Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?
Založiť si profilObľúbené literárne žánre
Moje srdcovky
Moje aktivity
Takto sa to robí! Toto je skutočný enemies-to-lovers. Nie taký ten, že keď sa prvý raz majú k sebe, zrazu je to naša láska proti celému svetu. Nie, nie nie! Ale taký, kde jeden druhého bude loviť až do posledného dychu, kde sa obaja pretvarujú lebo potrebujú niečo od toho druhého, kde si obaja tvrdo stoja za svojou stranou, a na konci jeden druhého bude musieť zabiť, lebo iné východisko niet. Medzi Rune a Gideonom je neuveriteľná chémia a ich vzájomné doberanie sa a naťahovanie je naozaj komické.
Príbeh je od začiatku do konca strhujúci, napínavý a nedá sa od neho odtrhnúť. Je písaný z pohľadu hlavných postáv Rune a Gideona na striedačku. Myslela som si, že toto mi bude vadiť, ale práve naopak to perfektne dopĺňalo celý príbeh.
Prvá kniha nás rovno vtiahla do deja. Bola to taká vtipná hra na mačku a myš. Oboznámili sme sa s postavami, politickou situáciou, fungovaním mágie, a na konci samozrejme cliffhanger. Preto je fajn, že druhý a posledný diel už je vydaný a môžeme pokračovať v príbehu. Tu už ide naozaj do tuhého. Všetko sa neuveriteľne skomplikuje, dostávajú sa do náročných situácií, z ktorých často krát niet cesty von. Nielen hlavným postavám sa tu dejú drsné a srdcervúce veci, ktoré vám zlomia srdce. Každá z postáv tu zohráva svoju úlohu. Oceňuje charakterový vývoj postáv, ktorý je tu naozaj potrebný, inač by sme sa nikam nedostali Miestami dych berúce odhalenia a zvraty. Naozaj som nevedela obsedieť pri čítaní a sánka mi padla niekoľko krát. Zhruba 50 strán do konca druhej knihy bolo ešte toľko veľa vecí nevyriešených, nechápala som ako to chce autorka stihnúť. A ten koniec bol taký, že som do poslednej chvíle nevedela ako to dopadne. Tejto knihe naozaj nemám čo vytknúť!
Takto sa to robí! Toto je skutočný enemies-to-lovers. Nie taký ten, že keď sa prvý raz majú k sebe, zrazu je to naša láska proti celému svetu. Nie, nie nie! Ale taký, kde jeden druhého bude loviť až do posledného dychu, kde sa obaja pretvarujú lebo potrebujú niečo od toho druhého, kde si obaja tvrdo stoja za svojou stranou, a na konci jeden druhého bude musieť zabiť, lebo iné východisko niet. Medzi Rune a Gideonom je neuveriteľná chémia a ich vzájomné doberanie sa a naťahovanie je naozaj komické.
Príbeh je od začiatku do konca strhujúci, napínavý a nedá sa od neho odtrhnúť. Je písaný z pohľadu hlavných postáv Rune a Gideona na striedačku. Myslela som si, že toto mi bude vadiť, ale práve naopak to perfektne dopĺňalo celý príbeh.
Prvá kniha nás rovno vtiahla do deja. Bola to taká vtipná hra na mačku a myš. Oboznámili sme sa s postavami, politickou situáciou, fungovaním mágie, a na konci samozrejme cliffhanger. Preto je fajn, že druhý a posledný diel už je vydaný a môžeme pokračovať v príbehu. Tu už ide naozaj do tuhého. Všetko sa neuveriteľne skomplikuje, dostávajú sa do náročných situácií, z ktorých často krát niet cesty von. Nielen hlavným postavám sa tu dejú drsné a srdcervúce veci, ktoré vám zlomia srdce. Každá z postáv tu zohráva svoju úlohu. Oceňuje charakterový vývoj postáv, ktorý je tu naozaj potrebný, inač by sme sa nikam nedostali Miestami dych berúce odhalenia a zvraty. Naozaj som nevedela obsedieť pri čítaní a sánka mi padla niekoľko krát. Zhruba 50 strán do konca druhej knihy bolo ešte toľko veľa vecí nevyriešených, nechápala som ako to chce autorka stihnúť. A ten koniec bol taký, že som do poslednej chvíle nevedela ako to dopadne. Tejto knihe naozaj nemám čo vytknúť!
Toto bola jedna z najlepších fantasy kníh, aké som kedy čítala! Knihu som napriek vyše 600 stranám zhltla za týždeň. Táto kniha má všetko - napätie, žartovanie, tajomstvá, rozmanité prostredie, mágiu, monštrá, slow burn romantiku, putovanie, dobrodružstvo, napínavé momenty a dejové zvraty. A tie netvory!
