Pustovník: Muž s leopardom - Vladimír Štefanič, Kumran, 2020

13,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Pustovník: Muž s leopardom

Katolíckeho kňaza Vlada Štefaniča už môžete poznať zo série príbehov Kráľovná z Tammiru. My vám však prinášame pôsobivý román zo súdka fantasy s názvom Pustovník: Muž s... Čítať viac

1. diel série
Pustovník
Vydavateľstvo
Kumran, 2020
424 strán
6 hodín čítania

Katolíckeho kňaza Vlada Štefaniča už môžete poznať zo série príbehov Kráľovná z Tammiru. My vám však prinášame pôsobivý román zo súdka fantasy s názvom Pustovník: Muž s leopardom, ktorý opisuje príbeh muža, čo veľa stratil, aby viac miloval... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 22 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Chlapci z Biloxi - John Grisham, Ikar, 2024

Viac o knihe

Katolíckeho kňaza Vlada Štefaniča už môžete poznať zo série príbehov Kráľovná z Tammiru. My vám však prinášame pôsobivý román zo súdka fantasy s názvom Pustovník: Muž s leopardom, ktorý opisuje príbeh muža, čo veľa stratil, aby viac miloval. Divočinu. Slobodu. Človeka.

Chcel byť farmárom. Manželom a otcom. Takmer sa ním stal. Na desať dní.
Z jeho nádejí však ostalo spálenisko. Skutočné. Domovom sa mu stala divočina. Priateľom leopard. A rodinou prekliati, ponižovaní a zabudnutí.
Čítať viac

Citáty

„Kto nemá strach, nie je viac človekom. Nemusíš sa zaň hanbiť, ani skrývať ho. Človek, ktorý ukazuje svoj strach a slzy rovnako hrdo ako svoj smiech a veselé oči, si zaslúži obdiv.“

Počet strán
424
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
176×250 mm
Hmotnosť
653 g
ISBN
9788089993277
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
819211
Štýl
duchovný
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Pustovník
Vydavateľstvo
Kumran
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

18 hodnotení

17
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

25.1.2024
Nevedela som, čo môžem od tejto knihy očakávať pred čítaním a vlastne ani počas čítania.. Fantasy..? Slovenské..? Písané kňazom..?
Kumran je však pre mňa zárukou kvalitného a dobrého čítania, tak som do toho šla.. A vôbec neľutujem..
Bola to krásna "rozprávka".. Plná ľudskosti, človečiny, zázrakov.. Dobra a zla.. Možno plná metafor, no určite plná múdrosti..
Ó, áno.. Pustovník je Láska...
Čítať viac
16
Križiak - Ben Kane, 2023
Práve čítam
Križiak

Milovník rocku, spoluzakladateľ hudobnej stránky ROCKOVICA.com ... Po dlhom čase návrat ku knihám ...

Pito Rockovica
Overený zákazník
10.5.2022
Pustovník - 1. diel
Priznám sa, nečakal som, že ma kniha tak silno osloví...

Nádherné myšlienky, skutočne na zamyslenie. Prvýkrát som sa pristihol pri tom, že si zapisujem zaujímavé pasáže, ktoré na mňa veľmi silno zapôsobili. Ponúkam aspoň niektoré:
1. „...Mestá sú pre skrotených...“
2. „Kto nemá strach, nie je viac človekom. Nemusíš sa zaň hanbiť, ani skrývať ho. Človek, ktorý ukazuje svoj strach a slzy rovnako hrdo ako svoj smiech a veselé oči, si zaslúži obdiv.“
3. „Láska je jediná vec na svete, ktorá dokáže zaplniť celé srdce človeka. Jediná dobrá vec. Lebo to dokáže aj smútok a nenávisť, ale tie neželám nikomu. Srdce zaplnené láskou kvitne. Zaplnené pomstou a nenávisťou vysychá.“
4. „Nechce byť súčasťou divadla, v ktorom si niektorí myslia, že sú viac než tí druhí. Beztak nakoniec všetci skončia v čiernej jame. Zahrabú ich a roky ich premenia na obyčajný prach. A potom všetky tie rozdiely, čo si ľudia navymýšľali, budú smiešne a zbytočné.“
5. „Priatelia sa neopúšťajú, keď im je ťažko. Keď horí, hasíme všetci...“
6. „Ľudia sa dnes neospravedlňujú nikomu a nikdy.“
7. „Bol plný lásky, ktorá túži dávať a nepýta sa, čo sa jej z toho vráti.“
8. „Robil, čo cítil, že robiť má, a nečakal ani uznanie, ani fanfáry obecenstva navôkol.“
9. „V každom z nás sa skrýva jeho skutočná podoba, tá sa však odhalí len v ťažkých situáciách.“
10. „Je dobré, že občas sa nevieme ospravedlniť sami pred sebou tak rýchlo, ako nás ospravedlňujú iní. Aspoň nezabúdame, na čom naozaj v živote záleží.“
11. „Máš srdce, akoby si ani nepochádzal zo sveta ľudí.“
12. „Zmeny sú vždy najhoršie a najviac tie, ktoré nás zastihnú nepripravených.“
13. „Človek človeku bezpečím.“
14. „Nad zlom sa zvíťaziť nedá. Zlo tu bude tak dlho, ako bude zem. So zlom sa iba bojuje. A že s ním vôbec bojuješ, to stačí.“
15. „Svet je dostatočne špinavý na to, aby sa v ňom dokázali schovať zázraky.“

