Láska nemá vzorec - Silvia Demovičová, Verbarium, 2021

14,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Láska nemá vzorec

Pätnásťročná Nina žije iba s mamou a nepočujúcou sestrou. Odjakživa túžila chodiť na gymnázium, kde sa zoznámili jej rodičia. Dúfa, že keď pôjde v ich šľapajach, tiež stretne... Čítať viac

Vydavateľstvo
Verbarium, 2021
272 strán
4-5 hodín čítania

Pätnásťročná Nina žije iba s mamou a nepočujúcou sestrou. Odjakživa túžila chodiť na gymnázium, kde sa zoznámili jej rodičia. Dúfa, že keď pôjde v ich šľapajach, tiež stretne niekoho výnimočného... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 43 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Nič od toho nečakaj... a dostaneš všetko! - Michaela Zamari, Michaela Zamari, 2024

Viac o knihe

Pätnásťročná Nina žije iba s mamou a nepočujúcou sestrou. Odjakživa túžila chodiť na gymnázium, kde sa zoznámili jej rodičia. Dúfa, že keď pôjde v ich šľapajach, tiež stretne niekoho výnimočného. Ibaže láska nemá vzorec, do ktorého stačí doplniť rovnaké premenné a dostanete zaručený výsledok.

Na základnej škole patrila Nina k najlepším žiačkam, učitelia ju mali radi a vynikala v chémii rovnako, ako kedysi jej otec. Očakávala, že na gymnáziu to bude rovnaké, ale už od prvého dňa jej nič nevychádza tak, ako si predstavovala. Kvôli príťažlivému chalanovi sa dostane do maléru, ako triedneho im priradia vraj najhoršieho profesora z celého zboru a chemikárka, ktorú jej otec zbožňoval, ju neznáša od prvého stretnutia a považuje ju za podpriemernú. Ninu trápi, že úplne zanikne medzi krajšími a šikovnejšími spolužiačkami a ocko by na ňu nemal byť za čo pyšný.

Akoby to nestačilo, na gymnázium chodí aj jej sused, Šimon, ktorý ju nazýva Sovou či bonzáčkou a radšej vybehne pešo na najvyššie poschodie, než by mal ísť s Ninou výťahom. Navyše pozná tajomstvo, na ktoré sa ho Nina bojí opýtať.
Podarí sa Nine vybojovať si svoje miesto v triede a dokázať chemikárke, že na to má? Zistí, prečo sa jej Šimon celé roky vyhýba? Nájde aj ona spriaznenú dušu tak, ako sa to podarilo jej rodičom?
Čítať viac
Počet strán
272
Väzba
pevná väzba
Rozmer
25×215 mm
Hmotnosť
385 g
ISBN
9788082190499
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1109043
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Verbarium
Pre koho
young adult, new adult
Ostatné
Krajina čitateľov, s podporou FPU
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

12 hodnotení

11
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

2

Keď som bola mladšia knihy som nemala rada a myslela som si, že už ich nebudem čítať vôbec, ale už 2 roky čítam knihy vždy a všade a čítanie je moja najobľúbenejšia činnosť a nevimenila by som ju za nič iné.

Hana Horváthová
Overený zákazník
29.10.2023
Toto je jedna z prvých kníh, ktoré som čítala keď som knihám dala druhú šancu a musím povedať, že lepší začiatok som ani nemohla mať. Kniha je jednoducho ÚŽASNÁ. Naozaj nemá chybu!!! Čítať viac
3
Overený zákazník
22.8.2022
Kiha, kotrá vám otvorí dvere do srdca
Táto kniha sa môže po pár stranách zdať ako klišé, no je to práve naopak. Nachádzajú sa tu nečakané zvraty a problémy, ktoré stredoškoláci riešia.
Páčilo sa mi, akou bola hlavná hrdinka Nina. Žije s maminou a nepočujúcou sestrou Luckou, ktoré ľúbi zo všetkého najviac. Jej ocko záhadne zomrel keď bola ešte maličká a považuje ho za jej vzor a preto sa pri pádoch v škole bojí, či by na ňu mohol byť hrdý. Dúfa, že sa jej prihodí niečo rovnaké ako jej rodičom - v prvom ročníku túži stretnúť chlapca ktorý by bol jej životnou láskou a pobozká ju predtým, ako oslávi šestnásť. Naučila sa však, že láska nemá vzorec, pretože má rôzne podoby a schémy. Možno však mala pravú lásku celý čas pod nosom a ani si to neuvedomovala.