Veľmi sa mi páčilo rozmanité prostredie tohto knižného sveta... hrad na útesoch, plavba cez oceán, záhadný nebezpečný les, aj mestské prostredie. Celý čas je vo vzduchu akýsi tajomný element. Stále nemáme veľa odpovedí na dôležité otázky. Autorka nám dávkuje informácie veľmi striedmo a skôr to necháva na našu predstavivosť. Od začiatku som mala kopec bláznivých teórií, z ktorých sa potvrdila len jedna.
Hlavná postava ma veľmi bavila. Taký „závan čerstvého vzduchu.“ Odessa je naivná, vtipná, jemná, neistá, nie je dokonalá, ale ľudská. Žiadna dokonalá odvážna hrdinka, ktorá po dvoch dňoch tréningu zrazu ovláda všetky zručnosti a je neporaziteľná. Jej vývoj charakteru pôsobí úprimne a verne tomu, ako by vyzeral skutočný život. Normálne dievča v nenormálnej situácii. Jej nekonečná zvedavosť nás posúva v deji dopredu. Občas som si ale priala, aby kládla tie správne otázky, ktoré boli očividné.
Veľmi sa nechcem rozpisovať o ďalších postavách a deji, lebo všetko mi príde ako spoiler. Na tejto knihe je to celé tajomno práve to, čo Vás drží v napätí, na okraji stoličky, a prečo otáčate strany knihy.
Myslím si, že v tomto príbehu je veľký potenciál, a neviem sa dočkať ako sa všetky tieto nitky prepoja v druhej časti.
Absolútne čítajte túto knihu ak vás baví Sarah J. Maas. Nečítajte, ak cítite frustráciu z toho, že nemáte zodpovedané otázky
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Toto je veľmi dôležitá kniha. Obdivujem autorku, že mala dosť odvahy napísať o svojom živote a týchto znepokojujúcich témach. Jej memoár je veľmi dobre napísaný, neuveriteľne osobný, intenzívny a surový.
Rozpráva príbeh o svojej manipulatívnej a panovačnej matke, ktorá si skrz svoju dcéru chcela splniť svoj životný sen byť slávna herečka. Píše o matkinej narcistickej násilníckej povahe, ktorá svojím deštruktívnym správaním zničila celú rodinu.
V detstve ju dotlačila do hereckej kariéry, naučila ju anorexii, obrala ju o slobodu rozhodnutia, možnosť rásť a vyvíjať sa prirodzene. Až do 17-tich rokov ju sama sprchovala a kontrolovala jej intímne partie... a mnoho iných nechutností. Čítalo sa to naozaj ťažko.
Autorka píše o tom, ako sa celý život snažila svoju milovanú mamu urobiť šťastnou. Celé svoje detstvo prežila v strachu, aby mamu nejakým spôsobom nesklamala a bola dostatočne dobrá, aby si zaslúžila jej náklonnosť.
Neskôr, po smrti matky, je úplne stratená a hľadá sa kým vlastne je, kým chce byť - keďže celý život len napĺňala očakávania iných. Úprimne hovorí o svojej závislosti na alkohole, sebanenávisti, citovom zaseknutí, o nezdravom vzťahu k svojmu telu a poruchách príjmu potravy.
Hlavným ponaučením z tejto knihy je dôležitosť duševného zdravia a jeho liečba.
Obrovský hype okolo tejto knihy, teda mala som vysoké očakávania. No v realite som s touto knihou skôr „bojovala“ ako si ju užívala.
Prvé dve kapitoly ma úplne vtiahli do deja, nastavili latku vysoko. No potom sa všetko akoby zacyklilo okolo experimentov, vedy, fungovania mágie. Autorka nám stále dookola vysvetľovala to isté. Čo mi prišlo trochu urážlivé voči čitateľovi, akoby podcenila náš intelekt. A možno sa len snažila zaplniť strany knihy. Dej sa tiahol extrémne pomaly a zrazu som už bola za polovicou knihy. Tu sa odhalila hlavná zápletka akási morálna dilema novo-vzniknutej spoločnosti. Stále som čakala na niečo viac, a zrazu už kniha skončila. Námet mal obrovský potenciál, ktorý akoby autorka vôbec nepodchytila a smerovala iba do stratena. Navyše mi absolútne nesadli hlavné postavy. Iritujúca hlavná hrdinka mi skôr liezla na nervy, a strašne dlho jej trvalo kým si uvedomila veci. Chémia medzi postavami len také že „wanna be.“ Takisto ten zaslepený náboženský fanatizmus... ach!
Ja som naozaj rada, že táto kniha si našla toľko fanúšikov. No mne absolútne nesadla.
Čítajte, ak máte radi silné akademické prostredie, dystopickú spoločnosť, morálne dilemy.




