A ešte čosi - vari prvýkrát v živote som sa stretol s knihou bez tlačiarenských škriatkov. Klobúk dole pred korektorkami, rovnako tak uznanie aj autorovi obálky. Samozrejme, poďakovanie aj Vladimírovi Štefaničovi za veľmi pekný príbeh. Ukázal, že fantasy môže byť veľmi vkusná a dokáže sa zaobísť bez vulgarizmov, hromady mŕtvol i hektolitroch krvi.

...u mňa za maximum!!!!!
Čítať viac
Helena
Neoverený nákup
28.5.2023
Veľmi výstižne napísané , mnoho ľudí by si malo zobrať príklad z týchto pasáži. Čítať viac
dievca_s_knihou
Neoverený nákup
7.2.2022
Kniha na pokračovanie
Nečakala som, že si Pustovníka obľúbim natoľko, že budem chcieť pokračovanie. Pustovník nie je ako bežná fantasy. Plná zvratov, romatiky a veľa nečakaného, že neviem kde skôr pozrieť. Príjemné čítanie, kde...
Opísala by som čítanie Pustovníka ako divočinu, kde čas plynie pomaly. Ako keď sa zastavím v lese, na lúke a pozorujem okolie a len nasávam. Sústredím sa na to čo sa práve deje.
Síce zo začiatku som bojovala s tým, že je v nej málo akcie. V konečnom dôsledku sa mi to, práve páčilo. Kniha je písaná skôr na zoznámenie s postavami, aké sú. Cítim, že ju čaká ešte veľkolepé pokračovanie.
Čítať viac
36

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
3.2.2022
Skvelé
Fantasy príliš nečítam, ale bola som zvedavá na túto knihu, nakoľko autorom je mladý kňaz. Ak očakávate prehnané fantasy plné krvi a veľkého množstva neuveriteľných vecí a skutkov, tak táto kniha takou nie je. Pustovník po tom, čo prežil jednu z najväčších bolestí človeka nachádza útechu v divočine a slobode s leopardom po svojom boku. V boji o oslobodenie hradu sa odkrývajú viaceré tajomstvá, avšak samotný boj dobra so zlom nie je vykreslený krvavo, čo autor zvládol vskutku výborne. Dokázal, že i skvele vytvorenou atmosférou, slovami a ľudskými činmi sa môže dosiahnuť napätie, zvraty a dobré vykreslenie postáv. I keď je v knihe málo zapletiek a napreduje pomalšie, tak stále v sebe má dynamiku, ktorá núti čitateľa čítať ďalej, pretože je zvedavý.
Tento príbeh je hlavne o ľudských charakteroch, ich pocitoch a celkovo o ľudskosti a i napriek pradávnemu boju z nej srší veľa dobra. Poukazuje na to, že netreba robiť unáhlené uzávery a treba vedieť odpúšťať. Celá kniha je pretkaná množstvom krásnych myšlienok, ktoré nútia k premýšľaniu, je v nej ukrytá i kresťanská filozofia, avšak nebojte sa, nebudete mať pocit, že čítate Bibliu. Kniha obsahuje aj mapku a veľmi pekné ilustrácie a kľudne si ju môžu prečítať i mladší teenegeri.
A teraz prichádza na rad moje WAU! Nečakala som, že sa mi príbeh tak zapáči a budem si chcieť prečítať celú sériu. Veľmi pekne a príjemne napísaná kniha zvádza len k tomu, aby bola čítaná a našlo sa v nej veľa ponaučení pre každého z nás.
ODPORÚČAM!
Čítať viac
6

Knihy zbožňujem už od malička. V mojej kabelke nikdy nesmie chýbať kniha, aby som ju kedykoľvek v prípade potreby mala poruke. Čítam vždy, keď si na to nájdem čo i len tú najmenšiu chvíľku.