Je to kniha, ktorú si naozaj ihneď obľúbite, rovnako ako postavy v nej. A minimálne ja sa k nej budem so zahmleným pohľadom poctivo vracať.
Čítať viac
12.4.2022
Milá jednohubka
Nina - hlavná hrdinka ktorú si zamilujete. Žije s maminou a nepočujúcou sestrou Luckou bez otca. Ako k tomu prišlo sa dozvedáme počas príbehu. Z tých riadkov ktoré sú venované otcovi cítiť lásku i smútok. Sú to momenty, ktoré sú sprevádzané už celým životom. Nina nastupuje na gymnázium ktoré sa spája s rodinnou tradíciou. Zoznámili sa tam jej rodičia, prepadli láske a zaľúbili sa. Vďaka otcovi Nina vynikala v chémií, bola expertkou na pokusy - sopky, či tancujúce hrozienka boli super! V prvý školský deň to vyzerá na samý prúser, teda až na neho. Andrej z 3C. Bude to ten pravý a naplní jej prianie vo forme prvej pusy kým dovŕši 16-te narodeniny?
Ja som už v polovici tušila akým smerom sa príbeh bude vyvíjať ( keďže už mi dávno nie je -násť ) ale vôbec mi to neprekážalo :)
Ďalší do príbehu vstupujú najlepšia kamoška Karin - mať takúto kamošku po boku je naozaj šťastie. Vidieť že si dokonale rozumejú aj bez slov, ich priateľstvo je plné podpory, pochopenia, spolu prežívajú radosti i starosti, sused Šimon - čo ten chalan vlastne chce? Tvári sa že nevidí, potom vysiela zmiešané signály pomocou pesničiek - no kto sa má v ňom vyznať? A navyše, obaja na majú na seba ťažké srdcia. On preto lebo je bonzáčka a šprtka, ona preto, lebo bol posledný kto bol s jej otcom... a spolusediaci Stano - tiež som mala tušáka čo za tým bude, no bola som zvedavá ako sa s tým sám vysporiada a ako to nakoniec prijme.
Tento príbeh Vás vráti späť do čias prvých lások, prvých sklamaní, ale i hľadaní samých seba. Páčilo sa mi slovenské prostredie, veľmi mi to pripomínalo moje gymnázium a dokonca aj môj triedny bol taký skvelý ako Lacko!
Čo sa mi ale chýbalo bolo viac informácií( ako to s nimi dopadlo a prečo sa niektoré postavy správali tak ako sa správali) - napr. chemikárka, Stano, Karin, či policajt! Inak príbehu nemám čo vytknúť. Kniha je skvelá jednohubka ( krátke kapitolky) , dobre si pri nej oddýchnete. Odporúčam hlavne mladším čitateľkám ktoré určite zažívali alebo zažívajú podobné trampoty ako Ninka z 1C :)
Čítať viac
6

