria napríklad kresťanstvo, či jehovovi svedkovia. Myslím, že autorka presne opísala nebezpečenstvo temných síl aj prostredníctvom tohto faktu. V histórii môžeme vystopovať prítomnosť čiernej mágie v predmetoch (najznámejší príklad bábika Annabell), zlé energie vo vešteckych kartách, či starých domoch. Rovnako aktuálna je téma násilnej smrti a otázka, čo sa s dušou stane „potom”? Pôjde do „neba” do ”pekla” či zotrvá blúdiť medzi živými? Rodinné krivdy by mali byť napravené nielen v knižnom, ale aj v reálnom svete, aby boli v rovnováhe príroda, aj človek.

Táto kniha patrí medzi najlepšie medzi autorkinou doterajšou tvorbou, ktorá by mohla byť sfilmovaná. Užijete si obrovskú dávku nadprirodzena, príbeh vás zavedie na krásny zámok a prežijete si lásku, ktorá sa ale nekončí gýčovo. Rozhodne odporúčam túto knihu každému, kto má otvorenú myseľ a je ochotný prečítať si niečo neokukané a netradičné.
Čítať viac
3.2.2024
Líšči zámok je opäť dokonalým voľným pokračovaním série o Von Barevansonovcoch. Pamätáte si na Justínu z môjho najobľúbenejšieho Orlieho zámku? Tak presne o tejto wiccanke je príbeh, ktorý vás okamžite vtiahne. Nechýbajú ani opäť dokonalo vykreslené dvojčatá z rodu Von Barenvanson.

Milujem Linine opisy. To ako sa hrá so slovami pôsobí až magicky a vyvoláva to nádhernú, mystickú atmosféru. Miestami mi to pripomína temnú rozprávku pre dospelých. Linine knihy ma vedia celú pohltiť a moja hlava nedokáže rozmýšlať nad ničím iným kým ju nedočíta a vlastne ani po dočítaní.

Dvojčatá Apolinár a Hypolit nemohli byť odlišnejšie ale napriek tomu má každý z nich v sebe niečo špeciálne a tak chvíľami neviete či ich milujete alebo neznášate. Nakoniec však zistíte že žiadne von Barevansona si nejde nezamilovať. Lina sa s ich osudmi pekne vyhrala a aj keď si myslíte že viete tak mi môžete veriť, že v skutočnosti neviete.

Vďaka wiccanke Justíne tu máme aj dávku nadprirodzena, ktoré mi spôsobovali zimomriavky na celom tele a boli popísané tak reálne až som mala pocit že som priamo tam … čo nebolo vždy len príjemné.

Táto séria je jedna veľká jedinečnosť a malo by sa jej dostávať pozornosti aj zo zahraničia. Dúfam v nikdy nekončiacu inšpiráciu aby sme mohli čítať o Zámkoch čo najdlhšie. Teším sa s čím ďalším ma autorka prekvapil.
Čítať viac
8.1.2024
Pri výbere prvej tohtoročnej knihy z domácej tvorby som stavila na "overenú" sériu Rod von Barevanson (dúfam, že som jej názov napísala správne). Na tejto sérii sa mi najviac páči jej originalita, je to niečo nové, netradičné (v porovnaní s inými knihami, ktoré u nás, ale i v zahraničí vychádzajú). Myslím, že by si stačilo prečítať krátku ukážku a hneď by ste vedeli, o akú sériu ide.

Líščí zámok je už piatou časťou tejto série. Jednotlivé príbehy majú mnoho spoločného (netradičné mená postáv, tajomnú, miestami až strašidelnú atmosféru, zámok plný tajomstiev, temné sily, určité zviera, ktoré tu zohráva dôležitú úlohu a podobne), no pri tom je každý iný, osobitý. Autorka dokáže vždy niečím prekvapiť. Je vidieť, že si musí najskôr naštudovať mnoho vecí, aby ich dokázala v príbehu autenticky priblížiť, za čo má u mňa plusové body.

Tentokrát sa stretávame s dvojičkami Apolinárom a Hypolitom. Kým jeden je skôr tichý, utiahnutý, samotársky, druhý bol zasa taká neriadená strela. Napriek odlišným povahám a mnohým nezhodám mali medzi sebou veľmi blízky vzťah a urobili by jeden pre druhého aj nemožné. Dvojičky v tomto rode totiž trápilo prekliatie - nikdy neprežijú obe.

Pomôcť im má mladá čarodejnica Justína, ktorá najskôr váhala, pretože s touto rodinou už nechcela mať nikdy nič spoločné. Napokon súhlasila, ale podarí sa jej však v čas zrušiť kliatbu? Má na to dostatočné schopnosti? A akú úlohu v tom všetkom zohráva líška? Odpovede na tieto otázky ma veľmi zaujímali, čo ma nútilo otáčať jednu stránku za druhou.

Samozrejme, nemôže chýbať ani dávka romantiky. Romantická linka sa mi páčila, užívala som si najmä to, ako sa Justína postupne dostávala grófovi pod kožu, "prinútila" ho vyjsť z jeho ulity a vniesla mu do jeho temného života trochu svetla.