Zuzana Hušlová
Overený zákazník
25.1.2022
Skvelá fantasy plná krásnych myšlienok a vzácnych posolstiev
Jedna z najlepších fantasy kníh aké som za posledné roky čítala. Kniha je úplne úžasná. Má skvelého hlavného hrdinu, ktorého všetci poznajú pod menom Pustovník. Pustovníka sprevádzajú všade kam sa len pohne legendy o jeho hrdinských činoch, no okrem legiend ho neustále sprevádza aj jeho verný priateľ leopard. Každý mu dôveruje, každý k nemu vzhliada, a hoci má Pustovník všetky kladné hodnoty a vlastnosti hlavného hrdinu, stále je len človekom, človekom, ktorý má taktiež svoje obavy a pochybnosti.
Príbeh knihy je neskutočne napínavý, od prvej strany až po úplne poslednú vetu knihy. V prvej polovici knihy sa zoznamujeme s viacerými zaujímavými postavami, ktorých životné príbehy spolu na prvý pohľad nijako nesúvisia. Všetky sú však navzájom poprepájané a postupne sa nám to v druhej polovici knihy začína odhaľovať. Keď už čitateľ čaká, že sa mu všetko pomaly rozmotáva, dej knihy sa začína čoraz viac zauzľovať. To je však na tom to úžasné, pretože napätie deja graduje a prichádzajú samé prekvapivé zvraty, ktoré som aspoň ja na začiatku knihy vôbec ale vôbec nečakala.
Dej je okrem statočných ľudských postáv aj plný zázračných a magických bytostí, ktoré si ľudia mysleli, že žijú už len v rozprávkach. Ako v každej dobrej fantasy tu však samozrejme máme aj záporné magické bytosti, tzv. netvory, ktoré reprezentujú zlo a chcú sa zmocniť zeme, a preto sa proti nim treba vyzbrojiť do boja. Nie však vyzbrojiť sa mečmi či lukom a šípmi, ale vyzbrojiť sa odvahou a čistým a statočným srdcom. Koniec knihy ostáva otvorený, čo ma ako čitateľa nabáda ihneď sa vrhnúť do čítania druhého dielu.
Klobúk dole pred autorom za to aké úžasné postavy vytvoril, aký napínavý dej dokázal skomponovať, aké krásne a múdre myšlienky do tohto deja vsadil i za nádherné opisy prírody, ktoré nám ponúka. Za pozitívum knihy považujem aj mapku sveta, v ktorom sa dej príbehu odohráva, a ktorá sa nachádza na začiatku knihy. Ja osobne tieto mapky zbožňujem, pretože si vďaka nim dokážem lepšie predstaviť, kde sa práve čo deje. Odporúčam každému milovníkovi fantasy a podľa môjho názoru si kniha rozhodne zaslúži byť preložená do iných jazykov, aby po celom svete spoznali tento nádherný príbeh.
Čítať viac
5
Prebudenie - Laurent Gounelle, 2022
Práve čítam
Prebudenie

Vyštudovala som odbor mediálne štúdiá. Na FF PU v Prešove som obhájila rigoróznu prácu a získala titul PhDr. Viac než štyri roky a desať mesiacov pôsobím ako PR manažérka v DOSTe, ktorý sa nachádza v mestečku Svidník. Tri roky som spolupracovala s piatym vysielacím okruhom Rozhlasu a televízie Slovenska, rádiom Patria. Pre jeden z jeho programov, nazvaný Rádionoviny rusínske, som v tomto období z času na čas, pripravovala krátke reportáže z prostredia rusínskej menšiny. Pustila som sa aj do Doplnkového pedagogického štúdia, kde zrejme budem tráviť najbližšie dva roky. Baví ma realizácia rozhovorov a príprava článkov na rôzne zaujímavé témy, teda spolupráca so slovenskými periodikami a mediálnymi internetovými doménami. V budúcnosti by som chcela nakrútiť krátky dokumentárny film, týkajúci sa vojenskej tematiky.

