Legendy a latéčka - Travis Baldree, Laser books, 2023

18,06 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Legendy a latéčka

Barbarská orkyně Viv je už unavená dlouhými léty neustálých bojů a vandrování. Naposledy tedy zasekne meč do lebky nepřítele a vydá se vstříc novému osudu. Zapomenutá legenda,... Čítať viac

Séria
Legendy a latéčka
Vydavateľstvo
Laser books, 2023
328 strán
5-6 hodín čítania

Barbarská orkyně Viv je už unavená dlouhými léty neustálých bojů a vandrování. Naposledy tedy zasekne meč do lebky nepřítele a vydá se vstříc novému osudu. Zapomenutá legenda, jistý bájný artefakt a notná dávka naděje ji zavedou do ulic... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština

18,06 €

Na sklade 3 ks
Posielame ihneď
Ďalšie knižné vydania (3)
Legends & Lattes - Travis Baldree, Tor, 2023
Brožovaná väzba
Angličtina, 2023
Viac ako 30 dní

12,95 €


Legendy & Latte - Travis Baldree, Zelený kocúr, 2024
Kniha
Slovenčina, 2024
Pripravujeme


Legends & Lattes - Travis Baldree, Pan Macmillan, 2022
Brožovaná väzba
Angličtina, 2022
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Z kolekcie: Letné čítanie pre každého

Naši škriatkovia odporúčajú

Moje šialené nápady - Bernardo Zannoni, Cosmopolis, 2024
Legendy a latéčka - Travis Baldree, Laser books, 2023
18,06 €

Viac o knihe

Barbarská orkyně Viv je už unavená dlouhými léty neustálých bojů a vandrování. Naposledy tedy zasekne meč do lebky nepřítele a vydá se vstříc novému osudu. Zapomenutá legenda, jistý bájný artefakt a notná dávka naděje ji zavedou do ulic města Thune, kde si hodlá otevřít první kavárnu, ačkoliv zde o kávě dosud nikdo neslyšel. Její sny o novém životě, v němž bude místo smrtelných ran rozdávat šálky s lahodným nápojem, jsou však značně nejisté. Viv se musí vypořádat s řadou překážek jak ze strany svých starých známých, tak i nekalých živlů samotného města. Aby uskutečnila své plány a zbudovala podnik, který se ve městě udrží, musí si Viv získat nové přátelé a naučit se řešit problémy jinak než mečem.

Příběh představuje horký šálek něžné fantasy s pořádnou čepicí našlehané poetiky.
Čítať viac
Originálny názov
Legends & Lattes
Počet strán
328
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
322 g
ISBN
9788024289458
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1936287
Štýl
dobrodružný, humorný
Jazyk
čeština
Pôvod
Spojené štáty
Séria
Legendy a latéčka
Vydavateľstvo
Laser books
Pre koho
new adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

10 hodnotení

5
2
2
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

12.3.2024
Zábavné, milé a oddychové čítanie s príjemnou atmosférou. Príbeh orkyne Viv, ktorá sa rozhodne opustiť život v žoldnierskej partii a založiť si kaviareň v meste Thune, je jednoduchý, väčšina románu je len o budovaní kaviarne a o nadväzovaní nových priateľstiev v novom meste, v ktorom kávu nikto nepozná, tempo je uvoľnené, dej lineárny a hoci existuje niekoľko hrozieb a konfliktov, s ktorými sa Viv a jej priatelia musia vysporiadať, celkovo je v knihe minimum zápletiek, napätia a akcie. Postavy sú sympatické, ale rovnako ako celý príbeh nemajú hĺbku a nedochádza k veľkému vývoju alebo rastu. Neočakávajte ani ťažké budovania sveta, kvôli ktorému by tento typ rozprávania stratil zo zreteľa zábavnosť.

Ak však hľadáte chvíľkový únik od epického fantasy alebo nenáročný, krátky a sladký príbeh, po ktorom budete mať chuť na kávu a škoricovú rolku, Legendy a latéčka by mohli byť dobrou voľbou.
Čítať viac
21
Overený nákup
1.8.2023
Nikdy by som nepovedal, že budem niečo také čítať...ja a fantasy? Nejaká sukuba? Orkyňa? Krysák?
Kdeže, zabudnite...
Ale nechal som sa prehovoriť, zlákať...a musím uznať, veľmi nevšedný, príjemný, feel good príbeh, ktorý vás naladí, prenesie do iného sveta. Pohodové čítanie, ktoré som si napokon (po prvých stranách, kde som sa cítil stratený, svet fantasy mám predsa len neprebádaný) užíval a vychutnával. Trošku akcie, mágie, čudné postavy, čarovné artefakty...a do toho kaviareň, stroj na kávu, klimatizácia, ľadová kávička. No proste originálne spojenie, a dokonca mi tam ani tá LGBT linka neprekážala.
Barbarská kávofilka Viv si ma získala, je to sympaťáčka a to ako riešila problémy, ako sa chcela zmeniť - milé. Pulčíka Cala by som chcel za kamoša:-), rovnako sukubu Tandri, taká správna "baba", k tomu divný kočkomour Amita...no treba si prečítať, je to naozaj originálne, svieže a čítavé.

Najviac sa mi však páčil odkaz, základ príbehu a to je priateľstvo. Túžba po lepšom živote, po šťastí, po spoločnosti ľudí, za ktorých sa viete obetovať a ktorí sú pri vás, keď je horšie. Príbeh o rodine, vzájomnej podpore a pomoci, o láske, o zle i dobre. O tom, že život nebýva len čierny alebo biely...dokonca ani čiernobiely.
Čítať viac

„Záleží na tom, čo sa naozaj stalo. Každý má potenciál urobiť niečo zlé - keby nás niekto podľa toho posudzoval, nikto by nebol dosť dobrý. Záleží však na tom, ako sa napokon zachováme.“

Road trip - Beth O'Leary, 2022
Road trip
Beth O'Leary