Priznám sa, že tento diel síce nepatrí k mojim naj zo série, na tomto mieste stále zostávajú iné časti, pretože k úplnému wow efektu mi tu niečo chýbalo, ale pokiaľ ste čítali predchádzajúce časti, rozhodne si nemôžete nechať ujsť ani túto novinku. Som zvedavá, s čím príde autorka nabudúce.
Čítať viac
31.12.2023
Celý rok som sa tešila na ďalší Zámok, pretože túto sériu naozaj veľmi môžem. LÍŠČÍ ZÁMOK ma rozhodne nesklamal, práve naopak, bol super vygradovaný, skvelá zápletka, skvelá romantická linka, opäť nové zaujímavé postavy, a teda pri niektorých scénach som sa aj celkom bála. Páčilo sa mi, že v knihe bolo veľa mágie, pretože hlavná hrdinka bola wiccanská čarodejnica a mala sa popasovať s rodinnou kliatbou o dvojčatách v rodine von Barevanson.
.
Dej sa točí okolo troch hlavných postáv, Justíny a dvojčiat Apolinára a Hypolita. Pravda je, že k Hypolitovi som si kúsok hľadala cestu, ale neskôr som sa veľmi bavila na jeho hláškach a jeho oslava narodenín ma úplne zabila. Medzi Justínou a Apolinárom okrem pomoci vzniká aj niečo väčšie a mali medzi sebou tú správnu chémiu a romantická linka sa mi veľmi páčila. Naozaj to bola láska až za hrob. Celkovo sa mi páčilo všetko o Justíne, jej čarodejníctve a odhodlaniu. Ako som už písala, pri záverečnej zápletke som ani nedýchala, myslím, že sa s tým autorka naozaj majstrovsky pohrala. A extrémne ma dojal epilóg. Jediné, čo by som vypichla ako menšie negatívum, bolo veľa opisov. Teda aspoň na mňa. Tí, čo máte radi opisy, to určite ako negatívum vnímať nebudete.
.
Líščí zámok sa mi so svojím dejom a zápletkami páčil najviac z celej série doteraz. Ale pár u mňa stále vedie ten z Vlčieho zámku. Ja som tento sérii prepadla, takže ak ste ešte nečítali, určite odporúčam vyskúšať, či rodu von Barevanson neprepadnete aj vy. Už teraz sa teším na ďalší Zámok.
Čítať viac
20
Overený zákazník
29.12.2023
Lina Franková prišla na trh už s piatou časťou série Rod von Barevanson. Túto sériu som si veľmi obľúbila pre jej inakosť a originálnosť. Keď mi prišla najnovšia kniha, musela som sa, aj napriek ostatným čakajúcim knihám, do nej ihneď pustiť.

V tejto časti vystupujú Apolinár a Hypolit Barevansonovci, ktorí sú dvojčatami - výzorovo identickými, ale povahovo odlišnými. Sužuje ich však prekliatie, ktoré vždy vedie k smrti jedného z dvojčiat. Ženskú postavu zosobňuje čarodejnica a veštica Justína, ktorá sa im snaží pomôcť.

Líšči zámok nevyčnevia z radu predchádzajúcich zámkov, práve naopak, autorka si drží svoju kvalitu a jej opisy sú čoraz viac sofistikovanejšie.
Aj on si drží atmosféru pochmúrneho, chladného a temného zámku. Zároveň však musím dať do pozornosti, že v tejto časti cítiť rozdielnosť, ktorú priniesla Justína, pretože som ju vnímala najmä so špiritizmom, seansami, až príliš silnou čiernou mágiou a ostatnými značnými nadprirodzenými javmi.

Vyzdvihnem romantickú linku, ktorá sa mi mimoriadne páčila pre svoju vášeň a chémiu medzi postavami. Bolo vzrušujúce vôbec o nich čítať.

Dej bol pre mňa pomalší, niekedy až zbytočne zameraný na opisy, začo uberám knihe jednu hviezdičku. Neprekonala tak môj najobľúbenejší Hadí a Jelení zámok, no na druhej strane určite nesklamala, ukázala, že autorka neupadá, ale stále sa v písaní zdokonaľuje.

Vyvrcholenie tej najdôležitejšej zápletky a zakončenie príbehu bolo pre mňa to pravé. Prekvapivé a očarujúce. Už len preto by som si to prečítala znova.
Čítať viac
11

Milovníčka Harryho Pottera, historických príbehov, skutočných príbehov a mnoho ďalšieho.

Miroslava Zemanová
Overený nákup
18.12.2023
Skvelé pokračovanie :)
Som veľký fanúšik tejto neogotickej série od Liny Frankovej a ani tento diel ma nesklamal. Je tu opäť mágia, tajomstvo, pochmúrna atmosféra okolo zámku a obľúbený aristokratický rod. Knižka pre mňa spĺňa všetky parametre, ktoré od neogotického románu čakám a ako vždy som ju musela zhltnúť na prvý šup :)
Čo ma nesmierne potešilo na tejto knižke je, že sa autorka vrátila máličko aj k starým postavám a taktiež nám predstavila spriaznené súrodenecké duo, ktoré malo zaujímavú dynamiku. Odporúčam všetkými desiatimi a ja už sa teším na ďalší diel :)
Čítať viac

Lina Franková

Čítať viac

Vydavateľstvo Vydavateľstvo Maxim

Čítať viac

„Svet nie je čiernobiely, niekedy musíte pracovať s odtieňmi šedej...“

Slepé oko - Stuart MacBride, 2013
Slepé oko
Stuart MacBride