Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Na prelome apríla a mája - Pavel Sibyla, Literárna bašta, 2022

16,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Na prelome apríla a mája

Každého z nás raz prepadne pocit, že život je iný, ako sme si ho predstavovali. Ale iba niektorí majú odvahu predstaviť si ho nanovo. Milovi ťahá na štyridsať a cíti nutkanie... Čítať viac

Vydavateľstvo
Literárna bašta, 2022
250 strán
3-4 hodiny čítania

Každého z nás raz prepadne pocit, že život je iný, ako sme si ho predstavovali. Ale iba niektorí majú odvahu predstaviť si ho nanovo. Milovi ťahá na štyridsať a cíti nutkanie svoj život manžela a otca obrátiť naruby. Do cesty sa mu pripletie dávna.... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

16,99 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 8 – 13 dní
Stíhame do Vianoc
(Osobný odber, Packeta, GLS, Slovenská pošta (na adresu), Slovenská pošta (na poštu), BalíkoBOX)

Dostupné v 7 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Ako vietor - Katarína Gillerová, Slovenský spisovateľ, 2023
Na prelome apríla a mája - Pavel Sibyla, Literárna bašta, 2022
16,99 €

Viac o knihe

Každého z nás raz prepadne pocit, že život je iný, ako sme si ho predstavovali. Ale iba niektorí majú odvahu predstaviť si ho nanovo. Milovi ťahá na štyridsať a cíti nutkanie svoj život manžela a otca obrátiť naruby. Do cesty sa mu pripletie dávna priateľka Žaneta, ktorá si nevie dať rady s vyšetrovaním jednej nepravdepodobnej vraždy. Z minulosti všetko pozorujú dvaja významní muži slovenských dejín, ktorí zažili dosť veľkých životných zvratov aj bez zbytočnej predstavivosti.

Pavel Sibyla vo svojej tretej knihe, ktorej príbeh sa odohráva v nedávnej minulosti, pútavo opisuje, k akým neočakávaným rozhodnutiam dokáže ľudí priviesť pandémia vnútornej osamelosti.

Napísanie a vydanie knihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.
Čítať viac
Počet strán
250
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
125×190 mm
Hmotnosť
223 g
ISBN
9788082830012
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1712333
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Literárna bašta
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

6 hodnotení

5
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

5

Knihy zbožňujem už od malička. V mojej kabelke nikdy nesmie chýbať kniha, aby som ju kedykoľvek v prípade potreby mala poruke. Čítam vždy, keď si na to nájdem čo i len tú najmenšiu chvíľku.

Zuzana Hušlová
Overený zákazník
21.1.2023
O knihe som sa dozvedela od samotného autora, keď ju prezentoval v Banskej Bystrici na jednom literárnom podujatí. Z jeho rozprávania ma tak zaujala, že som nevedela odolať a hneď som si ju zakúpila. Dnes po jej prečítaní môžem už len potvrdiť, že túto kúpu rozhodne neľutujem.
Do knihy som sa veľmi rýchlo a veľmi ľahko začítala. Bolo to najmä vďaka skvelému štýlu písania, ktorý sa dal čítať s ľahkosťou, vedel zaujať a zároveň bol taký skutočný, že som s postavami všetko prežívala akoby sedeli hneď vedľa mňa.
Kniha má dve dejové línie. Jedna z nich je fiktívna a sleduje život troch hlavných postáv: Mila, Martiny a Žanety, ktorých spája minulosť prežitá na vysokej škole a zároveň aj momentálna prítomnosť. Druhá z nich je reálna, čerpajúca informácie zo slovenskej histórie a tá nám približuje život dvoch politicky známych osobností: Imricha Karvaša a Augustína Husáka.
Prvá dejová línia má zaujímavý príbeh. Najviac sa mi na nej páčilo, že na udalosti, ktoré sa v nej odohrávajú dostávame pohľad z perspektív všetkých troch postáv. Je naozaj zaujímavé pozorovať, ako každý z nich inak prežíva dané udalosti, má iné myšlienkové pochody. Na druhej dejovej línii sa mi zas páčilo, že som sa dozvedela niečo nové o našej histórii. Najviac sa mi však páčilo skvele a zaujímavo zvládnuté prepojenie týchto dvoch línií, ktoré by ste na začiatku knihy povedali, že sa ani prepojiť nedajú. Autor nás čitateľov drží v napätí až do samotného konca príbehu a ešte aj po ňom, keďže koniec ostáva otvorený a je len na našej predstavivosti, ako si myslíme, že to nakoniec s hrdinami knihy dopadlo. Až mi na konci bolo ľúto, že kniha už nemá viac strán.
Pozitívne hodnotím aj obálku knihy a jej celkový dizajn. Červená obálka s nálepkou ovocia navrchu a červíkmi vo vnútri. Keď sa nad tým človek zamyslí, má to všetko naozaj hlboký význam a skvele to zachytáva podstatu knihy. Považujem to za skvelý nápad, hoci milovníkom červíkov veru nie som.
Knihu celkovo (navonok i zvnútra) hodnotím na výbornú, rozhodne odporúčam a určite si od autora vyhľadám aj ďalšie knižné publikácie.
Čítať viac
29
Overený zákazník
15.12.2022
No teda.
Moju pozornosť táto novinka upútala (navonok) minimalistickou a zároveň nápadnou obálkou, ktorá mi evokovala sovietsku vlajku s banánovou nálepkou. Po prečítaní anotácie (netušiac čo od takejto kombinácie čakať) sa moja zvedavosť ešte znásobila a musím povedať, že sa mi kniha výborne čítala, a s každou pribudnutou prečítanou stranou aj ťažšie odkladala. Vzťahový marriage story (+1) má psychologický charakter a páčilo sa mi, že príbeh je vyrozprávaný z troch perspektív, a teda z pohľadu každej postavy. Z odlišných uhlov sa tak odkrývajú myšlienky čo driemu pod povrchom a vo svojej rôznosti nahlodávajú v hlave ako chrobáky. Popri tomto príbehu sa priebežne rozvíja aj ďalší (a pre mňa ešte zaujímavejší) príbeh. Historická (fakto)fikcia o kamarátskom vzťahu Imricha Karvaša (protinacistického odbojára a SNPčkára s antikomunistickým duchom) a Gustava Husáka (s jeho salónnymi husárskymi kúskami viacerých kabátov ala kde vítr, tam plášť).
Oba príbehy vedľa seba plynú až do konca knihy a zo zdanlivej nesúvislosti sa vyprofiluje trefná charakterová paralela.
Pod obálkou knihy sa však v dobre vystavanom deji ukrýva ešte čosi červivejšie, ako len pohnuté osamelosti či politické rošády, ale to si už musíte prečítať sami.
Smelo do toho, odporúčam.
Čítať viac

„Jen ten, kdo věří na zázraky, je realista.“

Z nebe do ráje - Sophie Bérard, 2016
Z nebe do ráje
Sophie Bérard