Jana Savčáková
Overený zákazník
8.9.2021
Pustovník, muž s leopardom.
Príbeh muža s leopardom nesklamal. Autor pútavo opisuje stránku za stránkou. Oceňujem, že kniha sa číta s ľahkosťou a čitateľ neprežíva počas deja žiadne stresy, naopak príbeh v sebe nesie pekné obrazné i jasné ponaučenia. :-) Čítať viac
Oliver Šiška
Overený zákazník
22.3.2021
Fantastické
Pustovníka som dostal ako dar od manželky na Vianoce. Sám by som si ho asi nekúpil. A pripravil by som sa tak o úžasný príbeh. Som veľmi rád, že som sa k tomuto dielu dostal a odporúčam knihu prečítať. Je to naozaj zážitok a krásny svet, ktorý je plný prekvapení. Teším sa na ďalší diel. Čítať viac
17.3.2021
Sklanam klobuk. Od autora je to velky skok v jeho tvorbe. Kralovna z Tammiru bola viac-menej rozpravka, ale toto je celkom solidne fantasy.

Kniha obsahuje co ma ma - hlavnu postavu s vlastnou historiou, cary a kuzla, ludske vztahy.. filozofiu autora ovpyvnilo jeho povolanie - to, co ako knaz prezivai a alo sluzi vklada do myslienok, ktore su naozaj miestami krasne, jednoduche a hlboke. Krestansku filozofiu som nasiel aj v niektorych obrazoch, ale beznemu citatelovi to asi ani nepride na um. Dobre je to schovane, iba pozorne oko to uvidi.

Dej mi prisiel zo zaciatku fadny, ale nakoniec sa tam objavilo par zvratov, pri ktorych som si povedal “cozeee?”
Koniec ma trosku sklamal - cakal som aspon istu snahu a nejaky boj. Ale o to viac sa tesim na pokracovanie :)

Solidna praca :)
Čítať viac
Ulla
Neoverený nákup
29.12.2020
Pustovnik
Miestami som pochybovala, že knihu takejto kvality môže napísať slovenský spisovateľ. Nie som vôbec fanúšik fantasy, kniha sa mi dostala do rúk náhodou ako vianočný darček a zhltla som ju za 3 dni (400 strán). Dej je pútavý od prvej kapitoly, nevedela som sa dočkať rozuzlenia.... Čítať viac
Štefánia
Neoverený nákup
6.12.2020
Odporúčam. "Rozprávka" pre dospelých, ktorá rozpráva o dôvere, sile priateľstva, starostlivosti jeden o druhého, o nádeji, plnení sľubov, o hľadaní pravdy, sile odpustenia a uzdravení duše... Čítať viac

Recenzie, kritiky

„K Pustovníkovi som sa dostala počas môjho pobytu v nemocnici, čo je ideálny čas na čítanie. Napriek tomu, že žáner fantasy nie je moja šálka kávy, dielo ma „chytilo“ a nepustilo, kým som ho celé nedočítala. Príbeh je plný rôznych zápletiek, pútavých dejových línií, postáv, ktoré sa v čase a situáciách vyvíjajú. Nenásilne, medzi riadkami z neho cítiť ľudskosť, odkazy na správne hodnoty či budovanie charakteru, vzťahov, čností a pod. – jednoducho evanjeliové posolstvá v zrozumiteľnej reči.“
– Marta Spišáková, spoločenstvo Ladislava Hanusa

„Ak cítite hlad po silnom príbehu, stránky tejto knihy budú pre vás rozprávkovo bohatou hostinou. Hlavným chodom však v skutočnosti nie je len napínavý a nepredvídateľný dej, ale aj hlboká pravda servírovaná na neobyčajnom podnose.
Vlado Štefanič v Pustovníkovi majstrovsky okorenil chuť rozprávkovej ságy pre dospelých svojím hlbokým nazeraním na duchovný svet. Výsledná delikatesa je ľahko stráviteľná, no pritom vyvoláva hlad po ďalšom poznaní, po ďalšom veľkom príbehu.“
– Katarína Pirohová, scenáristka a režisérka

„Pustovník ma oslovil hneď na prvé "zahryznutie". Večer som od neho nevedel odtrhnúť oči, často do neskorej noci. Dejové zvraty, ktoré vždy prekvapia. Príbeh, kde to najdôležitejšie je často vyjadrené medzi riadkami.“
– Marián Jaklovský, kňaz košickej arcidiecézy

Vydavateľstvo Kumran

Čítať viac

„Všiml jsem si, že nic nevede k horšímu neuspokojení než hojnost. Nakrmte člověka, oblečte ho, dejte mu pěkný dům - a umře vám zoufalstvím.“

Na východ od ráje - John Steinbeck, 2002
Na východ od ráje
John Steinbeck