Som mlada baba ktora miluje čitat ???? Je to ako by som sa ocitla v inom svete

Adelka Izáková
Overený zákazník
30.11.2021
Skvelá kniha :)
Keď sa tak spätne vrátim do svojich školských čias nikdy som nebola vodkyňou kolektívu. Vždy som bola utiahnutá a radšej som sedela v lavici opakovala si učivo alebo sa rozprávala zo svojím susedom. Mojim obľúbeným predmetom sa stala literatúra a sloh , ktorý sme často písali. Pamätám si ako spolužiaci vždy prevracali očami keď nám učiteľka zadávala tému ktorú sme mali spracovať. Ja som už počas hodiny rozmýšľala ako sa s témou pohram. Vždy som milovala dať svoje myšlienky na papier. Ani v tom najkrajšom sne mi nenapadlo, že to raz spojím aj s knihami. Teraz som šťastná lebo ma to veľmi baví.
Čim som staršia rada sa vraciam do študentských čias pretože sa cítim stále ako študentka aj keď do tejto kategórie dávno nepatrím . Preto rada siaham po knihách s YA tematikou ktoré mi ju opäť trošku priblížia. A takou bola rozhodne Láska nemá vzorec .
Nina iba pätnásť ročné dievča ktoré žije iba s mamou a mladšou sestrou ktorá má hendikep. Je nepočujúca. Pred pár rokmi prišli nečakane o otca z čim sa samotná Nina a jej mama doteraz nespamätali. Po ocovi zdedila lásku ku chémii. Na základke v nej vždy vynikala. Teraz však nastúpila do prvého ročníka na gymnáziu , kde kedysi študovali aj jej rodičia. Už v prvy deň zisťuje že jej nič nevychádza podľa predstav. Na chodbe stretne príťažlivého chalana kvôli ktorému sa dostane do problémov z učiteľkou chemie ktorú zbožňoval jej otec. Aby toho nebolo málo na to isté gymnázium chodí totiž aj jej sused , ktorý ju celé roky ignoruje . Zistí prečo ju celé roky Šimon ignoruje? Podarí sa Nine zapadnúť do triedneho kolektívu a dokázať chemikarke že na to má ? Nájde aj ona svoju spriaznenú dušu tak ako sa to podarilo jej rodičom?
Osobne som na gymnázium nikdy nechodila, ale hneď by som sa tam rada ocitla pretože tie zážitky sú skratka na nezaplatenie či už sú pozitívne alebo negatívne. Do postáv sa na chvíľu prevtelíte a cítite všetko čo oni. Na Nine som obdivovala aký vzťah mala k svojej sestre a mame mali medzi sebou krásne puto ktoré ich spájalo. Milovala chémiu a hudbu
Šimon chalan, ktorý viacerých tvarí . Mal prísneho otca ktorý mal od neho očakávania ktoré Šimon nespĺňal a preto naňho často kričal. No svojím spôsobom mi bol sympatický pretože pod obalom sa skryval človek ktorý chcel aby ho niekto chapal a mal niekto rád Tak nejako som si priala aby si našli s Ninou k sebe cestu.
Romantická linka postupovala jemne. Úplne vystihuje nast ročných. Láska sa ukáže tam kde ju najmenej očakávame.
Autorka vás dokáže vtiahnuť do deja veľmi rýchlo a citite sa ako keby ste mali znová 15.
Ukáže nám svet taký aký je bez ružovych okuliarov. Každodenné problémy v rodinach. Ťažké životné situácie , ktoré mladý riešia rôzne. Žiadne presladené omáčky.
Toto je moje a ja som nadčena milujem tento príbeh a chcela by som pokračovanie. Rozhodne ho odporúčam všetkými desiatimi nie len pre tynedzerov, ktory sa v ňom nájdu .
Veľmi sa pačilo že do deja bola zakoponovaná postava s hendikepom pretože sú to jedinečný ľudia od ktorých sa môžeme veľa naučit.
Hodnotenie /5
Ďakujem @vydavatelstvoverbarium
Čítať viac
14.11.2021
Láska nemá vzorec 4,5/5
Ak hľadáte nejakú YA knižku, pre pohladenie duše, toto je to, po čom by ste mali siahnuť.

Úžasné postavy, ktoré si ihneď zamilujete, reálne prostredie slovenskej strednej školy, ťažšie témy zvládnuté bravúrne, a to všetko zabalené v krásnom príbehu o každodennom živote čerstvej stredoškoláčky, ktorá objavuje prvú lásku a prežíva, aspoň podľa niektorých, najkrajšie obdobie svojho života.

Za mňa jedno veľké doporučenie. Ak ste od Silvie Demovičovej nič nečítali, touto knihou by ste mohli začať, lebo verím, že vás presvedčí, že autorka to s písaním vie!
Čítať viac
11

Môj knižný profil nájdete na Instagrame pod menom : @libri_victoria . Úplne obyčajná osoba, ktorá patrí do knihomoľského sveta a je na to hrdá!

Viktória Pauliková
Overený zákazník
3.11.2021
Láska nemá vzorec
Silviine knihy som si doslova zamilovala. Ani sa nenazdáte a ste na konci. Poprosím viac YA diel zo slovenskej tvorby! Začnem tým, že vyzdvihnem to, že autorka sa zamerala na slovenské prostredie, mesto aj mená. Nevykreslila žiadne dokonalé rodiny a ich úžasné životy. Poukázala naopak na to, ako nás vie život obrať o veci/ľudí, na ktorých nám záleží. Taktiež na to, že nežijeme v americkom filme, kde sú dokonalé rodiny. Poukázala na naše slabiny, na to, ako človeka dokážu niektoré veci poznačiť, no že sa dá aj tak s nimi vyrovnať. A predovšetkým na silu rodiny. Stredoškolská YA, kde hlavnou hrdinkou je obyčajné dievča menom Nina, ktorá prišla o otca, žije iba s mamou a hluchou sestrou. Nenápadne dievča, ktoré zasvätilo život chémii, hudbe a svojej rodine. Zapadne do nového kolektívu a čo všetko sa jej prihodí v školskom a osobnom živote? Ako sa vyrovná s rôznymi situáciami a trapasmi? Nájde lásku svoju života?
Je to jedna z tých YA, ktoré dokážete prečítať za jedno poobedie (aj skôr), pretože štýl autorky je proste úžasný a dej pútavý. Jednoducho, táto kniha mala všetko, čo má mať YA kniha.
Čítať viac
29.10.2021
Budem iná
Láska nemá vzorec je príjemný YA príbeh o strate blízkeho človeka, dospievaní, hľadaní seba samého a prvej láske. Vďaka tejto knihe som sa opäť vrátila o pár rokov dozadu. Počas dospievania som takéto knihy čítala stále a hoci mi od vtedy niekoľko rokov pribudlo, stále ich zbožňujem. Možno by niekto povedal, že už som na takéto príbehy stará, ale ja sa tak necítim.

Príbeh je rozprávaný z pohľadu hlavnej hrdinky. Nina žije s mamou a mladšou sestrou, ktorá má problémy so sluchom. Otec jej pred pár rokmi nečakane zomrel, z čoho sa celá rodina doteraz nespamätala. Do jej pocitov som sa vedela veľmi dobre vžiť, keďže som na základnej škole bola tiež jednotkárka a po príchode na gymnázium som „zlé“ známky neznášala práve najlepšie. Mnohé situácie mi pripomenuli moje vlastné zážitky. Mám rada prostredie slovenských škôl, je mi blízke. Veľmi sa mi páčil jej blízky vzťah s mamou a najmä sestrou, pre ktorú by zniesla aj modré z neba.

Romantická dejová linka bola rozkošná. Autorka nám ju trochu zamotala a hneď sme tu mali troch adeptov na frajera (niektorí možno povedia, že boli len dvaja, no podľa mňa tam bol aj tretí, aspoň zo začiatku). Môj tip, ktorý z nich nakoniec „zvíťazí“, vyšiel. Páčilo sa mi, že táto zápletka bola pomalšia a v podstate sa tiahla celým príbehom. Musím som priznať, že som trochu očakávala, že linka so sympatickým policajtom pôjde iným smerom, aj keď na druhej strane tomu rozumiem. Situácia okolo Nininej najlepšej kamarátky, jej športovej kariéry, zranení a trénerky sa mi zasa zdá neuzavretá, ale možno som sa mýlila a moje pocity neboli správne (čakala som tu väčší „problém). UPDATE: Práve som sa dozvedela, že pôjde o sériu, takže tieto veci sa tam pravdepodobne ešte budú riešiť.

Už pri sérii Leto s Alexandrom mi sadol autorkin príjemný štýl, jej novinka sa mi opäť čítala ľahko a rýchlo, zhltla som ju za pár hodín. Príbeh mi sadol a nemám žiadne väčšie výhrady. Pokiaľ sa vám páčili autorkine predchádzajúce knihy a máte radi slovenské YA príbehy, určite si nenechajte ujsť ani túto novinku.
Čítať viac
3

Na instagrame ma nájdete pod @knihomolka.lenka Som romantická duša. Milujem new adult romance a fantasy.

Lenka Malcová
Overený zákazník
29.10.2021
Láska nemá vzorec
young adult
romance

Kniha Láska nemá vzorec ma zaujala svojou anotáciou, ktorá znie skvelo. V poslednej dobe už čítam menej YA knižiek. Vyberám si iba tie, ktoré ma záujmu. Som neskutočne moc rada, že som sa rozhodla čítať práve túto knihu.

Milá, zlatá, krásna, vtipná, zábavná YA od slovenskej autorky, ktorú si musíte prečítať! Aj keď vám už dávno nie je -násť nebudete ľutovať. Autorka ma vtiahla do deja po pár vetách, čo sa mi stáva málokedy.

V príbehu nájdete staré aj nové priateľstvá, lásku medzi sestrami, chémiu, tajomstvá, šťastie a pomalú nečakanú lásku, ktorá nemá vzorec.

Dej je čiastočne nepredvídateľný, niekedy som vedela čo sa stane, inokedy nie. Ale veľakrát ma autorka milo prekvapila. Na knihe sa mi páči, že dej sa neodohráva v krátkom časovom rozsahu. Vďaka tomu je príbeh uveriteľný. Veľmi ma bavilo sledovať očami Niny prvý rok na gymnázium. Pri čítaní som si zaspomínala na časy na strednej škole.

Hlavnú hrdinku Ninu som si veľmi obľúbila ako aj mnoho ďalších postáv, ktoré si vás získajú... Romantická linka hlavnej hrdinky Niny a .... (dozviete sa, keď si ju prečítate), ale máte sa na čo tešiť. Páčilo sa mi, ako pomaly nenútené vzniká puto medzi nimi. Ako sa postupne spoznávali, začali zdôverovať, pomáhať si. Som rada, ako autorka vymyslela celý príbeh aj romantickú linku.

Táto YA je proste TOP, ktorú si musíte všetci prečítať! #musthave Moje hodnotenie je 5/5. Ešte musím pochváliť obálku, ktorá sa im moc vydarila.
Čítať viac
friendsfromthebooks
Neoverený nákup
29.10.2021
Láska nemá vzorec
young adult
romance

Kniha Láska nemá vzorec ma zaujala svojou anotáciou, ktorá znie skvelo. V poslednej dobe už čítam menej YA knižiek. Vyberám si iba tie, ktoré ma záujmu. Som neskutočne moc rada, že som sa rozhodla čítať práve túto knihu.

Milá, zlatá, krásna, vtipná, zábavná YA od slovenskej autorky, ktorú si musíte prečítať! Aj keď vám už dávno nie je -násť nebudete ľutovať. Autorka ma vtiahla do deja po pár vetách, čo sa mi stáva málokedy.

V príbehu nájdete staré aj nové priateľstvá, lásku medzi sestrami, chémiu, tajomstvá, šťastie a pomalú nečakanú lásku, ktorá nemá vzorec.

Dej je čiastočne nepredvídateľný, niekedy som vedela čo sa stane, inokedy nie. Ale veľakrát ma autorka milo prekvapila. Na knihe sa mi páči, že dej sa neodohráva v krátkom časovom rozsahu. Vďaka tomu je príbeh uveriteľný. Veľmi ma bavilo sledovať očami Niny prvý rok na gymnázium. Pri čítaní som si zaspomínala na časy na strednej škole.

Hlavnú hrdinku Ninu som si veľmi obľúbila ako aj mnoho ďalších postáv, ktoré si vás získajú... Romantická linka hlavnej hrdinky Niny a .... (dozviete sa, keď si ju prečítate), ale máte sa na čo tešiť. Páčilo sa mi, ako pomaly nenútené vzniká puto medzi nimi. Ako sa postupne spoznávali, začali zdôverovať, pomáhať si. Som rada, ako autorka vymyslela celý príbeh aj romantickú linku.

Táto YA je proste TOP, ktorú si musíte všetci prečítať! #musthave Moje hodnotenie je 5/5. Ešte musím pochváliť obálku, ktorá sa im moc vydarila.
Čítať viac

„Človek má toľko rozumu, aby zistil, že nemôže žiť len podľa neho. Žije z citov - a s tými pravda nepomáha. “

Nebo nepozná obľúbencov - Erich Maria Remarque, 2021
Nebo nepozná obľúbencov
Erich Maria Remarque